Şimdi Ara

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro ön sipariş tarihleri belli oldu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
1
Favori
1.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Neyi anlamıyorum ? 100 euro 1000 tl yapıyor işte yanlış olan ne ? Anlık kura göre fiyat mı güncelleyeceklerdi ? Geçen hafta euro 10 lirayı aşmıştı. Ben anormal bir şey görmedim. Sen dolar fiyatı koyup arada 1000 tl fark var yazmışsıni onu euro ile değişirsen normal aralarında 1000 tl olması.

• 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
  • scanh kullanıcısına yanıt

Ne anlatıyorsun birader ? 100 euro zaten 1000 lıra yapıyor neyi uzatıyorsun ? Turkıye ye euro uzerıonden ıthal edılıyor, dolar üzerinden degıl. Fıyatı ona göre hesapla bundan sonra.

Hala uzatıyor. Bilmiyorsan özür dile geç işte ne uzatıyorsun. Git o iq testini kendin çöz daha euro ile dolar arasındaki kur farkını hesaplayamıyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 21 Kasım 2020; 16:30:11 >

iPhone 12 Pro 256 GB 1.237 euro

TR fiyatı 15.999 TL

iPhone 12 Pro Max 128 GB 1.217 euro

TR fiyatı 16.999 TL

neyse ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scanh -- 21 Kasım 2020; 16:49:51 >
  • Vergisi ne olacak ? Yurt dışında yazan fiyatlar vergisiz fiyatları. Bir de akıl veriyor hey allahım.iPhone 12 ve iPhone 12 Pro ön sipariş tarihleri belli oldu 

Ornegin senin yazdığın 1.217 ye 173 euro ekleniyor almanya da. Turkıye de ise vergi dahil fıyat. Neyse uzatma, öğrenmiş oldun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 21 Kasım 2020; 16:40:27 >

Bak güzel kardeşim Bilal'e anlatır gibi anlatıyorum.

BAK BU 2 MODEL

BİRİ iPhone 12 Pro 256 GB

BİRİ iPhone 12 Pro Max 128 GB

EURO'yu DOLAR'ı geç

Bunların ABD, ve tüm dünyada BİRİM olarak fiyatları aynı.

Amerika'da birebir aynı, bazı avrupa ülkelerinde 20 birim Pro fazla, bazılarında 20 birim Pro Max fazla.

Yani bu model üretilirken fiyat olarak birbirlerine denk tutulmuş.

İşte bu fiyatı aynı 2 modelden birini Türkiye'de Apple 1000 birim daha pahalıya satıyor.

Bu konuya dair son mesajım. Cidden hayatta her şeye tahammülüm var, düşük zekalılığa yok.

SELAMETLE.

Bende oraya odaklandım ocak şubat ne hiç gelmeseydi :) hocam sen 11 pro max e dön bence :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • anatolianwarrior kullanıcısına yanıt

Pişmanım hocam 11 Pro Max'i sattığıma

Yurtdışında yazan fiyatlar vergi hariç fiyatlardır. Fiyata göre vergisi değişiyor. Toplam fiyatın üzerinden hesaplandığı için. Türkiyedeki kur oynak olduğu için apple türkiye aradaki makası yüksek tutuyor doğal olarak.

Ayrıca senin 1000 liranın lafını ediyorsun, adamlar 1000 birim paraya sıfır iphone alıyorlar, bizim ülkemizde vergi + kur yüzünden 15-20k ya telefon satılıyor. Ben buna değiniyorum işte, sen konuyu nereye çektin helal olsun valla.

Neyse kendine iyi bak yordun akşam akşam. iPhone 12 ve iPhone 12 Pro ön sipariş tarihleri belli oldu 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 21 Kasım 2020; 16:50:50 >
  • Şimdi yurtdışından telefonu alsak mesela kıbrıs okuyor mu bilmiyorum tabi ama ukrayna diyelim, 12 pro max 512 maliyeti ne oluyor? Tam Bi hesaplama yapabilecek var mı?

• masty45 M kullanıcısına yanıt
    KKTC de hemen hemen aynı para ve kayıt ettirmen lazım + kendi hattına. Şuan bildiğim kadarı ile KKTC ye uçuş yok (açılmış olabilir)

Bize mi soracaktı neyi kaça satacağını? Bir holding'te pazarlama yöneticisiyim. Şu bakış açısına deli oluyor. İsteyen istediği fiyatı ister işine gelir alırsın işine gelmez almazsın. Apple'ı Samsung'u BMW'si yok bunun. Adam ölçmüş tartmış fiyat vermiş. Beğenmiyorsan almazsınız olur biter.

Türkiye'de özel bir fiyatlama yaptığı kesin kur sürekli artış gösteriyor ve bir kere fiyat ayarlaması yapıyor çok mecbur kalırsa zam yapıyor. Diğer markalar gibi anlık kura göre fiyat ayarlamıyor. Mesela M1 çipi çıksında görelim dedim 16" MacBook Pro alacaktım 24.000TL tutuyordu. Çok ama çok uzun zaman aynı fiyattan tuttu ve M1 tanıtımından sonra fiyatı patlattı 35.000TL aynı laptop şuan.

• ön siparişi kim verir önce 😂

• ahmetdu kullanıcısına yanıt
    iPhone 12 ve iPhone 12 Pro ön sipariş tarihleri belli oldu

İnan değil sana kastım, cahille sohbeti kestim.

• Şuuu saçma sapann almanyada hollanda da america da ingilteredeki fiyat şu bu diyipde türkiyedeki fiyatlari ayni tutan şahislar halen var mi.?? Oranin kazanciyla buranin kazancimi aynimi saniyorsunuz yahuşuuı avrupa ülkesiyle türkiyedeki yaşam kazanc maaşlari hesaplayip durmayin yeter ya cocuklaşmayin yahuu

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetdu

KKTC de hemen hemen aynı para ve kayıt ettirmen lazım + kendi hattına. Şuan bildiğim kadarı ile KKTC ye uçuş yok (açılmış olabilir)

Ukrayna nasıl peki 13 14 bine mal edebilir sem bu cihazı gidebilirim sanki

• quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Vergisi ne olacak ? Yurt dışında yazan fiyatlar vergisiz fiyatları. Bir de akıl veriyor hey allahım. 

Ornegin senin yazdığın 1.217 ye 173 euro ekleniyor almanya da. Turkıye de ise vergi dahil fıyat. Neyse uzatma, öğrenmiş oldun.

Hocam adam açık açık yazmış yine de anlamamışsınız bi de üste çıkıyosunuz pes iPhone 12 ve iPhone 12 Pro ön sipariş tarihleri belli oldu 

• quote:

Orijinalden alıntı: scanh

Hocam sen anlamıyorsun galiba bu iki telefonun globalda fiyatlardı aynı

1.099 dolara satılan ülkede 2'si de 1.099 dolar

1.099 euroya satılan da ikisi de 1.099 euro

1300 euroya satılan da ikisi de 1300 euro

Bunun nesini anlayamıyorsun?

Sabrınıza hayran kaldım iPhone 12 ve iPhone 12 Pro ön sipariş tarihleri belli oldu iPhone 12 ve iPhone 12 Pro ön sipariş tarihleri belli oldu 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi galaxyg -- 21 Kasım 2020; 20:26:59 >
  • galaxyg kullanıcısına yanıt

Hayda anlamadığım ne ?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.