Şimdi Ara

İphone 12 mini kasa boşluğu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    bu normal bir sorun mu bugün farkettim. Cihaz 1 haftalık. Teknosadan alındı.

• Aynı durum benim cihazda da var iphone Se 2020
  • quote:

Değişim vs gerek varmı sizce
  • Mesut461617 M kullanıcısına yanıt
    Gerek yok diye düşünüyorum
  • ekran oynuyorsa sıkıntı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beytepeli06 B kullanıcısına yanıt
    Ekran falan sorunsuz. Sadece bu boşluk canımı sıktı.
  • Can sıkıcı gerçekten. Peki bunun üretimi mi böyle yoksa sadece size mi denk gelmiş. Başka miniler ile karşılaştırma şansınız oldu mu?
  • iDoctor kullanıcısına yanıt
    Araştırdım biraz,var bazı kişirlerde, yanımda iPhone xr var ondada böyle ama genelde çoğu kişide yok
  • Merhabalar . Bende gecen günler de aynı başlığı açmıştım bende 12 mini kullanıyorum bende de kasa araligi var . Ben çok sordum araştırdım bir çok cihazda böyle yeni tasarımlar özellikle sorun edilecek bir şey değil dediler …
  • Boşluk yok diyende oldu bana ama onların anladığı boşluklar daha geniş şekilde ama ince çizgi gibi boşluklar hepsinde varmış
  • Ancak bir arkadaşımız bu resimdeki boşluk sebebiyle değişim almış ..

• Bende bi göndericem teknik servise değişim isteyeceğim bayram tatillerinden sonra. Bakalım nolcak
    Benim yanlara değilde sadece alt tarafa ince kagit giriyor yana girmiyor . Yeni tasarım modelleri bu şekilde sanırım . Bir de bir yerde okumuştum düşme yada yandan darbelere karşı ekranı korumak amaçlı kasayı biraz Aralık bırakarak esneme ve ekrana darbe gelmesini önlemek için bu şekilde boşluk bırakmışlar diye belirtmişlerdi ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: olcayypc

Benim yanlara değilde sadece alt tarafa ince kagit giriyor yana girmiyor . Yeni tasarım modelleri bu şekilde sanırım . Bir de bir yerde okumuştum düşme yada yandan darbelere karşı ekranı korumak amaçlı kasayı biraz Aralık bırakarak esneme ve ekrana darbe gelmesini önlemek için bu şekilde boşluk bırakmışlar diye belirtmişlerdi ..

evet bu da mantıklıdır. ekran kasaya sıfır olsa kasaya köşeden saglam bir darbede ekran çatlar. ama aradaki boşluk olunca esneme payı vardır

• beytepeli06 B kullanıcısına yanıt
    Ama gene de ben de yasaklar sonrası bir kaç mağazaya gidip sergilenen 12 mini ye bakacakmış yanı en azından aklımda kalmasın diye .
  • Bende öyle yapacağım. Teşhir ürünleri aynı ise. Hemen hemen çoğu kişi mantıken aynı cihazlardan alabilir Endişem giderse servise göndermem
  • Arkadaşlar merhabalar.

Bir zaman önce burada iphone 12 mini cihazımdaki ekran ile kasa arasındaki açıklıktan bahsetmiştim. Bununla ilgili son zamanlarda gittiğim kurumsal markaların Apple ürün standındaki teşhir cihazları inceldiğimde bir açıklık olmadığını fark ettim. Bunun üzerine 2 hafta önce akasya avm deki apple store den randevu almıştım. O gün gittiğimde ilgili kişi 3 dakikada bizlik bir şey yok şuraya göndericez 8 10 gün bizde kalsın gibisinde bir cevap vermişti. Bende cihazı teslim etmeden dönmüştüm. Sonrasında o görüşmeyle ilgilide anket bildirimi gelmişti bende uzunca bir metin şeklinde memnun kalmadığımı falan yazmıştım. Bugün Apple Türkiye’den etkili bir kişi anket deki yazımla ilgili aradı ve kendilerinin konuyla ilgilenmek istediğini söyledi. Bende sorunu detayları ile açıkladım.

Yetkili kişi 2020 yılından 12 ailesi ile birlikte yeni bir politika başlattık ve bu politikaya göre çok büyük sorunlar olmadıkça cihaz değişimi yapmıyoruz. Artık sadece onarım ve parça değişimi yapıyoruz dedi. Özellikle apple 12 ailesinin deki tasarımla birlikte cihazı puzzle parçaları gibi tasarladıklarını ve çok kısa sürede cihazı onardıklarını söyledi. Kendisinin ifadesiyle çok kolay ve sorunsuz şekilde onarım ve parça değişimi yapıyoruz dedi. Bu sebepten de cihazda eğer açıklık tespit olursa olası senaryolar içinde “ ekran değişimi- ekran altındaki sıvı koruma bandı değişimi veya kasanın komple değişip yeni bir kasaya cihazın parçalarını aktarma” gibi ihtimaller üzerinde durdu.

Bende emin olamadığım için randevu almadım önce araştırıp sonra duruma göre hareket edeceğim.

Sonuç olarak böyle bir onarımda olası sorunlar ne olur? yada apple bunların sorumluluklarını alır mı?

Yada nasıl hareket etmeliyim?

Son durumda ne yaptınız acaba?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.