Şimdi Ara

İphone 4s veya 5 Kayıtsız Fiyatı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: thejollyjoker

quote:

Orijinalden alıntı: OldWolF3

quote:

quote:

Bende 1000TL'ye 2.el İ5 buldum sıfıra yakın ama almadım,
    Yurtdışından 2000TL'ye 5S almak daha mantıklı geldi if]

Hocam yanlış anlamayın da arada yüzde yüz fiyat farkı olan iki cihaz arasında ve yüzde yüz daha pahalı yurtdışı Iphone 5s tercihinin neresi tam olarak daha mantıklı geldi inanın merak ettim. 2000 TL ye alırsınız , güzel cihaz hayırlı olsun derim ancak verdiğiniz örnek için konuşmak gerekirse bana da bilakis mantıksız geldi

Hocam öyle tabide İ5 kullanılmış,hafif çizikler var hadi o sorun değil,
    Şarj çok sorun,
    biliyorsunuz ki İphone'lar belli bir sayıda şarj edildikten sonra pil ömrü azalıyor +İOS 7 geldi,İOS7 İ5'den çok şarj götürüyor ama 5S'den götürmiycek, if]

Hocam şarj anlamında realite de dişe dokunur bir fark olmayacaktır emin olun. Arada ki 1-2 saatlik fark için kimse kimsenin kalbini kırmasın

Kasım ayından beri Iphone 5 kullanıyorum şarj anlamında bariz bir değişiklik de söz konusu değil. Aldığımda ne kadar gidiyorsa , şu anda da kullanımıma bağlı aynı çizgide devam ediyor. IOS 7 nin şarj olayı güncellemeyle çözülür.

Pil ömrünün azalması Lithium İon pillerin yapısıyla ilgili bir durum. Iphone'a has bir durum değil. Diğer taraftan nihai tüketicinin göz ardı ettiği bir gerçekte şu. Alınan telefonlar pil ömrünü tamamen tüketecek kadar kullanılmıyor zaten. Ülkemiz de 2 sene de bir telefon değiştirildiği gerçeği ( hatta çoğu zaman bu süre daha da kısa oluyor ) göz önüne alındığında çok da önemli olmayan bir konu.

Ortada rakam konuşulduğu ve mantık kelimesi geçtiği için yazıyorum. Az önce de belirtmiştim sakın yanlış anlamayın. Mukayese 1650 tl ya Iphone 4s almak yerine 1850 tl ya Iphone 5 almak veya 1850 ye Iphone 5 almak yerine 2000 TL ya Iphone 5s almak olsa yüzde yüz hak veririm ancak 1000 TL ya temiz ve yurt içi garantili Iphone 5 almak 2000 TL ya yurt dışı Iphone 5s almaktan mantık kriterleri dahilinde bence daha mantıklı bir tercih olur. Iphone 5s aldım deseniz de niye aldınız demem. Sadece kıyaslama ve yazılan kriterler dahilinde fikir belirttim.

Saygılarla

Bilgilendirme için teşekkürler hocam
    Ayrıca 2000TL dedim ya,yanlış demişim 1500TL'ye denk geliyormuş ortalama,
    Ancak bir sorum var,Telefon'un yanında kulaklık,şarj aleti vs veriyorlar mı?Yoksa ayrı olarak eklemek mi laz
    ım?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bende 1000TL'ye 2.el İ5 buldum sıfıra yakın ama almadım,
    Yurtdışından 2000TL'ye 5S almak daha mantıklı geldi if]

Hocam yanlış anlamayın da arada yüzde yüz fiyat farkı olan iki cihaz arasında ve yüzde yüz daha pahalı yurtdışı Iphone 5s tercihinin neresi tam olarak daha mantıklı geldi inanın merak ettim. 2000 TL ye alırsınız , güzel cihaz hayırlı olsun derim ancak verdiğiniz örnek için konuşmak gerekirse bana da bilakis mantıksız geldi

Hocam öyle tabide İ5 kullanılmış,hafif çizikler var hadi o sorun değil,
    Şarj çok sorun,
    biliyorsunuz ki İphone'lar belli bir sayıda şarj edildikten sonra pil ömrü azalıyor +İOS 7 geldi,İOS7 İ5'den çok şarj götürüyor ama 5S'den götürmiycek, if]

Hocam şarj anlamında realite de dişe dokunur bir fark olmayacaktır emin olun. Arada ki 1-2 saatlik fark için kimse kimsenin kalbini kırmasın

Kasım ayından beri Iphone 5 kullanıyorum şarj anlamında bariz bir değişiklik de söz konusu değil. Aldığımda ne kadar gidiyorsa , şu anda da kullanımıma bağlı aynı çizgide devam ediyor. IOS 7 nin şarj olayı güncellemeyle çözülür.

