Şimdi Ara

iPhone 5 Batarya Tedarik - Değişim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
1.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, uzun zamandır kullandığım iPhone 5 cihazım var ama artık bataryası miadını doldurdu. Cihazdan memnunum lakin batarya problemi çok büyük sıkıntı oluşturuyor ve Apple temsilcisi ile yaptığım görüşmede cihazdan tanıla ile bilgileri gönderdiğimde bataryanın kritik seviyede olduğunu bana bildirdi. Şimdi Zorlu Center'da bulunan Apple 250 TL civarı bir fiyat biçiyor ki çok abartılı bir rakam ifixit ile edinmek istesem ortalama 195 - 200 lirayı buluyor. Bu fiyatlar çok yüksek ve iPhone 5 için gereksiz bir maliyet olduğunu düşünüyorum. Bu batarya problemini yaşamış ve uygun yöntemlerle çözmüş arkadaşlar yardımcı olabilirler mi? Teşekkür ederim.

• Ifixit'ten satın alınınca 15 dolar kargo parası var, toplam 45 dolara maâl olur.
    Bir de Aliexpress'te ucuza satılanlar var, ama kalitesi belirsiz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aliexpress üzerinden Nohon marka alabilirsiniz. 15 usd free shipping. Kaliteli.

• Mesajım bulunsun

• Bende forumlarda ve internet üzerinden bayağı araştırma yaptım en mantıklısı ve uygun fiyatlı olarak önermiş olduğunuz Nohon marka bataryayı satın aldım. Sipariş verdim 15 dolar ama süresi çok uzun görünüyordu artı 2,57 dolar ile 17,57 $ olarak sipariş verdim. 55 gün olarak görünen süre en azından 39 güne düştü. Bakalım ürün nasıl gelecek ve ürün sonrası bilgilendirmeyi forumda belirteceğim. Benim şarj ile ilgili sorunum %40-50 lerde kapanmalar telefonda performans düşüklüğü ve şarja taktığımda bir anda yüksek rakamlarda şarj olmuş gibi görünmesi gibi sorunlar. Uzun süredir bu sorunları yaşıyorum ve Apple batarya değiştirmeye aşırı yüksek fiyat biçiyor. GG ve benzeri sitelerde sipariş vermeyi açıkça istemiyorum çünkü onlara güvenmiyorum. Bakalım toplamda 50 küsür liraya mal olan bu batarya işe yarayacak mı bekleyip göreceğiz. Çok teşekkür ederim arkadaşlar.

Zaten bataryanın durumunun içler acısı halini iTools ile görebiliyoruz. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecnr -- 23 Mart 2016; 23:13:19 >

• Aliexpress ile ilk defa sipariş verdiğim için bilgim yok, bu eklediğim ekran görüntüsünde işleyen ek zaman süresi (İşlem Zamanını Uzat) acaba ne için? Bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

• ecnr kullanıcısına yanıt
    Bu fotoğrafta satıcı ürünü "şu kadar sürede" göndermezse ürününüz otomatik olarak iptal edilecektir yazıyor. Yani aliexpress'in müşteriyi korumak için aldığı bir önlem.
    Satıcıya ürünü göndermesi konusunda inancınız varsa süreyi uzatabilirsiniz işlem zamanını uzat diyerek.
    Bunun için son saatleri bekleyin isterseniz uzatmak veya iptal etmek için.

Ürün kargolandıktan sonra da ayrıca bir süre daha işletilecek, o süre de ürün geldi mi, öngörülen süre içinde mi geldi, bozuk mu geldi, kırık mı geldi, bunlarla ilgili işlem başlatabilmeniz için verilecek bir süre olacak.
  • Onur__ kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için teşekkür ederim. Bakalım süreci izleyeceğim ne kadar sürede kargoya verilecek görmüş olacağım. Ayrıca müşteriyi korumaya yönelik sistemi çok iyiymiş beğendim.
  • 2. El iphone kullanıyorum. Garanti fatura yok. Benim de kendim mi değiştirmem gerekiyor? Ayrıca herhangi biryerden alacağımız bataryanin orjinal olup olmadığını nasıl anlarız? teşekkürler.
  • Garantisi bittiği için alternatif olarak Apple Store ile 250 ₺ civarı bir ücrete değişim yaptırabilirsiniz. Bana bu ücret gereksiz derecede yüksek geldiği için en çok tercih edilen ifixit ve nohon araştırdım. nohon da ifixit kadar iyi görünüyor diye ve fiyatı daha uygun diye onu tercih ettim. Eğer elektronik parçalarda hassas değilseniz satın alıp bir telefoncuya verip değiştirmesini sağlayabilirsiniz.

