Şimdi Ara

iPhone 14'te ön kamera kalitesi artıyor: Yeni sensör üç kat daha maliyetli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iPhone 14'te ön kamera kalitesi artıyor: Yeni sensör üç kat daha maliyetli

Bu sonbaharda piyasaya sürülecek iPhone 14 serisindeki en önemli güncellemelerden biri selfie kamerası olabilir. Apple'ın yeni nesil iPhone'larda üst düzey ön kamera kullanacağı bildiriliyor. Bunun için Çinli tedarikçilerle iş birliği rafa kaldırıldı.

Ayrıca Bkz.Oppo Reno8+ tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

ET News portalının haberine göre şirket iPhone 14 serisi için Güney Koreli LG Innotek ve Japon Sharp'tan ön kamera tedarik etme kararı aldı. Apple'ın 2023'te iPhone 15 ile birlikte LG Innotek'e geçmeyi planladığı fakat bu düşüncesini 2022'ye çektiği ifade ediliyor.

iPhone 14'te ön kamera kalitesi artıyor: Yeni sensör üç kat daha maliyetli

Sebep: Çin yapımı sensörlerdeki kalite sorunu

Tedarikçi değişikliği ile bilikte iPhone'un ön kamerası ilk kez Koreli bir şirket tarafından üretilecek. Apple'ın Çinli tedarikçilerle ilgili yaşanan kalite sorunları nedeniyle böyle bir karar aldığı belirtiliyor. Gelelim sensörle ilgili detaylara.

Raporada, yeni selfie kamerasının önceki iPhone'larda kullanılan ön kameralardan üç kat daha pahalı olduğu yazıyor. Hatırlayacağınız üzere Nisan ayında TFI Securities analisti Ming-Chi Kuo da iPhone 14'te otomatik odaklama özellikli bir ön kamera kullanılacağını söylemişti.

Kaynak:https://english.etnews.com/20220523200001

• Türkiye için 5 senede bir telefon yenilemek her sene yenilemekten daha yıpratıcı hale geldi. 5 sene sonraki kaybettiği değeri ve artan kur farkını ödemek çok ağır.. Her sene yeni telefona geçen kişi mal derken bir kez daha düşünün.

Ben de iPhone X var, 5 sene olacak. Ben gözümü kapatıp iPhone 14 Pro alamam. Her sene yenileseydim bu kadar zor olmazdı.

O kadar haklısın ki. Bir ara her sene telefon yenileyenlere aptal gözüyle bakılırdı ama şu son 3 senedir çok mantıklı. Arada ki farkı daha az ödüyorsun. Mesela eskiden 6S ve 7 kullananlar şimdi durumu çok iyi değilse yeni iphone modellerini almaları çok zor. Bence 12 ve 13 serisi bile pahalı şuan. Her sene yenileseydi arada ki ödeme farkı daha az olurdu.

• +100$ Eklemek için bahane, bizim babayiğitlerde +%50 yaparlar.

• Yeter ya yeter tek seferde en üst kalitede bir telefon çıkarın da yıllarca kullanalım bihtiihh bihhttiiihhh yeter

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 30k h.o

• iPhone 14 128GB herhalde 20Bin TL den başlar. Çok mu iyimser oldu?

• takami59 kullanıcısına yanıt

Şuan çıksaydı 20K olurdu başlangıcı. Ama döviz kuruna bağlı olarak.

Apple'ın yapacağı zamlar, fiyatı 20K üstüne taşıyabilir. Çıkışa daha epey var çünkü.

• oo dolarda artıyo iphone 14 25k başlar 14promax 50k :()

• Her sene almaya gerek yok 2 sene dolmadan telefon ağırlaşmaya başlıyor. Şuanda mi 9 kullanıyorum ve güncelleme vermiyorlar nasıl olacak bu işler.

• efendi_24 kullanıcısına yanıt
    o zaman kullanıcısına daha uzun süre destek veren bir markanın tepe modelini alıp 5 sene arkana yaslanacaksın

• Batuhangover01 B kullanıcısına yanıt

Türkiye için 5 senede bir telefon yenilemek her sene yenilemekten daha yıpratıcı hale geldi. 5 sene sonraki kaybettiği değeri ve artan kur farkını ödemek çok ağır.. Her sene yeni telefona geçen kişi mal derken bir kez daha düşünün.

Ben de iPhone X var, 5 sene olacak. Ben gözümü kapatıp iPhone 14 Pro alamam. Her sene yenileseydim bu kadar zor olmazdı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • esmerbuyucu kullanıcısına yanıt

O kadar haklısın ki. Bir ara her sene telefon yenileyenlere aptal gözüyle bakılırdı ama şu son 3 senedir çok mantıklı. Arada ki farkı daha az ödüyorsun. Mesela eskiden 6S ve 7 kullananlar şimdi durumu çok iyi değilse yeni iphone modellerini almaları çok zor. Bence 12 ve 13 serisi bile pahalı şuan. Her sene yenileseydi arada ki ödeme farkı daha az olurdu.

• 2 delik asla yapmaz Apple... simetri konusunda çok özenli bir şirket.. o yüzden 1 delik olacak oda bence iphone 15 veya 16..

• Apple işi biliyor.Yenilik diyerek fahiş fiyatlara telefon satıyor .

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Cin ile soğuk savaş yaklaşıyor. Apple şimdiden önlemini almış

• Ohh ne güzel olmuş 50000 TL ye satar artık onu canım Türkiye'min zenginleri de kapışır

• takami59 kullanıcısına yanıt
    En az 26K sı var

• Gelse de alsak.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.