Şimdi Ara

iPhone 4 Açılmıyor! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
4
Favori
69.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar.benim telefonda açılmıyor.kendimi arıyorum çalıyor görünüyor ama telefonda hareket yok..
    telefon jb li ve gevey le kullanıyorum...
    benim sorum bu home + power işlemini yaparsam...jb yada geveyle ilgili bir problem yaşarmıyım.
  • Sabahtan beri telefonum acilmiyordu telefonda tek bir çizik yok yarın servise gidecek diye çok üzülüyordum halbuki dediğini yaptım açıldı
  • benim telefonda açıldı ama şarjı daha hızlı tükenmeye başladı..ilginç
  • genpa teknik servisin cevabı:
    home + power tuşu ile açmamıza sebep olan sorun telefonun çok uzun süre açık kalmış olması, uzun süre konuşulmuş olması olarak ifade edildi.
    Demek ki geceleri kapatmak lazım ve alarm için tekrar masa çalar saate dönmek lazım :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: nacioz

genpa teknik servisin cevabı:
    home + power tuşu ile açmamıza sebep olan sorun telefonun çok uzun süre açık kalmış olması, uzun süre konuşulmuş olması olarak ifade edildi.
    Demek ki geceleri kapatmak lazım ve alarm için tekrar masa çalar saate dönmek lazım :))

alakalı yok çok fazla konuşmuyorum ve 2 günde bir kapatıp açıyorum 5dk dinlendiriyorum alışkanlık olmuş ama hala bu sorun 3 haftada bir oluyor
  • Merhaba arkadaşlar. Dünden beri moralim çok bozuk. Dün akşam ıphone telefonum oğlumun elindeydi ve oyun oynuyordu. Sonra şarzı bitti ve kapandı. 5-10 dakka sonra tekrar telefonu açtı fakat telefon açılmadı. Elma çıkıyor ve sonra ekranın ortasında bir yelpaze dönmeye başlıyor. Öylece kalıyor. O yelpaze hep dönüyor. Telefon açılmıyor. Home tuşuna ve pover tuşuna basıyorum kapanıp tekrar aynı şekilde açılıyor. Telefonum jeilbreakli. Sim free. Ne yapabilirim. Lütfen yardım edin. AAACCCİİİLLL. :(((((((((
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratti073

Merhaba arkadaşlar. Dünden beri moralim çok bozuk. Dün akşam ıphone telefonum oğlumun elindeydi ve oyun oynuyordu. Sonra şarzı bitti ve kapandı. 5-10 dakka sonra tekrar telefonu açtı fakat telefon açılmadı. Elma çıkıyor ve sonra ekranın ortasında bir yelpaze dönmeye başlıyor. Öylece kalıyor. O yelpaze hep dönüyor. Telefon açılmıyor. Home tuşuna ve pover tuşuna basıyorum kapanıp tekrar aynı şekilde açılıyor. Telefonum jeilbreakli. Sim free. Ne yapabilirim. Lütfen yardım edin. AAACCCİİİLLL. :(((((((((

eger acele edersenız
    http://www.mmcn.org/iphone/iphone-dfu-moda-nasil-alinir.html
    recovery mode a alıp
    klavyeden shift tusuna basılı tutup mouse ıle gerı yukle tusuna basıp bu dosyayı gösterin
    iPhone 4 (GSM) :http://appldnld.apple.com/iPhone4/041-3309.20111109.64rtg/iPhone3,1_5.0.1_9A405_Restore.ipsw

5.0.1 yuklenırse(apple ımzalamayı kapatmamıs yukleyenler var) tekrar jb yapabılırsınız ama yok jb istemiyorum son sürüm olsun derseniz

http://forum.donanimhaber.com/m_58478397/tm.htm

• Çok Teşekr ederim kardeş ilgilendiğin için. Fakat ben biraz yeniyim bu konularda. Bana bir şeyler önerirken daha açık ve net bir şekilde benim anlayabileceğim terimlerle anlatırsan belki bir şeyler yapabilirim. Yani recovery moduna nasıl alıcam ve daha sonra ne yapıcam gibi... Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratti073

Çok Teşekr ederim kardeş ilgilendiğin için. Fakat ben biraz yeniyim bu konularda. Bana bir şeyler önerirken daha açık ve net bir şekilde benim anlayabileceğim terimlerle anlatırsan belki bir şeyler yapabilirim. Yani recovery moduna nasıl alıcam ve daha sonra ne yapıcam gibi... Teşekkürler.