• Bu alibaba gönderimleri bu kadar uzun mu sürüyor yahu? 23 Mart sipariş verdim hadi 1-2 gün anladım da 4.gün oldu bugün daha kargoya verilmemiş. Satıcıya mesaj yazıyoruz iki gündür adam ipleyip cevap bile vermiyor. Saçmalık resmen, aldığıma alacağıma pişman oldum.
  • ecnr kullanıcısına yanıt
    Satılan ürünün maximum kaç günde kargoya verileceği yazıyor. Gördüğüm minimum 5 gün sabır işi aliexpress. 9 günde gelen kargomda oldu 1 buçuk ayda gelende.

• umut9334 kullanıcısına yanıt
    hocam iPhone un parcalarinin(baska bir iPhone'dan cikma degilse tabi) piyasada orijinali yoktur.

Alacaginiz bataryanin kalitesi orijinale yakin olanlar vardir.

size nohon veya deji marka bataryalari asla onermem. Ben de iPhone 5 ime deji marka batarya taktim forumda gorerek fakat bahsedildigi gibi performansli bir urun degil kesinlikle almayin derim.

Istanbuldaysaniz size batarya konusunda yardimci olabilen elinde cidden orijinale yakin bataryalar olan birisi var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • berkguleryuz kullanıcısına yanıt
    Bayi mi şahıs mı? ÖM atın. Uygun gelirse neden olmasın.
  • Arkadaşımda iphone 5 var 3g açınca 3 saate şarjı bitiyor bu normalmi bütün 5 lerde durum bumu

• Adorer kullanıcısına yanıt
    Telefon eski ise bu süre normal. Battery life uygulaması ile batarya'nın weak level ve kaç defa şarj edildiğine bakın. Batarya performansı düşmüşse, yeni batarya ile değiştirmek gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: frux

Telefon eski ise bu süre normal. Battery life uygulaması ile batarya'nın weak level ve kaç defa şarj edildiğine bakın. Batarya performansı düşmüşse, yeni batarya ile değiştirmek gerekir.

Yeni batarya alinca bu süre 12 saate falan cikiyormu onun bataryasi yeni sayilir 1 sene olmadi bataryayi degistireli

• Benim batarya %100 de iken normal telefon görüşmesi veya dışarıda 3G ile WhatsApp araması yapayım 15 - 20 dakikada telefonum kapanıyor. Kamera açmaya, bir uygulamaya girmeye çekiniyorum artık. Taşınabilir şarj taşımaktan gına geldi. :) Şu batarya gelsin orijinal bir şey zaten beklemiyorum en azından bir süreliğine avuturum cihazı sonra iPhone 5 ile aynı kasaya sahip olan yeni model iPhone SE geçiş yapabilirim. Bu kasadan başka çıkaracağı tüm cihazlar benim şahsi düşüncem; Apple yakışmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecnr -- 28 Mart 2016; 20:19:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adorer

quote:

Orijinalden alıntı: frux

Yeni batarya alinca bu süre 12 saate falan cikiyormu onun bataryasi yeni sayilir 1 sene olmadi bataryayi degistireli

Sıfır iPhone 5 bile olsa, 3G kullanımı en çok 5 saat olur. 12 saati çıkaran iPhone var mı? Ancak tablet olursa, sadece wifi ile 11 saati görür. Batarya'yı 6 ay evvel de değiştirsen de batarya kalitesizse fazla amper kaybedebilir. Battery life uygulaması ile bataryanın durumuna bakın dedim, ne kadar mAh kaybetmiş.
    Eğer Batarya sağlamsa, veri kaybı olmadan telefon ayarlarını sıfırlayıp, telefona reset atınca, sorun varsa düzelebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frux -- 28 Mart 2016; 20:52:26 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.