Şimdi Ara

İPA’nın fendi bakteriyi yendi !!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
16
Favori
10.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Allah kahretsin okurken yoruldum. Ne çekmişsiniz be hocam. Arabaya süt sokanı sevsinler. Konuyu okuyunca öyle bir gözüm korktu ki marketten aldığım sütü bile arabaya sokmaya korkarım artık. Bu neymiş be
  • Arabaya İndian Pale Ale (İPA) bira döktünüz sandım.
  • Araçtaki paspaslarınız havuzlu olsaydı bu sıkıntıların hiçbirini yaşamazdınız, temizlikle de uğraşmazdınız. Neyse, bir musibet bin nasihattan evladır..
  • Öncelikle azminizden dolayı sizi bir kez de ben tebrik ediyorum.

Konuyu favorilerime ekledim. Umarım başıma gelmez ama benim veya tanıdıklarımın başına geldiğinde faydalanacağım bir kaynak olacak.

Ben de sizin gibi kaynağından çiğ süt alıyorum. Taşıma esnasında hep tedirgin oluyordum. Şişeyi arka koltuğa oturtuyor, taşıma kulpunun içinden emniyet kemerini geçirip takarak sabitlemeye çalışıyorum.

Anladığım kadarı ile bir fincan en fazla bir çay bardağı kadar sütten bahsediyoruz. Bu kadarcık miktar bunları yaptıysa, 5 Lt.lik pet şişe ani bir frenin basıncıyla yarıldığında neler olur düşünmek dahi istemiyorum.

Birazdan çıkıp bir plastikçiden petin sığabileceği bir kova alacağım.

Tekrardan geçmiş olsun.
  • Hocam oncelikle gecmis olsun.

Sonrasinda da, yogurt ne oldu hocam maya tuttu mu bari

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konunun kitabı ne zaman çıkıyor hocam? İmza gününüze mutlaka geleceğim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gecmis olsun.Zor surec olmus.Ben yogurt olacak sutlerin akibetini sorsam degdimi.Sizin saglikli yasam mottonuza katkisi oldumu.
    Saglicakla kalin.

• quote:

Orijinalden alıntı: MyWorldLife

Konuyu yazana kadar ne çektiniz hocam ?
    Arabayı yaksaydınız daha az yorulurdunuz
    Bir bu kadar daha yazabilirdim hiç problem değil, yazıda bahsettiğim uygulamaları gerçekleştirirken yaşadığım yorgunluğun yanında iki satır yazının lafı bile olmaz, neticede mal canın yongası, arabama feda olsun.
  • Teşekkürler

@babapars

@Emekkk

@luck runs out

@Acil Stop
  • quote:

Orijinalden alıntı: gareysar

Araçtaki paspaslarınız havuzlu olsaydı bu sıkıntıların hiçbirini yaşamazdınız, temizlikle de uğraşmazdınız. Neyse, bir musibet bin nasihattan evladır..
    Benim şansım dökülen miktarın bir bardak kadar olması, bunun dışında vw modellerinde sağ ve sol koltuk altlarında bir bariyer var, bu yayılmayı önlüyor, bazı araçlarda taban dümdüz, 4-5 litre süt döküldüğü zaman onu kurtaracak bir paspas yok kesinlikle, 1 haftaya kadar da kurtlanmaya başlıyor, değişik araç modellerine ait forumlarda buna dair kaç tane vaka okudum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CihangirCanavarı

Konunun kitabı ne zaman çıkıyor hocam? İmza gününüze mutlaka geleceğim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet Serdar K.

Öncelikle azminizden dolayı sizi bir kez de ben tebrik ediyorum.

Konuyu favorilerime ekledim. Umarım başıma gelmez ama benim veya tanıdıklarımın başına geldiğinde faydalanacağım bir kaynak olacak.

Ben de sizin gibi kaynağından çiğ süt alıyorum. Taşıma esnasında hep tedirgin oluyordum. Şişeyi arka koltuğa oturtuyor, taşıma kulpunun içinden emniyet kemerini geçirip takarak sabitlemeye çalışıyorum.

Anladığım kadarı ile bir fincan en fazla bir çay bardağı kadar sütten bahsediyoruz. Bu kadarcık miktar bunları yaptıysa, 5 Lt.lik pet şişe ani bir frenin basıncıyla yarıldığında neler olur düşünmek dahi istemiyorum.

Birazdan çıkıp bir plastikçiden petin sığabileceği bir kova alacağım.

Tekrardan geçmiş olsun.
    En güzelinizi yaparsınız, neticede şu bir gerçek ki ben bu işin son kurbanı olmayacağım.

Biz yandık siz yanmayın, önlemi gayet basit.

• quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

çok uğraşıp para harcamışsınız.
    keşke bir döşemeciye gidip komple taban halısını söktürüp, daha sonra gidip bir yerde yıkarttırsaydınız. hem taban halısının heryeri temizlenmiş olurdu, hem aracın taban sacı temizlenmiş olurdu hemde daha az stres olurdunuz.
    Dün köyden süt getirdim bende. yaklaşık 7 lt civarı. dediğiniz gibi bir kova içine koyup sıkıca bagaj içinde yerleştirdim.
    O bakteriler az birşey kalsa bile ürüyor bir şekilde.
    Geçmiş olsun kurtulmuşsunuz.
    Düşünmedim değil ama, yaptırmaya kıyamadım.

Hem aracı sürekli kullandığımdan dolayı araca ihtiyacım olduğu için, hem de bütün iç kısmın söküldüğü gibi tekrar toplanacağından emin olamadığımdan, sökme takma esnasında belki bazı plastik parçalara falan zarar gelebilir diye düşünerek umudum tamamen tükenene dek sorunu kendim halletmeyi denedim, şükür ki başarılı oldum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hunharca Eleştiri

Başlık fantastik :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: _AsDeRf_

Hocam oncelikle gecmis olsun.

Sonrasinda da, yogurt ne oldu hocam maya tuttu mu bari
    Teşekkürler

Yoğurt oldu ama yoğurt mu yedik zıkkım mı anlamadık
  • Yıllarca Peynir Ustalığı yapmış biri olarak, süt ürünleri kokusu çok kötüdür. Derine bile işler çıkmaz.

• Geçmiş olsun. Kovada taşımak lazım.
  • 150-200 lira veremediniz mi ? Bu kadar uğraş, bu kadar masraf... Sizde zaten 200 liraya yakın masraf etmişsiniz.

İşin kendimizin uğraşmayacağı kısmını da payda ederek rahat 300 verir kurtulurdum. Kes-biç-günlerce dene vs vs vs. Biraz heybeye çaba sarf etmişsiniz.

Zaman ve konfor benim için daha önemli masraftan. Arada da taş çatlasın oynayacak 100 lira.
  • Peki süt ve türevleri dökülmeden önce sızmaması için ne önlem alınabilir?
  • arkadaşlar deneyip uyguladığım bir yöntem yine forumdan bir arkadaş paylaşmıştı zamanında.
    kirlenen yeri temizliyorsunuz standart temizleyiciler ile iyice.
    1 bardak sirkeyi camlar kapalı 12 - 24 saat araç içerisinde bekletiyorsunuz
    sonra araca binip kapıları kapatıp bir kibrit yakıyorsunuz 3 kere denenmiş onaylanmıştır koku giderici olarak
    hatta bir defasında 2 tekrar yapmıştık çocuk istifra etmişti.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.