Şimdi Ara

iPhone 5 Almayın - Aldık Pişman olduk (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
3
Favori
12.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ugoss

sorun olmayan arkadaşlar, sizlerde sorun olmayabilir doğrudur ama, forumun ikinci el kısmında iphone 5 ilanlarına bakarsanız insanlar özellikle belirtiyor: A.... vs sorunsuz sürüm diye.

konuyu açan arkadaş hatalı bir sürüme denk gelmiş olamaz mı?

Yurtdisi forumlari da takip ediyorum bir Turkiye de var sorunlu sorunsuz surum diye ayirim, Ilk fabrikadan cikan i5 nasilsa bugun cikanda ayni, Apple ayni modelde hicbirseyi degistirmez, degistirseydi i4 de degistirirdi. Bu ikinci el kisminda yazanlarda ne yazdigini bilmeden baskasindan gordugunu yaziyor. 1428 ve 1429 modellerindeki farki vurgulamak istiyorlar ama yanlis bicimde, sanki a1428 modeller hatali uretilmis gibi, halbuki a1428 at&t icin uretilmis 4G si avrupaya uygun olmayan cihaz, hatali yada bozuk degil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi some_one -- 16 Aralık 2012; 23:13:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu konu hala neden duruyor anlamak guc. B.k atmak icinde konu acmak moda oldu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugoss

sorun olmayan arkadaşlar, sizlerde sorun olmayabilir doğrudur ama, forumun ikinci el kısmında iphone 5 ilanlarına bakarsanız insanlar özellikle belirtiyor: A.... vs sorunsuz sürüm diye.

konuyu açan arkadaş hatalı bir sürüme denk gelmiş olamaz mı?

Herşey olabilir olmasınada,
    Başlık bir kere ,başlı başına art niyet kokuyor.
    İkincisi ,3 arkadaş iphone aldık diye başlıyor,sözüm ona sıraladığı sorunlar üçümüzde de var diye devam ediyor.
    Ardından bana göre almadığı iphone 5 e, b...k atmaya başlayıp ,4S ile kıyaslıyor.
    Ve bendeki 64 gb lıkta ve 16 gb lık ta bu sorunlar var diyip ,diğer 32 gb lık kullananda durum ne bilmiyorum diyede ekliyor.

Hani hepinizin ortak kararı ile üçünüzde , bütün iphone 5 lerde bu problemler var sanıyordunuz ?Ne oldu.

Adam yazdıkları ile kendi kendine çelişiyor .Gelmiş, İphone 5 almayın ,Aldık pişman olduk diye başlık açıyor.

Üstelik bu konuyu açan kişinin ,Donanım haber forum geçmişinde ,yazmış olduğu mesajlarında ,bu konu hariç ,hiçbiri ne 4S ile nede 5 ile alakalı değil.

Oldukça tuhaf değilmi.

Bu forumlarda öyle adamlar varki,kendinin sahip olamadığı herhangi birşeye B....K atmakta üstüne yok.

• Ayrıca

Konuyu açan kişiye sesleniyorum,
    madem problem varsa,
    iphone almayın ,aldık pişman olduk diye ,
    konu açacak kadar pişman olduysan ,

Bendeki ,

kesinlikle yazılan problemlerle alakası bile olmayan 16 gb lık iphone 5 i ve üstüne 100 euro vereyim .

64 gb lık iphone 5 i bana ver.

Olurmu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaSSive -- 16 Aralık 2012; 20:00:31 >
  • Sadece kasa olarak hassas ben baska sorun görmedim fark yok denek biraz saçma olur 4s te ayarlar kısmında asagı dogru cekince takılmalar oluyordu bunda akıcı bırdan bile hızlı oldugu anlaşılır yani 4s e oranla hızlı oldugunu ben farkettim bundan önce 4s vardı

• Resimlerin mor çıkması durumunu bugün inceledim mağazada gidip.Mağaza spotlarına cihazı tuttuğunuzda çok net belli oluyor.Köşelerden ışık sızan noktalarda mosmor oluyor.Direk mağazalardan mağaza spotlarına tuttuğunuzda fark edebilirsiniz.5s bekliyoruz :)
  • 3GS için ne diyorsunuz peki ? Alınır mı ?

