Şimdi Ara

IPAD Aldık da Ne Oldu? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
1
Favori
4.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.teknoseyir.com/22755/teknoseyir-nokia-n9-lansmaninda/

adamlar şu videonun sonunda açık açık sölüyor zaten anti appleci olduklarını
  • quote:

Orijinalden alıntı: gopgop

http://www.teknoseyir.com/22755/teknoseyir-nokia-n9-lansmaninda/

adamlar şu videonun sonunda açık açık sölüyor zaten anti appleci olduklarını

o yüzden ikiside iphone kullanıyor ?
    o yüzden macbook pro kullanıyorlar ?
    o yüzden ipad 2 almışlar ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NDS -- 1 Eylül 2011; 23:33:10 >
  • Hem Iphone hemde Ipad sahibiyim.Teknoloji bu hale gelmişken ikiside olması gereken en önemli 2 şey bence.Ipad ile bilgisayar ile yapabildiğiniz her işi kolayca yapabilirsiniz.Iphone ile bir cafeye oturup internette keyif yapamazsınız belki ama Ipad ile her yerde bu mümkün.Kitap gibi kılıfları da var zaten al eline git gez dolaş fazlalıkta yapmaz.HEM IPAD HEMDE IPHONE TEKNOLOJİ BU HALE GELMİŞKEN GEREKLİ.
  • Abi ben bu adamlara kıl oldum, anlattıkları hiçbir şeye kendileride inanmıyor. Sırf ipadi kötülemek için yapmışlar ama hem ipade hemde iphonea içten içe hayran olduklarıda belli. ciddiye alınacak bir video kesinlikle değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vinorosso

iPad 1 almayı düşünüyorum. 2 ile arasında çok fark varmı? O kadar para verilir mi yani kısacası ?

Bir arkadaş da madde madde bir şeyler sormuştu. O arkadaşın soruları ve benim verdiğim cevabı aşağıya alıntı şeklinde atıyorum. Bakmanızda fayda var.

Sorular:

quote:

Orijinalden alıntı:  Alcatraz06

Arkadaslar oncelikle apple ve 3G teknolojisine çok yabancı birisiyim. Çallısmaya basladıktan sonra ipad almaya karar verdim. Ama cevabını bilmedigim bircok soru var yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1) Ipad ve Ipad2 arasında cok fark olur mu? Ben daha cok film izlemek ve internete baglanmak icin Ipad almak istiyorum.

2) 3G ve normal arasında ne fark vardır sizce aradaki farkı vermeye deger mi? Acıkcası 3Gyle nerden ve nasıl internete girebiliyoruz onu da bilmiyorum.

3)Fazlaca application kullanır en azından denerim diye dusunuyorum. Applicationlar fazla yer kaplar mı? film izlemeyi de dusundugu mu goz onunde bulundurursak 16Gb yeterli olur mu? yer sıkıntısı ceker miyim?

4) Apple'ın genel olarak beyaz versiyonları sadece dış tasarımdan dolayı mı pahalıdır? Gerci sanırım ipadlerde fiyat degişmiyor.

5)Suanda Ipad2 icin JB yokmus galiba. Ipad icin yaklasık kac ay icinde Jb yapılmıstı, yani JB yakın mıdır tahmini olarak? Malum applicationlar icin para vermek de istemiyorum pek

6)Oyun performansı nasıl acaba oyun oynamak icin kullanıslı mıdır?

Arkadaslar acıkcası bu sorular uzerine az cok arastırma yaptım ama yine de pek emin olamadım. Tavsiyelerinizi bekliyorum simdiden tesekkurler...

Cevaplar:

quote:

Orijinalden alıntı:  .WondercrafteR.

Sorularınızı şöyle açıklayayım. (Yazıda 1. Nesil iPad için "iPad" ifadesini kullandım. iPad 2 için ise "iPad 2" ifadesini kullandım.)

1) iPad ile iPad 2 arasında gerçekten ciddi fark var. Şöyle belirtelim:

İşlemci:  iPad'de 1Ghz Apple A4,  iPad 2'da 1Ghz Apple A5 (çift çekirdek)
    *İşlemciden dolayı genel hızda iPad 2 iki kat hızlı. Grafik hızı olarak ise 9 kata kadar daha hızlı.

