Şimdi Ara

iphone 4s olaylarım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iyi akşamlar arkadaşlar rahatsız ettigim için özür dilerim ama benim gibi şansız arkadaşlar varsa okumasında fayda var diye düşünüyorum şimdiden teşekkür ederim

2013 şubat ayında aldıgım iphone 4s(32gb) genpa garantili cihazım hazirana kdr sorunsuz kullandım haziran ayında arka kapak sallanmaya başladı temmuz ayına kdr öyle idare ettim ama artık dayanılmaz hale geldi neyse okulum bitti ve istanbula geldim ve genpa servisini aradım getirin bakalım dediler güzel bir şekilde kadıköy/hasanpaşadaki genpa servisini buldum ilk kayıt oluştururken hatalarım şunlardı titreşim tuşu takılıyor arka kapak sallanıyor ve ses bogukluk ve robotlaşma vardı neyse kayıtı bu şekilde görevli ile açtık ertesi gün bana 53 tl lik fatura çıktı bu nedir nasıl oldu cihazım garantili diyince bu bedeli iptal ettiler hata bizden kaynaklı özür dileriz dediler ve cihazımın şarj soketini orta tulun flexini ve kulaklıgı değiştrdiklerini gördüm ve bunlar nedir ben bunları istemedim diyince testlerden bunlar sorunlu çıktı ve değiştirdiler dendi iyi dedim tamam verin cihazı ama arka kapak yene sallanıyordu ertesi gün aynı hatalardan bir daha verdim yene aynı hatalardan dosya açıldı ve bu sefer akşama gelip alabilrisniz diye msj geldi gittim aldım bu sefer arka kapak vidaları sıkılmış cihazı verdiler elime orda incelerken bildirim ekranı açılmıyor ve üst 4 simgenin oldugu dokunmatik kısım çalışmıyrdu hiç bişi demeden azımı bozmadan cihazı geri verdim 5 dk sonra yalan yere restore atıp verdiler yene çalışmıyr tabi neyse kapanış saatine denk geldim çıktım ertesi gün sabah 8 bucukta ilk ben gittim ver byle byle yaptnız diye geri verdim kadının bana dediği çok garipti siz byle bir hata demediniz tepem attı artık dedimki ben istemedigim halde parça değişimi oluyoda benmi bozdum lc paneli eşşek gibi yaptınıgız ayıbı düzelceksiniz dedim o sırada müdürleri geldi ve onla görüştüm byle byle diye tmm beyfendi dedi müdür düzgünce ertesi gün cihazınızı alabilrisiniz dediler gittim cihazınız değiştirilmiştir dendi eyvallah dedim swap cihazı istemeyerek aldım onuda incelerken şarj soketinin orda bi kabarma vardı onuda geri verdim hemen hallettiler soket değişti çok şükür bitti diyerek eve geldim sorunsuz çok şükür diyerek 5 gün kullanabildim 2 gün önce cihaz yene patladı wifi baglantısı komple gitti ve wifi kısmı silikleşti forumda araştırmalarım sonucu wifi entegresinde yazılım donanımı bozudugnu ögrendim ertesi gün yene gittim anlattım byle byle diye nyse hıhı diyip 4. kayıdımıda oluşturdular ve dün aldım cihazı ve sadece restore olmuş cihazı verdiler wifi bi gün çalıştı bgn yene gitti fakat bugn dalga gecermiş gibi wifi baglanıyor 2 sn sonra kapanıyor bagla kaldıgı anda bişi indirse hemen kapanıyor ve kitleniyor.

artık yemin ediyorum bıktım ramazan ramazan iki hftadır aşagı yukarı günde 2 şer kere hasanpaşaya gidiyorum yol paramamı yanayım ağızım baglı onamaı üzüleyim yorgunlugumamı yanayım ne yapcam bilmiyorum satsam bu şekilde müslüman müslümanı dolandırmaz haram para yiyemem çöpe atsam vurup patlatsam 2.100 lira fatura bedelim var hala ödüyorum yaron yene 8 bucukta orda olcam yene orda tartışcam yene yeni swap cihaz isticem ve yarın mahkemeye başvurcam elideki belgelerle ne yapcagımı şaşırdım yemin ediyorumki Allah kimseyi şu ramazan ayında şaşırtmasın amin

yanlış vs birşey yazdıysam affola herkesten özür diliyorum iyi forumlar iyi akşamlar

