Şimdi Ara

Apple iPhone 11 / Pro / Pro Max [ANA KONU] (84. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
43.850
Cevap
481
Favori
2.593.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Silver iyidir hocam :) ben silver haric yandaki kaplamalarin apple storedaki xs max lerde kalktigini kendi gozlerimle gorunce bu sekilde kaplamali telefon almanin dogru olmadigini dusunuyorum :) cunku ben de space greyi cok begeniyordum sonra sogudum :)

Silverlarda kaplama olmadigindAn kilcal cizik olsa da pastaliyorsunuz 3-4 ay gidiyor diyorlardi , bana daha mantikli gelmisti :)

Pro max icin konusuyorum , alimunyumlara boyle bir islem oluyor mu bilmiyorum hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oksiladoo -- 6 Ekim 2019; 22:46:49 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • OnurFB1453 kullanıcısına yanıt
    Bende sordum aynı soruyu arkadaşlara 3-4 sayfa önce şöyle bir link paylaştılar bütün ümidim bitti.

https://www.vatanbilgisayar.com/iphone-11-pro-64-gb-gece-yesili.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler bende 11 alacağım denilen fiyat olursa 7 küsür ama şöyle bir problem var pro almaya gerek var mı sözde sizce 11 yeterli diyorum ben x den geçecem 11 sizce ne yapayım?

• quote:

Orijinalden alıntı: CaNeRR

Beyler bende 11 alacağım denilen fiyat olursa 7 küsür ama şöyle bir problem var pro almaya gerek var mı sözde sizce 11 yeterli diyorum ben x den geçecem 11 sizce ne yapayım?
    ne avantajı olacak geçmenin?
    geçme bence
  • CaNeRR kullanıcısına yanıt
    Neye gore yeterli hocam? X den gececeksin madem pro ya veya pro max e gec. 11 le digerleri ayniymis yapip kendini kandiranlardan olma hocam.

• Bu bir hata mı yoksa bilinçli mi yapılmış bilmiyorum ama bence güzel görünüyor.

Feneri açınca tüm kasayı çevreliyor ışık, arka camdan dolayı sanırım.
  • berkans kullanıcısına yanıt
    6199 lei

• quote:

Orijinalden alıntı: Vanity Fair

globalblue komisyon aldığı için %11 veriyor, normalde işlemleri kendiniz yapınca vergi iadesi %19 diye biliyorum.
    yok hocam yanlıs bılıyorsunuz.
  • Bi hayirli olsununuzu alirim
    Apple iPhone 11 / Pro / Pro Max [ANA KONU]

• igetsky kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun reis güle güle kullan. Elinde eskisin 🤣

Hayırlı olsun, gule gule kullan hocam

• Ortalama olarak yılın yarısını iPhone yarısını Note serisi ile geçiren birisi olarak her iki tarafı da yakından takip ediyorum..

Her iki cihaz grubu da teknolojinin son noktasında dolaşıyorlar.. Burada pek çok mesaj sadece fanatizm ve insanların kendi psikolojisini tatmin etme maksatlı olduğu için sağlıklı bilgi içermiyor. Mesela adam zaten iPhone kullanıcısı ama yeni modele geçme fikri oluştuğu andan itibaren eski modeli gömmeye başlıyor.. Aslında bu tamamen psikolojik bir savunma mekanizması. Yeni modele geçmek için belki maddi durumunu epeyce zorlayacak, sıkıntıya girecek bunu kendi beyninde normalleştirebilmek için bu psikolojiye girmek zorunda.. Ya da diyelim elinde başka bir marka var iPhone'a geçecek bu seferde o markayı gömüyor.. Ya da tam tersi iPhone'un satıp Samsung almış, iPhone şöyle böyle vs...

Neyse şu sıralar bu kafada çok mesaj gördüğüm için yazdım bunları.. Şimdi geleyim asıl meseleye..

iPhone 11 serisi daha çıkmadan önceden başlayıp bugüne kadar MacRumorsdan takip ediyorum. Zaten yıllardır forum zamanınım yarısı DH'de, yarısı da o sırada hangi cihaz elimdeyse ona göre XDA ya da macrumorsda geçer.. iPhone 11'le alakalı yüzlerce satın alma deneyimi ve yorumları okuyup bunların sonucunda yazıyorum bu uyarıyı..

iPhone 11 lerin Pro versiyonlarında yaygın olarak ekran sorunu var.. Bu konunun linkini de aşağıda vereceğim.. Bu sorun o kadar ileri düzeydeki her yıl ki mevcut ekran geyiğinin daha ötesinde bir sorun.. Bu sorunu şöyle özetleyeyim alanların neredeyse %90'ı eski XS ya da X serisi cihazıyla yan yana koyup karşılaştırdığında bariz olarak 11 serisinin ekranı daha sarı, daha soluk, daha cansız duruyor.. Hatta yine çoğunda ekranın altı ve üstü, ya da sağı ve solu arasında renk dağılım sorunu var.. Mesela sağ kenar kırmızımsı ya da sarımsı sola doğru beyazlaşıyor gibi..

