Şimdi Ara

iPad Pro, Ekim 2014'de; büyük ekranlı iPhone ise...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
0
Favori
1.980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• iPad Pro, Ekim 2014'de; büyük ekranlı iPhone ise...

Apple'a yakın isimlerden alınan son bilgiler iPad Air'dan sonra sıkça anılmaya başlayan ve birçok önemli kaynağın dile getirdiği iPad Pro'nun Ekim 2014'de boy göstereceğine işaret ediyor. Ancak iPad Pro'nun lansman tarihinden çok daha dikkat çekici iddia büyük ekranlı iPhone konusunda ortaya atıldı.

Digitimes'ın Apple'ın tedarik zinciri içerisindeki kaynaklarından edindiği son bilgilere göre Apple'ın 12.9 inçlik olacağı belirtilen büyük ekranlı iPad (ya da muhtemel pazarlama ismiyle iPad Pro) gelecek yılın ekim ayında satışa sunulacak. Apple'ın iPad Pro için Quanta Computer ile işbirliğine gittiği belirtilirken; cihazın özellikle profesyonel ve eğitim amaçlı uygulamalarda öne çıkacağı ifade edildi. Aynı kaynaklar büyük ekranlı tabletlerin Apple ve Samsung'un öncülüğünde hızla yaygınlaşacağını ve bunun 12-13 inçlik Ultrabook'lara olan ilgiyi büyük ölçüde kıracağına inanıyor.

Digitimes'ın aynı haberinde 8.nesil iPhone'la ilgili paylaştığı detaylar ise iPad Pro'nun detaylarından çok daha ilginç ve dikkat çekici. İddiaya göre Apple, TSMC tarafından 20nm süreciyle üretilecek yeni nesil A8 işlemcisinden gücünü alacak olan büyük ekranlı iPhone'u ilginç şekilde Mayıs 2014'de satışa sunmayı planlıyor.

iPhone 4 ve öncesini WWDC'de, iPhone 4s ve sonrası modelleri ise güz döneminde tanıttığı hatırlandığında Apple'ın yeni iPhone'u mayıs ayında satışa sunması için hiçbir neden bulunmuyor. Dahası Apple'ın bu tarihteki bir iPhone lansmanı için iOS 8'i şubat-mart döneminde tanıtması gerekiyor. Ayrıca mayıs ayları Apple'ın ürün tanıtımları için fazla tercih etmediği aylardan biri. Tüm bunlar, yeni iPhone'un mayıs ayında tanıtılacağı yönündeki iddiayı zayıflatıyor. Ancak bu tarihin Apple'ın yeni iPhone'un imalatına başlaması, en azından imalatla ilgili çalışmalarına son şeklini vereceği bir tarih olması çok daha olası duruyor ki bu tarihin çıkış noktasının da bu olduğu görüşündeyiz.

Kaynak:http://www.digitimes.com/news/a20131223PD210.html

• tablette kral ipad, kim ne derse desin. Apple'a laf attıgımız oluyor fakat büyük ekranlı iphone çıkınca herkes tıpış tıpış iphone alacak ben de dahil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ken Block43 -- 24 Aralık 2013; 20:41:28 >
  • Buyuk ekranlı Iphone'nun ismi iphone pro olur artık :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furyhard -- 23 Aralık 2013; 22:21:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • soyle bı 4.7" lık bı ıphone olsa fıyatı 1000 tl olsa yanı alabılecegım bı fıyat olsa nede guzel olur ya ama nerde o gunler :(

• quote:

Orijinalden alıntı: ****M

soyle bı 4.7" lık bı ıphone olsa fıyatı 1000 tl olsa yanı alabılecegım bı fıyat olsa nede guzel olur ya ama nerde o gunler :(

Başka bir isteğin varmı aşkımmm

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ipad air i ben duvara atip ipad mini yapmadan. Safarinin cokmesi veya 2 tab ayni anda acamamasi sorunlarini cozsunler bir zahmette ondan sonra ios8 mi ipad pro mu ne yaparlarsa yapsinlar. Ios 6 li ipad 2 yi kullaniyorum 1 haftadir air duruyor oyle kenarda.

