Şimdi Ara

Iphone 4S hayal kirikligi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
1.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben ilk ciktigi gunden buyana iphone kullaniyorum. her yeni iphone ciktigindada ilk alanlardam oldum. Simdi sizinle paylasmak istedigim. Iphone 3gs ten Iphone 4'e gectigimde her telefona bakmamda vay be ne buyuk bir gelisme mukemmel olmus diyorumdum. iki ay once iphone 4s ciktiginda onuda aldim. Fakat iphone 4 sahibiyseniz hicbir sekilde iphone 4s e ihtiyaciniz yok bosuna para harcamayin derim. Tek gelisme siri ve onuda inanin ilk gun sadece oynuyorsunuz ondan sonra birere bile kullanacaginizi zannetmiyorum. Aralarinda hiz farki kesinlikle vardir ama hissetmekte gucluk cekebilirsiniz. Bir 3g ile 3gs arasindaki fark yok. Benimki sadece bir tavsiye iphone 4s'i kotulemek degil amacim. tesekkurler

• söylediklerini zaten malumun ilanı olmuş, yani "s" modellerinin ara model olduğunu bilmeniz lazım ilk günden beri iphone kullanıcısıysanız. "vay be" lik bir durum yaratmayacağını 4s'in tanıtımından ve özelliklerinden anlamadınız mı daha öncesinde? 3G kullanıcısıyım 7 gün sonra 4s benim için "vay be" nin de ötesinde olacak
  • İşlemci 2 , grafik 5 kat daha iyi. Kamerasının karşılaştırmasını görerek arasındaki farklara bakabilirsiniz. Bir de siri var o kadar. Zaten başka bir değişiklik olmadı ki ne bekleniyordu ?
  • Çokta lazım değil S olması, aynı telefonun 2. parti üretimi gibi düşünün işte
  • 3g cıktığında 3g s içinde ne fark arasında? bu kadar para verilp değiştırılmez yakınmaları vardı.Ancak hala 3gs İOS 5 i desteklemesi bile bir farklılıktır.İphone 4 ve iphone 4 s de sürecte 3g -3gs arasındakı fark gibi bana göre iphone 4s ıkı yıl daha gıdecektır.İphone 5 de cıksa siri vede kamera işlem hızıda ayrı bir özellık.Diye düşünüyorum....
  • İleride çıkacak ve millete pc'yi bıraktıracak oyunlarda göreceğiz hikmetini sanırım.Başkada birşey olmaz.
  • Sırf fotograf kalitesi için alınır 4S. Benim panasonic Lumix LX3'ten bile daha iyi gündüz çekimlerinde.
  • Anten sorununu aşmaları yeter arkadaş, o neydi öyle ip4 de sürekli hat kopmaları vardı...Kamera da iyi hız konusunda kesinlikle gözle görülür artış var hiç takılma yaşamıyorsunuz ip4 de menü geçişlerde hafif takılmalar mevcuttu kullandığım dönemde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: theraptorx

Sırf fotograf kalitesi için alınır 4S. Benim panasonic Lumix LX3'ten bile daha iyi gündüz çekimlerinde.

bi yere geziye gittigimde 100 lerce fotograf cektim 4s imle.Donus yolunda fotograflara bakıyorduk.4 ü olan arkadasım şok oldu resmen fotografları gorunce.Bende 4s almalıyım moduna girdi hemen

Ben iphone alınacaksa S modelleri alınmasının avantaj oldugunu dusunuyorum acıkcası.Hem güncelleme destegi acısından hemde dizayn aynı oldugu için bazı ufak duzenlemelerle mukemmel noktasına ulastırıldıgından dolayı.
    Örnek olarak ilk cıktıgından beri 3gs kullanan abimin halada takır takır hiç bi problem takılma yavaslama vs olmadan kullanması mukemmel bir ornek bence buna

