Şimdi Ara

İpcop' ta Dvr Kart Uzaktan İzleme sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ipcop' ta uzaktan port ayarlarını nasıl yapmam gerekiyo port forwarding kısım ayarları nasıl yardımcı olabilirseniz sevinirim. saygılarımla kolay gelsin.

• arkadaşlar sanırsam kimse böyle bir şeye kalkışmadı..
  • arkadaşlar yardımmmm
  • IPCOP NediR?Biraz anlatır mısın?
    Ben biliyorum da şu forum sakinleri bi anlasın bilmeyenler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesuthaksoy -- 20 Ocak 2009; 23:29:10 >
  • IPCop kısaca linux işletim sistemi diyebiliriz. Normal işletim sistemlerinden tek farkı sadece FireWall (Güvenlik Duvarı) görevini üstlenmesidir.

IPCop diğer firewall dağıtımların aksine tamamen ücretsiz olması yönüyle her eklentisini kullanmaya imkan sağlamaktarı. Küçük ve orta ölçekli iş yerlerinde okullarda kısaca ağ sistemi olan her yerde bilgisayarlarınıza gelebilecek tüm tehlikeleri en aza indirmek için tasarlanmış firewall dur.
    Neden IPCop?
    1. Tamamen ücretsizdir.
    2. Linux tabanlı olduğu için kenara attığını eski bir makinanızı bu iş için tahsis edebilirsiniz.
    3. Linux değince hemen korkmayın. Web arayüzünden kolayca yönetebilirsiniz. IPCop makinanız ağın diğer ucunda olsa bile kendi bilgisayarınızdan çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.
    4. Güncellemeleri hiç bir linux bilgisine sahip olmadan rahatlıkla yapabilirsiniz.
    5. Tek ADSL kullanılan yerlerde ağınızı 2, 3 veya daha fazla bölerek biribirini görmesini istemediğiniz makinaların birbirlerini görmesini engelleyebilirsiniz.
    6. VPN, Antivirüs, Antispam, PortYönlendirme, ContentFilter gibi bir sürü özellikleri aynı anda kullanabilirsiniz.
    7. MSN BearShare vs. gibi programlara kısıtlama hatta yasaklama getirebilirsiniz.
    8. İnterneti kullanıcılara eşit dağıtarak ağ internet yükünü eşitleyebilirsiniz.
    9. Farklı guruplar oluşturmak suretiyle internete çıkma izinlerini ayarlayabilirsiniz.
    10. Win 2003 Server kullanıyorsanız kullanıcı bazlı internet çıkışı sağlamanız mümkündür.
    ... burada sayamadığım bir çok özellikle internet ve ağ güvenliğinizi sağlamanız mümkün olacaktır.
    Burada yapmak istediğimiz olay şudur. IPCop la yakından uzaktan hiç bir ilgisi olmayan bir kişinin bile bu sistemi kurarak yönetebilir hale gelmesidir. Bu konuda fikir ve önerilerinizi bekliyorum.

• Evet bu açıklayıcı cevap için teşekkür ederiz..Biraz geç olmuş ama yeterli.
    Sorununa gelecek olursak, takdir edersin ki bu çok kişinin kullandığı ya da kullanabileceği birşey değil.Ben de hiç kullanmadım,sadece kabaca ne olduğunu biliyorum o kadar.Araştırma yaparak sana yardımcı olmaya çalışacağım, bilen arkadaşlar varsa belki onlar da yorumda bulunurlar.

http://spidertools.com/ipcop.php
    adresinde port forwardingin nasıl yapılacağı resimlerle anlatılmış.Burayı bir karıştır,anlamadığın birşey olursa yaz yardımcı olmaya çalışırım.
  • meraba ilk once modemden gerekli yonlendirmeyi yap yani dvr kartın hangi portları kullanıyorda baglanmak istedigin makina ip sine yonlendit sonra ipcop makinana https den ulas frewall menusunden port iletimine gir
    baglanacagın makina ve portları tanımla eger baska bi eklenti kurulu degilse erismen lazım kolay gelsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.