Şimdi Ara

iPad mini 5 [ANA KONU] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
15
Favori
15.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Söylemeyi unuttum kesenin ağzını açabiliyorsanız air 3 alın geçin hocam her iki cihazın avantajları tek cihazda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: isimsiz canlı

Bu model fazla tercih edilmiyor hocam ipod touch gibi oldu miniler en az 3 yılı var bu modelin. Eğer erken çıkarırlarsa emekli ederler mini serisini. Cihaz üzmez kullanımı pratik özellikle oyun oynamak çok rahat ve ekranı çok kaliteli ve cihaz çok hızlı rakibi yok.
    Bende 8 inç ve altı fetişi var. Platform fark etmez. Mi pad 4'de kullandım. Çıktığında almadım ya yenisi çıkana kadar almam

• Pt den 2999tl ye alarak aranıza katıldım, artık kılıf ve bir ekran koruyucu almaya kaldı. ipad mini 1 vardı, 5 le çağ atladık.

ipad 7 128gb 2889 tl ile arasında çok kaldım ama, A10 ile A12 arasında performans çok etkiliyor, keşke imkan olsa A12Z işlemcili olan pro serisi alsaydım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dgsahin -- 21 Mayıs 2020; 21:21:47 >
  • Selamlar. Mini 5'i boyutundan ve donanımından dolayı iPad 7'ye göre çok daha fazla beğendim diyebilirim. Cihazı kullananlar, normal kullanımda (Webde dolanmak, sosyal medya, netflix ve spotify gibi) kaç saat ekran süresi alıyorsunuz acaba? Yanımda taşımak, telefonla yaptığım işleri yapmak (üstte bahsettiklerim) için almak gibi bir niyetim var. Cihazdan memnun musunuz? iPad 7, mini 5'e göre bayağı bir düşük geldi bana. Air 3 tercihim de fiyat ve ekran büyüklüğünden dolayı olmayacak sanırım. Fiyatını 2500-2600'larda hatirliyordum ama baya bir zam yemiş... Cihaz için beklenen bir indirim var mıdır? Apple'dan öğrenci indirimi ile 3071 liraya alabiliyorum. Daha uyguna alabileceğim bir yer varsa öğrenmek isterim. Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevlutucar -- 22 Mayıs 2020; 16:24:32 >
  • türkiye'den alınacak bir kılıf var mı acaba ?
  • Merhabalar..
    ipad mini 5 64 ya da 256 gb (space grey tercihen) wifi ya da hücresel farketmez, satan varsa modeline ve fatura tarihine göre 2400-3000 arasında alabilirim.
  • ipad 2, 3, 4, 5, 6.. ipad air 1, 2.. ipad mini 1, 2.. ipad pro 1(12.9), 1(9.7) kullanmış ve ipad pro 10.5 ile aktif pencil kullanan biri olarak bir şeyler söyleyebilirim alacak olanlara.
    3 bin 71 liranız varsa ve sıfır bir ipad alacaksanız ve boyutta önemli değilse kesinlikle ipad 7 128 gb alacağınıza ipad mini 64 gb alınız.
    ipad air ile karşılaştırmak yersiz. orası artık bütçe ve boyut ilişkisi ile cihazı ne amaçla kullanacağınıza göre değişir.
    eğer apple pencil ile çizim yapacaksanız ve bunu mobil olarak her yerde yapmak isterseniz montun iç cebine ve şortun yan cebine bile sığacak bir mini 5 ile yapmak isteyebilirsiniz. burada 120hz ekran yenileme oranı mı yoksa boyut mu seçimi öne çıkar.
    eğer tek elle kullanmama gerek yok, biraz daha ağır olabilir, çantamda taşırım ve masada çizerim derseniz de ipad pro 10.5 alırsınız. pro 3 ve 4 ya da 12.9 olayına hiç girmiyorum. çünkü 5 bin üzerine çıktığınız zaman olay orası zaten.
    Yalnız bilmeniz gereken bir kaç şey daha var. ipad mini5 de A12 Bionic işlemci var. Bu da Neural Engine yani yapay zeka desteği demek. Yapay gerçeklikten, insansız aeaç kullanımına kadar desteklediği bir sürü olasılık yer var. mesela ipad pro 10.5 A10X de bu yoktur. ipad 7 vs yi hiç saymıyorum zaten yok.
    ipad 7 yi elemenizin bir başka önemli nedeni de Lamine ekran olayıdır. Apple pencil kullanırken gerçekten farkediyor. güneş altında da..Ayrıca 1 gb daha az ram var.
    Ram demişken burası da apple pencil ile çizim yapanlar için önemli mesele. Mesela ipad pro 10.5 de 4 gb ram var.. ipad mini 5 ve Air 3 de 3 gb ram var. Bu bile bir çizer için ipad air 3 yrine ipad pro 10.5 alma nedenidir. Çünkü en önemli çizim platformu Procreate'de katman sayısı ram miktarına göre açılmaktadır. 4 gb ram 3 gb rame göre 3 kat daha fazla katman alanına sahiptir. katman çizimde çok önemlidir. çizer değilseniz sizin için farketmeyecektir.
    Ayrıca iş 10.5 boy almaya gelince ipad prodaki ekstra hoparlör olayını ya da kamerasının çok daha iyi olmasını, video çekim özelliklerinde 4k gibi fark olduğunu vs hiç saymıyorum.
    Ama ipad mini 5 için mesele tabii ki bunlar değil. boy ve taşınabilirlik özelliğini düşünen kişi 7.9 mu yoksa 10.5 mi alayım diye düşünmez.

