Şimdi Ara

Iphone 4 Ekran Kilidi Sifresini kırma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
2
Favori
123.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bu sabah itibariyle 3,5 yasımdaki bir velet ki kendileri oğlumuz olur, iphone 4 e ekran kilidi koymayı becermiş.

her ekranı açısımızda sifre soruyor ve her basarısız denemede bekleme süresini uzatıyor. en son 60 dakika olarak kilitli kaldı telefon....

Tukcell i aradım Kvk ya gidin onlar cozer ama icindeki bilgiler de silinir dedidler.
    Itunes dan da restore yapılınca bilgiler gidiyormus.

Telefon rehberini kaybetmeden bu sifreyi nasıl kırabiliriz.
    Yardımlarınız icin simdiden teşekkürler....

• Gecmis olsun,telefonu itunesa baglayinca sync oluyor mu,back up aliyor mu yani
    aliyorsa back up aliniz ve restore edin,sonra tekrar back uptan kurarsiniz.

he birde 10 yanlis denemeden sonra verileri sil secenegi vardi onu aktive etmemistir herhalde ;) dikkat ediniz

kaldi ki bu olay bir kac ay once burda tartisilmisti,apple in bu soruna bir cozum bulmasi gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakan.. -- 10 Eylül 2011; 9:36:57 >
  • Gecmis olsun oncelikle. Mesaji otobus duragindan yaziyorum o yuzden kisa kesecegim. Asagidaki linkte sifreyi kirmak degil ama o ekranda iken rehbere erisip herhangi bir numarayi arayabilme anlatilmis. yontemi denemedim ancak Bu noktada benim aklima gelen, eger o yontem ise yararsa belki senkronize olabilir ya da backup alabilirsiniz.

http://hackaday.com/2010/10/26/security-flaw-bypasses-iphone-lock-screen/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cevaplar için tesekkur ederim
  • Parola koyarken ; 3 buçuk yaşındaki bir çocuk, 4 rakamı ard arda 2 kez girip şifreyi doğrulayabilir mi ?
  • isin kötü tarafı Turkcell e götürdüm telefonu ama onlarda bir sey yapamadı !!!!
    Turkcell in teknik destegide yok.

neyse cozumu buldum
    Link :http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=356665

In that case plug the iphone in, hold the power button and then slide to power off. Press the power button, as soon as the apple logo appears press and hold both the top power button and the home button together until the orange triangle appears. This should put the iPhone into restore mode, open itunes and restore.

iphone u kapattıktan sonra
    acıyoruz. elma simgesi göründüğünde
    üst düğmeye (güç düğmesi) ve alttaki düğmeye aynı anda uzun süre basılı tutunca itunes a baglandı...

restore secenegini seçilincede en bastan telefonu kurdu.

restore yapmadan önce : itunes dan son yazılımın versiyonunu indirdi. yaklasık 670 Mb lık bir dosya indirildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uygar_Oz -- 13 Eylül 2011; 11:01:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakan.Turan

Gecmis olsun,telefonu itunesa baglayinca sync oluyor mu,back up aliyor mu yani
    aliyorsa back up aliniz ve restore edin,sonra tekrar back uptan kurarsiniz.

backup alıp restore yaptıktan sonra tekrar backup'tan geri kurarsa tahminimce kilit ayarını da tekrar geri kuracağı için yine şifreli hale gelecektir telefon. çünkü backup demek wireless için yazdığınız şifreye kadar saklaması demektir bir bakıma. komple yedek alır..

backup işleminden geri yükleme yaptığında zaten telefon açılıp kapanacak ve açılırken şifre soracaktır tekrar. bu şekilde denemedim ama mantıken düşününce bu olacağı yüksek ihtimaldir. umarım haklı çıkmam tabi ki sizin için..

ekran kilidi şifresini kırmak zaten kolay bişey olsa o bir güvenlik önlemi olmaktan çıkar. o yüzden sanırım verilerinizi kaybetmeyi göze almalısınız..

itunes ile bilgisayarınıza bağlayıp outlook sync ile rehberinizi belki kurtarabilirsiniz ki zaten en önemli şey rehber. geri kalan herşey tekrar yüklenir kısa sürede..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andruil -- 11 Eylül 2011; 15:27:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ControlYourDream

Parola koyarken ; 3 buçuk yaşındaki bir çocuk, 4 rakamı ard arda 2 kez girip şifreyi doğrulayabilir mi ?

