Şimdi Ara

Iphone 4 İlk Şarj Nasıl Yapılmalı? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
2
Favori
42.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende bu gün aldım ürünü satıcı bana 12 saat kapalı olarak ilk şarjını yap dedi sonrası bildiğin gibi yaparsın
  • faydalı bir konu olmuş teşekkürler ....

bende dün almıştım 12 saat olayını bana da dediler... dün şarja taktım şimdi de usb den şarj ediyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: devos

Arkadaslar bu başlıkta bile hurafeler almış basını gitmiş. Batarya Tur'u ile ilgili genel bilgiler vermiştim. Şimdi iPhone dan örneklemeler yapayım. Telefonunuzun kapanması şarjın tamamen bittiği anlamına gelmez. İp4 kapandığında icinde bir miktar şarj bırakır ve tekrar acmaya callistiginizda açılmaz. Şarja takılması gerektiğini gösteren uyarı görünür ekranda. Başka bir yanlış bilgiyi de düzelteyim. 400 şarjdan sonra pil ömründen %20 eksiliyormus. Yanlış bilgidir. Şarj etmekten dolayı değil. Gecen süre zarfında ömrü tükenir.
    Bir arkadas benim değinmeyi unuttuğum bir konuya değinmiş. Teşekkür ederim kendisine. 1 ayda bir telefon kapanana denk kullanmak ve sonra tam şarj yapmak faydalıdır haarız hücrelerinin sürekli yüklü veya sürekli boş kalmasını engeller. Ama sanırım herkesin basına ayda 1 kez bu kesin gelir. Şarj biter ve ful şarja takarsınız.
    İciniz rahat bir sekilde telefonunuzu şarj edin.

Bu eklemeyle daha iyi oldu.

• telefonu sarz bitmeden fise takmiyorum.ip4 kullanirken hic sorun cikmadi.ip4s kullaniyorum yine sorun yok.
  • quote:

Arkadaslar bu başlıkta bile hurafeler almış basını gitmiş. Batarya Tur'u ile ilgili genel bilgiler vermiştim. Şimdi iPhone dan örneklemeler yapayım. Telefonunuzun kapanması şarjın tamamen bittiği anlamına gelmez. İp4 kapandığında icinde bir miktar şarj bırakır ve tekrar acmaya callistiginizda açılmaz. Şarja takılması gerektiğini gösteren uyarı görünür ekranda. Başka bir yanlış bilgiyi de düzelteyim. 400 şarjdan sonra pil ömründen %20 eksiliyormus. Yanlış bilgidir. Şarj etmekten dolayı değil. Gecen süre zarfında ömrü tükenir.
    Bir arkadas benim değinmeyi unuttuğum bir konuya değinmiş. Teşekkür ederim kendisine. 1 ayda bir telefon kapanana denk kullanmak ve sonra tam şarj yapmak faydalıdır haarız hücrelerinin sürekli yüklü veya sürekli boş kalmasını engeller. Ama sanırım herkesin basına ayda 1 kez bu kesin gelir. Şarj biter ve ful şarja takarsınız.

Çok yararlı bir konu teşekkürler.
    Telefon %100 şarj olunca pil prizden enerji akışını keser demişsiniz fakat ben yinede sormak istedim,tam şarjdan kastınız nedir ? Diğer telefonlardaki gibi akşam takıp ertesi gün öğlen çıkarmak mı,yoksa %100 olur olmaz çıkarmak mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cokko -- 27 Ocak 2012; 2:40:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cokko

quote:

Çok yararlı bir konu teşekkürler.
    Telefon %100 şarj olunca pil prizden enerji akışını keser demişsiniz fakat ben yinede sormak istedim,tam şarjdan kastınız nedir ? Diğer telefonlardaki gibi akşam takıp ertesi gün öğlen çıkarmak mı,yoksa %100 olur olmaz çıkarmak mı ?

yüzde yüz olduktan sonra 1 saat daha kalsın iyice dolsun daha sonra çıkar

• Sdece tenefuslerde sarja taksan omrü azalirmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Yazdıklarınızı okudum.Fazla şarj telefona zarar vermiyor,dolduktan sonra takılı kaldığında yararı da olmuyor.Bittiği sürece elektrik alıyor prizden..
    Merak ettiğim,ilk aldığımızda şarj yarım oluyor ya kullanmadan tam doldurmanın bir yararı olur mu ?
    iphone'uma kavuşmama az kaldı Biraz titizleniyorum da şu pil işine....

