Şimdi Ara

iPhone 5'e iOS9 yüklemeyi düşünüyor musunuz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar, soru oldukça açık. Şuan iOS8'li 4S'ler hızlarını oldukça kaybetmiş durumdalar ve sizce seneye bu duruma iPhone5'ler gelecek midir ? Gelecek aylarda iOS9 çıktığında upgrade edip/etmeme konusunda kararsız kaldım ve sizlere sormak istedim. Sizce iOS9 iPhone5'lere yüklenmeli mi ?

• Ben IOS9 public beta kullanıyorum memnunum gayet iphone 5 ile.
  • Beta5 yüklü. Gayet stabil. Sorun yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fafa1236

Beta5 yüklü. Gayet stabil. Sorun yok.

4S'lerde ayarlar'a falan girilirken bekleme yapıyordu ya da paralax'ı kapatmak hızlandırıyordu. Anladığım kadarıyla bunları da yapmaya gerek kalmıyor ?
  • 5s le 6 arasında donanım olarak fark yok. 6 ya oluyosa 5s e de yüklenir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecalıskn

5s le 6 arasında donanım olarak fark yok. 6 ya oluyosa 5s e de yüklenir.

Ancak ben iPhone 5'den bahsetmiştim hocam 5S değil
  • cembu1991 kullanıcısına yanıt
    iphone 5 kullanıyorum IOS9 public beta kullanıyorum bence hiç fena değil tavsiye ederim sorunsuz kullanıyorum.ayrıca sarj olayı bayagı farketti ios 8.4 e göre
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenkyildiz

iphone 5 kullanıyorum IOS9 public beta kullanıyorum bence hiç fena değil tavsiye ederim sorunsuz kullanıyorum.ayrıca sarj olayı bayagı farketti ios 8.4 e göre

Günlük kullanımdaki değerleriniz nedir hocam ? Ne kadar bir farktan söz ediyoruz ?
  • Karsilastirma videolarindan izledigim kadariyla gecmeyi dusunmuyorum sahsen. Cok az da olsa biraz gecikme var gibi, her yeni versiyonda ufak tefek gecikme derken 4s gibi olacak zamanla. 8.4 jb ile mutluyum, uzunca bir sure piyasayi gozlemlerim, guncellemem muhtemelen.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4S cihaz için şuan en son yüklenebilir sürüm nedir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kardeşim bana kalırsa hangi işletim sistemi olursa olsun bir telefon gerekmedikçe güncellenmemeli mesela ip6 yla beraber ios8 çıktı apple'ın bir bildiği var ki bu telefonu bu sistemle çalıştırıyor(bu da demek oluyorkı bu telefona en uygun sistem bu ) hadi onuda geçtim yeni çıkacak 6s'in 1.5 veya 2 gb ra'e sahip olacağı söyleniyor hal böyle olunca apple da 2gb ramı kaldırabılecek olan bı guncelleme yayınlayacak ama 5 de 1 gb ram oldugu için yavaşlama mutlaka olacaktır ve kaldırma sıkıntısı olacaktır ben güncelleme yapma derim bende güncellemeyeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eku123 -- 12 Ağustos 2015; 23:15:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eku123

kardeşim bana kalırsa hangi işletim sistemi olursa olsun bir telefon gerekmedikçe güncellenmemeli mesela ip6 yla beraber ios8 çıktı apple'ın bir bildiği var ki bu telefonu bu sistemle çalıştırıyor(bu da demek oluyorkı bu telefona en uygun sistem bu ) hadi onuda geçtim yeni çıkacak 6s'in 1.5 veya 2 gb ra'e sahip olacağı söyleniyor hal böyle olunca apple da 2gb ramı kaldırabılecek olan bı guncelleme yayınlayacak ama 5 de 1 gb ram oldugu için yavaşlama mutlaka olacaktır ve kaldırma sıkıntısı olacaktır ben güncelleme yapma derim bende güncellemeyeceğim

Her telefona farkli guncelleme geliyor beyfendi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cembu1991 kullanıcısına yanıt
    söyle söyleyeyim ios 9 a puclic betaya gecmeden sarj sabah 07:00- 17:30 arası gidiyordu.
    kullanım tempom aynı kalmasına karsılık ıos 9 puclic beta ya geçince sarj süresi 07:00-21:00 arası gider oldu ( tabi bu arada %10 sarjın altına düsünce düşük güç moduna geçmek kaydı ile.)
  • Ben 5s le 6 arasında donanımsal fark olmadığı görüşüne katılmıyorum. Ama kullanırken hissttirmiyor sana yazılım orası ayrı. Lakin işlemci güç tüketimi azalıp performansı bir miktar artmış. Grafik çipi de 5s in ilerisinde. Ama yinede apple kullanıcısına hissettirmiyor farkı. Takdir etmek lazım. Bu fark ileride belli olacak.

• https://www.youtube.com/watch?v=b2AZdnp58U4

Pek bir fark yok görünen o ki.

- 5s ile 6 arasında telefon değiştirmeyi teşvik edicek ya da ömür uzatıcak bir fark yok bunu apple şirketide kabul eder

- 6 daki amaç ve başarı ekran boyutu ve pil süreleri üstündendir

- Bahsi geçen a8 çipindeki performans artışı telefonun daha büyük çözünürlükle uğraşması sonucu farkı ortadan kaldırıyor

- Her zaman en yeni en iyi demek veya daha üstün demek değildir

- Ayrıca bunları 5s kullandığım için söylemiyorum istediğim zaman 6 ya geçebilirim evde 6 da bulunmakta !..

• quote:

Orijinalden alıntı: TedMosby

https://www.youtube.com/watch?v=b2AZdnp58U4

Pek bir fark yok görünen o ki.

- 5s ile 6 arasında telefon değiştirmeyi teşvik edicek ya da ömür uzatıcak bir fark yok bunu apple şirketide kabul eder

- 6 daki amaç ve başarı ekran boyutu ve pil süreleri üstündendir

- Bahsi geçen a8 çipindeki performans artışı telefonun daha büyük çözünürlükle uğraşması sonucu farkı ortadan kaldırıyor

- Her zaman en yeni en iyi demek veya daha üstün demek değildir

- Ayrıca bunları 5s kullandığım için söylemiyorum istediğim zaman 6 ya geçebilirim evde 6 da bulunmakta !..

Hissiyat olarak fark yok gibi evet katılıyorum. Ama a8 çipinin % farkının çözünürlükle uğraşmaktan farksız kalması durumuna katılmıyorum . O fark çözünürlük yüksek iken oluşan fark zaten. Ayrıca grafik çipi de aynı şekilde yüksek çözünürlükle boğuşmasına rağmen yukarda. Ama bu demek olmaz farkı hissedersin.şimdilik hissetmezsin. Ama yeni sürümlerde o fark bir ios sürümü farkı oluşturacak kriter olur. Gerçi okadar sene kim kullanır. Orası ayrı. Belkide iphone 8 den yazıcaz buraya yada 9. Kısaca apple iyidir;)))

• Ben 5s e bile yüklemeyi düşünmüyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.