• Mayıs'a 20nm üretim yetişmiyor ki 2014 un sonuna doğru ancak 20 nm ye geçilecek.
    Gene Ekim gibi olur.

• Şimdiden dedikodular çıktıysa vay halimize 2014 çok zor geçecek

• İphonelerin tek sorunu pil ve boyut. Bunlarda yükselme olursa dahada fazla satacaktır bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VanpeL[TR]

quote:

soyle bı 4.7" lık bı ıphone olsa fıyatı 1000 tl olsa yanı alabılecegım bı fıyat olsa nede guzel olur ya ama nerde o gunler :(

abi yapma gözünü seveyim. 2000 tl de bile asgari ücretle çalışan biri alıyorsa 1000 tl de çoluk çocuğun eline düşer

sen nasıl bir ayrımcısın sanane milletin aldığından verdiğinden

• büyük boyutlu iphone çıksın ki su android modellerin fiyatı düşsün azıcık
  • quote:

bu cücük ekranı 2700e kadar kakalıyorlarsa 4.7-5 inç olanı maazallah 3500e sallamaya çalışırlar bırak böyle kalsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: psyshock

Ipad air i ben duvara atip ipad mini yapmadan. Safarinin cokmesi veya 2 tab ayni anda acamamasi sorunlarini cozsunler bir zahmette ondan sonra ios8 mi ipad pro mu ne yaparlarsa yapsinlar. Ios 6 li ipad 2 yi kullaniyorum 1 haftadir air duruyor oyle kenarda.

Aynı anda 2 tab açmadığnı da kim söyledi sana?

• mayıs çok erken, 5s sahiplerine yaramaz bu durum
  • Mayıs ayında yeni iphone çıkacaksa 5s niye çıktı

• büyük ekranlı ve büyük pilli bi iphone gelsin direk alıcam yıldım androidden

• Apple birtek iPad 4' ü 8 ay gibi bir sürede erken çıkardı ve büyük tepkiler aldılar 5S' te bu yemez

• beyinsis B kullanıcısına yanıt
    acmadigi derken? sana suan mesaji airdan yaziyorum sirf senin icin bu sayfayi birakip hurriyete girdim 2.tabda geri dondugumde mesaji silip yeniden yukledi komple sayfayi yani 2.tabi aciyorda eskisini kapiyor ios 1 den beri apple urunleri kullanan biriyim. bu sorunu ilk kez yasiyorum ios 6li ipad 2 imde bu sorun yok mesela ama air surekli kapatiyor sayfalari. en sevdigim yanida popup reklam falan acilinca yine benim sayfami kapiyor rezil bir durum ve yasadigim tek sorun. ios 7.1 le duzelicegi soyleniyor bekleyip gorcez.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya bırakın şu ARM tabanlı İpad'leri mis gibi X86 Windows 8.1 PRO'lu tabletler varken ne yapayım ben ipad'i? Yine eksiler gelecek ama durum böyle kusura bakmayın, gidip PC programlarını açabilecekken niye İpad alayım?

• Yeni iPhone tanıtmak için illa iOS 8 çıkması gerekmiyor, gereksiz bir argüman olmuş. iOS 7 zaten çok büyük değişiklik getirdi -özellikle 64bit- ve daha bir kaç ay önce çıktı, öylesine 8 dedikleri bir güncelleme yapmayacaklarsa 1-1.5 senelik periyotta 8 duyacağımızı sanmıyorum, tüm temel olgunlaşmayı iOS 7'de tamamlamaya çalışacaklardır zira bundan sonraki güncellemeler iOS 7 temeli üzerinde olacağı için yeterince stabil olmadan bu temel üzerine yenilikler eklemek istemeyeceklerdir.

Mevcut şartlarda yazılım, yeni bir iPhone çıkışını erteletecek son şey bence.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.