Şimdi Ara

İPhone 5 Kaça Gelecek? İşte fiyatı;

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
1
Favori
4.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Türkiye'de Turkcell, Vodafone ve Avea tarafından gelecek hafta cuma günü satışını başlanacak olan
    iPhone 5 için en düşük fiyatın 2640 TL olması bekleniyor. 

GSM operatörlerinin önceki yılların aksine kontratsız olarak satmamayı öngördüğü iPhone 5 için en düşük aylık taksit tutarının 110-115 TL arasında olması beklenirken, 24 aylık kontrat karşılığında Apple'ın yeni nesil akıllı telefonunu, tüketiciye 2640 TL ile 2760 TL'den başlayan bir fiyata malolacak.

Bu fiyata, cihazla birlikte kullanılabilecek farklı kotalardaki internet paketleri de dahil olacak.

http://ekonomi.haberturk.com/teknoloji/haber/800634-iphone-5-kaca-gelecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakansant -- 5 Aralık 2012; 18:27:25 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Amerika kontratli fiyatiyla ayni burda'da minimum $80-90 ve uzeri aylikla sahip olunabiliyor.
    Pesin parayla 649+ver go 700 uzeri oluyor, yuzde %10-20 karla Turkiye'de 1500-2000 arasinda kontrat olmadan alinabilir saniyorum
  • O zaman cihazla birlikte verilen internet paketi fiyatını dişersek muhtemelen 2300 seviyelerinde olur cihazın fiyatı.

• Hey mübarek fiyata bak bu ne böyle
  • Fiyat karsilastirmasi, kiyaslamasi yapacaksa bence diger basliklarda yazdigim sekilde yapmali:

quote:

Orijinalden alıntı: Onur__

750 euro civari 3G idi sanirim 24 eylul 2008 = 1350 TL civari
    810 euro civari 4 - 24 eylul 2010 = 1600 TL
    825 euro civari 4s- 16 aralik 2011 = 2020 TL

iPhone 5'te 850 Euro olsa x 2.37 desek = 2015 TL

Hadi tasi catlat 900 Euro de, 2,33'ten 2097 TL yapar.

100 Lira da benim guzel hatirim icin gelsin, 2199 olsun. (ki bunun bile olmamasi gerekiyor ama cok yuksek rakamlar soyleniyor diye yaziyorum)

Ben daha fazlasina inanmiyorum, inanAmiyorum.

Tum dunyada asagi yukari degismeyen fiyatlarin oldugunu da goz onunde bulundurmak lazim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onur__ -- 6 Aralık 2012; 0:27:09 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 16 gb ıcın fıyat 2.300 tl den baslıcak
  • Operatörler baktılar piyasaya karaborsada fiyat 3000tl yi buluyor bizde aşağı kalmiyalim dediler harbiden bu fiyatlarla gelirse çok yazık halimize...

• bence 16 gb modeller 2200den 1 kuruş yukarıya satılırsa işleri zor zaten 3000 tlye paralel ithalattan alan aldı 2200ü geçmez diye düşünüyorum açılış fiyatı.
  • almayın yaa 5s çıkar yılbaşından sonra
  • ipad ler vs avrupa fiyatının 40-50tl fazlasıyla girdi ülkemize.
    iphonelarında aynı şekil olması lazım +ötv
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrihak

Operatörler baktılar piyasaya karaborsada fiyat 3000tl yi buluyor bizde aşağı kalmiyalim dediler harbiden bu fiyatlarla gelirse çok yazık halimize...

Yazık halimize,
    Ne yaparız bu fiyatlardan gelirse, ne ederiz.

• Özel Tüketim Vergisi (%25) 350 TL
    Katma Değer Vergisi (%18) 300 TL
    TRT Bandrolü 100 TL
    Diğer vergiler 50 TL
    Bayi kârı 200 TL

Yurtdışı fiyatına ek olarak eklenen 1000 TL gider var.

E telefonun fiyatıda belli :)

Varın hesabı siz yapın. 800TL güzelim devletimize vergi veriyoruz.
  • Başka ne bekliyordunuz ki? Şu anda Turkcell'de iPhone 4S'in kontratlı fiyatı 98TL x 24 ay yani yaklaşık 2400 TL'den başlıyor. Fiyatın düşmesini mi umuyordunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercuezel

quote:

Operatörler baktılar piyasaya karaborsada fiyat 3000tl yi buluyor bizde aşağı kalmiyalim dediler harbiden bu fiyatlarla gelirse çok yazık halimize...

Yazık halimize,

Desenize iphone sevdasına bir çok çocuk harçlıksız kalıp, bir çok aile daha fazla tutumlu olmaya mecbur kalıcak... Nasıl yapsakda alsak şu iphone 5'i...
    ( Komik! )
  • quote:

Orijinalden alıntı: exe_genesis

Özel Tüketim Vergisi (%25) 350 TL
    TRT Bandrolü 100 TL
    Diğer vergiler 50 TL
    Bayi kârı 200 TL

iphone'a hiç bir şekilde TRT bandrolü eklenemez cihazın içine entegre edilmiş radyo yok. bugüne kadar hangi iphone kutusunda trt bandrolü gördünüz ? bayi kârı ise yerine göre değişir dostum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *GameOver* -- 5 Aralık 2012; 20:00:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

quote:

TRT Bandrolü 100 TL
    Diğer vergiler 50 TL
    Bayi kârı 200 TL

iphone'a hiç bir şekilde TRT bandrolü eklenemez cihazın içine entegre edilmiş radyo yok. bugüne kadar hangi iphone kutusunda trt bandrolü gördünüz ? bayi kârı ise yerine göre değişir dostum

Hocam bi bilgim yok malesef. Gazete yazısından aldığım yaklaşık veriler. Hadi 100 TL yi ve diğer vergileri es geçsek bile kdv ve ötv zaten fiyatı bi 1/3 artırıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Closer

quote:

Orijinalden alıntı: ercuezel

quote:

Yazık halimize,

Desenize iphone sevdasına bir çok çocuk harçlıksız kalıp, bir çok aile daha fazla tutumlu olmaya mecbur kalıcak... Nasıl yapsakda alsak şu iphone 5'i...
    ( Komik! )

Benim yazik halimize dememdeki kastim operatörlerin bizi enayi yerine koyar gibi fiyat vermesine arkadaşlar yoksa o paraya iphone 5 alinirmi

• Valla ben lumia alicaktim,bekliyim dedim iphone5i,benim tarife 109tllik turkcellde,bana cihaz fiyatlari daha uygun veriliyor,mesela lumia 62*24 seklinde alabiliyorum,ki perakende fiyati 1650tl. Iphoe icinde 80civari bir fiyat verirler diye dusunuyorum,tabi bu fiyat yuksek faturalilara olur

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

quote:

TRT Bandrolü 100 TL
    Diğer vergiler 50 TL
    Bayi kârı 200 TL

Hocam bi bilgim yok malesef. Gazete yazısından aldığım yaklaşık veriler. Hadi 100 TL yi ve diğer vergileri es geçsek bile kdv ve ötv zaten fiyatı bi 1/3 artırıyor.

vergi konusunda haklısınız bişey diyemiyorum onu haber yapan arkadaş iphone nedir biliyormu merak konusu, cihaza trt bandrolü vurulmaz

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.