Şimdi Ara

iPhone 12 fiyatları ve çelişkiler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
6.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence salak yerine koymak diye birsey yok. Öyle birsey dusuneceklerini sanmıyorum. Ama kesin söyle birsey düşündüler. Türkiye nin büyük çoğunluğu asgari ücretli çalışan ve bunlar deli gibi Apple sevdalısı. Ne kadar iteleyebilir isem o kadar katlarım kazancımi diye düşündüler. Ne kadar pahalı olursa asgari ücretli o kadar çıldırıyor alabilmek için acele ediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SeniorAwesome S kullanıcısına yanıt

Mini düşünmüyor musunuz ?

• FthK. kullanıcısına yanıt

Aslında prodan başkası yalan.

Ama dediğim gibi belki mini ile geçerim bu sevdadan. Seneye bakarız artık deyü.

• Israrla, bıkmadan usanmadan söylemeye devam.

Apple'ın globalde her ülkede fiyatı aynı olan 2 telefonu, farklı fiyattan sattığı tek ülkeyiz.

iPhone 12 Pro 256 GB 1.099 dolar

TR fiyatı 15.999 TL

iPhone 12 Pro Max 128 GB 1.099 dolar

TR fiyatı 16.999 TL

• scanh kullanıcısına yanıt

Apple devletimizi örnek alıp vatandaşın mağduriyetini gidermek adına ikisini de 16,999 yapabilir.

• yusufd84 Y kullanıcısına yanıt

Örnek verebilir misiniz hocam. Nelerden mahrum kaldığımın farkına varmam adına soruyorum.

• Önceden 20-30k'ya telefon mu olur derken telefon fiyatları 2-3k'lardan 20k'ya çıktı şaka maka. Nolacak halimiz...

20-30k'ya telefon mu olur dememin sebebi Xiaomi'nin her yeri ekran kaplı telefonunun tahmini satış fiyatı 30.000'di, telefonun prototipi üretilip Türk bazı sitelerde paylaşılmıştı.

• Konuyu açan haklı.. Ben de hiç İPhone kullanmamış birisi olarak eğer alacak olsaydım İPhone 12 128 GB olanı alırdım.. Şu fiyatlara bakarak söylüyorum en mantıklısı şu an o.. İPhone 12 mini ile arasında çok az fark var o yüzden İPhone 12 mini alana kadar bu alınır, İPhone 12 Pro ile arasında çok fark var bu sebeple de İPhone 12 proya gerek yok..
    Bence hiçbirine gerek yok, orası da ayrı..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Buyrunuz çelişkinin tablosu da geldi.

iPhone 12 Pro 128 GB

iPhone 12 Pro Max 128 GB

iPhone 12 Pro Max 256 GB

olması gereken fiyatlardan daha pahalıya çıkarılmış. Diğer tüm iPhone’larda iskonto uygulanmış.

İskonto harici olması gereken fiyatlar yuvarlamayla beraber:

iPhone 12 Pro 128 GB : 14.399 TL

iPhone 12 Pro Max 128 GB : 15.899 TL

iPhone 12 Pro Max 256 GB : 17.299 TL

Apple'ın çelişkili fiyatları:

iPhone 12 Pro 128 GB : 14.999 TL (600 TL daha pahalı)

iPhone 12 Pro Max 128 GB : 16.999 TL (1100 TL daha pahalı)

iPhone 12 Pro Max 256 GB : 17.999 TL (700 TL daha pahalı)

iPhone 12 fiyatları ve çelişkiler

Peki sen sirketlerin kuru gunluk olarak mi dikkate aldiklarini dusunuyorsun ve 20 Kasim’da ki kura gore fiyatlandirma yaptiklarini nerden cikardin? Koskoca sirket telefonlarin fiyatini duyurdugu gunun kuruna bakarak mi ayarlayacak? Urunlerin satis fiyatlari cok cok daha oncesinden belirlenmistir ve 20 Kasim’da da onceden belirlenmis fiyatlari duyurdular. Cok buyuk bir ihtimal kuru gecen seneden 8-9 civarina sabitlediler ve buna gorede fiyatlari belirtlediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Olethros -- 22 Kasım 2020; 19:49:26 >
  • Olethros kullanıcısına yanıt

Konuyu okumadan yorum yazan bir parlak zekalı daha.

Biz kuru anlık olarak mı aldı demişiz? Bu kur bir Pro 128 GB, Pro Max 128 GB, Pro Max 256 GB'a mı artıyor? Bizim burda demek istediğimiz hiçbir ülkede yapmadığı kur ve vergi dışı bir adaletsizlik. Hatta fiyatı birebir aynı olan 2 cihazdan birini bile 1000 birim daha fazla fiyatla satması. Yani burdaki asıl mesele ne vergi, ne kur. Modele özel adaletsiz fiyat politikası.