• Cihaz son derece sorunsuz. İnternet hızı, çekim kalitesi, görüşmelerdeki ses kalitesi, cihazın hızı gayet iyi. Web'de gezinmek bile zevk verir oldu iPhone 4'ten sonra.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH-DN

3GS için ne diyorsunuz peki ? Alınır mı ?

Hala sıfırı yurtdışında 300 euro ya satılan iphone 3GS ,
    Bazen sırf O tasarım için bile , tekrar alıp kullanasım geliyor.
    Hala ,2012 de çıkmış, 1ghz lik birçok Android modelini ,kutusundan çıkarır.
    retina ekran ,oyun vb beklentileriniz ,takıntılarınız yoksa alınır ,neden alınmasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: MaSSive

quote:

retina ekran ,oyun vb beklentileriniz ,takıntılarınız yoksa alınır ,neden alınmasın.

Hocam konu hakkında bilgilendirirsen sevinirim.

Çoğu kişi kağıt üzerindeki teknik bilgilere bakma, çoğu Android cihazı sollar atar diyor. Fiyatı ve tasarımı konusunda bana son derece cazip gelen bir cihaz. E72 kullanıyorum ve artık adam gibi internet zevki yaşamak istiyorum. Flash desteği yok filan diyorlar ama.

Cihazı nereden ve kaça bulabilirim ?

• Ben 2 aydır Beyaz 64GB, babam ise Siyah 64GB iPhone 5 kullanıyor. Ne ben, Ne de babam böyle bir problemle karşılaşmadık.. Sizin evde ki tüp açık kalmış olmasın ?
  • ne zengin bir forum
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MaSSive

quote:

Hocam konu hakkında bilgilendirirsen sevinirim.

Çoğu kişi kağıt üzerindeki teknik bilgilere bakma, çoğu Android cihazı sollar atar diyor. Fiyatı ve tasarımı konusunda bana son derece cazip gelen bir cihaz. E72 kullanıyorum ve artık adam gibi internet zevki yaşamak istiyorum. Flash desteği yok filan diyorlar ama.

Cihazı nereden ve kaça bulabilirim ?

Bugün temiz kullanılmış ise 400,500 liraya ikinci elini bulabilirsin.
    Sıfırı Türkiye de bulunurmu bilmiyorum.
    Yurt dışında sıfırının satışı var ve 300 euro.

Aynı paraya 400-500 lirya alabileceğin Androidli modellere nazaran ,daha çok memnun kalacağından eminim.

Adam gibi internet zevki yaşamak derken neyi kast ediyorsun bilemem.

Ancak ,kendimden örnek verecek olursam,

4 inç ekrana sahip İphone 5 ve 5.3 inçlik Galaxy note sahibi olduğum halde ,
    Bana göre adam gibi internet keyfi için ,
    gidip birde ipad mini aldım.

Senin internet den beklentin ne tam olarak bilemem,
    Fakat İphone 3GS ,E72 nin internet performansından sonra ,sana iyi gelecektir.

Flash destegini kafayı takma,Eski sürüm Android cihazlarında var olmasına rağmen,Googlr bile ,Android den jely bean versiyonu ile flash player özelliğini kaldırdı.

Ki birçok web sayfası da flash player sız şekilde tasarlanıyor artık.Flash player, özellikle mobile cihazlar için hantal geldiğinden,Firmalar stabilite adına flash player den vazgeçiyor.

En büyük örnek az öncede bahsettiğim gibi ,Google.

Sana tavsiyem ,iphone 3GS i sıfır bulabilirsen sıfır al.
    Bulamazsan,çok temiz kullanılmış bir cihaz bulursan al.

Çok kullanmaktan,bataryası şarj tutmayan ,Home tuşu tutukluk yapan bir iphone 3GS alıp pişman olmanı istemem.

