Şimdi Ara

iPhone 5 Batarya Tedarik - Değişim (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
1.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tekrar konuyu canlandırıyorum, ürün elime ulaştı. Paketlemesi muazzamdı öncelikle güven konusunda içimi ferahlattı. Dış etkenlere karşı iyi bir paketleme yapmışlar, kendi kutusu ve görünümüde profesyonel görünüyor. Tabi işimize yarayacak kısımlar bunlar değil ama bu tip etkenlerin ürünle ilgili fikir sahibi olmamızda büyük etkisi olduğu için söylüyorum. Yedekleme yapıp değişimi gerçekleştireceğim. Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

iPhone 5 Batarya Tedarik - Değişim

Arkadaşlar, bataryayı uzun uğraşlar sonucu değiştirdim. Sizlere diyeceğim tek şey var, eli bu işe yatkın olan / olmayan hiç kimse böyle bir işe kalkışmasın. Ecel terleri döktüm, ekranda şerit şeklinde çizik oluştu deneme yaptığımda ekranı tam oturtamadığım için, kasayı oturtup kapatana kadar ak ile karayı seçtim. Kesinlikle uzman birisi tarafından değiştirmenizi öneririm. Eski batarya ile yeni taktığım bataryanın Battery Life ile ekran görüntüsünü almıştım. Mesaja ekliyorum ve son olarak bataryayı taktığımda şarjı %15 olarak açıldı.

Önceki Durum (Orada 1020 yazıyor kapasite ama o 800 gibi değerlere kadar düşüp çıkıyordu.)

Yeni Batarya

• Nerden aldınız yurtdışı mi yoksa n11 gg Tarzı siteden mi karşılaştırma ve pil Suresi koyarsınız umarım kullanımıniza gore

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • harock kullanıcısına yanıt
    n11 ve gg tarzı yerlerde satılanlara açıkçası çok güvenim olmadığı için bayağı önerilen ve kullanılan Nohon marka bataryayı Ali Express üzerinden satın aldım. Tabi iFixit var ama o biraz daha pahalıya geliyor onun bir alt seçeneği Nohon diye yabancı forumlarda da öneriliyor. Şuan şarjda tabi ne kadar süre şarjda tutacağımı bilmiyorum ama belli bir süre şarjda kalmasını sağlayacağım. Sonrasında kullanımlar ile ilgili ekran görüntülerini paylaşırım.
  • Deneyimlerinizi bekliyoruz. Umarım iyi sonuçlar verir.

• Özellikle, iPhone 5 ve üstü modeller de batarya değiştirmek tecrübe ve ustalık ister. Bataryanızı sipariş verin, ama bu işten anlayan tecrübeli iPhone servislerinde bataryanızı ücreti karşılığında değiştirtin. Forumda, kenbu nikli kullanıcı arkadaş, gözünüzün önünde bataryanızı değitiriyor. Bazı arkadaşlar, batarya'mı kendim değiştireyim derken, telefonunu pert etti malesef..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • frux kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katılıyorum. Bugün değişimi yapana kadar şu YouTube üzerinde değişim videolarından ezberimde kaldığı için kolay diye düşünüyordum. Ama öyle değil arkadaşlar, inanın yanıldım. Bu cihazın vidaları bile öyle küçük ki inanın çok ince ustalık istiyor. Ekranı tam oturtmadan deneyeyim bataryayı dedim ekranda iki tane şerit çıktı canım çok sıkıldı neyse ki ekranı oturttuktan sonra gitti. Şebeke sorunu yaşamaktan korkuyordum çok şükür onuda yaşamadım ama çok ince ve hassas davrandım. Ben bundan sonra bu tip bir işlem düşünen arkadaşlara kendilerinin değişim yapmasını önermiyorum gerisi kendilerine kalmış.
  • GG'den batarya siparişi vermiştim yaklaşık olarak 35₺ idi fiyatı. Batarya ve değişim aparatları ertesi gün elime geçti ve bataryayı zor da olsa kendim değiştirdim battery life uygulamasıyla batarya değerlerine baktığımda 900 küsür şarj döngüsü görünüyordu. Direk satıcı ile iletişime geçtim iade ettim. Batarya çok temiz görünüyordu ikinci ele benzemiyordu nasıl yapabiliyorlarsa sıfır gibi paketleyip ikimci el malı satıyorlar. Siz siz olun 50₺-20₺ arasındaki bataryaya güvenmeyin. Sonuçta cihaz iki kere açıldı eski batarya tekrar takıldı boşuna cihazın değerini düşürmeyin