İlle kur istiyorsan buyur. Yeni iPhone modelleri dolar kuru:

12 Mini: 7.90

12: 7.64

12 Pro: 8.40

12 Pro Max: 8.66

Adam daha anlattığımızı anlamamış; çünkü okumamış, hayatı boyunca okuma alışkanlığı edinmemiş, gelmiş burda bize ahkam kesiyor. Özür dilerim birader sana sormadan konu açtığım için bir daha olmaz. (Arkadaş, "saçma sapan konularla forumu meşgul etmeyin" yazmıştı ama silmiş)

Son olarak bundan sonra yazacağın hiçbir mesaja cevap vermeyeceğimi belirtiyor ve şu mesajımla meseleyi sonlandırıyorum:

İnan değil sana kastım, cahille sohbeti kestim.

Edit: Benim yazdığım mesaj çok sert gözükebilir. Arkadaş benden çok daha sert ve çirkin bir üslup kullanmış ve uzun bir mesaj yazmıştı. Ne hikmetse daha sonra bana karşı hakaretamiz yazılarını editleyip sildi. Üslubum için konuyu takip edenlerden af diliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scanh -- 22 Kasım 2020; 20:12:3 >

Son cumleyi sildim sadece ki o da sacma sapan konular acip forumu mesgul etmeyin ve artik fiyat konusmayi birakindi. Pardon, muthis hakeret etmisim cidden. Sorunu yanlis yerde ariyorsunuz hala ve bombos muhabbetler donduruyorsunuz.

Bloklayip geciyorum sizi hocam.

• Mini modeli hariç bence ölü doğmuş bir seri oldu. 11 in üstüne bir şey koyamamışlar, 5G desen zaten ortada 5G yok.

Asıl yenilikleri muhtemelen iphone 13 e sakladıkar. Çentiği küçültmek ve 120hz ekran gibi vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 23 Kasım 2020; 10:54:51 >
  • 12 Angry Men kullanıcısına yanıt

• Apple alanlar zaten 3-5 e bakmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ortada bir çelişki yok Kimse karından vazgeçmiyor karımdan vazgeçmeyeyim nasıl olsa alacaklar mantığı yürüttükleri için fiyatlar açısından bit çelişki yok çelişkiye düşen kişi bizim insanlarımızın menfaate paraya taptığını çoktan unutmuş olmalı yani ÖTV yi geçtim bu telefon işinden TRT ve Kültür Bakanlığı niye pay alıyor kendine sömürü devleti menfaat devleti herkes bir parça da ben koparsam derdinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seyhmus21 -- 23 Kasım 2020; 11:12:37 >
  • Ya arkadaşlar konuyu açan her şeyi açıklamış. Tablolar koymuş. Nasıl çelişki yok olmaz diyorsunuz aklım almıyor.

ABD de iki farklı telefon modelinin hafızaları farklı iki modelinin fiyatı aynı.

Ama Türkiyede aynı değil. Bunun vergi ile kur ile alakası nedir birisi bana açıklasın?

Cidden konu sahibi arkadaş doğru özetlemiş. Burada garip yorum yapanların okuma alışkanlığı yok bencede.

• Tamam arkadaşlar çelişki yok. Tablo yalan, hesaplamalar yalan. Hepsi manipülasyon. Apple asla böyle bişey yapmaz. Yaşasın Apple.

Ulan 10 senedir Apple ürünleri kullanıyorum; ilk defa delillerle, rakamlarla, tablolarla eleştirsel bir konu açtım, onda da inanılmaz bir fan kitlesine rast geldim.

Cidden Apple fanboyluğu başka bir boyutmuş iPhone 12 fiyatları ve çelişkiler 

Siyasal eleştirilerinizde sonuna kadar haklısınız. Biz de biliyoruz ekonomi kötü yönetiliyor, biz de biliyoruz vergiler belimizi büküyor. Ama burda kur ve vergi dışı bir şey çıkarmışız ortaya. Bir tek biz çıkarmamışız birçok insanın, kuruluşun dikkatini çekmiş. Ama siz hala çelişki yok diyorsunuz.

Tamam arkadaşlar çelişki yok. Yaşasın Apple.

• quote:

Orijinalden alıntı: scanh

Tamam arkadaşlar çelişki yok. Tablo yalan, hesaplamalar yalan. Hepsi manipülasyon. Apple asla böyle bişey yapmaz. Yaşasın Apple.

Ulan 10 senedir Apple ürünleri kullanıyorum; ilk defa delillerle, rakamlarla, tablolarla eleştirsel bir konu açtım, onda da inanılmaz bir fan kitlesine rast geldim.

Cidden Apple fanboyluğu başka bir boyutmuş  

Siyasal eleştirilerinizde sonuna kadar haklısınız. Biz de biliyoruz ekonomi kötü yönetiliyor, biz de biliyoruz vergiler belimizi büküyor. Ama burda kur ve vergi dışı bir şey çıkarmışız ortaya. Bir tek biz çıkarmamışız birçok insanın, kuruluşun dikkatini çekmiş. Ama siz hala çelişki yok diyorsunuz.

Tamam arkadaşlar çelişki yok. Yaşasın Apple.

Kardeşim pes etmek yok. Bunu dillendirmek gerek. Change.org da imza kampanyası başlatalım.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.