Pil ömrünün azalması Lithium İon pillerin yapısıyla ilgili bir durum. Iphone'a has bir durum değil. Diğer taraftan nihai tüketicinin göz ardı ettiği bir gerçekte şu. Alınan telefonlar pil ömrünü tamamen tüketecek kadar kullanılmıyor zaten. Ülkemiz de 2 sene de bir telefon değiştirildiği gerçeği ( hatta çoğu zaman bu süre daha da kısa oluyor ) göz önüne alındığında çok da önemli olmayan bir konu.

Ortada rakam konuşulduğu ve mantık kelimesi geçtiği için yazıyorum. Az önce de belirtmiştim sakın yanlış anlamayın. Mukayese 1650 tl ya Iphone 4s almak yerine 1850 tl ya Iphone 5 almak veya 1850 ye Iphone 5 almak yerine 2000 TL ya Iphone 5s almak olsa yüzde yüz hak veririm ancak 1000 TL ya temiz ve yurt içi garantili Iphone 5 almak 2000 TL ya yurt dışı Iphone 5s almaktan mantık kriterleri dahilinde bence daha mantıklı bir tercih olur. Iphone 5s aldım deseniz de niye aldınız demem. Sadece kıyaslama ve yazılan kriterler dahilinde fikir belirttim.

Saygılarla

Bilgilendirme için teşekkürler hocam
    Ayrıca 2000TL dedim ya,yanlış demişim 1500TL'ye denk geliyormuş ortalama,
    Ancak bir sorum var,Telefon'un yanında kulaklık,şarj aleti vs veriyorlar mı?Yoksa ayrı olarak eklemek mi laz
    ım?

Rica ederim hocam

Kulaklık ve şarj aleti standart paket içeriğidir. Yani gelir yeni telefonla birlikte. Bunlar şayet gelmiyorsa 1500 TL fiyat fazla. Almayın derim. Size tavsiyem Aralık ayını bekleyin. Kasım 1 de operatörlerle birlikte Türkiye' ye girecek 5S. Aralığın ortalarına doğru yeni yıl indirimleri başlar , tam bu sırada alırsınız. Vereceğiniz fiyat aralığı da 2040 ile 2160 arasında değişir. Iphone' u şu an için Apple Store açılmadığı göz önüne alındığında yurtdışı almamak daha mantıklı. Teleservice garantili alacağınız yurtiçi garantili bir Iphone' da herhangi bir sorun yaşadığınızda birebir değişim imkanınız söz konusu olacaktır, yurtdışı cihazlar şimdilik bu imkandan yararlanamıyorlar. Iphone ' da en önemli kriter garanti.

• quote:

Orijinalden alıntı: X-Slim

quote:

Orijinalden alıntı: genccotanak

quote:

Orijinalden alıntı: Caferhan

3 gün önce ikinci el tertemiz ve 16 gb kayıtsız 4s buldum,
    550 tl ye aldım,bugün de akramabın pasaportuna kaydedecem,
    Bana 665 tl ye gelmiş olacak,
    5s geleceği için 4s fiyatları düşecektir,bence biraz daha bekleyin.

ben 3gs'mi 650'ye verdim bu nasıl iş? var bir numarası büyük ihtimal.

3gs ' i o fiyata mi saatiniz hocam

evet linkini de verim istiyosanız 700 koymuştum adam ındırım yap dedı ben de 650 yaptım

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: X-Slim

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Caferhan

3 gün önce ikinci el tertemiz ve 16 gb kayıtsız 4s buldum,
    550 tl ye aldım,bugün de akramabın pasaportuna kaydedecem,
    Bana 665 tl ye gelmiş olacak,
    5s geleceği için 4s fiyatları düşecektir,bence biraz daha bekleyin.

ben 3gs'mi 650'ye verdim bu nasıl iş? var bir numarası büyük ihtimal.

3gs ' i o fiyata mi saatiniz hocam

evet linkini de verim istiyosanız 700 koymuştum adam ındırım yap dedı ben de 650 yaptım

Allah akil fikir versin alan kisiye hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.