Şimdi Ara

İphone 4 ü satıp Galaxsy S 2 almak mantıklımı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
382
Cevap
3
Favori
12.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: madmax50

Galaxy s2 donanım olarak çok iyi ama iphone 4 klasik bir apple ürünü az donanım çok iş mac kullananlar bunu çok iyi bilir.Galaxy s2'yi teknoloji marketlerin birinde inceledim bana göre çok iri,telefon arayüzü çok karışık sağdan soldan gelen menüler,arama özelliklerinin kullanışsızlığı ve kalitesiz malzeme bana göre eksileri.
    Teknoloji merakını gidermek amacıyla iphone satılıp samsung alınabilir.Tabi bunlar benim yorumlarım çünkü tam bir apple severim.iphone,mac pro,imac olmazsa olmazlarım apple ürünü kullananların diğerlerine geçmesi gerçekten zor.

İcimdekilere tercuman oldun hocam kesnlkle katiliorum
  • Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Geçen hafta iphone 3Gs almaya gittiğimde satıcı bana galaxsy S 2 gösterdi yeni çıktı bunu tavsiye ederim dedi. İnceledim incecik ekranı kocaman falan ama hiç cezbetmedi bir iphonun duruşu kalitesi yoktu. Doğru düzgün telefonu kavrayamadım bile çok ince kullanışsız geldi.İşletim sistemi konusunda androit pek gelişmemiş sistem. İphonun tasarımı , pratik kullanımı , sorunsuz işletim sistemi hiç bir telefonda yok bence değiştirme.
  • Her türlü iphone sakın galaxy s 2 almak gibi bir hata yapma
  • ben yaptim hicte pisman olmadim.sg2
    hic te oyle kalitsiz kotu bir telefon deyil 3gs felan yaninda hikaye kalir.bana gelip simdi masal anlatmayin su an iphonun butun serisi elimde var.ilk nesilden son nesile kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .:: NEJ@T ::.

Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Geçen hafta iphone 3Gs almaya gittiğimde satıcı bana galaxsy S 2 gösterdi yeni çıktı bunu tavsiye ederim dedi. İnceledim incecik ekranı kocaman falan ama hiç cezbetmedi bir iphonun duruşu kalitesi yoktu. Doğru düzgün telefonu kavrayamadım bile çok ince kullanışsız geldi.İşletim sistemi konusunda androit pek gelişmemiş sistem. İphonun tasarımı , pratik kullanımı , sorunsuz işletim sistemi hiç bir telefonda yok bence değiştirme.

3gs almaya gittin ve sgs2 yi beğenmedin oylemi :)

valla ne yalan söyleyeyim benim 3gs evde kuzu kuzu yatıyor artik..olurda galaxy s de bi sorun olursa yedek te kalsın diye satmıyorum..ne hikmetse kalitesiz plastik dedikleri telefon o kadar betona halıya parkeye düştüğü halde bir gr çizik bile yok..

• quote:

Galaxy s2 donanım olarak çok iyi ama iphone 4 klasik bir apple ürünü az donanım çok iş mac kullananlar bunu çok iyi bilir.Galaxy s2'yi teknoloji marketlerin birinde inceledim bana göre çok iri,telefon arayüzü çok karışık sağdan soldan gelen menüler,arama özelliklerinin kullanışsızlığı ve kalitesiz malzeme bana göre eksileri.
    Teknoloji merakını gidermek amacıyla iphone satılıp samsung alınabilir.Tabi bunlar benim yorumlarım çünkü tam bir apple severim.iphone,mac pro,imac olmazsa olmazlarım apple ürünü kullananların diğerlerine geçmesi gerçekten zor.

Iphone da ki az donanım ÇOK IŞ neler mesela..??