RAM: iPad'de 256MB,  iPad 2'da 512MB

Ekran: İkisinde de aynı. 768x1024 pixel 132ppi IPS ekran.

Kameralar: iPad'de kamera yok,  iPad 2'da ön ve arka olarak 2 adet kamera mevcut. Ön ve arka kameralar da FaceTime için ancak arka kamera ekstra olarak 720p 30fps HD video kaydı yapıyor. İkisi de fotoğraf için değil bunu vurgulayım, yanlış bilenler var. Fotoğraf da çekiyor ancak ön kamera VGA, arka kamera da 0,3 megapixel mi ne.

Pil ömrü: İkisi de aynı 10 saat. Bir aya kadar bekleme süreli.

Gyroscope: iPad'de gyro yokken iPad 2'da gyro var.

Tasarım ve görünüş: iPad 2, iPad'den neredeyse yarı yarıya daha ince. İnanılmaz derecede tasarım farkı var. iPad 2 tasarım olarak harika görünüyor ayrıca beyaz renk seçeneği de var beyaz olanı daha bi güzel. iPad 2'dan sonra iPad gözüme kalas gibi gelmeye başladı. 

Kısacası imkanın varsa mutlaka ama mutlaka iPad 2 almalısın.

2) Wi-Fi modeli ile Wi-Fi+3G'li modeli arasında görüldüğü üzere sadece 3G farkı var. Wi-Fi olmayan yerlerde, mesela yola bi yere giderken falan internete 3G veya EDGE üzerinden girebilirsin. Wi-Fi olmayan yerlerde internet senin için önemliyse 3G'li modeli almalısın.

*Ayrıca 3G'li modelde Wi-Fi modele ek olarak GPS mevcut, belirtelim.

3) Fazlaca application ve film için 16GB çok yetersiz kalır. En azından bi 32GB almalısın diye düşünüyorum.

4) iPad 2'nun siyah rengi ile beyaz renginde bir fark yok renkten dolayı. Aynı fiyatlar.

5) iPad 2'nun JB'i hakkında bi bilgim yok, çıkacak falan deniyor ama bilmiyorum çünkü artık bu işler çok zorlaştı. Ben iPad 2'm gelince Jailbreak çıksa bile yapmayı kesinlikle düşünmüyorum.

6) Muhteşem ve mükemmel bir oyun makinesidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .WondercrafteR.

quote:

Orijinalden alıntı: vinorosso

iPad 1 almayı düşünüyorum. 2 ile arasında çok fark varmı? O kadar para verilir mi yani kısacası ?

Bir arkadaş da madde madde bir şeyler sormuştu. O arkadaşın soruları ve benim verdiğim cevabı aşağıya alıntı şeklinde atıyorum. Bakmanızda fayda var.

Sorular:

quote:

Orijinalden alıntı:  Alcatraz06

Arkadaslar oncelikle apple ve 3G teknolojisine çok yabancı birisiyim. Çallısmaya basladıktan sonra ipad almaya karar verdim. Ama cevabını bilmedigim bircok soru var yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1) Ipad ve Ipad2 arasında cok fark olur mu? Ben daha cok film izlemek ve internete baglanmak icin Ipad almak istiyorum.

2) 3G ve normal arasında ne fark vardır sizce aradaki farkı vermeye deger mi? Acıkcası 3Gyle nerden ve nasıl internete girebiliyoruz onu da bilmiyorum.

3)Fazlaca application kullanır en azından denerim diye dusunuyorum. Applicationlar fazla yer kaplar mı? film izlemeyi de dusundugu mu goz onunde bulundurursak 16Gb yeterli olur mu? yer sıkıntısı ceker miyim?

4) Apple'ın genel olarak beyaz versiyonları sadece dış tasarımdan dolayı mı pahalıdır? Gerci sanırım ipadlerde fiyat degişmiyor.

5)Suanda Ipad2 icin JB yokmus galiba. Ipad icin yaklasık kac ay icinde Jb yapılmıstı, yani JB yakın mıdır tahmini olarak? Malum applicationlar icin para vermek de istemiyorum pek

6)Oyun performansı nasıl acaba oyun oynamak icin kullanıslı mıdır?

