Şimdi Ara

IPAD Aldık da Ne Oldu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
1
Favori
4.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçenlerde aşağıdaki linke rastladım, konuda ağırlıklı olarak IPAD işleniyor ama genel olarak tabletin size ne kattığı ya da beklentilerinizi karşılayıp karşılamadığı yönünde. Ben de IPAD alan arkadaşlara sormak istiyorum, aldıktan önceki beklentilerinizle aldıktan sonraki deneyimleriniz ve şimdiki düşünceleriniz nelerdir acaba?

http://www.teknoseyir.com/24008/tablet-deneyimleri-aldik-da-ne-oldu/

• quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

Geçenlerde aşağıdaki linke rastladım, konuda ağırlıklı olarak IPAD işleniyor ama genel olarak tabletin size ne kattığı ya da beklentilerinizi karşılayıp karşılamadığı yönünde. Ben de IPAD alan arkadaşlara sormak istiyorum, aldıktan önceki beklentilerinizle aldıktan sonraki deneyimleriniz ve şimdiki düşünceleriniz nelerdir acaba?

daha saçma bir inceleme video'su görmedim Ellerindeki aletin farkındalar mı acaba Zahmet etmiş arkadaş PDF okumak için Ipad almaya gerek yok yani

ben kendi adıma aldım çok memnunum, her işimi hallediyorum... video da öyle yazamıyorsun falan diyorlarya o arkadaşların kabiliyetsizliği diyecegim olmayacak Bütün dökümanlarımı Pages de yazıyorum Anında PDF e cevirip yollamam gereken yerlere yolluyorum. Cihazı masaya koydugumda laptop yazdıgım gibi yazıyorum. Video'da ki arkadaş ipad i tek elle kullanamıyorsun demiş ya çok güldüm Ben böyle fantazi görmedim yani... Bana 9.7 boyutunda olupta tek elle kullanıla bilen bir cihaz göstersin ben ipad i yakarım

özetle ipad 2 aldım memnun kaldım 3 çıkınca onuda alıcam

Haa unuttum o klavye problemi içinde biri arkadaşa IOS 5 ile klaveynin ikiye ayrılabildiğini söylesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gduman -- 1 Eylül 2011; 14:07:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gduman

quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

Geçenlerde aşağıdaki linke rastladım, konuda ağırlıklı olarak IPAD işleniyor ama genel olarak tabletin size ne kattığı ya da beklentilerinizi karşılayıp karşılamadığı yönünde. Ben de IPAD alan arkadaşlara sormak istiyorum, aldıktan önceki beklentilerinizle aldıktan sonraki deneyimleriniz ve şimdiki düşünceleriniz nelerdir acaba?

daha saçma bir inceleme video'su görmedim Ellerindeki aletin farkındalar mı acaba Zahmet etmiş arkadaş PDF okumak için Ipad almaya gerek yok yani

ben kendi adıma aldım çok memnunum, her işimi hallediyorum... video da öyle yazamıyorsun falan diyorlarya o arkadaşların kabiliyetsizliği diyecegim olmayacak Bütün dökümanlarımı Pages de yazıyorum Anında PDF e cevirip yollamam gereken yerlere yolluyorum. Cihazı masaya koydugumda laptop yazdıgım gibi yazıyorum. Video'da ki arkadaş ipad i tek elle kullanamıyorsun demiş ya çok güldüm Ben böyle fantazi görmedim yani... Bana 9.7 boyutunda olupta tek elle kullanıla bilen bir cihaz göstersin ben ipad i yakarım

özetle ipad 2 aldım memnun kaldım 3 çıkınca onuda alıcam

Haa unuttum o klavye problemi içinde biri arkadaşa IOS 5 ile klaveynin ikiye ayrılabildiğini söylesin

Mobilde olduğum için linke bakmadım, ama söylediklerinize göre videoyu yapan kişi ya gırgırına yapmış, ya da tam bir gerizekalı. :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• iPad kullanmıyorum, iPhone sahibiyim ama bu video kadar hakkaten saçma bir video görmedim ben de arkadaşın dediği gibi.. Tek iyi tarafı öve öve bitirilemeyen bir cihazın objektif olarak eksi olabilecek yanlarını da ortaya koymuş. Alan kişilere bu durumlar sürpriz olmaz bu video sayesinde ama şunu da bilsinler ki bunlar çok abartmış :) Geçenlerde de birisi konu açmıştı iphone aldık da ne oldu diye. O da aynı şeylerden muzdaripti.