• arkadaşım yazdıklarını okudum bak ben sana yol yordam göstermeye çalışayım

tüketici hakem heyetine gidemezsin limit 1900 küsür t.mahkemesine gitmen lazım 500 600 lira para istiycekler neyse bunları ben öderim sonrada geri alırım dersen orasına hiç sözüm yok cihazını açıp tamir eden adam very amatör belli her tarafı dağıtmış ve yine tecrübelerime dayanarak sürekli karşılaştığım şeyleri söylüyorum genpa insanlıktan anlamakta güçlük çeken bir firma sadece şu sıralar iphone 5'de çok fazla değişim yapıyorlar hepsi o. yerinizde olsam genpanın o şubesini yıkardım yeni iphone'u alır çıkardım. bu kadar basit emin olun laftan sözden anlamazlar baskı yaparsanız fazla dayanmıyorlar

sizede iyi akşamlar söylediklerimi yapın yeni cihazı aldığınızda teşekkür edersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *GameOver* -- 24 Temmuz 2013; 23:40:36 >
  • dediklerini için teşşekkür ederim ya yeni cihaz alırım o sorun degiş ama yeni aldıgım cihaz swap alacagım yene swap olcak anlamıyorum yene byle bişey olursa artık delirme noktasına geldim oraya gidince sakin olamyırym ztn yarın yene csabah gidicem cihazı değiştiriceksiniz dicem ve akşama swap cihazı alıcam :(
  • swap cihaz almanın sakıncası nedir ? refurbished ile karıştırıyorsun sanırım
  • bana ordan bu cihaz swap dediler swap nedir diye sorunca dış kasa sıfır ama iç donanım örnegin ekranı patlamış başka bi 4s 32 gb cihazın saglam olan anakart vs bu sıfır kasaya monte edilip size verilen cihaza swap denir dedi iyi dedim ve en son cihazimi aldım ve wifi sorunu cıktı bu yzden korkuyrm yene başka cihaz alıcam ve sıkıntı olcak diye :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: SnakeMannn

bana ordan bu cihaz swap dediler swap nedir diye sorunca dış kasa sıfır ama iç donanım örnegin ekranı patlamış başka bi 4s 32 gb cihazın saglam olan anakart vs bu sıfır kasaya monte edilip size verilen cihaza swap denir dedi iyi dedim ve en son cihazimi aldım ve wifi sorunu cıktı bu yzden korkuyrm yene başka cihaz alıcam ve sıkıntı olcak diye :S

Benim bildiğim swap cihaz sıfır cihazdır. Sadece tekrar vergi ödenmeyen fatura kesilmeyen kutusuz sıfır cihaz diye biliyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiNaPSiS

quote:

bana ordan bu cihaz swap dediler swap nedir diye sorunca dış kasa sıfır ama iç donanım örnegin ekranı patlamış başka bi 4s 32 gb cihazın saglam olan anakart vs bu sıfır kasaya monte edilip size verilen cihaza swap denir dedi iyi dedim ve en son cihazimi aldım ve wifi sorunu cıktı bu yzden korkuyrm yene başka cihaz alıcam ve sıkıntı olcak diye :S

Benim bildiğim swap cihaz sıfır cihazdır. Sadece tekrar vergi ödenmeyen fatura kesilmeyen kutusuz sıfır cihaz diye biliyorum

inanın benim daha önceki bildigimde oydu ama bu denileni duydugum zaman şaşırıp kaldım :S
  • quote:

O dediğin refurbished oluyor sen karıştırıyorsun üstteki arkadaş açıklamış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • anladım hocam yarın sabahtan gidip biraz ortalıgı karıştırıp yeni cihazı akşam üzeri alıcam artık çok sıkıldım aldıgım gibi satmayı düşünüyrm başıma başka bi iş gelmesin diyede şöyle bi durumda var alacagım başka cihazda farklı sorun verebilir :S
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.