Arkadaslar acıkcası bu sorular uzerine az cok arastırma yaptım ama yine de pek emin olamadım. Tavsiyelerinizi bekliyorum simdiden tesekkurler...

Cevaplar:

quote:

Orijinalden alıntı:  .WondercrafteR.

Sorularınızı şöyle açıklayayım. (Yazıda 1. Nesil iPad için "iPad" ifadesini kullandım. iPad 2 için ise "iPad 2" ifadesini kullandım.)

1) iPad ile iPad 2 arasında gerçekten ciddi fark var. Şöyle belirtelim:

İşlemci:  iPad'de 1Ghz Apple A4,  iPad 2'da 1Ghz Apple A5 (çift çekirdek)
    *İşlemciden dolayı genel hızda iPad 2 iki kat hızlı. Grafik hızı olarak ise 9 kata kadar daha hızlı.

RAM: iPad'de 256MB,  iPad 2'da 512MB

Ekran: İkisinde de aynı. 768x1024 pixel 132ppi IPS ekran.

Kameralar: iPad'de kamera yok,  iPad 2'da ön ve arka olarak 2 adet kamera mevcut. Ön ve arka kameralar da FaceTime için ancak arka kamera ekstra olarak 720p 30fps HD video kaydı yapıyor. İkisi de fotoğraf için değil bunu vurgulayım, yanlış bilenler var. Fotoğraf da çekiyor ancak ön kamera VGA, arka kamera da 0,3 megapixel mi ne.

Pil ömrü: İkisi de aynı 10 saat. Bir aya kadar bekleme süreli.

Gyroscope: iPad'de gyro yokken iPad 2'da gyro var.

Tasarım ve görünüş: iPad 2, iPad'den neredeyse yarı yarıya daha ince. İnanılmaz derecede tasarım farkı var. iPad 2 tasarım olarak harika görünüyor ayrıca beyaz renk seçeneği de var beyaz olanı daha bi güzel. iPad 2'dan sonra iPad gözüme kalas gibi gelmeye başladı. 

Kısacası imkanın varsa mutlaka ama mutlaka iPad 2 almalısın.

2) Wi-Fi modeli ile Wi-Fi+3G'li modeli arasında görüldüğü üzere sadece 3G farkı var. Wi-Fi olmayan yerlerde, mesela yola bi yere giderken falan internete 3G veya EDGE üzerinden girebilirsin. Wi-Fi olmayan yerlerde internet senin için önemliyse 3G'li modeli almalısın.

*Ayrıca 3G'li modelde Wi-Fi modele ek olarak GPS mevcut, belirtelim.

3) Fazlaca application ve film için 16GB çok yetersiz kalır. En azından bi 32GB almalısın diye düşünüyorum.

4) iPad 2'nun siyah rengi ile beyaz renginde bir fark yok renkten dolayı. Aynı fiyatlar.

5) iPad 2'nun JB'i hakkında bi bilgim yok, çıkacak falan deniyor ama bilmiyorum çünkü artık bu işler çok zorlaştı. Ben iPad 2'm gelince Jailbreak çıksa bile yapmayı kesinlikle düşünmüyorum.

6) Muhteşem ve mükemmel bir oyun makinesidir.