Benim bu konulardaki bilgimden yararlanmak isteyen çevremdeki bir çok arkadaş telefon alıcam ne alsam ya da bilgisayar alcam ne alsam diye soruyor. Herkese ilk sorduğum şey; "Beklentin ne? Ne yapacaksın aldığın cihazla?" Ona göre insan ihtiyacını karşılar. iPhone hadi telefon olarak kullanırsın ama iPad bir multimedia aracı. Elbette bir laptopla eş olamaz, karşılaştırmak bile saçma. Adam videoda fireworks falan demiş. Yani ben photoshop'ta grafik tasarlarken mousela bile milimetrik seçimler yapmam gerekirken iPad'te parmağımla mı yapıcam. O konuda karşılaştırması bile saçma.

iPhone benim hayatımı kolaylaştırıyor açıkcası. Film izliyorum, oyun oynuyorum, videolar izliyorum, uygulamarı bana müthiş kolaylık sağlıyor. Her sabah işe giderken gazetelerin hepsini, yazarları okuyabiliyorum. Canım sıkıldığında oyun oynuyorum. Bir yere gideceğim zaman navigasyonu açıyorum, yolumu buluyorum. Geçen taksiye bindim "abi tam olarak orayı bilmiyorum" dedi.. "Sen sür abi ben sana söylerim" dedim ki halbu ki ben de bilmiyordum navigasyona gittik. Arkadaşımla otururken cafede birden sinemaya gitmeye karar verdik. Açtım iPhone'da uygulamamı. En yakın sinema nerede, hangi filmler var, seansları kaçta ve ne kadar dolu, yer var mı yok mu hepsini görebildim. Kredi kartımla da hemen iki kişilik bilet aldık ve yola çıktık. iPhone olmasa bunu yapabilme olasılığım neydi, 0..

Herşey kullanım amacına göre değişir. Ben bu şekilde yaşayan biriyim ve hayatta benim çok işimi yapıyor iPhone. iPad 'de aynı şekilde sonuçta iPhone ile. Beklentilere göre cihaz almak gerekiyor.

Geçenlerde bir arkadaşım iPhone almış. Şaşırdım iPhone aldığına çünkü o adamı tanıyorum, teknolojiyle uzaktan yakından alakası olmaz. Dedim napıyosun telefonla? Hiç.. Bir tek alo diyor bir de mesaj atıyor o kadar. Bu tür adamlar iPhone almasın demiyorum ama müthiş özellikli bir cihaz için 2000 lira para veriyosun ve sadece alo diyip mesaj atıyorsun. Sonra da çıkıp " sıradan bir telefon işte farkı ne " diyorsun..

Ferrari alıp en sağ şeritten 50 km hızla gitmek ya da ehliyeti olmayan birinin Ferrari alması gibi birşey..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andruil -- 1 Eylül 2011; 14:25:40 >

• ben memnunum ipad 2'den
    film izleniyor,kitap okunuyor, internette gezmesi zevkli, yazı işleride yapılıyor,
    klavyesi ile çok rahat yazı yazılıyor, bizim millet telefonla bile aşırı yazı yazıyordu,ipad ile yazmak eski telefonlarla mesqj yazmaya göre çok daha hızlı
    ipad 2 netbook olarak kullanılabilir, ama profesyonel programlara ihtiyacın varsa ipad almayacaksın
    en iyi arabayı aldım denizde yüzmedi gibi bir durum olur o zaman
    benim dizüstü bilgisayarım yoktu, iş olarak da yazı işi. var aldım ipad'i her işimi yapıyor
    atıyorsun sırtına sanki hiç ağırlığı yok, uyku modundaysa açması bir saniye, şarjı 3 gü. gidiyor daha ne olsun
  • Muzikle ugrasan icin garageband bile yeterli....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ikiside hayran ipad'e resmen , oturup ne konuşsak demişler ortaya saçmalık çıkmış İkiside inanarak konuşmamış açıkcası . Eğer gerçek düşünceleriyse ipad'in ne olduğunu bilmiyorlar. Hala laptop ve ipad arasında ki farkları düşünüyor ikisini bağdaştırmak istiyorlar sorun bundan kaynaklanıyor işte. ipad 2 ilk çıktığına almak kısmet oldu iyi ki de almışım diyorum .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dozdoz -- 1 Eylül 2011; 15:20:52 >
  • birinin bu adama tabletlerin amacını anlatması lazım he birde yazmayı öğretmesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: andruil

