Şimdi Ara

iPad Bilmediğimiz Kısayollar - Keşfetmediğimiz Özellikler. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
347
Cevap
71
Favori
31.496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Klavyede bir harfin üzerine basılı tutunca ozel karakterler çıkar. Her harfte yok tabi.
    Menüye iki kere basınca çıkan alt geçiş panelinde, elinizi sağa kaydırınca müzik ayarları geliyor. Orada sol taraftaki butona tıklayınca ekran kilitleniyor yani sağa da yatırsanız sola da, ekran yatmıyor sabit kalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Charm -- 2 Mayıs 2012; 18:10:43 >
  • Guzel konu takip
  • Sayfa ici aramayı nasıl yapabiliriz?

Sayfadayken google a aranacak kelimeyi yazdığında en altta bu sayfada eşleşen diye bir seçenek çıkıyor. Oradanmis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ridleyscott -- 3 Mayıs 2012; 18:15:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Charm

Klavyede bir harfin üzerine basılı tutunca ozel karakterler çıkar. Her harfte yok tabi.
    Menüye iki kere basınca çıkan alt geçiş panelinde, elinizi sağa kaydırınca müzik ayarları geliyor. Orada sol taraftaki butona tıklayınca ekran kilitleniyor yani sağa da yatırsanız sola da, ekran yatmıyor sabit kalıyor.

Ayarlardan
    Yandaki anahtari kullanarak
    Bolumunden yonu kilitle diyerekte
    O dugmeyle kilitleyebilirsiniz..

Tabiki tavsiye etmiyorum hasat etmeyin dugmeyi :))
  • konu burda :

http://forum.donanimhaber.com/m_49183659/tm.htm

1-klavyede yazı yazarken türkçe karakterleri hızlı bir şekilde kullanmak için, örneğin "ç" harfini yazmak için , "c" harfine bAsıli tutp ç yapmaktansa , c harfinin üzerinden parmağınızı hızlı bir şekilde kaydırın.

2-safaride sayfanın en baş kısmina gitmek için en üstteki siyah bölüme dokunun.

3-devamlı büyük harf ile yazmak için shift e çift tıklayın

4-ekran görüntüsü (screenshot) almak çin : home+kapatma tuşuna birlikte basın

5-ayarlar>genel>erişilebilirlik>ana ekrana üç tık = ana ekrandayken home tuşuna 3 kere art arda tıkladığınızda ne yapılacağını gösterir

6-trafik durumunu görmek için haritalar ı açın,ekranın sağ alt köşesine tıklayın,trafik katmanını açın (eğer trafik katmanı açılmıyorsa ya o bölgede trafik durumu gösterilemiyordur yada büyük caddeleri görmek için haritayı büyütün,türkiyede bu özellik varmı bilmiyorum)

7-en son yapıştırdığınız yazıyı geri almak için ipad i sallayın veya klavyede numara tuşuna basıp sonra ''geri al'' a basın

8-video izlerken ileri ve geri sarma işleminin hızını belirlemek için ileri veya geri sarma çubuğuna parmağınızla basılı tutup ekranın altına doğru gelin

9-bazı mesajları videoları vs silmek için parmağınızı video/mesaj üzerindeyken sağa kaydırın

10-bazı sitelerde sayfa içinde liste şeklnde verilmiş linkleri gezmek için 2 parmakla kaydırma yapabilirsiniz

11-ipad 2 ile kaydettiğiniz videoların bazı bölümlerini kesebilirsiniz >> videoyu açın , üst kısımda ilerleme çubuğunun olduğu yerde çentikli bölümü tutup videoyu kesebilirsiniz

• Bilmeyenler için paylaşayım
    Klavyede,rakam ve boşluk düğmesinin arasındaki yuvarlağa 2 kere tıklandığında bir sürü işaret çıkıyor(gülücük,yüz ifadesi vs)
    Forumda yazarken ordaki özel işaretler çok faydalı oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakansant

Bilmeyenler için paylaşayım
    Klavyede,rakam ve boşluk düğmesinin arasındaki yuvarlağa 2 kere tıklandığında bir sürü işaret çıkıyor(gülücük,yüz ifadesi vs)

Turkce klavyede mi bu dediginiz? Yapamadim ben.oyle bi yuvarlak yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedman

quote:

Gulumseme isaretleri benim bilgigim jb li cihazda eklenti ile yapiliyor. İpad yok denemedim ama bendeki iphone icin durum oyle yuzlercesi var ve senin dedigin gibi aciliyor. Jb sonrasi eklenti ile yapmistim.

• JB'ye gerek yok, emoji klavyesini eklerseniz çıkar.
  • quote:

quote:

Yok yok İpadin kendi klavyesi,JB filan da yok,
    Boşluk tuşuna bakınca solunda,internet işareti gibi yuvarlağa tıklayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakansant -- 4 Mayıs 2012; 11:50:32 >
  • Yaptim :)) 📢
  • Cidden çok değişik kısayollar var .. Bende buldukça paylaşacağım.. Takipteyim..
  • quote:

quote:

quote:

Yok yok İpadin kendi klavyesi,JB filan da yok,
    Boşluk tuşuna bakınca solunda,internet işareti gibi yuvarlağa tıklayın.

Ben tikladigimda klave dili degisiyor acaba tek dil klavye mi kullanmam gerekliydi?

Ayrica konu cok guzelmis tesekkurler herkese

• bilmeyenler için home menü de alt dock a ekstra 2 app koyarak toplam 6 app koyabilirsiniz.
  • güzel paylaşımlar teşekkür ederim. birkaç güne kadar gelecekipadimin özelliklerini şimdiden öğrenmeye başladım..
  • takip
  • ipadi kafanızın üstüne koyup düşürmeden yürürseniz sizde manken yürüyüşüne sahip olabilirsiniz yeni keşfettim....
  • güncel
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmg55

ipadi kafanızın üstüne koyup düşürmeden yürürseniz sizde manken yürüyüşüne sahip olabilirsiniz yeni keşfettim....

Düşürürsek ne oluyor hocam? Hem iPad'den hem mankenlikten mi oluyoruz

• Paylasildimi bilmiyorum ama benim gibi ana ekran tusu gibi fiziksel tuslari kullanmak eskitmemek isteyen varsa erisilebilirlik bolumundan assistive touch ı açın .. Ekranin sağ alt kosesine bir kucuk buton gelecektir. Butona bastiginiz zaman ses acma kapatma , ana ekrana donme gibi bircok secenek cikiyor.. Fiziksel tuslarin cogunu bu yontemle kullanmiyorum (uyku butonu haric)
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.