Şimdi Ara

İPad ım çok yavaş ve kendi kendine kapanıyor?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
1.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ipad 2'm var. son 1 aydır acayip yavaşladı ve bi sayfa kendi kendine kapanıyor aniden. uygulamadan uygulamaya geçilmiyor, kendi kendine kapanıp ana ekrana düşüyor. yaa ne bileyim format falan atılıyor mu bunlara? yoksa artık eskidi mi 2011 de çıkmış. ama yeni görünüyo ya. yazılımı falan mı eskidi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E5341BFEF -- 3 Haziran 2018; 17:32:19 >

Fikri olan hâlâ yazabilir, güncel

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • belki iphonelardaki gibi bataryayı değişince çözülüyodur sorun, onu denesene bi
  • Tabletin öyle sökülen bi parçası yok ki? Yani öyle bi batarya yok telefon gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bataryası vardır ya, yoksa çalışmaz ki :) iphonelarda değişince sorun düzeliyordu belki tabletler de öyledir
  • bu tür cihazlar maksimum ;. 5 - 7 yılda kullanım ömrünü tamamlar. ipad şarjı 2 saatin altında bitiyorsa , pil ömrünü tamamlamıştır.şu anki durumuna göre pili değiştirince yüzde 50 gibi performans artabilir. 6.1.3( hız tamam ama uygulama desteği ?????) veya 9.3.5 yükleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslannn -- 1 Haziran 2018; 22:6:51 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aslannn A kullanıcısına yanıt
    Off anladım tam 7 yıl olmuş ama bu ipad bana 1 sene daha lazım.
    Pil nasıl değiştirilir ki ? O dediğiniz şeyleri nasıl yükleyebilirim ?
    Çok teşekkür ederim

• aslannn A kullanıcısına yanıt
    Bu arada dediğiniz gibi şarjı da hızlı bitiyor , ben de buna anlam veremiyordum. Parlaklığı en düşük seviyede kullandığım halde şarjı hızlı bitiyor. Sürekli şarjda.. 🔋

• omerfee kullanıcısına yanıt
    Bataryası tabii ki vardır da öyle telefonlardaki gibi arkasını sökünce çıkarılabilecek gibi bi şey değildir
    Saol yine de ömer :)

• bir şekilde pil durumunu kontrol edin, pil durumunu gösteren bazı uygulamalar falan var. Eğerki pilin ömrü %50 nin altına düştüyse o yüzden olabilir. zaten şarjın da cok cabuk tükendiğini belirtmişsiniz bu da sorunun pilden kaynaklandığına işaret ediyor. Yakınınızda apple servisi varsa bi gidip gösterin, pil değişimini orada yaptırmazsanız bile en azından sorunun pilden kaynaklanıp kaynaklanmadıgından emin olursunuz.
  • kill_them_all kullanıcısına yanıt
    hocam en güzel cevabı sen verdin. pil ömrü %21 miş
    yapıcak bi şeyim de yok, umarım 1 sene idare eder beni
    kalan pil ömrünün daha uzun süre gitmesi için neler yapabilirim, biliyor musun?
  • Senin pil miadını doldurmuş gibi, değiştirebilme imkanın varsa değiştirmeni tavsiye ederim. Yoksa işlence çekmeye devam edersin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam yüzde 21 kalmış diyorsun batarya ömrü, daha uzun gitmeyi bırak dua edin batarya kimyasalı eriyip sağından solundan akmıyor(abarttım biliyorum)

Daha uzun kullanma imkanınız yok batarya ile.uygun fiyatli yan sanayi bir batarya edinin ve onu takın yapabileceğiniz başka birşey yok malesef

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • KoşanBalık kullanıcısına yanıt
    Hocam nereden alabilirim bu bataryayı ?
    Tableti kendim mi parçalıcam ? Yani alsam ben mi takıcam ? Nasıl olacak o ?
    Bi marka önerin falan var mı? nelere dikkat edilmeli ?

Hocam nasıl değiştittirebilirim?
    Apple ın kendi şeyi 450 tl diyor. 7 yıllık tablete o kadar para harcamam.
    Vaşka bi yolu yok mu bildiğin?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E5341BFEF

Hocam nasıl değiştittirebilirim?
    Apple ın kendi şeyi 450 tl diyor. 7 yıllık tablete o kadar para harcamam.
    Vaşka bi yolu yok mu bildiğin?
    herhangi bir teknik servise de danışabilirsin, işini düzgün yapan bir telefon tamircisi sorununu halleder
    Cevabın için saol hocam, ben kendi kendine ölmesini beklicem sanırım

• omerfee kullanıcısına yanıt
    Ömer senin ne demek istediğini anladım ya yotube dan videosunu izledim, tabletin ekranını sökünce görünüyor bataryası :D anlamamıştım ilk başta araştırınca anladım. Evet sorun bataryadaymış :) valla değiştiremem de mecbur ölene kadar kullanıcam sanırım
    Apple ın kendi sitesinde 450 tl diyor orijinal bataryaya. 7 yıllık tablete de o kadar masraf yapılmaz. Yan sanayi bulsam o da başıma dert olur diye korkuyorum patlar falan

• Götür bir tamirciye orda degisirler pilini. Kendin degistirmeye kalksan tekrardan yapistirman icin gerekli kitleri alman lazim. Git bir tamirciye sor kac para istiyorlar o kadar pahali olmamasi gerekir tahminen 250TL filana yaparlar sanirim.
  • Maşallahı varmış tabletin valla :) 450 lira verene kadar yenisini alırsın zaten. Az daha idare et ünide değişirsin :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.