iPad kullanmıyorum, iPhone sahibiyim ama bu video kadar hakkaten saçma bir video görmedim ben de arkadaşın dediği gibi.. Tek iyi tarafı öve öve bitirilemeyen bir cihazın objektif olarak eksi olabilecek yanlarını da ortaya koymuş. Alan kişilere bu durumlar sürpriz olmaz bu video sayesinde ama şunu da bilsinler ki bunlar çok abartmış :) Geçenlerde de birisi konu açmıştı iphone aldık da ne oldu diye. O da aynı şeylerden muzdaripti.

Benim bu konulardaki bilgimden yararlanmak isteyen çevremdeki bir çok arkadaş telefon alıcam ne alsam ya da bilgisayar alcam ne alsam diye soruyor. Herkese ilk sorduğum şey; "Beklentin ne? Ne yapacaksın aldığın cihazla?" Ona göre insan ihtiyacını karşılar. iPhone hadi telefon olarak kullanırsın ama iPad bir multimedia aracı. Elbette bir laptopla eş olamaz, karşılaştırmak bile saçma. Adam videoda fireworks falan demiş. Yani ben photoshop'ta grafik tasarlarken mousela bile milimetrik seçimler yapmam gerekirken iPad'te parmağımla mı yapıcam. O konuda karşılaştırması bile saçma.

iPhone benim hayatımı kolaylaştırıyor açıkcası. Film izliyorum, oyun oynuyorum, videolar izliyorum, uygulamarı bana müthiş kolaylık sağlıyor. Her sabah işe giderken gazetelerin hepsini, yazarları okuyabiliyorum. Canım sıkıldığında oyun oynuyorum. Bir yere gideceğim zaman navigasyonu açıyorum, yolumu buluyorum. Geçen taksiye bindim "abi tam olarak orayı bilmiyorum" dedi.. "Sen sür abi ben sana söylerim" dedim ki halbu ki ben de bilmiyordum navigasyona gittik. Arkadaşımla otururken cafede birden sinemaya gitmeye karar verdik. Açtım iPhone'da uygulamamı. En yakın sinema nerede, hangi filmler var, seansları kaçta ve ne kadar dolu, yer var mı yok mu hepsini görebildim. Kredi kartımla da hemen iki kişilik bilet aldık ve yola çıktık. iPhone olmasa bunu yapabilme olasılığım neydi, 0..

Herşey kullanım amacına göre değişir. Ben bu şekilde yaşayan biriyim ve hayatta benim çok işimi yapıyor iPhone. iPad 'de aynı şekilde sonuçta iPhone ile. Beklentilere göre cihaz almak gerekiyor.

Geçenlerde bir arkadaşım iPhone almış. Şaşırdım iPhone aldığına çünkü o adamı tanıyorum, teknolojiyle uzaktan yakından alakası olmaz. Dedim napıyosun telefonla? Hiç.. Bir tek alo diyor bir de mesaj atıyor o kadar. Bu tür adamlar iPhone almasın demiyorum ama müthiş özellikli bir cihaz için 2000 lira para veriyosun ve sadece alo diyip mesaj atıyorsun. Sonra da çıkıp " sıradan bir telefon işte farkı ne " diyorsun..

Ferrari alıp en sağ şeritten 50 km hızla gitmek ya da ehliyeti olmayan birinin Ferrari alması gibi birşey..

