Şimdi Ara

iPhone 11 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
2.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Demacia

Kardeşim bu ne agresiflik dalga falan geçmedim bende de var telefonu gören kuduruyor kızlar gözünü alamıyor yaşadığım tecrübeleri söyledim
    Varoş bir çevrede mı yasiyorsunuz. İstanbul'da yaşıyorum burada neredeyse herkesin elinde i phone var. Milletin umrunda bile değil .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Moueson kullanıcısına yanıt
    Eskiden iPhonelar 3-4 bin liraydı yeni çıkanlar 10 bin civarına denk geliyor ikisi arasında çok fark var. iPhone 5-6-7 kullananlar var hala millet onlara bakacak değil ya elbet. Herkesin elinde iPhone olabilir ama büyük bir kısmı eski model.
    Ayrıca şu forumda bile Apple ve iPhone ile ilgili bir sürü konu var. Elinde iPhone olanı insanlar çekemiyor bu bir gerçek. Gelirimle kendime istediğimi alıyorum pahalı da olsa başkalarına daha çok dokunuyor nedense sanki onların cebinden para aldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Demacia -- 1 Mayıs 2020; 16:41:21 >
  • quote:

Eskiden iPhonelar 3-4 bin liraydı yeni çıkanlar 10 bin civarına denk geliyor ikisi arasında çok fark var. iPhone 5-6-7 kullananlar var hala millet onlara bakacak değil ya elbet. Herkesin elinde iPhone olabilir ama büyük bir kısmı eski model.
    Ayrıca şu forumda bile Apple ve iPhone ile ilgili bir sürü konu var. Elinde iPhone olanı insanlar çekemiyor bu bir gerçek. Gelirimle kendime istediğimi alıyorum pahalı da olsa başkalarına daha çok dokunuyor nedense sanki onların cebinden para aldım
    Lüks bir semtte yaşıyorum burada herkesin elinde son model i phone var. İnsanları gözlemlemeyi severim . Burada telefondan daha çok lüks araçlar statü simgesi . Telefon falan hikaye yani . Zaten bir telefon dan dolayı kıskançlık krizine girecek insanlarda benden uzak olsunlar. Çevremde her zaman kendi kalite düzeyinde ki insanlarla muhatap olmak isterim .

Arabam var yaşım genç olduğu için lüks bir şey değil 80 bin liraya almıştım henüz öğrenciyim. Araba kıskançlık yaratıyor ama telefon insanları kudurtuyor. iPhone'u gören nedense çıldırıyor. Yok çok pahalıymış da yok parayı boşa harcamışım da yok 2 bin liraya şu varmış da Ben de zevkle izliyorum
  • quote:

Arabam var yaşım genç olduğu için lüks bir şey değil 80 bin liraya almıştım henüz öğrenciyim. Araba kıskançlık yaratıyor ama telefon insanları kudurtuyor. iPhone'u gören nedense çıldırıyor. Yok çok pahalıymış da yok parayı boşa harcamışım da yok 2 bin liraya şu varmış da Ben de zevkle izliyorum
    O kudurunlar genelde varoş insanlar sanırım . Yoksa varlıklı elit kişilerin böyle kıskançlık krizlerine gireceğini sanmıyorum . Zamanında özel üniversitede okumuştum daha 20 yaşında gencin altında Porche var sana inanırmisin yüzüne bakan yoktu çünkü zaten herkesin altında Mercedes , BMW böyle lüks araçlar vardı .
    Ama sen git Anadolu'daki bir dandik üniversiteye. Altında Doblo olsa kıskanır bakarlar. Gelir dağılımı arasında uçurum olan insanlar arasında ki zihniyet farkı işte.

Aman duymasınlar böyle dediklerini bu forumda da bir sürü varlar her hafta mutlaka bir iPhone konusu açılır ve pahalı telefon alanlara ağız birliğiyle hep beraber sövülür hiç mi denk gelmedin
  • Yav arkadas kafayi mi yediniz.Paraniz yoksa almayin ne gosteris meraklisi bu ortadogulular

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam bırakın iPhone u şurada Samsun'da üretilen yerli mi yerli markamız Samsung varken kim neden gidip Amerikan ürünü alıp ülkenin ekomik krize daha da batmasını saglarki sen yoksa devlet işlerinde çalışıp devlete hıyanet (kötülük) mi etmek istiyorsun hocam sjsjsj

