Şimdi Ara

iPad Modelleri Bilgi Paylaşım Kulübü--- {ANA KONU} (878. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19.775
Cevap
249
Favori
518.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 876877878879880
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdi bir ipad ihtiyacım var. işim gereği bilgisayarda çizdiğim projeleri vs. pdf olarak yanımda taşıyabilmek ve üzerinde karalamalar ve notlar alacabilmek için kullanacağım. Güçlü bir masaüstü sisteme sahibim. Laptop ise istediğim kompaktlığı sağlamıyor. Android tabletlere ise güvenemiyorum. yani ipad konusunda kararımı verdim.

İş amaçlı kullanacağım ve asıl gayemin çizim olacağını varsayacak olursak pro modelini almak için haklı nedenlerim var fakat o kadar para harcamak istemiyorum. çünkü klavyeli kılıf ve kaleme kesinlikle ihtiyaç duyacağım. bunlarla birlikte aşırı bir harcama ortaya çıkacak. bunu yapmak istemiyorum. daha taşıyıcı çanta(arazide kullanacağım sıklıkla) ve ek depolama birimlerine de para harcayacağım çünkü.

Onun için 7. nesil ipad'ler ilgimi çekti. Biraz test ettim sorun yoktu fakat internetteki testlerde, üzerinde yazı yazarken bir gecikme(latency) olduğu dikkatimi çekti. İşin gücün arasında bununla uğraşmak istemiyorum açıkçası. air 3 ile yapılan karşılaştırmada benchmark testlerinde nerdeyse 2 kat farkı da görünce biraz çekindim açıkçası.

Lafı daha fazla uzatmadan siz olsanız hangisini tavsiye edersiniz? not almak, çizim vs. yapmak için aktif kullanıcılar var ise yorumlarını merak etmekteyim. Air 3 ile aralarında aşırı bir fiyat farkı yok açıkçası ama 7. nesili tercih edersem klavyeli kılıfı aradaki farka alabileceğim.

• hagi10best kullanıcısına yanıt
    ipad 7 2016 model A10 işlemcili
    air 3 2018 model A12 işlemcili

karar sizin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MertayKardes kullanıcısına yanıt
    ipad 7 2019 yılında çıktı diye biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: MertayKardes

ipad 7 2016 model A10 işlemcili
    air 3 2018 model A12 işlemcili

karar sizin
    ipad 7 2019 model. bir yazım yanlışı oldu galiba. işlemci isimlerini biliyorum evet. kullanımdaki farkları öğrenmek istiyorum sadece. not almak için bu iki tabletten birini aktif olarak kullanan kişilerin deneyimlerini merak ediyorum. kararımı vermemde yardımcı olacak bu durum.
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    tamam 2019da çıktı ama işlemcisi eski

• İpad içerik tüketimi bakımından mükemmel bir cihazdır. Ancak üretim ve paylaşma açısından çok kısıtlı ve basit kalıyor. YouTube Netflix tarayıcı deneyimi çok iyi kitap okuma basit seviyede blog yada forumları takip etme yazı yazma çok kolay. Ancak office uygulamaları ücretli hatta işe yarar birçok uygulama ücretli ve bilgisayar seviyesinde değil. TV ye bağlama görüntü aktarma flash bellek dosya aktarımı klavye mouse uyumu bu konular hep sıkıntılı her biri için ayrı cihaz gerekiyor ve çok maliyetli 14 inç ince çerçeveli bir bilgisayar daha mantıklı gelebilir. Sadece tüketim amaçlı ise iPad Air 3 sizi daha uzun yıllar idare edecektir. İpad 2019 ise f/p açısından alınabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onsos1100 -- 27 Şubat 2020; 0:48:57 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onsos1100

İpad içerik tüketimi bakımından mükemmel bir cihazdır. Ancak üretim ve paylaşma açısından çok kısıtlı ve basit kalıyor. YouTube Netflix tarayıcı deneyimi çok iyi kitap okuma basit seviyede blog yada forumları takip etme yazı yazma çok kolay. Ancak office uygulamaları ücretli hatta işe yarar birçok uygulama ücretli ve bilgisayar seviyesinde değil. TV ye bağlama görüntü aktarma flash bellek dosya aktarımı klavye mouse uyumu bu konular hep sıkıntılı her biri için ayrı cihaz gerekiyor ve çok maliyetli 14 inç ince çerçeveli bir bilgisayar daha mantıklı gelebilir. Sadece tüketim amaçlı ise iPad Air 3 sizi daha uzun yıllar idare edecektir. İpad 2019 ise f/p açısından alınabilir
    kalem ihtiyacım bulunuyor. ve test ettiğim kadarıyla en stabil çalışanı ipad. uygulamalarla beraber aşırı işlevsel görünüyor.

bir laptop tercih edebilirim belki ama taşıma sıkıntısı var. kaldı ki hem sunumlarımda(direk tabletten göstereceğim) hem sahada laptop daha çok yoracak beni. ayrıca hantallığı da cabası.

android tabletlere de göz gezdirdim fakat iyi bir samsung tablet fazlasıyla pahalı. ayrıca not hissiyatı zayıf geldi bana yeni nesil birşey almazsam. yazı, kalemi ciddi manada geriden takip ediyor.

pdf üzerinden not alabileceğim, gerektiğinde .dwg uzantılı projelerimi açıp kontrollerimi sağlayabileceğim, bunları kategorilendirip sürekli erişebileceğim kompak bir cihaz aramaktayım. telefonda androidden vazgeçmeyen biri olarak ihtiyacımı ipad'in karşılayacağını düşünüyorum.