• Bilginiz vardır belki sormak istiyorum gg de satılan bir batarya var deji batarya fiyatı 50 tl bu batarya hakkında yorum yapabilirmisiniz ?
  • Deji öneriyorlardı, çoğu kez gördüm ama bilgim yok. Yani bir sıralama yapılırsa iFixit - Nohon - Deji diye sıralamaya giriyor. Benim gözlemlediğim şekilde böyle, yani TR de satılanı gerçekten o markaya mı aittir bilemem. Ama ben TR den hiç bir şekilde bu tip siparişlerde bulunmam. Yukarıda arkadaşın bahsettiği gibi, aldığı üründe 900 küsür döngü çıkıyorsa asla güvenim olmaz.
  • Ben dün %15 içindeki şarjı bitirmeden şarja taktım 3 - 3,30 saat şarjda kaldı. Öncelikle şunu demek istiyorum, böyle şarj ile ilgili rahatlığı öyle özlemişim ki bilseydim en baştan bu sorunu çözerdim. Şarj kablosu telefondan ayrılmıyordu, taşınabilir şarjla geziyordum. 3G ile kullanım sağlamadım ama 3G kapatmadan Wi-fi ile yaptığım kullanımı ve aldığım değerleri paylaşayım. Bir kaç kez şarjdan sonra daha iyi sonuçlar alacağımı düşünüyorum. Ortalama bir kullanım ile beni tatmin eden bir sonuç aldım. Fena görünmüyor, eskiye göre tabi benim için mükemmel. Dün 21:30 da şarjdan çıkardıktan sonra 14:30 a kadar şarja takmamış oldum. Batarya şuan iyi görünüyor.

• iPhone 5'in bataryasını değiştirmek için ekranın fleks kablolarını çıkartmaya gerek yok ki ne kadar abartmışsınız bir batarya değişimini. Alttan 2 vidayı sök, ekranı tutamaç ile kaldır, 2 tane vidayı sök soketi çıkar bataryayı çıkar; yenisinin soketini tak bataryayı oturttur 2 vidayı tak geri kalanı da aynen geliyor zaten. Ben öyle usta birisi değilim standart ev insanıyım öyle evde tamir işi yapan biri de değilim, bütün telefonu söküp takmışlığım var, power fleks hariç. Hatta kameramda toz toplama problemi var diye arada açar açar temizlerim onu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoWLoadinG

iPhone 5'in bataryasını değiştirmek için ekranın fleks kablolarını çıkartmaya gerek yok ki ne kadar abartmışsınız bir batarya değişimini. Alttan 2 vidayı sök, ekranı tutamaç ile kaldır, 2 tane vidayı sök soketi çıkar bataryayı çıkar; yenisinin soketini tak bataryayı oturttur 2 vidayı tak geri kalanı da aynen geliyor zaten. Ben öyle usta birisi değilim standart ev insanıyım öyle evde tamir işi yapan biri de değilim, bütün telefonu söküp takmışlığım var, power fleks hariç. Hatta kameramda toz toplama problemi var diye arada açar açar temizlerim onu.

Ortada abartıdan bahsettiğimiz bir durum yoktur. Daha önce hiç iPhone açıp içini inceleme fırsatım olmadı. Elim bu işlere yatkındır, ama tek el ile ekranı tutup bataryayı söküp çıkarma işi öyle kolay olmuyor. Siz birden fazla açıp kapattığınız için tecrübeli olabilirsiniz ama genel anlamda ben ve benim gibi ilk kez değişim yapacak kişilerin bu konuda çok hassas davranma isteklerini normal karşılamak gerekiyor. Ben ekranı ayırdığım zaman daha rahat müdahale şansım oldu. Sizin bahsettiğiniz yöntem ile rahat yapabilenlerde sizin tavsiyenizi göz önünde bulundursunlar.

