Şimdi Ara

iPad yüzey camı çatladı, değişimi ne kadar olur?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle belirteyim; bölüme yabancıyım, bu tür konuların zaten açılmış olacağını düşünerek arama yaptım, fakat hiçbir konu bulamadım.

Masadan yere düşen ipad mini retinanın üstteki camı çatladı. Görüntü ve dokunmatikte en ufak bir sıkıntı yok. Durumu şöyle:

Teknosa'dan 6 ay önce aldım cihazı. Şimdi bunu yaptırmak istesem;

1) Teknosa/Apple servisi kabaca ne kadar ister? Yan sanayide yaptırsam ne kadar tutar?
    2) Yan sanayide yaptırsam garanti dışı kalır mı? (kalır muhtemelen ama yine de soruyum)

İlk defa böyle bişeyle karşılaştığımdan ve ilk defa apple ürünü kullandığımdan hiçbir fikrim yok. Tecrübe etmiş arkadaşların cevaplarını bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokg -- 27 Ağustos 2014; 23:47:42 >

• Aciliyetten dolayı up
  • Birincisi disaridan yapilan mudahalede cihaz garanti disi kalir. Apple Store ne kadara yapar veya yapar mi bilemeyecegim isterseniz arayip gorusun. 1 hafta randevu kovalar,1 haftada yakaladiginiz randevuyu beklersiniz. 2 haftada hallolur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Peregrino

Birincisi disaridan yapilan mudahalede cihaz garanti disi kalir. Apple Store ne kadara yapar veya yapar mi bilemeyecegim isterseniz arayip gorusun. 1 hafta randevu kovalar,1 haftada yakaladiginiz randevuyu beklersiniz. 2 haftada hallolur.

Teşekkürler. Apple'la iletişim sıkıntı oldu biraz verdiği telefon mobil numaraları kabul etmiyor falan. Teknosa'nın çağrı merkezi zaten malum. Mecbur ikisini de ziyaret edip (yakınlar) ucuz fiyat verene yaptıracağım. Gerçi Apple Teknosa'dan aldığım ürünü de kabul etmeyebilir o da ayrı mesele...

Yine de fiyat hakkında bilgisi olan arkadaş varsa bilgilendirirse güzel olur. Malum, şimdi "alıp inceleyip ondan sonra fiyat söyleyeceğiz" olayına girebilirler.
  • öncelikle geçmiş olsun can sıkıcı bir durum. orjinali için sıfır cihaz fiyatına yakın bir fiyat çıkaracaklarını düşünüyorum. ben olsam kaliteli bir muadil cam araştırırdım. zaten iki senede kolay kolay bozulmaz garantiyi çok önemseme bu tip kırılma su teması zaten garanti dışı ufak tefek şeyleri dışarda ucuza yaptırabilirsin çıksa bile

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gokg kullanıcısına yanıt
    Mobil kabul etmemeleri imkansiz hocam. Sanirim yanlis numarayi aradiniz.

0 (212) 708 37 00

Bu numarayi deneyin lutfen.

• Peregrino kullanıcısına yanıt
    Apple'ın sitesinden yönlendirilerek gitmiştim, 00800... diye bir numarayı aramam istenmişti kabul etmeyen oydu. Bu numarayı deneyeyim, teşekkürler.
    Rica ederim. Bir sonuca varabildinizmi henuz?

Yarın aramayı planlıyordum. Bir gelişme olunca buraya da eklerim.
  • Bende ipad air le aynı durumdayım

• hocam geçmiş olsun çok alakasız olacak ama duvar kağıdını atabilir misiniz ben de kullanmak isterim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • :) buyur hocam.

Bu da bonus.

İkincisi de hoşuna gittiyse daha fazlası için 'depth of field nature' şeklinde aratabilirsin. Menü ekranlarında arkaplan olarak güzel dururlar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokg

:) buyur hocam.

Bu da bonus.

İkincisi de hoşuna gittiyse daha fazlası için 'depth of field nature' şeklinde aratabilirsin. Menü ekranlarında arkaplan olarak güzel dururlar :)

sağolasın hocam :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• @Peregrino hocam 5 dakika falan bekledim hatta, kimse çıkmayınca kapattım. Bizdeki de kontör
    Hocam o zaman Apple in sitesinde teknik destek bolumune girin. Orda sizi arayalim kismi olmasi lazim oraya numaranizi birakin. Beni bu sekilde aramislardi.

Orada da en erken tarih ayın 3'ü. Ben yarın gidecem zaten mecbur, gitmeden önce elimde fiyat bilgisi olsun istiyordum. Yine de sağolun hocam.
  • Rica ederim insallah olumlu sonuclanir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.