Aslında iş amaçlı olduğundan yeni nesil pro alıp çıkayım istiyorum ama kalem ve klavyeli kılıfla 8.000 tl'yi bulacak fiyat. maddi sıkıntım olmasa da böyle bir harcamayı yapmak istemiyorum. galiba tercihimi air 3'ten yana kullanacağım. Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: hagi10best

kalem ihtiyacım bulunuyor. ve test ettiğim kadarıyla en stabil çalışanı ipad. uygulamalarla beraber aşırı işlevsel görünüyor.

bir laptop tercih edebilirim belki ama taşıma sıkıntısı var. kaldı ki hem sunumlarımda(direk tabletten göstereceğim) hem sahada laptop daha çok yoracak beni. ayrıca hantallığı da cabası.

android tabletlere de göz gezdirdim fakat iyi bir samsung tablet fazlasıyla pahalı. ayrıca not hissiyatı zayıf geldi bana yeni nesil birşey almazsam. yazı, kalemi ciddi manada geriden takip ediyor.

pdf üzerinden not alabileceğim, gerektiğinde .dwg uzantılı projelerimi açıp kontrollerimi sağlayabileceğim, bunları kategorilendirip sürekli erişebileceğim kompak bir cihaz aramaktayım. telefonda androidden vazgeçmeyen biri olarak ihtiyacımı ipad'in karşılayacağını düşünüyorum.

Aslında iş amaçlı olduğundan yeni nesil pro alıp çıkayım istiyorum ama kalem ve klavyeli kılıfla 8.000 tl'yi bulacak fiyat. maddi sıkıntım olmasa da böyle bir harcamayı yapmak istemiyorum. galiba tercihimi air 3'ten yana kullanacağım. Teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Hocam GALAXY TAB S6 ilk siparişte aldım o dönem klavyeli kılıfı hediyeydi şu anda indirimli.Kalem zaten içinde geliyor.Cihaz performans olarak çok iyi.Ekrani, ses kalitesi başarılı.Pdf ten not alma yazılımı kendi içerisinde PDF e yaz uygulaması var basit bir yazılım iş görüyor.Android markette başka yazılımlarda var.Autocad mobile ise kullandım gayet iyiydi.Kalemi apple pen gibi konforlu değil ekran tazeleme hızı 60 hz olduğundan tepkileri gecikmeli.Yazılım desteği ise ipad gibi değil.Ucuza halledeyim diyorsanız ikinci el temizine bakın derim.Bunun dışında ipad pro güzel bir seçenek ama dediginiz gibi iş için olacaksa 256 GB olanı alınmalı o da pahalıya çıkıyor.

• arkadaşlar merhabalar. ipad mini için paperlike alacaktım ancak hem biraz pahalı olması hem de bu tarz ekran koruyucuların pencil ucunu erittiğini okuduğumdan kararsız kaldım. sıkça not alıyorum tablette, ekran koruyucu olarak ne önerirsiniz?

• iPadOS fazla mı şarj yiyor ? cihaz iPad Mini 4
  • ipad Pro gerçekten olağanüstü bir cihaz.
  • Arkadaşlar selam,

Geçtiğimiz hafta iPad Pro 11 64GB ve Smart Folio Keyboard satın aldım. 2-3 oyun yükledim ve kullandığım programları. Önümüzdeki haftalarda 2. el uygun ve temiz bir Apple Pencil 2. Nesil kalem denk getirirsem kalemi de almayı planlıyorum.

Şuan aklımı kurcalayan ve beni rahatsız eden bir durum var o da 64GB'ın ileride yetersiz olacağı :/ Bu düşünceden bir türlü kurtulamıyorum...
  • Eğer aşırı film oyun yüklemezsen, ileride de yeterli olacaktır.

• Bana 32 gb bile fazla fazla yetiyor zaten bu her şeyi iCloud yedekliyor (50 gb bile yetiyor onda yakın vakitte belki 200 yaparım).

Tamamen sizin kullanımınıza bağlı, kimi üreticiler galeriyi çok kullanıyor bir video kaydediyorlar 4k vs derken yer kalmıyor.

Ama yetmezse onun için ekstra bulut alabilirsiniz bence, fakat tüketici olarak kullanıyorsanız 64 gb yeteceğini düşünüyorum.
  • Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. 64GB yetecek artık bir şekilde =)

Bu arada 1 ay kullanılmış tertemiz kılıfı ile birlikte Amazon Kindle Paperwhite 4 cihazım var. Apple Pencil 2. nesil ile takas yapmayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HA1990 -- 28 Şubat 2020; 16:45:59 >
  • Selam arkadaşlar ipad proma imacimin klavye ve mousenu bağladım çalışıyor fakat klavyede yazı yazarken caps lock tuşunu açamıyorum birde macteki gibi kısayollar işlemiyor bunları nasıl halledebilirim?

• As
    Başka klavyeler de aynı hatayı veriyor mu acaba?

• Selam hocam hata yok çalışıyor fakat sadece macteki gibi kullanılmıyor caps lock esc tuşu vs başka klavyem yok

• hagi10best kullanıcısına yanıt
    Ben 6. Nesil iPad kullanıyorum. Sanırım 7 ile aynı işlemci kullanıyor. Okulda not almak, slayt vs için kullanıyorum ben çok memnunum. Herhangi bir takılma yavaşlama gözlemlemedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: elifednah

Ben 6. Nesil iPad kullanıyorum. Sanırım 7 ile aynı işlemci kullanıyor. Okulda not almak, slayt vs için kullanıyorum ben çok memnunum. Herhangi bir takılma yavaşlama gözlemlemedim.
    Peki not alirken gecikme hissediliyor mu? Hizli hizli yazi yazarken yazinin gecikme durumuna dair seyler okumustum. Böyle bir durum var mi?

• 
Sayfa: önceki 876877878879880
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.