Şimdi Ara

iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max arasındaki farklar neler?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max arasındaki farklar neler?

Apple bu akşam gerçekleştirdiği etkinlikte, merak ve heyecanla beklenen iPhone 13 serisini tanıttı. Bu yazıda sizlere yardımcı olmak amacıyla, serinin üst seviye iki akıllı telefon modeli olan iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max arasındaki farklara değindik.

Ayrıca Bkz.iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

Apple'ın mevcut Pro serisini oluşturan her iki cihazın da A15 Bionic işlemci ve 5G bağlantısı desteğiyle oldukça güçlü olduğunu söyleyelim. Ancak ikisi arasındaki teknik ve tasarımsal farklar, satın alma kararınız üzerinde etkili olacaktır.

iPhone 13 Pro vs iPhone 13 Pro Max

iPhone 13 Pro, 6.1 inçlik ekranı ile kolay bir şekilde tek elle kullanımı mümkün kılıyor. Ancak iPhone 13 Pro Max'in 6,7 inçlik büyük ekranının, bu bağlamda dezavantaj oluşturacağını söylemek mümkün. Ancak bu iki Pro telefon için farklılıklar ekran boyutunun ötesinde.

iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max, fiyat, ebat, ağırlık ve özellikle pil ömrü açısından da farklılık gösteriyor. Aşağıdaki özellikler tablosunu inceleyerek, iki cihaz arasındaki farkları kolayca görebilir ve kararınızı da bu doğrultuda verebilirsiniz.

iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max arasındaki farklar
      iPhone 13 Pro iPhone 13 Pro Max
    Fiyat 999 dolar 1.099 dolar
    Ekran 6.1 inç 6.7 inç
    Renkler Grafit, gümüş, altın ve gök mavisi. Grafit, gümüş, altın ve gök mavisi.
    İşlemci A15 Bionic A15 Bionic
    Hafıza 128/256/512 GB - 1 TB 128/256/512 GB - 1 TB
    Arka Kamera 12MP üçlü kamera 12MP üçlü kamera
    Ön Kamera 12 MP 122 derece 12 MP 122 derece
    Pil Kapasitesi 3095 mAh 4352 mAh
    Ebat 146.7 x 71,5 x 7,4 mm 160,8 x 78,1 x 7,4 mm
    Ağırlık 204 g 240 g

iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max fiyatlandırması

iPhone 13 Pro'nun fiyatı 999 dolardan başlarken, iPhone 13 Pro Max'in başlangıç fiyatı ise 1.099 dolar olarak duyuruldu. Yeni iPhone modellerinin 24 Eylül tarihinde ön siparişe açılacağını ve 1 Ekim'de de satışa çıkacağını belirtelim.

• Ben mi anlamadım haberi okudum kendimi salak gibi hissettim. Ne gerek var böyle bir habere ve haber başlığına. Haberi yazan arkadaş adına üzüldüm üzerinde nasıl bir mobing varsa sadece başlık atmış birşeyler karalamış haber yaptım demiş. Donanım haber yöneticileri düzgün haber olsun 1 tane olsun bana yeter.
    Geçen yıl iPhone 12 Pro ve Pro Max arasında kamera farkı da vardı. Pro Max'daki kamera daha büyük sensöre sahipti ve gövde içi sabitleme sistemi (IBIS) bulunuyordu. Bu yıl iPhone 12 Pro Max'ın ana kamerasını alıp hiçbir özelliğini kesmeden Pro olmayan iPhone 13 ve iPhone 13 Mini'ye koymuşlar. Kamera yazılımının geliştirildiğini ve A15 Bionic çip içindeki ISP'nin çok daha güçlü olduğunu düşünürsek bu yılki iPhone 13 Mini bile geçen yılın iPhone 12 Pro Max'ından daha iyi çekim yapacaktır.