Cok iş deyince benim aklima ;

Hiç bir kısıtlamasi olmayan,aksine arayüzü olsun ,widget lari olsun, sayfaları kendime göre düzenleme kolaylığı sunan,

Bana bilgisayarım da ki kullanım kolaylığını, web performansını, multitasking i aratmayan,

açamadığı web sitesi, video, müzik, resim formati olmayan

Bilgisayardan sürükle bırak kolaylığı sayesinde istediğim dosyayı tel in istediğim bolumune atsam bile dosyayı otomatik görüp kendi içinde gruplama kolayligi sağlayan,

telefonumdaki videoları filmleri resimleri müzikleri wifi ile tv de hiç bir kablo bağlantısı yapmadan HD olarak izlememi dinlememi sağlayan,

Online film izleten, facebook tan online oyun oynatan, online lig tv izleten

Ivir zıvır app yükleme mecburiyetinde bırakmadan her özelliği içerisinde barındıran ve performansından sonuna kadar yararlanabildigim,

Yazı yazmada SWYPE gibi müthiş bir devrim yapan,

Konuşmalarımı aynı anda mesaja, arama motorlarına dökebilen ve arabada giderken telefonu hiç elime almadan mesaj göndermemi, web de bilgi aramami sağlayan,

Mail hesabımla devamlı senkron çalışan ve rehberim den tut takvim bilgilerime kadar, her bilgi girişinde anında mailime depolayan,

ANDROID geliyor !!!

• @engurlu yazdıklarının hepsini okudum neymiş bu android ben 2 yıldır yazdıklarının çoğunu zaten yapıyorum.Androidçilerin en büyük silahı flash desteği ama ben flash olmamasını tercih ediyorum.Web sitelerinin %99'u flashı reklamlar ve bannerlar için kullanıyor onlarca reklamın açıldığı bir site yerine sadece içerik bulunan bir siteyi takip etmem çok daha kolay ve hızlı oluyor.Videolar zaten ayrı olarak player ile açılıyor.
    Şunu da kesinlikle kabul ediyorum jailbreak yapılmamış bir iphone tat vermiyor dediğin gibi insan kendini kısıtlanmış hissediyor.Fakat cydia,installious dünyasına girince android uygulama,oyun,eklenti zenginliği bakımından iosun yanında windows 3.1 kalıyor.
    Malzeme kalitesi olarak hep dayanıklılık örnek veriliyor evet doğrudur dayanıklı olabilir ama benim malzeme kalitesinden anladığım cihazı elime aldığımda bana verdiği kalite hissidir.
    Yukarıda yazılanların herhangi birinin nasıl yapıldığını merak eden varsa yardımcı olabilirim.
    Herkese saygılar sevgiler...

• Çevremde gözlemlediklerime dayanarak yazıyorum,

Genelde iphone 4 ünde sorun olmayıpta satan kişiler, cihazı iyi bilmeyip te kullanamayan kişilerdir. Cihazı tam anlamıyla kullanıyorsa niye satacak ki?

Aldığı cihazın fonksiyonlarını bile bilmeden kullanan bir çok insan tanıyorum. Sıkılınca da satıyorlar :)
  • appstore gibi destek olsa,galaxy daha iyi,ama yok işte,onun icin iphone dan şaşma.
  • quote:

@engurlu yazdıklarının hepsini okudum neymiş bu android ben 2 yıldır yazdıklarının çoğunu zaten yapıyorum.Androidçilerin en büyük silahı flash desteği ama ben flash olmamasını tercih ediyorum.Web sitelerinin %99'u flashı reklamlar ve bannerlar için kullanıyor onlarca reklamın açıldığı bir site yerine sadece içerik bulunan bir siteyi takip etmem çok daha kolay ve hızlı oluyor.Videolar zaten ayrı olarak player ile açılıyor.
    Şunu da kesinlikle kabul ediyorum jailbreak yapılmamış bir iphone tat vermiyor dediğin gibi insan kendini kısıtlanmış hissediyor.Fakat cydia,installious dünyasına girince android uygulama,oyun,eklenti zenginliği bakımından iosun yanında windows 3.1 kalıyor.
    Malzeme kalitesi olarak hep dayanıklılık örnek veriliyor evet doğrudur dayanıklı olabilir ama benim malzeme kalitesinden anladığım cihazı elime aldığımda bana verdiği kalite hissidir.
    Yukarıda yazılanların herhangi birinin nasıl yapıldığını merak eden varsa yardımcı olabilirim.
    Herkese saygılar sevgiler...

