Şimdi Ara

iPhone 12 Türkiye fiyatları belli oldu iddiası (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
2
Favori
6.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: smart1978

Magazalara da saglam karla satiliyor... Iste :

Sol sekmedeki Alis fiyatlaria bakabilirsiniz. Etik midir filan ifsasi demeyin ...

Kaynak :

https://www.posta.com.tr/iphone-12-ailesinin-turkiye-fiyatlari-ortaya-cikti-haber-fotograf-2287907-1

alış fiyatı KDV hariç

kdv yi müşteri verdiği için satış fiyatları KDV li

• scanh kullanıcısına yanıt

Tamamen hatalisiniz, ustune ustluk bagirarak yaziyorsunuz.

Sondan basa gidelim, fiyat farkinin oransiz oldugunu soylemissiniz.

Edit: Burada bir hata yapmisim, link olarak maalesef oncesi rumored price olan bir link kullanmisim. $749 degil $799 olmali. Pro fiyatinda bir anormali var evet.

====Hatali kisim

Buyrun, amerika fiyatlari:

https://www.gsmarena.com/apple_iphone_12_prices_to_start_from_649_four_models_incoming-news-45599.php

12 64GB: $749

12 Pro 128GB: $999

Pro/Normal: 1.34

Haberdeki TL Fiyatlari:

12 64GB: 10999TL

12 Pro 128GB: 14999TL

Pro/Normal: 1.36

Bahsettiginiz gibi bir anormallik yok, oranlar ayni, 0.02 de 999'a yuvarlama paylari.

==== Hatali kisim sonu

Ancak ilgili yazar hesaba itiraz ederken sunu demis:

"Mini ile düz 12'yi hesapla bakalım biri 699 dolar biri 799 dolar biri 9.999 TL diğeri 10.099 TL "

hesaplayalim, 799/699 = 1.14; 10999/9999 = 1.10; yani burada bir anormali yok. Normal ve mini arasinda bir tutarsizlik yok, iddia edilen Pro fiyatlarinda anormal bir yukseklik var.

Gelelim EUR mu USD mi meselesine.

Kur olarak EUR ya da USD'ye oranlamasi arasinda hicbir fark yok, cunku ikisi de stabil rezerv para, ve birbirlerine oranlari yillardir buyuk olcude stabil zaten, cok dar bir aralikta oynuyor. Euro fiyatlamasindan kastedilen, logistic vb. sebeplerle cografi fiyatlandirma. Apple hicbir zaman Amerika ve Avrupa'ya ayni fiyattan satmadi, avrupa hep daha pahali oldu. TR'de satilan modeller de Eur fiyati + Vergiler hesabina hep cok yakin oldu. Hatta ucuk kacik vergilerin olmadigi urunlerde [ipad, macbook vs.] Avrupa fiyatlari ile TR fiyatlari hep cok yakin oldu, hatta anlik kur dalgalanmalarindan dolayi TR'nin Avrupa'dan uyguna geldigi gunler bile oldu bu urunlerde. Bu urunlerin fiyatlandirma olarak Kuzey Amerika Kitasi segmentinde fiyatlandirilmadigina emin olabilirsiniz.

[Su yukardaki basit bir hesabi bile yapmadan / kabul ben de hata eyledim :) ] agresif konusup insanlara hakaretler etmeniz ise utanc verici. [bu kisminda hala israrciyim]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi husnukiller -- 18 Kasım 2020; 17:14:12 >

• husnukiller H kullanıcısına yanıt

Manipülasyon dolu bir mesaj.

Edit: Adamın forumu en son aktif kullandığı dönem 7 sene önce gelmiş ne hikmetse benim mesajıma yazmış  Fake hesapların arkasına yalanlarınızla saklanmayın gelecekseniz kendiniz gelin. Tekrar ediyorum beni saçma sapan, yalan dolu mesajlarına etiketlemeyin. Beğenmediysen yazdığımı cevap verme kardeşim bu kadar basit.

Edit 2: Mini ile düz 12'yi hesapla bakalım biri 699 dolar biri 799 dolar biri 9.999 TL diğeri 10.099 TL   Gülüyorum size cidden yalanlarınızla insanları manipüle etmek için olmayan hesap kitap uyduruyorsunuz.

Edit 3: iPhone 12 256 GB ve iPhone 12 Pro 128 GB hesapla bakalım biri 949 dolar biri 999 dolar biri 12.499 TL biri 14.999 TL. Ya var ya neyse  

Edit 4: iPhone 12 64 GB 749 dolar değil 799 dolar orda bile manipülasyon yapmışsın  

Edit 5: Tabi canıııım anormallik yok; arada 100 dolar fark olan 12 Mini 64 GB ve 12 64 GB arası TL fiyat farkı 1000 TL, arada 50 dolar fiyat farkı olan 12 256 GB ve 12 Pro 128 GB arası TL fiyat farkı 2500 TL. Evet asla anormallik yok hesap ortada  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scanh -- 18 Kasım 2020; 16:54:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AzuLA

Bosver kendi kendine sinirlendiginle kalirsin anlamiyorlar 3 post sonra ayni muhabbete geri donuyorlar.