Bu yıl iPhone 13 Pro ile Pro Max birebir aynı kameralara sahipler. Ana kamera iPhone 12 Pro Max'a göre daha da büyümüş, iPhone 12 Pro'ya ise resmen fark atmış ve diyafram da f/1.5 olmuş. Ultra geniş açı kamerada ise diyafram f/2.4'ten f/1.8'e kadar açılmış ve 2 cm yakına kadar otomatik netleme özelliği gelmiş. Bu da muhteşem makro fotoğraflar ve ultra geniş açıda çok kaliteli gece (düşük ışık) çekimleri anlamına geliyor.

iPhone 13 Pro ile Pro Max arasındaki farklar ise ekran boyutu, cihazın boyutu, ağırlığı, batarya boyutu ve fiyat farkından ibaret.
  • sadece batarya ve ekran boyutu yıllardır olduğu gibi…

• Bataryada ciddi fark var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Apple yeni modelleri duyurduğu zaman Türkiye de satışa çıkması 2 ay sonrayı buluyordu, şimdi çok daha erken tarihte çıkartıyorlar ne oldu da böyle karar aldılar acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung, Huawei, Xiaomi vb. lansmanlarında da aynı haber serilerini görmek dileğiyle. Anasayfada Apple'ın kendi sitesine mi girdim, teknoloji sitesine mi girdim belli değil.

• Şimdi iPhone 12 pro ve 12 pro max modellerinde kameraları tamamen farklı diyorlardı. Acaba 13 pro ve 13 pro max de de böyle mi yoksa bu kez ikisinde de tamamen aynı kameralar mı var?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ya bu cümleyi kim koydu bu habere?
    "Ancak bu iki Pro telefon için farklılıklar ekran boyutunun ötesinde."

Ötesindeki de batarya.

• Agirliklari yanlis yazmissiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben mi anlamadım haberi okudum kendimi salak gibi hissettim. Ne gerek var böyle bir habere ve haber başlığına. Haberi yazan arkadaş adına üzüldüm üzerinde nasıl bir mobing varsa sadece başlık atmış birşeyler karalamış haber yaptım demiş. Donanım haber yöneticileri düzgün haber olsun 1 tane olsun bana yeter.

• quote:

Orijinalden alıntı: Philipp_Plein

Arkadaşlar Apple yeni modelleri duyurduğu zaman Türkiye de satışa çıkması 2 ay sonrayı buluyordu, şimdi çok daha erken tarihte çıkartıyorlar ne oldu da böyle karar aldılar acaba

bu sefer tüm dünyada aynı tarihte satışa çıkıyor

• Kısaca ekran boyutu extra batarya var ama rakipler daha fazlasını daha ucuza sunuyor.

Mi 11T > iphone 13 Pro omega

• Kdv siz ve kursuz 1100 tl

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Hahahah habere bak ya hdhfjdjaj. 1 kilo patates ile 1,5 kilo patates arasındaki farkları gösterecek bir haber istiyoruz bdhdhjska

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • İkiside alınmaz

• Geçen yıl iPhone 12 Pro ve Pro Max arasında kamera farkı da vardı. Pro Max'daki kamera daha büyük sensöre sahipti ve gövde içi sabitleme sistemi (IBIS) bulunuyordu. Bu yıl iPhone 12 Pro Max'ın ana kamerasını alıp hiçbir özelliğini kesmeden Pro olmayan iPhone 13 ve iPhone 13 Mini'ye koymuşlar. Kamera yazılımının geliştirildiğini ve A15 Bionic çip içindeki ISP'nin çok daha güçlü olduğunu düşünürsek bu yılki iPhone 13 Mini bile geçen yılın iPhone 12 Pro Max'ından daha iyi çekim yapacaktır.

Bu yıl iPhone 13 Pro ile Pro Max birebir aynı kameralara sahipler. Ana kamera iPhone 12 Pro Max'a göre daha da büyümüş, iPhone 12 Pro'ya ise resmen fark atmış ve diyafram da f/1.5 olmuş. Ultra geniş açı kamerada ise diyafram f/2.4'ten f/1.8'e kadar açılmış ve 2 cm yakına kadar otomatik netleme özelliği gelmiş. Bu da muhteşem makro fotoğraflar ve ultra geniş açıda çok kaliteli gece (düşük ışık) çekimleri anlamına geliyor.

iPhone 13 Pro ile Pro Max arasındaki farklar ise ekran boyutu, cihazın boyutu, ağırlığı, batarya boyutu ve fiyat farkından ibaret.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 15 Eylül 2021; 12:35:41 >

• Mındar bunlar

• Pro max iyi hoşta sene olmuş 2021 ve 20w hızlı şarj nedir 4 yıl önce veriyordu diğer firmalar. Millet 60w standart oppo xioami 120w ürün çıkarıyor. Seneye 200w ile şarj olayı. Şarjda beklemek bitecek gibi gözüküyor. Darısı Samsung Apple başına ...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.