Bu sorun nedeniyle macrumorsda abartmıyorum yüzlerce kişi iade yaptı.. Bazıları defalarca değiştirdikten sonra vazgeçti, bazıları idare edecek kadar iyisini buldum deyip devam ediyor..

Buraya bazı örnek resimlerde ekliyorum.. Tamamı linkini verdiğim başlıktan alıntı..

Amoled biraz şans işi.. Apple amoled ekranları samsungdan alıyor ama kalibrasyonunu kendisi yapıyor.. Samsung bu pembe-sarı ekran sorununu s9 serisinden bu yana aştı.. Genelde artık pek rastlanmıyor samsunglarda.. Hatta renk tonu soğuğa kaçıyor samsung ekranlarda (blue shift) ama iPhone gittikçe ekranı sıcaklaştırıyor (yellow tint-shift).. Geçen senede XS serisi çıktığında bu mesele gündeme geldi.. Ama bu sene olay daha abartılı..

Buradaki asıl sorun şu... Bu sene ilk alan y.dışı müşterilerinin bazıları bembeyaz ekranlı hiçbiri kusuru olmayan 11 serisi amoled panele de denk geliyorlar.. Hepsi aynı olsa millet ne yapalım kaderimiz buymuş der geçer. Ama öyle değil ki, düşünün cihazı almışsınız 10 bin liradan fazla para vermişsiniz ve mağazalardaki demo cihazlarla yan yana koyuyorsunuz sizinkinin yüzüne bakılmıyor, teşhir cihazının ekranı bembeyaz... Deli eder adamı....

Eğer takmazsanız sorun yok.. Ama benim gibi ekranı kafaya takan biriyseniz asla razı olamazsınız uyarayım..

Tavsiyem şu... LCD olan iPhone 11'i alın... Amoled iyisini bulursanız süper bir görüntü verir, ama iş piyangoya kalırsa o istemediğiniz ekrana her baktığınızda moraliniz bozulur. Akıllı telefon demek %90 itibariyle ekran deneyimidir. On bin liranın üstünde para verdiğiniz cihazın ekranı her baktığınızda canınızı sıkıyorsa Türkiye şartlarında adamı bunalıma bile sokar.. Ya da illaki pro alacağım diyorsanız Apple Store'dan alın ve istediğiniz ekranı bulana kadar değişim hakkınızı kullanın.. O da ayrı bir sabır işi, başıma geldiğinden biliyorum ama garantisi bu..

BEnden hatırlatması..

*** Bir de hatırlatma; bu kıyaslamaların tamamında tabi ki True Tone ve Night Shift her iki cihazda da kapalı olarak yapılmıştır. Bu meselenin peşinde koşturup da night shift ya da true tone'u bilmeyen adam olmaz zaten...

Örnek resimler;
    Apple iPhone 11 / Pro / Pro Max [ANA KONU]Apple iPhone 11 / Pro / Pro Max [ANA KONU]Apple iPhone 11 / Pro / Pro Max [ANA KONU]

Konu linki; (Bu konuda pek çok konu başlığı var, asıl başlığın linkini veriyorum)

https://forums.macrumors.com/threads/any-yellow-tint-on-iphone-11-pro-max.2199500/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reason -- 7 Ekim 2019; 8:15:20 >

• Reason kullanıcısına yanıt
    Valla ne olursa olsun ekran birazdaha beyaz olacak diye 3 bin fark verecek kadar delirmedim. 11 alır geçerim

Cenabı Allah hayırlı kullanmayı nasip eylesin kazasız belasız inşallah hayırlı uğurlu olsun

• Jimlovell kullanıcısına yanıt
    Adam zaten bu sorun 11'de yok Prolarda var o yüzden 11 alın yazmış. Uzun olduğu için okumadan yorum yazıyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jimlovell

Valla ne olursa olsun ekran birazdaha beyaz olacak diye 3 bin fark verecek kadar delirmedim. 11 alır geçerim
    11'lerin ekranı zaten LCD.. Onlarda sorun yok.. Zaten risk pro serisinde...

Gerçi Apple'ın bu seneki kalibrasyonu daha sıcak olduğu için XR ile 11'i karşılaştırınca da XR'ın ekranı daha beyaz kalıyor çoğunlukla.. Onu da hatırlatayım..
  • alpertfn A kullanıcısına yanıt
    Okudum. Ben ters bişey demedim. İlk beğenisini bile ben attım 🤣🤣

Aynen. 11 de aklım değişmez umarım 🤣 seneye tasarımda değişmez gibime geliyor. Alasım var bunu. 5s kullanıyorum zaten

Hocam peki şansımızı denemek istedik telefonu nereden alırsak alalım Apple garantisi yok mu( TR mağazalarından alınmak şartıyla)? Apple değişim yapar mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Jimlovell

Arkadaşta 11 alın diyor zaten

Edit: Yazdığınız yorumdan sanki arkadaşın mesajını okumamışsınız gibi anlaşılıyor ama okudum demişsiniz. Yazı dilinde anlaşmak bazen zor olabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Büyük İskender -- 7 Ekim 2019; 9:2:44 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.