Şimdi Ara

ipad im çalındı acil yardım (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
8.687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: neslims

Evet bizzat ben bayramın 2. günü kaybettim. Yani turizm aracının servisinde unuttum ve arkamdan binen baska yolcuda aldı gitti. iCloud ile iPhone'mu bul yapyorum ama henüz internete bağlı değil ipad. :

Polise bildirmelimiyim? İşe yarar mı ?

Zaman kaybetmeden polise git hocam,bulunması hızlanır,
    Geçmiş olsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçmiş olsun
  • Teşekkür ederim.
    Yalnız İpadin İmei nosu yok yani ipadde kaldı o bilgi. Bende garanti belgesi belgo no sicil no ve apple kimliğim var. bunlar imei numarasına karşılık yetcekmidir ?
  • quote:

Teşekkür ederim.
    Yalnız İpadin İmei nosu yok yani ipadde kaldı o bilgi. Bende garanti belgesi belgo no sicil no ve apple kimliğim var. bunlar imei numarasına karşılık yetcekmidir ?

Onlar imei no yerine geçmez
    Garanti belgesini alıp,cihazı aldığınız yere görütün,sistem kayıtlarında imei no vardır,
    İmeisini alıp en azından kapattırabilirsiniz,bulunmazsa tabi

• Caferhan kullanıcısına yanıt
    Evet doğru. Teşekkürlerr tekrardan.

icloud ile ipadi kilitledim ve birde not bıraktım internete bağlandığında otomatikman ipad kilitlenip notu ekrana çıkarıcak. Yani en azından öyle diyor iCloud. Bugün polisede gideceğim. Bakalım alan kişi insaflıysa ulaşır bana!
  • quote:

Evet doğru. Teşekkürlerr tekrardan.

icloud ile ipadi kilitledim ve birde not bıraktım internete bağlandığında otomatikman ipad kilitlenip notu ekrana çıkarıcak. Yani en azından öyle diyor iCloud. Bugün polisede gideceğim. Bakalım alan kişi insaflıysa ulaşır bana!

İcloud açıksa,en azından birkaç mesaj atın,hepsi sırasiyla ekranda çıkıyor,okur da vicdana gelir belki

• İmei numarasını polise verdim,en kısa sürede yerini bulurlar filan de,belki ulaşmanı kolaylaştırır

• Caferhan kullanıcısına yanıt
    Aynen bunlarıda yaptım. Polis imei nosudan bulur gibisinden... hatta facebook twitter mail hepsi açıktı ve ipadim şifresizdi. heryerden msj attım ekranda gözüküyor okur diyerekten. Facede kapatmadım girdiğinde giriş yerini görebilirim en azından ama alan kişi ya çok akıllı internete bağlanmıyor zaman geçiriyor ya da pek müsait değil wifili yerde değil.

Birde internete bağlanmadığı içinde iClouddan anımsatıcılardan bir kaç not yazdım. onu kesiiin görmüştür. çünkü internet gerekmeksizin ekranda çıkmıştır. Beklemedeyim kısaca :/
  • neslims kullanıcısına yanıt
    Sonuç ne oldu bulabildiniz mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: OzgurUlupinar

Sonuç ne oldu bulabildiniz mi

Aynen sonucu bende merak ettim ayrıca bizlere önereceğiniz uygulama ya da yöntem var mı böyle durumlar için.malum acı bir tecrübeniz olmuş malesef.umarım halletmişsinizdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intercorem -- 19 Eylül 2013; 4:43:37 >
  • Aklıma gelmişken yazayım bu iphone'mu bul sayesinde hırsızları yakalamıştık polisle birlikte. Bir gece klubünde bir kızın çantasını çalmışlardı telefonunu sordum iphone dedi benim iphone'dan uygulamadan kendi bilgilerini girdi bir baktık başka bir gece klubünde gözüküyor. Bu uygulamadan polislerin de haberi yoktu birlikte o klube gittik polis hırsızı tutukladı falan. Bu uygulamayı ihmal etmeyin yani :)

• Acil pcden. İcloud.com a gir restore etmeden hemen ipadi kilitle restore etmeye kalkarsa zaten internete girecek imei de kayıt olduğundan kapatsada artık işler restore etmeye kalkarsa kilitlenir yeride tespit edersin

• İcloud.com ile anında giriş yaptım zaten ipadi kilitledim fakat altta bi yazı çıkıyor bu iletiniz henüz iletilmemiştir tarzında. Yani yazdığım kilitlediğim işlem uygulanamadı int. bağlanmadığı için.

Benim müracaat ettiğim polis ekibide bilmiyordu şu icloud işini onlara açıkladım nasıl yaptığımı birde ama zaten olmadı polisler ilgilenmedi.

Kısacası ipadimi bulamadım :)
  • quote:

İcloud.com ile anında giriş yaptım zaten ipadi kilitledim fakat altta bi yazı çıkıyor bu iletiniz henüz iletilmemiştir tarzında. Yani yazdığım kilitlediğim işlem uygulanamadı int. bağlanmadığı için.

Benim müracaat ettiğim polis ekibide bilmiyordu şu icloud işini onlara açıkladım nasıl yaptığımı birde ama zaten olmadı polisler ilgilenmedi.

Kısacası ipadimi bulamadım :)

Sağlık olsun ne diyelim.

• Bulabildiniz mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tam 367 gun once benimde ipadim calindi, bugun aradim yine applei, benden baska bir isimle ipadin seri numarasiyla islem yapilmis ama ismini bile vermiyorlar..

oysaki ben seri numarasini karakola bildirmistim nasil olurda calinti seri nosu olan cihaza islem yaparlar aklim ermiyor, poliste umursamiyor en sonunda ben cocugu bulucam

gecmis olsun umarim cihaziniz bulunur uzun aylar gecsede applei arayin sorgulayin
  • arkadaşlar bi sorum olacak, bi arkadaşım ipad3 yeni nesil yani sim kart takılı modeli ipadi kaybetmiş, bulan kişi formatlasa bile imeiden bulunur diye düşünüyorum, ama simkart takmaz ve sadece wifi ile ipad olarak kullanırsa ne olur, mac adresi yada model numarasından filan sinyal vermezmi.?
  • Beyzade kullanıcısına yanıt
    kart takmazsa bulunmasi zor gibi genelde parca olarak satiyorlar, ama seri numarasini falan iletirseniz herhangi bi servis durumunda applea giderse bulunabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: tcancan

kart takmazsa bulunmasi zor gibi genelde parca olarak satiyorlar, ama seri numarasini falan iletirseniz herhangi bi servis durumunda applea giderse bulunabilir

o zaman bulan şahıs ya wifi ile keyif sürecek, ya polise teslim edecek, yada apple servisine gidecek bumudur yani :(
  • Zodiac Killer Z kullanıcısına yanıt
    Hayır yok. Zaten aramayı kestim.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.