Şimdi Ara

iPhone 12`yi Beklemek Mantıklı Mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
1.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Apple ürünlerinin aşırı kazık ve gereksiz harcama olduğunu düşünüyordum fakat bir gün iPad ve Macbook`a geçtim. Önce Android tabletim bozuldu, X bir ticaret sitesinde iPad`de kampanya gördüm, denemekten zarar gelmez diye Apple ekosistemine giriş yaptım. Daha sonra Windows`un saçma sapan sorunları, uygun driver`ı saatlerce arama gibi saçmalıklardan bıktım iPad`de hoşuma gidince "Macbook`ta denenir, ne olacak Windows ile uğraşmaktan iyi olur herhalde." diyerek Macbook`a geçtim, iPad`den 50 kat fazla etkilendim. Windows`tan sonra mühendislik harikası olarak geldi Macbook.

Asıl soruma gelecek olursak Kasım 2019`da aldığım Android telefonumda şimdiden ara sıra kasma donma başladı, kafayı yedirtecek. Telefonuda Apple ekosistemine taşıyayım diyorum, iPhone 11 mi alayım yoksa 12`yi beklememi mi önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FatihTSFC -- 7 Haziran 2020; 3:22:42 >

• Merhaba, şu an ki telefonunuz kassada yeni model sanırım. Eğer 12 düşünceniz varsa bence kesinlikle bekleyin. Az zaman kaldı çıkmasına.
  • Vergi rekortmeni ve ekonomi sinyallerinin iyiyi göstermediği bir ülkede yaşamasaydık ben bekleyin 12 yi alın derdim

Ama iphone 12 çıkasıya dolar da artar yeni vergiler de gelir
    ( korona nedeniyle geç üretilir türkiye kasım aralık gibi gelir yani o zamana kim bilir ne vergileri gelir ebu sıddık bebeğin sünnet düğünü için )

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şunun şurasında 12’nin çıkmasına 4-5 ay kaldı. Ben bekle derim. Yeni ve eski arasında apple ürünlerinde çok fiyat farkı olmuyor. En fazla dolar yükselir. Mesela ben 12’de type C giriş yaparlar diye bekliyorum.

• Bekle derim ayrıca type c olmayacak bekleyenler için

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İphone ürünleri kazık diyoruz da kurdan dolayı dandik telefon modelleri 7-8 binden satışa çıkmaya başladı. Tasarımından dolayı i12’yi ben de bekliyorum. Yoksa hiç düşünmez 11 alırdım.

• bence iphone 12 yi bekleyin saçma fiyarlardan çıkarsa ip 11 pro falan düşer bir miktar onu alırsanız
  • Tr/abd fiyatlarına bakarsak
    İp11 de 10-11 oran var
    Se2020 de 13 oran var

Dovizin düşme ihtimalini yok sayarsak artış olacaktır

Ben bu hafta almayı düşünüyorum, eğer 12 de çok güzel bir şey gelirse satıp geçebilirim diye düşünüyorum yoksa devam ederim ( pek telefon satma huyum yok, evde kullanılır elbet )

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çıkış tarihi ne zaman olur sizce aşağı yukarı

• Teşekkürler arkadaşlar, dolar ve vergi riskini alıp bir kaç ay bekleyeceğim. En kötü iPhone 11 Pro alırım.
  • Scath S kullanıcısına yanıt
    eylül sonu - kasım Başı arasında olur, geçmiş tarihtekiler ile aynı oluyor hep ama bu sene olağan üstü durumdan dolayı gecikme ihtimali olabilir gibi haberler var
    Tanıtımı yapılıp siparişler gecikmeli gönderilebilir veya prolar 1 ay geç çıkabilir gibi söylentiler var
    Macrumors sitesinden söylentileri tahmini, geçmişi takip edebilirsiniz

• Bizim millette harbi harbi para var galiba.
    En ucuz Macbook'un ve İphone 11 pro'nun en az 10 bin liralık fiyatını düşününce çok rahat anlaşılıyor.

quote:

nvidia driver'ı kurmamak için hemen bi 5 bin lira daha ateşleyeyim. Çünkü çok zor!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MehmetNY -- 7 Haziran 2020; 17:12:26 >
  • alimmm78 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam.

• MehmetNY kullanıcısına yanıt
    Sorun sadece Nvidia driver`ı olsaydı keşke hocam. Bluetooth aygıtlarımı düzgün çalıştırmıyordu Windows, vs. vs. Ama alttaki yorumunuza güldüm.
  • FatihTSFC kullanıcısına yanıt
    Bluetooth kulaklığımın şarjı bitince windows dondu kaldı, tepki vermedi, kapatma düğmesini uzun basarak bilgisayarı zorla kapatmam gerekti
    Bir yerlerde bir hata var ama çözemedim :)

• Scath S kullanıcısına yanıt
    Hocam tanıtım tarihi yine klasik Eylül'ün 2.haftası gibi olur. Tüm dünyada satışa Ekim sonu gibi, Türkiye'de Kasım sonu gibi çıkar diye düşünüyorum.

• 11 veya 11 pro dusunuyorsaniz bekleyin bence ama diğer modellerini simdi alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fenool -- 8 Haziran 2020; 3:50:10 >
  • Bu saaten sonra iphone 12 beklenir

• İphone 12 9.500₺
    İphone 12 pro 11.999
    İphone 12 pro max 14000
    Bu fiyatlarda çıkar bence en mantıklısı fiyatı biraz düşünce iPhone 11 pro max

• Merhaba,
    Ben de son 1 aydır ip11pmx mi alsam beklesem mi diye düşünüyorum ama abd çıkışı ekim sonu gibi olacak, ip11 pmx de 128gb opsiyon yok, bana tam geliyor çünkü, sade hali 70gb benim ip un, 4k 60fpx video nun da dk sı 550mb olduğu için, ip 11pmx alırsam mecbur 256gb, bekleyip ip12pmx alırsam da 128 gb alacağım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.