Şimdi Ara

iPad Air2 BU ÇATLAK KAÇA YAPILIR ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Parmak izinin çevresine , maalesef eski telefonumu düşürdüm ve çatlattı. Bir tane de boydan boya 1 tane çatlak izi var. Ne karara yapılır ? Servis garanti kapsamına girer mi ? Yani bu kadar dayanıksız olmamaları gerekiyor.

iPad Air2 BU ÇATLAK KAÇA YAPILIR ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Dokunmatiği çalışıyor mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Walter White kullanıcısına yanıt
    Çalışıyor , sıkıntısız parmak izini okuyor.

• SevilenAdam kullanıcısına yanıt
    Dokunmatik çalışıyorsa ön cam değiştirmek yeterli komple paneli değiştirmeye gerek yok 250 tl gibi bir fiyat çıkar

• < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar lütfen başka bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

• Servise sormadan bir fiyat öğrenemezsin hocam

• X-Slim kullanıcısına yanıt
    Bir tane servise sordum , 800 ₺ dediler. Bu air 2 lcd ekranmış. Ekranla beraber değişiyormuş. Cebi çok yakacak

• Malesef garanti kapsamına girmez. Parmak izi çalışıyorsa ve ekranda bir sorun yok ama dış cam çatlak ise, dış camı değişir. Ama işte dış camı telefon gibi lcd ekrana yapışıktır. Bunu öyle telefoncu yapsa bile masrafın çok olur. Komple ekranıyla değişir ama bu sefer de masrafın fazla olacak.
    Dersen ki garantiden yaptırsak kaç oluyor ?https://support.apple.com/tr-tr/ipad/repair/service/pricing burada pil değişimi fiyatı var yada komple cihaz değişimi var. 1249 lira demiş apple.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrcunFix -- 15 Ağustos 2017; 23:27:21 >
  • Hocam ekranda şöyle bir problem var , arada nadir bir şekilde ekranın ışığı hafif kararıp düzeliyor. Parmak izi ilk günkü gibi çalışıyor. Bir servise sordum 800₺ dedi , çok değil mi ?

Çok olsa bile yapabileceğin maalesef yok hocam fiyat odur.

Anladım, o demek ki dış camı kırılınca darbeden oluyor sapıtıyor falan arada.
    Normalde eskiden air ve öncesinde dış camı ile iç görüntüyü ileten lcd kısmı ayrıydı. Böylece dış cam kırılsa bile çok kolay değişiyordu. Sonra apple air 2 de falan yapıştırmaya başladı daha yakınlaştırıp araya jel ile yapıştırıyorlar. Böylece işte aralık yok görüntü direkt daha iyi iletiliyor vs. ama işte kötü yanı tamiri çok zor.http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/apple-ipad-air-2-on-cam-siyah-297431947 Yoksa böyle ön camı var ama sizdeki üründen ekranı komple çıkartacak üstüne ısıtıp ayıracak ve kırmadan yapacak falan çok zor, sonra araya jel sıkıp bu camı oturtup jeli uv ile kurutacak falan çok zor iştir.

O yüzden zaten telefoncu servis falan o işe bulaşmadan sanahttp://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/apple-ipad-air-2-a1566-a1567-lcd-dokunmatik-set-siyah-277275391 böyle komple ekranı takarız falan demiş çünkü bunda alıp onlarda takacak eski ekranı da atacaklar vs. 800 lira bence de çok ama malzeme komple iç ve dış ekran olunca malesef pahallı oluyor. :(

• İphone cihazımın ekranı tuz buz oldu. Biz yapamayız dediler , sıfır ürün yollayacağız dediler ve 1550₺ değişim ücreti verdim. Şimdi de ipade 800₺ , ocağıma incir ağacı dikecekler. Tamam bende de suç var ama bu parça pahalılığı nedir

İşin zor, ama yaptırırsan dahttp://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/apple-ipad-air-air-2-kirilmaz-cam-ekran-koruyucu-glass-ipad-air-1-nesil-air-2-nesil-291862331 böyle kırılmaz cam koruyucu falanda taktır ki olur kaza falan gene düşüp masraf çıkartmasın.
  • Sağol dostum

Önemli değil ne demek, maksat işiniz görülsün. :)
  • Air olsa dokunmatik ön camı 130-150'liraya değiştiriyorlar.
    Fakat Air2'lerin lcd ve ve dokumaik cam komple değişiyor. Fakat sadece ön dokunmatik lensi değiştirebilen servisler de var. iPad Air 2 dokunmatik cam 250 lira civarı..
    Ben servis ismi vermeyeyim, google da aratınca hemen bulacaksınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frux -- 16 Ağustos 2017; 11:48:08 >
  • Merhaba aşr 2 lerin ne yazıkkıi dokunmatikleri değişmiyor o yüzden komple ekranı değişim yapıyorlar

Ortalama 700-800 tl civarında bir masraf çıkar

Geçmiş olsun

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.