• quote:

Orijinalden alıntı: cokko

quote:

Yazdıklarınızı okudum.Fazla şarj telefona zarar vermiyor,dolduktan sonra takılı kaldığında yararı da olmuyor.Bittiği sürece elektrik alıyor prizden..
    Merak ettiğim,ilk aldığımızda şarj yarım oluyor ya kullanmadan tam doldurmanın bir yararı olur mu ?
    iphone'uma kavuşmama az kaldı Biraz titizleniyorum da şu pil işine....

Yarım dolu şarjı hemen tam dolum için takabilirsiniz. Bir fayda da sağlamaz, bir zarar da vermez. Ancak sonraki haftalarsa bir kere telefon kapanana kadar şarjı bitirmenizi öneririm. ve bu olayı ayda bir tekrarlamanız da iyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Microfix

Sdece tenefuslerde sarja taksan omrü azalirmi?

Birşey olmaz. Tenefüzlerde şarj edebilirsiniz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Microfix

Sdece tenefuslerde sarja taksan omrü azalirmi?

Birşey olmaz. Tenefüzlerde şarj edebilirsiniz.

Saol iyi oldu bildihim.
  • Bilgilendirme için teşekkürler,benimde kafamda çok şehir efsaneleri vardı hani hala iphone %10'a düşnce şarj edin,ilk kullanımda 12 saat şarj olsun,hep şarjda durmasın v.s. gibi..meğer öyle şeyler yokmuş.
  • Arkadaşlar bende birşeyi merak ediyorum telefon yeni geldiğinde içinde bir miktar şarj oluyor. İlk şarjı nasıl yapmalıyız şarjı tamamen bitirip şarj etmek mi gerek yoksa gelir gelmez takıp %100 olunca çekmek mi gerek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 06_messi_06

Arkadaşlar bende birşeyi merak ediyorum telefon yeni geldiğinde içinde bir miktar şarj oluyor. İlk şarjı nasıl yapmalıyız şarjı tamamen bitirip şarj etmek mi gerek yoksa gelir gelmez takıp %100 olunca çekmek mi gerek?

içindeki şarjı kullan bitir batarya azaldı diye kırmızı uyarı pil halini gördünmü tal şarja
    dolsun %100 de %100 doldumu pil görüntüsünün içinde şimşek değil fiş görüntüsü olunca çek prizden tamamdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cantosman

quote:

Orijinalden alıntı: 06_messi_06

Arkadaşlar bende birşeyi merak ediyorum telefon yeni geldiğinde içinde bir miktar şarj oluyor. İlk şarjı nasıl yapmalıyız şarjı tamamen bitirip şarj etmek mi gerek yoksa gelir gelmez takıp %100 olunca çekmek mi gerek?

içindeki şarjı kullan bitir batarya azaldı diye kırmızı uyarı pil halini gördünmü tal şarja
    dolsun %100 de %100 doldumu pil görüntüsünün içinde şimşek değil fiş görüntüsü olunca çek prizden tamamdır.

teşekkürler hocam.
  • Konu Hortlucak Sanırım

Merhaba Arkadaşlar Bugun Saat 6 Gibi 4S Alıcam İçindeki ilk Şarjı Tamamen Bitiriyim mi yoksa %10 da fln şarja takıyımmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Webbi~

Konu Hortlucak Sanırım

Merhaba Arkadaşlar Bugun Saat 6 Gibi 4S Alıcam İçindeki ilk Şarjı Tamamen Bitiriyim mi yoksa %10 da fln şarja takıyımmı ?

Aldığınız gibi kullanın. Yok bitirmekmiş, yok 12 saatmiş hepsi yalan..

http://www.apple.com/batteries/iphone.html

Apple'ın belirttiği üzere sadece en azından ayda bir, komple boşaltın %100 seviyesinden. Başka birşeye gerek yok...
  • Bu mesaji yazdigim ip4 u pili hic umursamadan kullandim, yeri geldi %95 de iken sarja taktim, yeri geldi %20 de iken takip %40 da iken cikardim yeri geldi tamamen bitirdim say say bitmez. Bir de telefonu ilk aldigimda sarja takmadim bile telefonu aldim sokakta yururken actim falan.
    Aradan 2 yil gecti pil falan degistirmeyi dusunmuyorum, pil omrunde pek de bir fark olmamis.

Eskiden nokialar N95 bile 1 yildan sonra pil iflas ederdi, iphone de oyle bir durum yasamadim.

Bir de ne kadar ironik, bu konuya son mesajimi 30 eylul 2010 da atmisim, tam 2 yil sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jvcjvc -- 30 Eylül 2012; 14:39:02 >
  • iphone konusunda yardırıyorum bu ara. Bulduklarımı burada paylaşıyorum. Burada bir özet var:https://www.inploid.com/t/iphone-umun-sarj-suresini-nasil-uzatabilirim/
  • http://www.gsmarena.com/apple_iphone_4-3275.php batarya li-po diyo ?? :/

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.