Şimdi Ara

iPhone 4 pilinin katili belli oldu!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün bir başlık actım pilim çabuk bitiyor herkesde aynı mı 4.2.1 e geri doneyim mı diye.
    Burdan bir arkadas Ping i kapatın dedi biraz araştırdım ve gercekten o yuzdenmis. Saat 21.00 de %15 olan pilim pingi kapattıktan sonra su anda 22.29 ve pilim %42 de..
    O arkadastan Allah razı olsun :)

http://www.ntvmsnbc.com/id/25195032/

Aşağıya basından bilgiyi koyuyorum.

İşletim sistemi güncellemesinden sonra iPhone 4'ün pil süresinin kısalması, Ping uygulamasından kaynaklanıyormuş.

Apple iPhone 4 akıllı telefonlarda son iOS 4.3 işletim sistemi güncellemesinden sonra pil süresinin düştüğüyle ilgili şikayetler ortaya çıkmıştı. Sorunun, güncellemeyle birlikte gelen Ping sosyal ağ uygulaması olduğu belirlendi.

Pocket-Lint sitesinde yer alan habere göre iOS 4.3 kullanan iPhone 4 ve iPhone 3GS'lerdeki Ping uygulaması aktif durumda ekleniyor. Ancak aktive durumdaki Ping, cihazın enerji tüketimini de bir hayli artırıyor. Bunun çözümüyse, kullanmıyorsanız, Ping uygulamasını kapamak.

Bunun için Ayarlar'a girip Genel sekmesinde Kısıtlamalar'ı seçin ve dört haneli kodunuzu girdikten sonra İzin ver'in altındaki listede yer alan Ping'i kapatın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eralpt -- 7 Nisan 2011; 22:45:09 >

• Peki hocam bu Ping uygulaması ne işe yarıyor
  • Valla cok aradım ama onunla ilişkili bir program bulamadım. İkonu da iTunes ile aynı.
    Bence sadece bataryayı sömürmeye yarıyor :))
  • ya beyler benim iphone 4 kısıtlamalr diye bir bölüm yok genel ayarlar diyorum ama kısıtlamalr yok
  • Sınırlamalar :))
  • alal deneyelim bakalım bide bende bazı sorun daha olmaya başladı 4.3.1 e geçtikden sonra cihaz sanki az çekiyor çekim seviyesi düştü başka yaşayan varmı bilmiyorum ama ben yaşıyorum istanbulun göbeğindeyim 3 çubuk çekiyor 3g ile ip 4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slayshot -- 8 Nisan 2011; 0:03:16 >
  • Cekim sorunu İcin mutlaka 3g yi kapalı tutun. Zaten download yapmıyor veya nette video izlemiyorsanız diger internet isleri İcin Edge yeterli. Pil olayı da onemli tabi 3g pili somuruyor resmen.
  • 4.2.1 de ping yok
  • Zaten açıklamayı okursanız 4.3 ile birlikte gelen birsey bu tabiki 4.2.1 de Ping olmayacak :))
  • Bilgi için teşekkürler. Birde sınırlayalım görelim neler değişecek.
  • Ping Apple ın iTunes üzerinden sunduğu müzik temelli sosyal paylaşım uygulamasıdır.

Ayrıca resimli şekilde anlattım, pil sorununa neden olan durumları farkedilmemiş demekki ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PhysioTurko -- 8 Nisan 2011; 9:28:49 >
  • bu sınırlamalar bölümü kapalı mı kalması pil için daha uzun ömürlü yoksa etkin kalmasımı 4.2.1 versiyon için teşekkürler...
  • Bende kapadim simdi
  • Bende yeni kapattım, bakalım ne kadar fark edecek.
  • Şarşı zaten 4.1 e nazaran daha az gidiyor 4.3.1 sürümünde ping gide kapayalım bakalım inşallah daha az gider...
  • bende şimdi kapadım pingi. yalnız ping denilen uygulama sosyal paylaşım uygulaması tarzı bişe. internete bağlı olmadığımız durumlarda da pilin ömründen çalması mantıklı mı ?
  • Nerden kapatıyoruz bu zımbırtıyı
  • Buldum, ama benimki zaten kökünden kapalı görünüyor orası, etkin yapıp sadece pingimi kapatcaz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noxco

Buldum, ama benimki zaten kökünden kapalı görünüyor orası, etkin yapıp sadece pingimi kapatcaz?

Evet aynen öyle.
  • iyide bu bana pek mantıklı gelmedi, zaten kökünden kapalı olan bir etkinliği açıp, sadece pingi tekrar kapatmak neye fayda edecek. Zaten kapalıki hepsi :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.