Hocam o kadar haklısın ki. Bunlar adamı sinir hastası yapar en iyisi cevap vermemek, etiketlerse de takmamak.

• Samsung s21 8 bin liraya girerse iPhone almak için bir sebep kalmaz. Umarım Samsung bunu zam yapmak için değil de Premium cihazlarda pazar payını arttırmak için fırsat olarak görür. S21 stabil arm çekirdekli yeni 5nm işlemcisi ve 5g desteğiyle 8 bin liralara girerse TR piyasasını duman eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratozgulz -- 18 Kasım 2020; 17:10:45 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • muratozgulz kullanıcısına yanıt
    1 sene sonra yazılım güncellemesi yok 12 mini en az 5 yıl alır

• bio technolog kullanıcısına yanıt

3 sene sonra demek istedin galiba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam biraz araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Samsung artık 3 büyük güncelleme vereceğini açıkladı cihazlarına. Benim s10e'm bile Android 12 alacak. Yani s21 modeli 2024 yılına kadar Android sürüm güncellemesi, tahminen 2025 yılına kadar da güvenlik yaması alacak. Apple'ın yazılım konusundaki cazibesi pek kalmadı gibi. S21'in 8 bin liraya çıktığını varsayarsak 3 bin lira farkı vermek için hiçbir mantıklı sebep kalmamış olacak. iPhone 12 modellerinde 120hz ekran bulunmaması da ayrıca büyük eksik bana göre.

• muratozgulz kullanıcısına yanıt
    İphone 11 aldım 6.800 11.11 inidirimlernde samsung orta seviye telefonu bile 3.500 tl samsung ile iphone arasında kaldıysanız samsung almak hiç mantıklı değil bi telefona 10000 bin para vermeyi göze aldıysa ve samsung aldıysan yazık olmuş demektir parana. Herşey yazılım değil ki 3 tane güncelleme vereceğini yeni söyledide oda verene kadar yeni adroid sürümü çıkoyor zaten onu geçtim 3 ayda bir yeni model çıkarıyor her aene farklı kasa farklı ekran aldığın telefon 3 ay geçmeden eskiyor zaten onuda geçtim 10000 veriyorsun 3 ay sonra fiyat düşüyor moralin bozuluyor ben iphone 8 64 gb geçen 3200 verdim bana 3 yıl dolu dolu kullandığın samsungun hangi modelini şuan 3.200 satarsın iphone 8 en baz versiyonu applenin aynı paraya o dönem orta seviye üstü bi samsung alınıyordu. Hadi satmam dersin onuda anlarım eşimle hatıra video çekiyorum adroidte adam akıllı video bile düzenleyemiyorsun yapıyorum deme hiçbir youtuber kullanmaz video konusunda apple hem çekim hem düzenlemede hal rakipsiz. applenin kendi video düzenleme programıyla yaptıklarımı bilgisayarda yapamıyorum... birde aynı deneyimi 6 binlik adroid telefon varken niye 12 binlik samsung alayım... samsungun bana sunduğu herşeyi diyelimki iphone sunmuyor ama ucuz adroid üretici telefon markaları en seviyedeki cihazları sunuyorken samsung almak bence enayilik

• zaferkahraman kullanıcısına yanıt

Bir ton para verilen iPad Pro da IPS ama şikayet edeni duymadım, en azından OLED Burn korkusu yok

• İphone' a para verilmez. Paranızı boşuna harcamayın.

• scanh kullanıcısına yanıt

buna ben de katılıyorum. ısrarla 12pro nun 12-13.5 bandında geleceğini düşünüyorum. umuyorum.

• iPhone 12 Pro 512 GB: 18.000 TL

iPhone 12 Pro Max 128 GB: 17.000TL

iPhone 12 Pro Max 512 GB: Fiyatı belli değil ama 19.000-20.000 arasında oynar.

• Tek kelime ile çüş o fiyat ne öyle? Dolar bazında 11 ile 12 mini aynı fiyatlar aradaki 3000 TL lik fark ne arkadaş?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ussuz -- 18 Kasım 2020; 20:28:45 >
  • şarj aletini bırak, boş kutuya tarla satacaklar hazır bekliyordur.

• Kartal Göz kullanıcısına yanıt
    20bin

2 yıl (ya da 3 net hatırlamıyorum) yazılım güncelleme garantili satıyor samsung.
    12 mini de 5. yıl sonra güncellemelerle yavaşlatıla yavaşlatıla zaten kullanırken işkence çektirir.

• Bu fiyatlar kamera şakası gibi 🤔🙁

• quote:

Orijinalden alıntı: redoano

2 yıl (ya da 3 net hatırlamıyorum) yazılım güncelleme garantili satıyor samsung.
    12 mini de 5. yıl sonra güncellemelerle yavaşlatıla yavaşlatıla zaten kullanırken işkence çektirir.

Fiyatlardan bağımsız yazıyorum bunu, açın da bir testleri izleyin. Yavaşlatma falan yok, aksine hızlanıyor telefon, özellikler eski cihazlara kısıtlı olarak verilse dahi.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.