Şimdi Ara

iphone 5 hasarı (fotolu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler fotoğraflardaki telefon taşa düşme sonucu aşağıdaki şekli aldı:(
    Sizce bu telefonun tamiri mümkün müdür ? (Cihazla görüşme ve internette sayfaları çalıştırıyor yaralı bölge dışında dokunmatikte çalışıyor, camında herhangi bir hasar görünmüyor yandan darbe ile içe doğru bir göçük var kenarda ancak ekranın ortasından altına kadar da renk değişimi, film çekilme ve darbe aldığı köşe ve hizada dokunmatik kaybı söz konusu)
    Hangi parçalar hasar görmüştür?
    Tamiri mümkünse tahmini ne kadara mal olur (genpa garantili cihaz) ?
    Genpa dışında biri müdahale ederse garanti bozulur mu?
    Ankara da tavsiye edebileceğiz servis var mıdır?
     iphone 5 hasarı (fotolu) iphone 5 hasarı (fotolu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyclops -- 22 Ocak 2014; 0:00:12 >

• Vallahi çok geçmiş olsun içim cız etti

Sanirim LCD değişimi ve kaporta düzeltme ile halledilebilir

Genpa bakar ama telefon parasına yenisini gönderir. Dışarda müdehale edilirse de garanti dışı kalır

Umarım tekrardan kullanirsiniz en kisa surede

Saygilar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burcink -- 21 Ocak 2014; 19:41:46 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • ekran camında kırılma yok ama bölgedeki görüntüde sorun var yine de lcd değişimi gerekir mi acaba?
    bu arada iyi dilekleriniz için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyclops -- 21 Ocak 2014; 23:59:19 >
  • Hocam büyük geçmiş olsun öncelikle.

Ekranda kırık olmasa da içerden hasar almıştır, tamiri mümkün değil diye tahmin ediyorum. Muhtemelen değişmeai lazım ekranın. Tabii bunlar benim görüşüm yine de genpa ile görüşmeniz daha kesin olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Genpaya gönderirseniz yeni telefon parası isterler yedek parça olmadığı için ama yinede siz bilirsiniz gönderin fiyat alın, ekran ve dokunmatik bir oldugu için ikisi bir değişir.

• apple'a telefon et kayıt açtır 950 tl'ye sıfırı ile değiştirirler
  • Gecmis olsun. 5 lerin kasa pert zaten 4s alsa aynı hasarı sadece çizik olurdu o da belki...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanerArslann -- 22 Ocak 2014; 0:29:56 >
  • CanerArslann kullanıcısına yanıt
    Tamiri mümkünmüş genpa garantili olarak firma dönüş yaptı ancak bu haliyle satış+tamir masrafının üstüne biraz da ekleyip yenisini alabilme opsiyonunu araştırıyorum. Bu haliyle 2.eli kaça gider acaba?
    (1,5 yıl genpa garantisi devam ediyor.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyclops

Tamiri mümkünmüş genpa garantili olarak firma dönüş yaptı ancak bu haliyle satış+tamir masrafının üstüne biraz da ekleyip yenisini alabilme opsiyonunu araştırıyorum. Bu haliyle 2.eli kaça gider acaba?
    (1,5 yıl genpa garantisi devam ediyor.)

800 anca eder

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lion -- 22 Ocak 2014; 13:18:31 >
  • cyclops kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun öncelikle. Cihazın IOS 6 olduğunu görünce daha da bir cız etti içim. Genpa garanti kapsamına almaz, orası kesin, hatrı sayılır bir para da isteyecekleri kesin. Benim şahsi görüşüm cihazın sadece ekranında problem olduğu yönünde. Sizin yerinizde olsam ekranı değiştirir kullanmaya devam ederdim.
  • grknreis kullanıcısına yanıt
    sadece ekran değişimi yapılarak sorun çözülüyor diye genpa dönüş yaptı.Bunun değişim fiyatı ne kadar olabilir?Bildirilen rakam biraz fahiş geldi bana.(475 TL)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyclops -- 22 Ocak 2014; 14:16:39 >
  • Taş Telefona Düşmüş Bence.
  • Ekran değişimi ile sorun çözülür arkadaşlar kasa için bişey diyemiyorum düzeltilme ihtimalide var değişim ihtimalide.P.M ile ulaştım arkadaşa fiyat konusunda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orcun32

Ekran değişimi ile sorun çözülür arkadaşlar kasa için bişey diyemiyorum düzeltilme ihtimalide var değişim ihtimalide.P.M ile ulaştım arkadaşa fiyat konusunda.

ilginiz için teşekkürler, genpa garanti artık bozuldu diyor ve tamir etse dahi (475 Tl'ye) garanti iptal diyor. Bunu deme hakkı var mı? tamiri kendisi yaptığında garantisini devam ettirmek zorunda değil midir ? Bu nasıl bir düzmece!! anlamadım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyclops -- 24 Ocak 2014; 0:50:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyclops

Beyler fotoğraflardaki telefon taşa düşme sonucu aşağıdaki şekli aldı:(
    Sizce bu telefonun tamiri mümkün müdür ? (Cihazla görüşme ve internette sayfaları çalıştırıyor yaralı bölge dışında dokunmatikte çalışıyor, camında herhangi bir hasar görünmüyor yandan darbe ile içe doğru bir göçük var kenarda ancak ekranın ortasından altına kadar da renk değişimi, film çekilme ve darbe aldığı köşe ve hizada dokunmatik kaybı söz konusu)
    Hangi parçalar hasar görmüştür?
    Tamiri mümkünse tahmini ne kadara mal olur (genpa garantili cihaz) ?
    Genpa dışında biri müdahale ederse garanti bozulur mu?
    Ankara da tavsiye edebileceğiz servis var mıdır?
     iphone 5 hasarı (fotolu) iphone 5 hasarı (fotolu)

Ben ip4 ümü yere taşa atıyorum böle bişi olmadı ip5 in malzemesi neydi ip4 4s metal kasa 5 ler neydi ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• cyclops kullanıcısına yanıt
    1. Genpa bunu tamir edemez.Tamir etmeye yetkisi olmadığı icin garanti dışı bırakıyor.Sakın Tamir Ettirmeyin.
    2. Genpa sıfır ile değişim yapmak zorunda sizden para aldığı zaman.
    3. Genpa Garanti Dışı Bırakamaz.Apple'de böyle bir olay yok.Direk Appleyi arayın onlara söyleyin.Size muhtemelen mağaza acıldığında su kadar ücret öderseniz değişim yapılır der.Genpayı da şikayet edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TulparHAN -- 24 Ocak 2014; 1:25:31 >
  • çalışıyorsa kullanırdım herhalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: burcink

Vallahi çok geçmiş olsun içim cız etti

Sanirim LCD değişimi ve kaporta düzeltme ile halledilebilir

Genpa bakar ama telefon parasına yenisini gönderir. Dışarda müdehale edilirse de garanti dışı kalır

Umarım tekrardan kullanirsiniz en kisa surede

Saygilar

Hocam böyle hasarlı telefonları genpaya gönderince zaten direk garanti dışı bırakıyorlar

• Arkadaşım internetten gerekli malzemeleri al kendin değiştir. GG de pek cok satıcı var bu parcaları satan. Gerekli olan malzemeler tahmınımce dokunmatık ekran alttakı lcd manel kasaya gerek yok gıbı. kılıf ıle kullanırsın. ancak kasa yamulduysa biraz zorlayarak düzelt bence. telefonu söküp takmak zor bir sey degıl.
  • Çok kötü duruyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.