Çok açıklayıcı ve yeterli oldu. Teşekkür ederim
  • İphone sahibiyim ama ipad da almam gerek diye dusunuyorum.
    Bu cihazi kullaninca;
    2.viteste giderken 3.vites isteyen araba moduna giriyor insan :))
  • Bende ilk videoyu açtığımda adamları antibatik şekilde izlemeye başladım ama videonun ilerki zamanlarda adam biraz haklı gibi geldi ama bazı konularda eksi taraflarınıda abartmış tabiki sonucta adam kısacası okumak icin iyi diyor gerisi bana yeterli degil diyor herkesin kendi zevki tabi pilini oyunlarını sonucta yine cok iyi diyor yani tamamen kötülemiyor aslında sırf istediklerimi alamadım diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersins58 -- 2 Eylül 2011; 0:33:37 >
  • Bende çok istiyorum ipad, bakalım macbook aldıkdan sonra düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okaliptys -- 2 Eylül 2011; 0:46:22 >
  • İpad2, aldığıma memnun oldugum çok az sayıdaki teknolojik cihazlardan birisidir... Artık; laptop taşımak zorunda değilim, ayrı bir navigasyon cihazı almama gerek yok, yalnız kaldığımda ebook okuyabilir, oyun oynayabilir, film seyredebilirim, ajanda taşımama gerek yok, yeni app ile autocad ws personelim projeyi upload ediyor, anında sunum yapabiliyorum, Skype ile yurtdışında telefon sorunum tamamen bitti, çok zarif ve kesinlikle tasinabilir cihaz... Tabiiki mağara devrindeki adamlar da yasıyordu, biz de yasıyoruz, ama ipad2 samsung galaxy s2 ile beraber, bence 2011 in olmazsa olmaz 2 teknolojik harikasidir... Bosverin appleci, androidci tartismalarını, Uretemedigimiz bu muhteşem aletleri, hiç olmazsa verimli kullanmanın zevkini çıkarın....

• *Ayrıca 3G'li modelde Wi-Fi modele ek olarak GPS mevcut, belirtelim.

Ben bu noktaya çok takıldım ya. Ben şimdi ipad2 almak istiyorum ancak wi-fi modelinde 3g yok mu? 3g olmayan diğer tabletlerin çoğunda var çünkü ve gps'i kullanmak istiyorum aldığımda. Bu baya kafamı karıştırdı şu an. Doğru mu bu acaba?
  • Hayatimda boyle sacma inceleme gormedim.
  • onlar gelsinler ben onlara iş icin neleri nasil yarattigimi gostereyim... Bu kadar zayif bir inceleme gormedim...
  • Konuşmayı bilmiyorlar gelmişler tanıtım yapmışlar. Pardon yapamamışlar.
  • bende çok olumsuz başladım izlemeye ama bir tek yerde hak verdim JB yapmadan apple ın kendi işletim sisteminde sıkışıp kalıyorsunuz gerisi saçma şeyler apple her zaman kral
  • Bunlar bitirim ikili (kusura bakmayın gicigim ben bunlara), birbirlerine anlatıyorlar bizde dinliyoruz saçmalıklarını. Bu zamana kadar Bircok ipad incelemeleri kullanici yorumlari reklamlari neler yapabilecekleri yazildi cizildi, şimdi ipad alacaklar bu bitirim ikilinin videosunu izleyerek mi iPad buymuş diyecek?
    Ben ipad2 aldım 2 aydır kullanıyorum, peki ne kattı hayatıma? Kiloma kilo kattı

Bir ürün alırken ne yapmak istediğimizi basta belirlersek, bu videodaki bitirim gibi sadece kitap okumak icin 1500-2000tl vermemiş oluruz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pocemonmutlu -- 3 Eylül 2011; 4:23:52 >
  • Adam saçmalamış
  • Evet biraz saçmalamış gerçekten de.

Ama; sanal klavye gerçekten de iyi değil. Ha, sanal klavyeler arasında en iyisi iOS belki ama sanal klaye asla fiziksel klavyenin yerini tutmaz, tutamaz. Ben yazarken e'ye koyacağım elimi mesela, e'nin olduğu yere götürüyorum elimi ama fiziksel bir ayrım olmadığı için r'ye basıyorum. Fark etmiyorum elimin r'de mi e'de mi oldunu. İkisi de cam sonuçta, tuşlar gibi birbirinden ayrı değiller. Ve çok fazla hata yapıyorum gerçekten de. Hiç olmadığı kadar hem de. Dizüstüler'in klavyesinden bile nefret eden biriyim, dümdüz olduğu için azıcık tırnağım uzuk olsa hemen tırnağım değiyor, rahatsız ediyor. Kısacık basma derinliği var. Ama en azından tuşları birbirinden ayırabiliyorsunuz.
  • Hani buna iPad i satarken ne demisler yani onu merak ediyorum cok pohpohlamislar abi notebook u ezer gecer falan

Arz-Talep meselesi, Yanlis seyleri talep etmisler ve onlari bulamayinca sacmalamais
  • Madem kullanmıyorsunuz ALMAYIN kardeşim
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.