Sevgili @madmax50..

Benim 3gs im ip4 um jb li oldugu halde bunların çoğunu yapamazken yada yapmaya çalıştığımda burnumdan getirirken sen nasil yapabiliyorsun ?? Jb li olsada bi yere kadar tamam ama cihaz i aşamıyorsun..bi yerde tıkanip kalıyorsun..Heleki android in rahatlığından ,kisisellestirilebilirliginden sonra ip4 un appstore daki kaliteli oyunlarından başka hicbir artısi kalmıyor ki artik çoğu kaliteli oyun androide de geldi ve gelecek te..

En önemlisi flash olayını da şöyle anlatayım..istemedigim zaman zaten flash eklentisini devre dışı bırakabiliyorum..en azından elimde flash gibi bir nimet var..flash i sadece reklam olarak gormen de teknolojiye ne kadar yüzeysel baktığını gösteriyor..

• tabiiki mantıklı s2 yeni çıkacak ı phone 5 ile karşılaştırılabilir ancak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet©

Çevremde gözlemlediklerime dayanarak yazıyorum,

Genelde iphone 4 ünde sorun olmayıpta satan kişiler, cihazı iyi bilmeyip te kullanamayan kişilerdir. Cihazı tam anlamıyla kullanıyorsa niye satacak ki?

Aldığı cihazın fonksiyonlarını bile bilmeden kullanan bir çok insan tanıyorum. Sıkılınca da satıyorlar :)

Bence itunes programına kıl olup satıyorlardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: engurlu

quote:

Hiç bir kısıtlamasi olmayan,aksine arayüzü olsun ,widget lari olsun, sayfaları kendime göre düzenleme kolaylığı sunan,

Bana bilgisayarım da ki kullanım kolaylığını, web performansını, multitasking i aratmayan,

Bilgisayardan sürükle bırak kolaylığı sayesinde istediğim dosyayı tel in istediğim bolumune atsam bile dosyayı otomatik görüp kendi içinde gruplama kolayligi sağlayan,

telefonumdaki videoları filmleri resimleri müzikleri wifi ile tv de hiç bir kablo bağlantısı yapmadan HD olarak izlememi dinlememi sağlayan,

Ivir zıvır app yükleme mecburiyetinde bırakmadan her özelliği içerisinde barındıran ve performansından sonuna kadar yararlanabildigim,

Konuşmalarımı aynı anda mesaja, arama motorlarına dökebilen ve arabada giderken telefonu hiç elime almadan mesaj göndermemi, web de bilgi aramami sağlayan,

Mail hesabımla devamlı senkron çalışan ve rehberim den tut takvim bilgilerime kadar, her bilgi girişinde anında mailime depolayan,

ANDROID geliyor !!!

arkadaşım o kadar özellik saymışsın dogrudur kullanıyorsundurda ama şu varki 2 g den beri iphone kullanıyorum bir kere bile flash ihtiyacı duymadım videoları zaten izleyebiliyosun player olarak onun dısında dediğin özelliklerin bir kaçı hariç hepsi JB ile mevcut oluyor androidin tek cezbedici yanı benım acımdan bugune kadar hep tanıtımlarındada gösterdikleri gibi widgetler desteklediği video formatları ve ekranı... ama kullanabilirlik açısından ios on numara.. kaç kişi allah aşkına telefonunda video izliyor yav ?? ben 2 g den beri telefonuma hiç video atma gereği duymadımm duymamdaa kaç kişiniz filim atıp izleme gereği duyuyor pili 2-3 saatte bitiyor sonucta... wifi ile kablosuz hd olarak tv ye aktarma güzel bir olay ama dediğim gibi günlük hayatta kullanılmayacak özellikler bunlar. işte sadece şunuda yapabiliyor diyebilceğiniz özellkler bunlar. iphonun arkasında kocaman bir APP STORE var ama adnroid hala gelişecek gelişecek gelişecekteeee ee biz ne zaman bunun meyvelerini bir app store gibi yiyecez bilinmez..