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erkanctn98 -- 1 Mayıs 2020; 17:8:43 >
  • Parası olan için imkanı olan için bir başkasının yorumuna ihtiyaç duymak ve.... Tabiki böyle bir zamanda düşünüyorum 🙄🙄

• güüüldür güüüldür rababapapabarabapapaba güüüldür güldürr
  • violave kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğiniz şey nedir anlayamadım kötü bişey dediniz gibi hissediyorum

• O kadar iphone kurcaladım hiç ısınamadım şu telefona. Sonraki telefonumu sırf meraktan iphone aldıracaksınız bana. Huyumda o dönemin amiral gemisini almak. Inşallah pişman olmam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aziz Sancar

Neden ciddi olamazmıyım devlete atanmış bir memurum zamanında ben de çok fakirlik çektim dostum ama şimdi o dönemler Allah’ın izniyle geride kaldı
    Allah kimseyi 7 k maaşla zenginim dedirtcek fakirlik yaşatmasın. Üzüldüm dostum hırsın varsa bu kadar al telefonu. Ama kazandığın para şuan ki Türkiye standartlarında birşey değil. Senin gibi zenginim oo bana koymaz diyecek maaş 15 K civarıdır. Şuan klimacıda 2 yıl çalışıp sonra kendi yerini açan arkadaşım 10 K para götürüyor. Sanayideki kaportacı ustanın oğlu babasından ayrı 24 yaşında mekan açtı farklı sanayide şimdi aylık 20 K civarı parayı kaldırıyor. Daha geçen sene bimde reyon dizen arkadaş tanıdık vasıtasıyla gayrimenkul işine girdi aylık 12 K paranın aşağısına düşmüyorum diyordu.

Sana bunu sırf konudaki diğer arkadaşa yok ben çalıştım sizin gibi yatmadım tarzı ezme amaçlı konuştuğun için vizyonun biraz gelişsin diye anlattım. Memur olmanın tek avantajı haftasonu 2 gün ve yaylaylom çalışma ortamıdır NET. Onun dışında maaş statü anlamında sıfır. 7k mayışla zengin havasına girmen için bingöl bayburttun ilçesinde filan kirada veya miras evinde oturuyor tek yaşıyor olman lazım Ki sana zaten 10 K altı beyaz yaka yada fakir biri olduğunu düşünerek yazdım harcama diye. Şuan daha yeni doktor olan arkadaşım dahi 130 K "birikmiş parasıyla" araba yenileyecekken ekonomik durumlar dünyada kötü diye altına dövize çevirip yatırdı. Kriz asgari ücretliler için değil senin gibiler içinde kriz kazandığın parayı çok görüp savurma diye tavsiye verdim sen bilirsin istersen 11 pro al üstüne kredi çek passat al

• Yok hocam kötü bir niyetim yok

• quote:

Orijinalden alıntı: emrehan09

Allah kimseyi 7 k maaşla zenginim dedirtcek fakirlik yaşatmasın. Üzüldüm dostum hırsın varsa bu kadar al telefonu. Ama kazandığın para şuan ki Türkiye standartlarında birşey değil. Senin gibi zenginim oo bana koymaz diyecek maaş 15 K civarıdır. Şuan klimacıda 2 yıl çalışıp sonra kendi yerini açan arkadaşım 10 K para götürüyor. Sanayideki kaportacı ustanın oğlu babasından ayrı 24 yaşında mekan açtı farklı sanayide şimdi aylık 20 K civarı parayı kaldırıyor. Daha geçen sene bimde reyon dizen arkadaş tanıdık vasıtasıyla gayrimenkul işine girdi aylık 12 K paranın aşağısına düşmüyorum diyordu.

Sana bunu sırf konudaki diğer arkadaşa yok ben çalıştım sizin gibi yatmadım tarzı ezme amaçlı konuştuğun için vizyonun biraz gelişsin diye anlattım. Memur olmanın tek avantajı haftasonu 2 gün ve yaylaylom çalışma ortamıdır NET. Onun dışında maaş statü anlamında sıfır. 7k mayışla zengin havasına girmen için bingöl bayburttun ilçesinde filan kirada veya miras evinde oturuyor tek yaşıyor olman lazım Ki sana zaten 10 K altı beyaz yaka yada fakir biri olduğunu düşünerek yazdım harcama diye. Şuan daha yeni doktor olan arkadaşım dahi 130 K "birikmiş parasıyla" araba yenileyecekken ekonomik durumlar dünyada kötü diye altına dövize çevirip yatırdı. Kriz asgari ücretliler için değil senin gibiler içinde kriz kazandığın parayı çok görüp savurma diye tavsiye verdim sen bilirsin istersen 11 pro al üstüne kredi çek passat al