10 saniye home ve power tuslarına basılı tutun acılır.
  • ARKADASLAR BENIM TELEFOON RESTORE OLMUYOR iTUNES PROGRAMINDAN VE ACILDIGINDADA GERI KAPALIP ACILIYOR KENDILIGINDEN JAILBREAK DEN SONRA OLDU HICBIRSEY YAPAMIYORUM ACIIIIIIIIIIIIILLLLLLLLLLLLL BANA YARDIMCI OLURMUSUNUZ IS ICIN LAZIM ????????????????????????????SELAMLARRRRRRR
  • bugün bende yaşadım evet kapama home ve power tuslarına 10 sn basarak halloldu .Ancak versiyon yukseltme yapmak istiyorum belki o yuzden kapanıyordur.
    Birde deneyimlerinden birini paylaşayım Iphone cihazlarında sorun ne olursa olsun isterse kullanıcıdan kaynaklansın mutlaka garanti süresi icerisinde sıfırı ile değitirebiliyorsunuz.Bir seferde red cevabını alsanız dahi yılmadan servise gönderin sıfırını mutlaka veriyorlar.cünkü ıphonelar çok sağlam cihazlar ve bunu hertürlu garantiye alırlar
  • Bende Iphone 4 var, son sürüm yüklü. Dün gece şarja taktım. Sabah baktığımda kapanmış ve açılmıyor. Home+güç tuşuna basılı tutuyorum, değişen birşey olmuyor. Prize taktım, etkinleştirme gerekli, itunes'a bağla diye bir görüntü çıktı. Çektim fişen, PC'ye bağladım. Bu sefer itunes'a bağla ekranı çıkmaz oldu. Elma ikonu bir görünüyor, bir gidiyor. Basmadığım tuş kalmadı, nafile açılmıyor meret. Ne yapmalıyım? Tşkler şimdiden.
  • Merhaba Arkadaşlar,
    Bende bu konuyu başıma söze edilen olay gelince Google ile keşfedenlerdenim.
    Daha biraz önce kestirme yapıyordum telefon titreşimdeydi birisi arıyormuş.(Bu arada telefon PC'ye USB kablosu ile bağlı)
    Bende telefonu alayım derken USB kablosunu unuttum ve telefon elimden kayıverdi ortalama 1.5 metre yükseklikten laminant parkeye çakıldı
    Hakikaten sağlam çakıldı ve gürültü oluştu.Yere çakılınca telefon sesli çalmaya başladı ama görüntü yoktu.Dedim ekranı yedik sanırım araştırma yapayım derken sayenizde DFU Mode'u uyguladım ve sonuç HARİKA
    Allah Razı Olsun.Çok Derin Nefes Aldım

(PS:Telefonumda orjinal Wrapsol ve Elaksol kaplamalı SGP Blitz Case var.Onlarında bu düşme sırasında bi nebzede olsa darbe emdiğini düşünüyorum.Yoksa DFU kurtaramazdı aletimi.Bu ikili kombinasyonu çok öneririm 2.Sağlam düşüş oldu bu Allah'ım umarım 3.sünü nasip etmez!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi php-master -- 1 Temmuz 2012; 21:19:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eXcluite

Merhabalar. Dün gece telefonun şarjı bitene kadar oyun oynadım. Bitince de telefon kapandı. Şarja taktım ve telefon açıldı. Bu ana kadar sorun yoktu. Bu sabah 10 için alarm kurmuştum. Alarm öttü ve uyandım. Sonra baktım ki şarj dolmuş %100. Fişini çektim. Telefonu masaya koydum. 10 dk daha uyudum ve uyanınca orta tuşa bastım... Tepki yok. Açma tuşuna uzun süre bastım... Tepki yok. Başka bir telefonla aradım numaramı telefon çalıyor. Sim kartı çıkardım. Bu sefer ulaşılamıyor demeye başladı. Sessize alma tuşuna basınca da bir titreme olmadı. Tabi bu durumda çok moralim bozuldu. Telefonu hiç yere düşürmemiştim. Özenle kullanıyordum. Tek çare olan servise vermeleri için aldığım TIM e verdim. Ankara Genpaya yollanacağı söylendi. Sizce telefona ne olmuş olabilir? Kullanıcı hatası demelerinden çok korkuyorum. Bunun gibi bir sorun yaşayan var mı? Telefona hiçbir şekilde jb yapılmadı. Version 4.1 di. Bir de iphone servise verilince ne kadar süre durur orda? yedek parça sorunu oluyor mu iphone ların türkiyede?