• Cok kotu bir inceleme olmus rezillik resmen
  • Tanitim resmen saçmalik
  • android telefon kullanicisiyim iphone dan pek hazzetmiyorum fakat cok param olsaydi bir de ipad 2 alirdim kesinlikle. tablette bir numara. batarya suresi ve tasinabilirligi sayesinde cok mantikli biri cihaz.
  • herkes kendini teknoloji gurusu sanıyorsa o zaman işimiz zor işde arkadaşlar, buyrun bu 2 belki kaba tabir olacak ama embesil güya ipad inceliyorlar, gerçekden şuan burada oldugum için değil bütün samimiyetimle donanım haber in yanından bile geçemeyecek kadar kalitesiz oluşumlar var, DH nin kıymetini bilelim arkadaşlar
  • Linkte gördüğünüz şey iPad incekemesi değil, sadece tabletlerin gayatimiza ne kattığı ile ilgili bir video hazırlamışlar.

Merak eden varsa aynı sitede ioad2 nin gayet detaylı bir incelemesi mevcut.

Ayrıca her önüne gelen inceleme yapıyo, bunlar nasıl elemanlar diyenlere de şunu söyliyim, bu arkadaslar pclabs in eski editörleri ve dh daha yokken mükemmel incelemelere imza atmış kisiler.

Adamları savunmak gibi olmasın, benimde katılmadığım noktalar var ama durumları da bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: andruil

iPad kullanmıyorum, iPhone sahibiyim ama bu video kadar hakkaten saçma bir video görmedim ben de arkadaşın dediği gibi.. Tek iyi tarafı öve öve bitirilemeyen bir cihazın objektif olarak eksi olabilecek yanlarını da ortaya koymuş. Alan kişilere bu durumlar sürpriz olmaz bu video sayesinde ama şunu da bilsinler ki bunlar çok abartmış :) Geçenlerde de birisi konu açmıştı iphone aldık da ne oldu diye. O da aynı şeylerden muzdaripti.

O baslikda ki adami bende hatirliyorum tamamen almis olmak icin almis sonra da kullanmadigi icin telefona laf atmaya calismis hersey ihtiyac meselesi. Ben dershaneye giderken okula giderken butun vaktimi
    İphonela geciriyorum o olmasa sikintidan patlarim yani demek istemem once beklentilerini planla sonra uyuyorsa al :)

• quote:

Orijinalden alıntı: tunlab

herkes kendini teknoloji gurusu sanıyorsa o zaman işimiz zor işde arkadaşlar, buyrun bu 2 belki kaba tabir olacak ama embesil güya ipad inceliyorlar, gerçekden şuan burada oldugum için değil bütün samimiyetimle donanım haber in yanından bile geçemeyecek kadar kalitesiz oluşumlar var, DH nin kıymetini bilelim arkadaşlar

kesinlikle , nerdeyse gözü kapalı takır takır ipad in klavyesini kullanan Mesut Çevik nerdee yazı yazılmaz bunla çok kötü diyen yazıyazmayı bile beceremeyen bu adamlar nerde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fishermanx -- 1 Eylül 2011; 16:58:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ryan O'reily'

Muzikle ugrasan icin garageband bile yeterli....

aynen öyle param olsa sırf garageband için bile alırım.
  • iPad 1 almayı düşünüyorum. 2 ile arasında çok fark varmı? O kadar para verilir mi yani kısacası ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vinorosso

iPad 1 almayı düşünüyorum. 2 ile arasında çok fark varmı? O kadar para verilir mi yani kısacası ?

ipad 1 ve iki arasında çok bir fark yok
    ama yarın ipad 3 çıkar, yapılan uygulamaları ipad 2 ve 3 kaldırır, ipad 1 kaldırmayabilir
    ipad 2'nin birden esas farkı daha iyi işlemciye sahip olması, sanırım grafik kalitesi de daha iyi
    ben açıkcası almışken ipad 2 almanı öneririm, ama tabikide karar senin
  • lütfen şu sayfaya bakar mısınız ?

www.teknoseyir.com/teknoseyir-ekibi/
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.