Alıntıları Göster
    Adam alt tarafı fakirliğim bitti demiş. 7k maaşı varsa fakir değildir. Alım gücünün düşük olması apayrı bir konu. Memurlukla zengin olunmaz tabi ama özellikle çift maaşsa rahat bir hayat sürer. Evet belki hiç bir zaman iyi bir alman arabasına binemeyecek ama herkesin hayattan beklentisi de aynı olacak diye bir olay yok..

Ne güzel dünyanız varmış bu arada. 15 20binler havada uçuyor. Reyon dizen bir anda 12bin kazanmaya başlıyor. Sizin de 50bin altı değildir sanırım. Hemen aile dost tüm çevreme diyeyim evlerini arabalarını satıp kaportacı açsınlar. Yanına da bir gayrimenkul işi.

Edit : Konudaki telefonun 64lüğü 6700 lira.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Slim Charles -- 1 Mayıs 2020; 19:2:4 >

• bu zamanda bu borca ne gerek var ya
  • violave kullanıcısına yanıt
    Güldüüür güldüüür rpapappababpabapaba

• quote:

Orijinalden alıntı: Slim Charles

Adam alt tarafı fakirliğim bitti demiş. 7k maaşı varsa fakir değildir. Alım gücünün düşük olması apayrı bir konu. Memurlukla zengin olunmaz tabi ama özellikle çift maaşsa rahat bir hayat sürer. Evet belki hiç bir zaman iyi bir alman arabasına binemeyecek ama herkesin hayattan beklentisi de aynı olacak diye bir olay yok..

Ne güzel dünyanız varmış bu arada. 15 20binler havada uçuyor. Reyon dizen bir anda 12bin kazanmaya başlıyor. Sizin de 50bin altı değildir sanırım. Hemen aile dost tüm çevreme diyeyim evlerini arabalarını satıp kaportacı açsınlar. Yanına da bir gayrimenkul işi.

Edit : Konudaki telefonun 64lüğü 6700 lira.

Alıntıları Göster
    Benim o şekilde yaklaşmamın nedeni yukarıda adamı durduk yere kapmasıdır. Gözü açılsında milleti durduk yere kapmasın. 7 K maaşla zengin olmuyor haklısın aynı şeyleri söylüyoruz şuanki alım gücünde hele ki. Bende ondan bahsedip milyonu olan adamlar bile şu dönemde temkinli yaklaşımda bulunurken 7 k maaşla afra tafrasını çözemedim.

Dediklerimde fazla vardır eksik yoktur. 15-20'ler havada uçuşuyor evet. Kalifiye eleman açığının çok olduğu bir ülkedeyiz eğer eşiniz dostunuz eşeğin geçtiği yere üniversite yapılan yerde yılda 300-400 bin mezun veren bölümden mezun olup 4-5 k'ya masabaşı iş arıyorsa söylebilirsin gönül rahatlığıyla evini arabasını satsın kaportacılık öğrensin yaşı geçmediyse. İşinin ehli bir kaportacıya git bakalım aracın varsa iş verde işini beğendirebilirsen yaptırabiliyor musun? Arkadaş aracı bıraktı geçen gün sabah bırakıp akşam aldığı işleme 400 TL para saydı. Ben gittiğimde kaç defa gördüm ufak tefek(100-150 liralık) işleri çok yoğunum şuraya yaptır diye yönlendirdiğini. Bir klimacı işinde iyise asla boş kalmaz. Gayrimenkulde çalışan çocuk erken kazanmaya başladıysa çevresi ve çok iyi dili sayesindedir tecrübeli olmasına gerek kalmadan hızlı giriş yaptı. Saydığım tüm mesleklerde dediğimi yalanlayacak varsa gelsin yazsın bilelim bizde gerçekleri ama benim gözümle gördüğüm bizzat bunlardır.

• MHEC kullanıcısına yanıt
    Oğuz bey nasılsınız iyimisiniz akşama yayın varmı

• Bence gerek yok hocam. Ips ekran olması büyük dezavantaj. Bekleyin seneye oled geleceği söyleniyor.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.