samsungun donanımı çok iyi ama 1.2 ghz çift cekirdek bile olsa o telfon root suz yani fabrika çıkışı olarak o frekanslarda çalışmıyor 900 yada 1000 de çalışıyor.. pki neden 1.2 desteklerken bu hızda çünkü ortada bir PİL sorunu var bunu göz önünde bulundurmak zorunda ama iphone 4 te bir yavaşlık söz konusu değill şahsen dün elektro worlddeydim 1 saaate yakın gaalxy s 2 yi inceledim kendi menuler arasında dolaşırken bile kasılmaları gördüm herşey donanım değildir arkadaşlar bunu benden iyi biliyorsunuzdur...

• yillardir iphone 3g, iphone 4 kullanicisi olarak, arada htc hero ve balckberry'de kullandim kisa ve net bir yorum yapacagim. Iphone 4 muhtesem bir telefon ama samsung galaxy s2 daha muhtesem. iphone 4 teki kisitlamalardan sonra galaxy s2 nin hizi, renkleri ve kullaniciya sagladigi ozgurluk hissi tarif edilmez. iphone 5 belki daha iyi olur bakip gorecegiz.
  • @engurlu kardeş sen yapamadığını söyle ben sana gerekli bilgiyi vereyim yazdıklarının hepsini yapabiliyorum cydia ile yapılamayacak çok az şey var çünkü android gibi kısıtlı geliştiriciler yok.Legal yada illegal dünyaca meşhur programcılar var.Androidde herhangi bir özellik çıktığında bu takım zaten birkaç haftada aynı işleri yapan eklentileri geliştirip sunuyor.Applestore ne kadar başarılıysa cydia ondan daha başarılı bence.Yabancı kaynakları araştırmakta fayda var göreceksin ki iosun arkasında apple yanında milyonlarca geliştirici var.
    Ben android düşmanı değilim android ne kadar çok gelişirse bu iosa da yansır.Örneğin ios 5 androidin kullanışlı birçok özelliğini alarak geliyor.Appstore ile android marketi karşılaştırmam bile şuanda android markette oyun ve uygulama çeşitliliği applestore yanında yok denecek kadar az.
    Gelelim flash konusuna bu konuda sayfalarca seninle tartışırım çünkü 2 yıl önce Adobe Flash Media Server Eğitimi aldım.Flash ile birçok ticari projede çalıştım.Bundan birkaç yıl öncesine kadar flash birçok sitede tercih edilirdi ama şuan görselliğe önem veren sitelerde tercih ediliyor.Grafikerlerin birçoğu aşırı kaynak tüketimi,esnekliğin az olması gibi nedenlerle müşterilerine flash içerikli siteler tavsiye etmiyorlar.Flashın geleceği ile ilgili en önemli açıklamayı firefox yaptı.Mozilla vakfı bundan sonra HTML5 üzerine daha fazla eğileceklerini açıkladı.Zira apple devamlı sorulan neden flash desteği vermiyorsunuz ? sorusuna "ölü bir teknolojiyi desteklemeyeceğiz, Flash sistem çakılmalarına neden olan, aşırı kaynak tüketen ve dolayısıyla geleceği olmayan bir teknoloji" tarzında açıklamalar ile gelen tüm eleştrilere rağmen yılladır geri adım atmadı ve HTML5 teknolojisi üzerine ciddi yatırımlar yapmaya başladı.
    Dünyada en çok flash içeriği webde sunan Google Adsense, reklamlarının HTML5 uyumu için çalışmalara başlamış bile.
    Özetle ister kabul edilsin ister edilmesin flash bir web sitesi için yükten öteye geçemiyor.Şuan i7 işlemcili bir notebook ile firefox kullanıyorum ve donanımhaberi reklamları engellemeden açtığımda işlemcim render yaparcasına transistörlerine yükleniyor.Bu durum bile apple ne kadar haklısını dedirtiyor insana.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ser da Firenze