o 3,5 yasındaki cocuk

1. DSLR kullanıp fotograf cekebiliyor
    2. benim kendi telefonum HTC Wildfire ın her turlu ayarları değiştirebiliyor...
    3. Iphone ile canının istedigi her turlu oyunu kendi basına acıp oyun oynaya biliyor
  • telefonu alalı daha 15-20 gün olduğu icin backup yapmadık. dolayısıyla icindeki tüm bilgileri kaybedecek gibiyim.
    Turkcell deki kişilerde dogruluyor bilgileri geri alamazsınız diye. onların tavsiye ettiği teknik servisde bir sey yapamadı. KVK yı aradım ama onlarda hafta ici 3 e kadar servis veriyor...

hafta sonu oldugu icin restore ile olayı cozmeye calısacagım...
    esimin eski telefonundan rehberi tekrar aktaracegız artık
  • Hocam bence daha önce alınmış bir Back Up var ise itunesten bakın ve o yedeğe geri dönün. Bu şekilde itunesten tekrar yedek alırsanız onun üzerine yazma ihtimali olabilir. Geçmiş olsun bu arada umarım çözersiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: keynes666

quote:

Parola koyarken ; 3 buçuk yaşındaki bir çocuk, 4 rakamı ard arda 2 kez girip şifreyi doğrulayabilir mi ?

o 3,5 yasındaki cocuk

3. Iphone ile canının istedigi her turlu oyunu kendi basına acıp oyun oynaya biliyor

3,5 Yasındaki Cocuk Bunları Yapabiliyorsa Sifreyide Bilerek Koymustur. Tek Çözümü Kendisinde Bence

• andruil
    haklısın bu bir güvenlik önlemi. işede yarıyor ama sonucta Turkcell in yada KVK nın benim bilgileri telefonumdan geri alabilmesi gerekmezmi. hadi ben sıradan kullanıcı veya her hangi bir tekik servis bunu yapamasın ama bu telefonu satan kurum ve ithalatcısı en azından bunu yapabilmeli, icindeki bilgileri kurtara bilmeli
  • Nasıl yapacagınızı bilmiyorum ama, telefon yerine o 3,5 canavarını restore edin, back-up almasanız da olur. : )

Edit: şifre büyük olasılıkla 0000 gibi dört tane aynı rakamdir. Degilse, yukarıdaki önerimi gercekten dikkate alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turuncum -- 11 Eylül 2011; 15:49:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turuncum

Nasıl yapacagınızı bilmiyorum ama, telefon yerine o 3,5 canavarını restore edin, back-up almasanız da olur. : )

yok bu sefer eline bile vermem artık telefonu :)
    iyi bi ders oldu :)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: SecureSpy

Gecmis olsun oncelikle. Mesaji otobus duragindan yaziyorum o yuzden kisa kesecegim. Asagidaki linkte sifreyi kirmak degil ama o ekranda iken rehbere erisip herhangi bir numarayi arayabilme anlatilmis. yontemi denemedim ancak Bu noktada benim aklima gelen, eger o yontem ise yararsa belki senkronize olabilir ya da backup alabilirsiniz.

bu linkteki yöntem işe yarıyor mu? deneyen var mı?
    çünkü önemli birinin ip4 ünde 400kadar telfn kaydı varbackup yok ve ekran kilidini unutmuş..

• quote:

Orijinalden alıntı: ufukman

quote:

Orijinalden alıntı: SecureSpy

Gecmis olsun oncelikle. Mesaji otobus duragindan yaziyorum o yuzden kisa kesecegim. Asagidaki linkte sifreyi kirmak degil ama o ekranda iken rehbere erisip herhangi bir numarayi arayabilme anlatilmis. yontemi denemedim ancak Bu noktada benim aklima gelen, eger o yontem ise yararsa belki senkronize olabilir ya da backup alabilirsiniz.

bu linkteki yöntem işe yarıyor mu? deneyen var mı?
    çünkü önemli birinin ip4 ünde 400kadar telfn kaydı varbackup yok ve ekran kilidini unutmuş..

ben demedim ama işe yaramdı ilk denemede üst tuşa basmayı unutmuşum sonradan hiç olmadı birde sizdeneyin bakalım

• quote:

quote:

o 3,5 yasındaki cocuk

maşallah hocam

• işiniz zor ama imkansız değil. servise verin yada telefonu formatlayın baska care yok. Muhtemelen itunes daha evvelki senkronızelerde yedek almıs dır.
  • quote:

quote:

o 3,5 yasındaki cocuk

• Ustad benim sıpacıkta aynen senin veled gibi herbiseyi yapıyor eskiden şarjı bitince bırakıyordu şimdi şarj olayinida halletti bitince kendi şarja takiyor tam dolmayincada çıkartmıyor 4 yasında benimkiside
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.