• iphone 4 ten sonra apple böyle bir hata yapmaz kaldıki telefon çıkalı kaç ay olmuş kimse bunlardan bahsetmemiş, böyle münferit olaylarla telefonu karalamak olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: achmaster

Büyük ekran ve lte haricinde çok büyük farklar olmadıgı bilinen birsey zaten çok büyük beklentiler kurmaya gerek yok, 3gs veya 4 den terfi edilebilir belki ama 4s den etmeye gerek yok bence tek fark saniyelik hız farkları birbirinin yaptığı herşeyi yapıyorlar yoksa.

3g kullananları da unutmamak lazım şimdi
  • bende dünden beri iphone 5 kullıyorum, 4s'den geçdim ve 4s 5.1.1 jb ve hiç sorunu yokdu sıfır ayarındaydı zaten iyi parayada satdım ve diyorumki İYİKİ GEÇMİŞİM
    yeni iphone olarakda tanıtmadım taa 2G den beri gelen evladiyelik back up'ı atdım yetmedi full oyun ve app yükledim şuan 3gb gibi bir boş yerim var bir kere bile donmadı, evet ısınıyo belki ama o canavar gibi işlemci hangi telefonda olsa ısınır, bende şu vodafone ın meşhur 96lık cepneti var, 4s de kullanırken çıldırıyordum çok yavaşdı zaten yavaşda iyice çekilmez hale geliyordu, ama ne hikmetse 5'de o bağlantı daha bi güzelleşdi en azından işimi görüyor, fotograf konusuna deginmeyecem bile, acaba benimkindedemi sorun var dedim de az önce iphone 5 den çekip facebook a upload etdigim fotografa bakdımda, mükemmel çekmiş, bu benim aynı zamanda yeni iphone hakkındaki fikirlerimdir geçmek isteyenler için,
    imkanınız varsa alın kullanın adamlar yapmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sabotaj1148

quote:

Orijinalden alıntı: alle33

Ya sizin aldiginiz telefonlarda sorun var ya da butun ip5 lerde sorun varda burdakiler o kadar para verdikten sonra telefonlarina bok kondurmuyordur. Baska bi aciklamasi olamaz heralde ?

Herkezin telefonunda bu sorunlar olsa alanlar kerizmi ki sesini çıkartmıcak. Sonuçda bi dünya para veriyorlar.

Demek istedigimi anlamadin heralde hocam bende ayni seyi diyorum.

• Tamam iphone 5 almayacağım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: akmac

- Takılma sorunları için cihazı yedekleme yapmadan sıfırdan kurulum yapın.

- Bence siz büyük beklentilerle aldınız, hayal kırıklığına uğradınız sonradan.
    5 çıkmadan öncede söyledim, herkes medyanın gazına gelip büyük beklentiler içersine giriyor. 5S diye bahsedilen cihazda büyük ihtimalle aynı kasaya kamera ve ufak günlük hayatta sıklıkla kullanılmayan güncellemeler alacak.
    Ne zaman ki iOS arayüzünü yeniden tasarlarlar o zaman cihaz sizi tatmin edecektir.

Bilgi verici mesajlar icin tesekkur ederim fakat blur sorunu kendlgnden duzeldi resimler ilk acldgnda dgl hep bulankti ama bugun nolduusa duzeldi

Digrr arkdslarda durun ayni resmini cekmstm eve gectgmde burayada koyarim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sabotaj1148

quote:

Ya sizin aldiginiz telefonlarda sorun var ya da butun ip5 lerde sorun varda burdakiler o kadar para verdikten sonra telefonlarina bok kondurmuyordur. Baska bi aciklamasi olamaz heralde ?

Herkezin telefonunda bu sorunlar olsa alanlar kerizmi ki sesini çıkartmıcak. Sonuçda bi dünya para veriyorlar.

Demek istedigimi anlamadin heralde hocam bende ayni seyi diyorum.

Iphone 4 lerde şebeke sorununu koskaca apple kabul ediyordu ancak bir allahın kulu benim ıphone şebeke sorunlu demiyordu.

Yani insanlar bazen işlerine gelmediklerini görmezler.

Bizim burda adamın biri var.ıphone 4 var ulan elime alıp bakıyorum şebeke sorunlu.Adam hala şu cümleyi kullanıyo benim cihazım taş gibi isviçre has orjinal şebeke sorunu yok.

Ulan ondan sorun yok sende yok bu sorunlu cihazlar nerde

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.