Android market appstore'a kıyasla gelişmek için henüz zamana ihtiyacı olan bir yazılım merkezi izlenimi uyandırıyor, o nedenle şahsen biraz beklemenizi tavsiye ederim. Üstelik iPhone 4'ünüzü satmanız için herhangi bir neden de göremiyorum, elimizdeki cihazın eksiği yoksa bile fazlası vardır emin olun.

İp4 un ne gibi artilari var gs2 ye gore bunuda soyleyinde ogrenelim.
  • i8910 gibi bir telefonu p.ç gibi ortada bırakıp 3.şahıs yazılımlarına mahkum eden bir firmanın telefonunu ancak bedava verseler alırım .
  • İp4 buraya kadar ancak, bundan sonra s2 konuşulacak , piyasanın tozunu attıracak
  • quote:

Orijinalden alıntı: sardemir

quote:

Orijinalden alıntı: engurlu

quote:

ANDROID geliyor !!!

arkadaşım o kadar özellik saymışsın dogrudur kullanıyorsundurda ama şu varki 2 g den beri iphone kullanıyorum bir kere bile flash ihtiyacı duymadım videoları zaten izleyebiliyosun player olarak onun dısında dediğin özelliklerin bir kaçı hariç hepsi JB ile mevcut oluyor androidin tek cezbedici yanı benım acımdan bugune kadar hep tanıtımlarındada gösterdikleri gibi widgetler desteklediği video formatları ve ekranı... ama kullanabilirlik açısından ios on numara.. kaç kişi allah aşkına telefonunda video izliyor yav ?? ben 2 g den beri telefonuma hiç video atma gereği duymadımm duymamdaa kaç kişiniz filim atıp izleme gereği duyuyor pili 2-3 saatte bitiyor sonucta... wifi ile kablosuz hd olarak tv ye aktarma güzel bir olay ama dediğim gibi günlük hayatta kullanılmayacak özellikler bunlar. işte sadece şunuda yapabiliyor diyebilceğiniz özellkler bunlar. iphonun arkasında kocaman bir APP STORE var ama adnroid hala gelişecek gelişecek gelişecekteeee ee biz ne zaman bunun meyvelerini bir app store gibi yiyecez bilinmez..

samsungun donanımı çok iyi ama 1.2 ghz çift cekirdek bile olsa o telfon root suz yani fabrika çıkışı olarak o frekanslarda çalışmıyor 900 yada 1000 de çalışıyor.. pki neden 1.2 desteklerken bu hızda çünkü ortada bir PİL sorunu var bunu göz önünde bulundurmak zorunda ama iphone 4 te bir yavaşlık söz konusu değill şahsen dün elektro worlddeydim 1 saaate yakın gaalxy s 2 yi inceledim kendi menuler arasında dolaşırken bile kasılmaları gördüm herşey donanım değildir arkadaşlar bunu benden iyi biliyorsunuzdur...

Kasilmalarimi gordun cihazda 9 sayfa uygulama ve oyun var gram kasilma yok kullanicilar klubundede kasilmayla ilgili bi sikinti yazan yok cihazi kotuluycem diye sallamayalim lutfen evet ip4 cok guzel bir telefon kullandimda ve gs2 yi alinca ablama verdim bence karsilastirilamaz derecede ustun bir cihaz gs2. Ve bence gs2 yi ip5 le kiyaslamak daha mantikli dedigim gibi ben ne android faniyim ne apple en iyiyi kullanmak istiyorum ve kabul eder ya da etmessiniz su an en iyi gs2 ip5 daha iyi olursada bunu satip ona gecerim direk.

• Budur işte

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.