• ecnr kullanıcısına yanıt
    Ben de bunu en başında "İLK DEFA" yaptım tıpkı diğer herkes gibi. Yorumum ilk yaptığım an için de geçerli. Ben de ilk cihazımı açışımı batarya değişimi için yapmıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecnr

quote:

Orijinalden alıntı: NoWLoadinG

iPhone 5'in bataryasını değiştirmek için ekranın fleks kablolarını çıkartmaya gerek yok ki ne kadar abartmışsınız bir batarya değişimini. Alttan 2 vidayı sök, ekranı tutamaç ile kaldır, 2 tane vidayı sök soketi çıkar bataryayı çıkar; yenisinin soketini tak bataryayı oturttur 2 vidayı tak geri kalanı da aynen geliyor zaten. Ben öyle usta birisi değilim standart ev insanıyım öyle evde tamir işi yapan biri de değilim, bütün telefonu söküp takmışlığım var, power fleks hariç. Hatta kameramda toz toplama problemi var diye arada açar açar temizlerim onu.

Ortada abartıdan bahsettiğimiz bir durum yoktur. Daha önce hiç iPhone açıp içini inceleme fırsatım olmadı. Elim bu işlere yatkındır, ama tek el ile ekranı tutup bataryayı söküp çıkarma işi öyle kolay olmuyor. Siz birden fazla açıp kapattığınız için tecrübeli olabilirsiniz ama genel anlamda ben ve benim gibi ilk kez değişim yapacak kişilerin bu konuda çok hassas davranma isteklerini normal karşılamak gerekiyor. Ben ekranı ayırdığım zaman daha rahat müdahale şansım oldu. Sizin bahsettiğiniz yöntem ile rahat yapabilenlerde sizin tavsiyenizi göz önünde bulundursunlar.

Bataryayı sökerken Kasadaki yapışkan kısmını nasıl kaldıracağız saç kurutma makinesi ile ayırsak olur mu yoksa direk batarya çıkıyor mu?

• metinvurgun M kullanıcısına yanıt
    O kısım beni de biraz zorladı. Çok sertçe asılarak çıkarmaya çalışmayın tamamen içi dağılabilir veya zarar görebilir. Ben aldığım bataryanın paketindeki plastik çubuk ile mevcut bataryanın altından sağından solundan hafif şekilde esneterek biraz yumuşattım. Sonra biraz kuvvet uygulayarak çektim çıkardım. Sizde o şekilde deneyebilirsiniz.
  • Yarın deneyeceğim tşk ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: ecnr

Garantisi bittiği için alternatif olarak Apple Store ile 250 ₺ civarı bir ücrete değişim yaptırabilirsiniz. Bana bu ücret gereksiz derecede yüksek geldiği için en çok tercih edilen ifixit ve nohon araştırdım. nohon da ifixit kadar iyi görünüyor diye ve fiyatı daha uygun diye onu tercih ettim. Eğer elektronik parçalarda hassas değilseniz satın alıp bir telefoncuya verip değiştirmesini sağlayabilirsiniz.

PEKİ TELEFONUNUZUN ürt tuş değişim programı yada batarya değişim programı uyumluluğunu kontrol ettiniz mi..tel in içi daha önce başka bişryer de açılmışmı
  • Telefonum Apple Store Zorlu açılmadan önce Teleservice aracılığı ile Power tuş sorunu nedeni ile değiştirildi. Forumda geçmiş mesajlarımda bulunuyor hocam.

• ecnr kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba ben iphone 5'im için ifixit'ten alarak değiştirdim. Şuan çok memnunum ve batarya gerçekten çok iyi. Hatta belkide Apple'ın kendi bataryasından daha dayanıklı olabilir. Çünkü batterylife mı ne bir program vardı geçen haftalardan onun kontrol ettim ve bataryayı değiştireli 9 ay oldu hala batarya çok sağlam kategorsinde gözüküyor.

Ama ben 95 tl'ye almıştım diye hatırlıyorum. Eğer o dediğiniz Nohon marka buraya 30-40 tl'ye geliyorsa bence oradan almanız daha iyi olur. Sonuçta 1 senede yoğun kullanan adam her bataryayı eskitir:) Olmadı ilerde tekrar sipariş verirsiniz hem elektronik işler için eliniz paslanmamış olur:)
  • iFixit için incelemiştim tabi çok öneriliyor. Ama i5 için ve kullanımım yoğun olduğu için gereksiz gördüm. Nohon aldım hocam taktım cihaza şuan normal güzel görünüyor. Misal dün akşam 18:30 da şarjdan çıkardım şuan halen %17 şarj bulunuyor. Tabi bu aralar aşırı kullanım sağlamadığım için bu değerler normal görünüyor. Ama günde 3-4 defadan fazla şarja takılı kalmaktan daha iyidir. :)

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.