• alp.eren. A kullanıcısına yanıt
    Spigen kılıf var. Kendi sitesinden alınabiliyor. Tough Armor Tech var bende . Bu model yalnız kapaklı değil. Kapaklı istiyorsanız Smart Fold olanlarına bakabilirsiniz.

• Herkese merhabalar.
    herkes hatırlar daha önce "Bilinçli eskitme yaptı" Apple bunu yaptı.
    Tam bir rezillik skandal.
    Güncelleme adı altında eski modelleri 2 yıllık çöpe atma kullanılmaz hale getirdi.
    işlemci frekansı düşürüp batarya sürekli açık bırakıp daha az göstererek
    Pek çok kisi güncelleme sonrası cihazın -2 saat daha az gittiğini iddia etti (100 lerce kişi)..
    olay ispatlandı Apple sözde özür diledi...

şimdi ben iPad aldım diyelim ios 12-13 neyse
    oyun hariç 10 saat performans iddiası var eyvallah.
    ama 2 sene sonra ios 15 te 10-8 saat giden cihaz 3-5 saate düşüp yavaşlama ısınma yapmasın!!!

• haha
    2 Haziran'da acaba alsam demişim
    4 Haziran 5 mağaza gezip enson Vatan Bilgisayardan
    Apple ipad Mini 5 Altın rengi aldım 64 gb.
    Ürün tek kelime ile harika memnunum.
    karar veremeyen varsa diye bu mesajı yazıyorum.
    Ufak bir hatırlatma
    Pek çok test inceleme yorumda (yerli yabancı)
    Ipad mini5
    Ipad 7 den daha güçlu
    Ipad Air 3 ile aynı özellikte (4000 TL)
    Air 3 ile farkı onda pil 7000 Mini5 te 5100 arada ekran farkı var.

• ibo83 kullanıcısına yanıt
    Vatan Bilgisayar'dan 3500 liraya Air 3 aldım ben de. Çok memnunum...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mevlutucar kullanıcısına yanıt
    iyi fiyat arada 300 TL fark varmış
    normalde Apple sitesinden bile 3900 TL
    ve Apple fiyatları Kola, Sigara gibi standart oluyor diye biliyorum.
    Ben Teknosa,MediaMarkt, Vodafone,Turkcell,Turktelekom hepsini gezdim Huawei,Lenovo tabletten baska birşey yoktu.
    Son şans Vatan a uğradım son 1 altın rengi varmış
    Apple magaza fiyatı verdiler 3.199

Miniler için Gurgencler (apple premium reseller firması) 2843'e kadar düşürüp sattılar son 2 hafta içinde. Hayırlı olsun hocam sizlere de.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mevlutucar kullanıcısına yanıt
    iPad mini 5 [ANA KONU]
    Üstteki Air3 fiyatı
    Alttaki Mini5 fiyatı
    fiyat bilgisi az evvel alındı.
    7 Haziran 2020-saat 21:00
    Fiyatlarının sabit olduğunu sanıyordum
    Demek ki baya ellerinde stok ürün var.!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo83 -- 7 Haziran 2020; 21:10:3 >
  • Herkese merhabalar
    https://forum.donanimhaber.com/sadece-aksesuarlar-ipad-iphone--143936480

bir konu açtım ama maalesef gerekli ilgiyi göremedi kimse zahmet edip 2 link
    kopyala yapıştır yapmadı..

sizden ricam iPad mini5 kullananlar
    şuan kullandığınız
    kalem
    kılıf
    kalem yuvalı kılıf
    taşıma çantası linkini paylaşır mısınız?
    yerli site (Hepsiburada-n11-trendyol-amazon)
    yerli magaza (vatan-mediamarket-teknosa)
    yabancı site (AliExpress- Bangood)

• TAblet dediğin elde tutulur taşınabilir olur. elde tutulan bir cihazında 10-12 inç olması ameleliktir. Büyük ekran istiyorsan gidip laptop alacaksın masaüstünde kullanacaksın. Kısaca ipad mini tabletin kelime karşılığıdır. Elde tutması kolay ve hafif.
  • Geçen sene almadım. Her sene çıkar dedim. Kafayı kırdım, alıyorum. Hadi hayırlısı bakalım.

• SpesifikBrush S kullanıcısına yanıt
    usta kalem
    taşıma çantası

dönüştürücü aksesuarları eklesen;
    Lightining to usb 3
    lightning to HDMI (digital av diye geçiyor)

iPad mini 5 [ANA KONU] fiyatı 16$=108 TL
    ama vergiler gümrük nakliye derken 41-42$=285 TL mi demek istiyor!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo83 -- 11 Haziran 2020; 21:40:52 >
    Ürün fiyatının üstüne ekleniyor o alttaki. Çok kötü ya, ürünün 4 katı kadar kargoya veriyorsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.