Şimdi Ara

iPhone 11 Pil Sağlığı Durumlarınız Nedir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57
Cevap
1
Favori
12.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 42
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 gün 18 saat 56 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • LGatakan (6 mesaj) BABAHAKKI (3 mesaj) Deffizy (3 mesaj) zengier (2 mesaj) steven_stiffler (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (19 mesaj) Mobil (28 mesaj) Mini (3 mesaj) Uygulama (7 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Apple - iPhone - iPad >> Firmware, Unlock, Jailbreak, vb. >> iPhone 11 Pil Sağlığı Durumlarınız Nedir ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    4012 Mesaj

Şöyle.

Apple diyor ki. "Benim bataryalarımın ömrü 500 cycle'dır. 500 cycle'dan sonra batarya performansı düşmeye başlar. Çünkü bataryalar aslında her kullanımda ömrü azalan gereçtir."

Cycle ne demek? Telefonu %80'den sonra şarj ettiğinizde aslında batarya daha çok şarj alsın diye bataryanın ömrünü yiyorsunuz.

Ben 9 aydır iphone 11 sahibiyim. Bataryamı hep %30 - %75 arası HIZLI şarj ediyorum. Sağlığı hala %100. Bazen günde 2 kere şarj ediyorum. Önemli değil. Şarj döngüm 140.

140 = 4.5 ay. Demek ki benim telefonum 9 aylık olmasına rağmen aslında ben onu 4.5 aylık gibi kullanmışım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LGatakan -- 28 Temmuz 2020; 16:59:41 >
    |
    |
    steven_stiffler kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    %30-%80 arasi sarj ile bunun 4 kati, 4000 dongu sarj edilebiliyor. Bu nedenle %25-%75 veya %80 olarak sarj eden arkadaslar konforlarindan verse de pil omurlerini uzatiyorlar.

ayrica pilleri uzun sureler yuksek sicakliklarda tutmamak onemli, ve kacinilmasi gereken son durum ise derin desarj denilen olay. Bu pilin tamamen desarj edilmesi , ancak korkmayin bu pil gostergesinin %0 oldugu degerin altinda bir yerde ve ancak pil bitiminden sonra uzun sure beklemede tutarsaniz olabilecek bir durum.
    3. ayın 11’inde aldım yeri geldi hızlı şarj, yeri geldi normal şarj ettim, durum böyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: LGatakan

Şöyle.

Apple diyor ki. "Benim bataryalarımın ömrü 500 cycle'dır. 500 cycle'dan sonra batarya performansı düşmeye başlar. Çünkü bataryalar aslında her kullanımda ömrü azalan gereçtir."

Cycle ne demek? Telefonu %80'den sonra şarj ettiğinizde aslında batarya daha çok şarj alsın diye bataryanın ömrünü yiyorsunuz.

Ben 9 aydır iphone 11 sahibiyim. Bataryamı hep %30 - %75 arası HIZLI şarj ediyorum. Sağlığı hala %100. Bazen günde 2 kere şarj ediyorum. Önemli değil. Şarj döngüm 140.

140 = 4.5 ay. Demek ki benim telefonum 9 aylık olmasına rağmen aslında ben onu 4.5 aylık gibi kullanmışım.
    Faydalı bilgiler için teşekkür ederim. Peki %97 itibariyle bu şekilde şarj etsem pil ömrüne katkısı olur mu ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Yarbay
    5247 Mesaj
    Nisan başında aldım 4 ay oldu pil sağlığı %100

|
    |

Rica ederim hocam.

Artık bataryanızın içindeki kimyasal bileşenler erimeye, işlevini yetirmeye başlamış ama süreci azaltmak elinizde. Bir süre %90'lar seviyesinde tutabilirsiniz. Eğer masabaşı bir iş yapıyorsanız ben bataryalı kılıfları çok seviyorum. batarya problem olmuyor.
    |
    |
    steven_stiffler kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Merhaba bu %25-%75-80 döngüsünü tam olarak anlayamadım. Şarjımız 25 e düştüğünde 75-80 olana kadar mı tutmalıyız demek yoksa ya 25 de yada 75-80 de şarja takmamız mı gerek anlamına geliyor.
    |
    |
    zengier kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

ASUS ROG Swift PG278Q 2K 144Hz 27" G-Sync
  • Binbaşı
    1184 Mesaj
    Ocak ayında İphone 11 aldım pil sağlığı %96. İcloud yedeklemeyi ve İcloud Drive ı kapalı kullanıyordum bu zamana kadar 2 hafta önce açtım %99 dan %96 ya düştü yavaş yavaş. Bir alakası var mı bilmiyorum, emin değilim ancak bunları açık kullandığım dönemde telefonum aşırı ısınmaya ve şarjı çok daha hızlı bitmeye başladı.
    |
    |

APPLE IPHONE 6 SPACE GRAY
  • Binbaşı
    1810 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: chinaski

Merhaba bu %25-%75-80 döngüsünü tam olarak anlayamadım. Şarjımız 25 e düştüğünde 75-80 olana kadar mı tutmalıyız demek yoksa ya 25 de yada 75-80 de şarja takmamız mı gerek anlamına geliyor.
    %30 oldugunda sarja takip %80 e kadar sarj etmek gerekiyor. bazi notebooklarda %80 e kadar sarj etme ile ilgili secenekler var. Hatta bazan insanlar bu ozelligi yanlislikla acip pil bozuk zannedebiliyorlar.
    |
    |
    15.11.2019 tarihinden itibaren, %98'de iken 2 gün önce sattım telefonumu. 12 çıksın bakalım bi...
    |
    |
    Corsair K95 Rgb Cherry Mx Brown / Logitech g502 Spectrum /

Iphone 11 64 GB RED | Game Center delifisek88
    Honda Civic | 2020 Eco Elegance
  • Yüzbaşı
    744 Mesaj
    26.12.2019 satın alma tarihi; %99 5w şarj cihazını kullandım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Merhaba bende iphone 11 almayı düşünüyorum çok oyun oynayan birisi degilim sadece pubg ve 101 oynarım maximum 500 fotograf 150 video falan çekerim sormak istedigim şu 64 Gb benim için yeterli olur mu acaba

|
    |
    LGatakan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Deffizy

Merhaba bende iphone 11 almayı düşünüyorum çok oyun oynayan birisi degilim sadece pubg ve 101 oynarım maximum 500 fotograf 150 video falan çekerim sormak istedigim şu 64 Gb benim için yeterli olur mu acaba
    150 video ortalama 3 dk dan çeksen hayatta yetmez. Bende 1.10 sn lik video 4k da 500 MB yer kaplıyor ona göre hesapla

4k videodan bahsetmiyorum dostum 4k videoyu hiç kullanmıyorum belki 2 3 video o da istisna olur

|
    |
    whypic06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bana göre artık 64GB hiçbir telefon alınmaz.

Ben bir çılgınlık edip 256'lık aldım. Bana fazla geldi. 128'lik ideal bence.
    |
    |
    Deffizy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Şuan hafıza olarak ne kadarını doldurdunuz mesela önceden LG G4 kullandım 4 sene boyunca 32 Gb nin 8GB si hep boştu

|
    |
    LGatakan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Gülüş Tasarımı
kripto para haberleri
Canlı Tv izle
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,359
1.2.165

Reklamlar

Canlı Tv izle Sohbet SEO Gülüş Tasarımı
kripto para haberleri Radyo Dinle Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın mobil sürümü / mini sürümü

Version: 1.2.1039

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.