• http://www.youtube.com/watch?v=4qZ_2fohdeE&feature=related

Şu ana kadar gordugum en guzel karsılastırmalardan biri
    4 ile 4s arasında genel olarak 0.5 ile 2 saniye arası fark var hız olarak.
    Kamera hız farkı inanılmaz
    Bi gözatmanızı öneririm
  • Şu 4s yi öven arkadaslar cok abartiyorsunuz bazen söylemeden edemicem artik. 2 saniye fark nedir arkadas yapmayin bukadar insanlari bos yere heveslendiriyosunuz. Oyle anlatanlar goruyorum ki sanki apple hologram teknolojisini telefona entegre etmis de bizim haberimiz yok.
    Fotograf kalitesine gelince; eger surekli resim ceken ve cok kaliteli resimler cekmek gereksinimi duyan birinin detelefon degil de slr veys dslr bir makina kullanmasi gerektigini dusunuyorum. Cunku bu anlamda bana gore 4s de yetersiz.sadece gerektigi zamanlar da resim ceken biri icin de 4 ün kamerasini kullanarak utandirmayacak fotograflar cekebilecegine inaniyorum.
    Ayrica ara bir model oldugu için 4s den ne çok şey beklemek lazim nede onu çok abartmak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: engin9103

söylediklerini zaten malumun ilanı olmuş, yani "s" modellerinin ara model olduğunu bilmeniz lazım ilk günden beri iphone kullanıcısıysanız. "vay be" lik bir durum yaratmayacağını 4s'in tanıtımından ve özelliklerinden anlamadınız mı daha öncesinde? 3G kullanıcısıyım 7 gün sonra 4s benim için "vay be" nin de ötesinde olacak

1.5 sene çıkan bir model için beklenti bu yönde değildi ama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: a.f.y.

quote:

söylediklerini zaten malumun ilanı olmuş, yani "s" modellerinin ara model olduğunu bilmeniz lazım ilk günden beri iphone kullanıcısıysanız. "vay be" lik bir durum yaratmayacağını 4s'in tanıtımından ve özelliklerinden anlamadınız mı daha öncesinde? 3G kullanıcısıyım 7 gün sonra 4s benim için "vay be" nin de ötesinde olacak

ne gibi, biraz daha açar mısın

• quote:

Orijinalden alıntı: Shape Of My Heart

Şu 4s yi öven arkadaslar cok abartiyorsunuz bazen söylemeden edemicem artik. 2 saniye fark nedir arkadas yapmayin bukadar insanlari bos yere heveslendiriyosunuz. Oyle anlatanlar goruyorum ki sanki apple hologram teknolojisini telefona entegre etmis de bizim haberimiz yok.
    Fotograf kalitesine gelince; eger surekli resim ceken ve cok kaliteli resimler cekmek gereksinimi duyan birinin detelefon degil de slr veys dslr bir makina kullanmasi gerektigini dusunuyorum. Cunku bu anlamda bana gore 4s de yetersiz.sadece gerektigi zamanlar da resim ceken biri icin de 4 ün kamerasini kullanarak utandirmayacak fotograflar cekebilecegine inaniyorum.
    Ayrica ara bir model oldugu için 4s den ne çok şey beklemek lazim nede onu çok abartmak.

2 saniye abartılmicak bir zaman farkı mı ?
    3g ile 3gs arasında çok fark vardı öle bole degildi deniliyor bende diyorum.Ne sanıosunuz 10 sn zaman farkı oldugunumu?
    Her yeni cıkan iphone arasında zaten max 2 sn lik zaman farkı(hız) var.
    Bu sayede yavas yavas gelıstırıyorlar zaten.
    2sn yi buluyorsa eger bu fark(ki zor 1 sn bile olsa cok iyi) mükemmel bi gelişim saglamıs demektir apple 4s ile

• quote:

Orijinalden alıntı: mortalknight

quote:

Şu 4s yi öven arkadaslar cok abartiyorsunuz bazen söylemeden edemicem artik. 2 saniye fark nedir arkadas yapmayin bukadar insanlari bos yere heveslendiriyosunuz. Oyle anlatanlar goruyorum ki sanki apple hologram teknolojisini telefona entegre etmis de bizim haberimiz yok.

3g ile 3gs arasında çok fark vardı öle bole degildi deniliyor bende diyorum.Ne sanıosunuz 10 sn zaman farkı oldugunumu?
    2sn yi buluyorsa eger bu fark(ki zor 1 sn bile olsa cok iyi) mükemmel bi gelişim saglamıs demektir apple 4s ile

Eger bir 3g vs 3gs videosu izleseydin aradaki hız farkının yarı yariya kadar oldugunu gorurdun. Mobilde olmasam video linkini de bulup koyardim ugrasmak istemiyorum. Kullandigim cihazlar 3g>3gs>4g. Bu sıralama ile bu cihazlari kullanan biri senin soyledigin yanlış şeyleri soylemez.
    Ancak ilk defa iphone alan (4s) veya almak isteyen (4s) biri söyler.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mortalknight

quote:

Eger bir 3g vs 3gs videosu izleseydin aradaki hız farkının yarı yariya kadar oldugunu gorurdun. Mobilde olmasam video linkini de bulup koyardim ugrasmak istemiyorum. Kullandigim cihazlar 3g>3gs>4g. Bu sıralama ile bu cihazlari kullanan biri senin soyledigin yanlış şeyleri soylemez.
    Ancak ilk defa iphone alan (4s) veya almak isteyen (4s) biri söyler.