-------------SORUN ÇÖZÜLDÜ----------------

Bu gibi durumlarda orta tuş ve telefonu açma tuşuna aynı anda 15-20 sn basınca telefon açılıyor. Telefonun kendi kendine aldığı bir elektronik önlem(miş)...

allah razı olsun kalp krizi geçiriyordum açılmayınca home + powertuşuna 10 saniye gibi bir süre bastım apple logosu çıktı ve açıldı saoğol

• belkide şarzın daha az ama fazla gözüktüğü için hızlı azalıyordur fişe takmanı öneririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: umt22

dostum aynısı bana bu sabah oldu biraz nette araştırdım DFU yapıyorsun telefon pc ye bağlı iken orta tuş ile açma kapama tuşuna aynı anda 10 sn basılı tutuyorusun ve açılıyor telefon..

az önce benim başıma geldi.Ve bu yolla çözdüm.Çok teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: eXcluite

Merhabalar. Dün gece telefonun şarjı bitene kadar oyun oynadım. Bitince de telefon kapandı. Şarja taktım ve telefon açıldı. Bu ana kadar sorun yoktu. Bu sabah 10 için alarm kurmuştum. Alarm öttü ve uyandım. Sonra baktım ki şarj dolmuş %100. Fişini çektim. Telefonu masaya koydum. 10 dk daha uyudum ve uyanınca orta tuşa bastım... Tepki yok. Açma tuşuna uzun süre bastım... Tepki yok. Başka bir telefonla aradım numaramı telefon çalıyor. Sim kartı çıkardım. Bu sefer ulaşılamıyor demeye başladı. Sessize alma tuşuna basınca da bir titreme olmadı. Tabi bu durumda çok moralim bozuldu. Telefonu hiç yere düşürmemiştim. Özenle kullanıyordum. Tek çare olan servise vermeleri için aldığım TIM e verdim. Ankara Genpaya yollanacağı söylendi. Sizce telefona ne olmuş olabilir? Kullanıcı hatası demelerinden çok korkuyorum. Bunun gibi bir sorun yaşayan var mı? Telefona hiçbir şekilde jb yapılmadı. Version 4.1 di. Bir de iphone servise verilince ne kadar süre durur orda? yedek parça sorunu oluyor mu iphone ların türkiyede?

-------------SORUN ÇÖZÜLDÜ----------------

Bu gibi durumlarda orta tuş ve telefonu açma tuşuna aynı anda 15-20 sn basınca telefon açılıyor. Telefonun kendi kendine aldığı bir elektronik önlem(miş)...

çok teşekkürler kardeşim az önce durup dururken başıma geldi korktum dedim kesin servise gitmesi lazım ama basitmiş.

• ARKADAŞLAR BENİMMM TELEFONUMUN SARJI BİTTİ KAPANDIIII VE TEKRAR AÇAMIYORUM SARJA TAKINCA O SES GELİYOR AÇMA KAPAMA İKİ KERE BASINCA FOTOGRAF ÇEKME FLAŞ SESİ GELİYOR AMA TELEFONUM KAPALIII İTUNESA BAGLADIM,HOME+AÇMA KAPAMA TUSUNA BASTIMM Bİ ÇOK KERE SARJIDA FULL SARJA TAKTIMM AMA YİNEDE AÇILMIYOR NE YAPICAMMMM ÇOK ACİL LAZIMM TELEFON YARDIM LÜTFENNNNNNNN
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deity35

ARKADAŞLAR BENİMMM TELEFONUMUN SARJI BİTTİ KAPANDIIII VE TEKRAR AÇAMIYORUM SARJA TAKINCA O SES GELİYOR AÇMA KAPAMA İKİ KERE BASINCA FOTOGRAF ÇEKME FLAŞ SESİ GELİYOR AMA TELEFONUM KAPALIII İTUNESA BAGLADIM,HOME+AÇMA KAPAMA TUSUNA BASTIMM Bİ ÇOK KERE SARJIDA FULL SARJA TAKTIMM AMA YİNEDE AÇILMIYOR NE YAPICAMMMM ÇOK ACİL LAZIMM TELEFON YARDIM LÜTFENNNNNNNN

arkadasim benim onerim iTunustan yedeklemeyi geri yuklemek olucaktir oda olmadi telefonunu jealbreak yapmani oneririm oda olmazsa servisin yolunu tutman gerekicek umarim verdigim bilgiler yardimci olmustur
  • allah razı olsun çözen arkadaştan aynı olay benim de başıma geldi ve yaklaşık 10 sn iki tuşa birden basınca telefon açıldı
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.