4s kullanıyorum.Ama ilk kez iphone kullanmıyorum.4s i abartma gibi bi durum içerisindede degilim.
    Sadece olan farkı söluyorum.Uygulama acılıslarında gözle gorulur bir fark var.Yani bunu inkar etmenın vs. bi anlamı yok.

2sn telefon için size geldıgı kadar kısa bir sure degil.Cogu zaman 2 sn yi bulmaz 4 ile 4s arasındakı fark.

3g de kullandım(kendim degil cevremden),3gs te kullandım(abimin var) o sizin yarı yarıya dediginiz fark(evet haklısınız nerdeyse yarı yarıya) max 2 hadi 2.5 sn dir.Daha fazlası olamaz.

• quote:

quote:

quote:

aslında dünyaca ünlü otoriteler yaptı birazda bunu. yok apple ın tepe yöneticiyle görüşmüş. yok iki çeşit iphone çıkacakmış, yok daha ince ve ekran 4 inç olacakmış, yok efendim pil süresi 2 katına çıkacakmış, yuvarlatılmış daha ince bir panel vs vs

yukarıda saydıklarım abartısız ön görülerdi.

birde abartılı olanlar vardı:

yok efendim hologramik kalvye olacakmış, yok efendim şeffaf olacakmış, kamera 12 mp olacakmış...

duymadık mı bunları. daha sonra bu ve buna benzer haberler ve üstüne yeni nesil iphone un ertelenmesi beklentileri daha da fazla artırdı.

bundan bahsettim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

aslında dünyaca ünlü otoriteler yaptı birazda bunu. yok apple ın tepe yöneticiyle görüşmüş. yok iki çeşit iphone çıkacakmış, yok daha ince ve ekran 4 inç olacakmış, yok efendim pil süresi 2 katına çıkacakmış, yuvarlatılmış daha ince bir panel vs vs

yukarıda saydıklarım abartısız ön görülerdi.

birde abartılı olanlar vardı:

yok efendim hologramik kalvye olacakmış, yok efendim şeffaf olacakmış, kamera 12 mp olacakmış...

duymadık mı bunları. daha sonra bu ve buna benzer haberler ve üstüne yeni nesil iphone un ertelenmesi beklentileri daha da fazla artırdı.

bundan bahsettim.

abartısız öngörüler olarak tanımladığınız öngörüler aslında çeşitli grupların firma üzerinde cihaz için kamuoyu oluşturarak kendi istedikleri özelliklerin cihazlara gelmesini sağlamak için yapılmış öngörüler.. abartılı olanları ise konuşmaya gerek bile yok, olmayacağı çok belliydi. ama açıkçası bir deli kuyuya taş atmış 100 milyon akıllı çıkaramamış gibi oldu bu durum, birileri çıktı söyle olacak böyle olacak, adı 5 olacak dedi sonra herkes sanki apple bunu taahhüt etmiş de sonradan geri çekmiş gibi şirkete yüklendi..

• Benim de aşırı şekilde merak ettiğim soru ise acaba apple farklı kasa tasarımıyla bu 4s'in özelliklerini sunsaydı insanların tepkisi ne olurdu? Beklentiler çok yükselmişti ve böyle aynı kalan tasarımla piyasaya sundukları için bu kadar tepki alıyor 4s diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: isosem19

Benim de aşırı şekilde merak ettiğim soru ise acaba apple farklı kasa tasarımıyla bu 4s'in özelliklerini sunsaydı insanların tepkisi ne olurdu? Beklentiler çok yükselmişti ve böyle aynı kalan tasarımla piyasaya sundukları için bu kadar tepki alıyor 4s diye düşünüyorum.

kesinlikle katılıyorum.

1.5 sene sonra aynı kasayı kimse beklemiyordu. sırf o nedenle 4s i almaktan vaz geçim sonraki nesil iphone yi bekleyenler var.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.