Şimdi Ara

IP Numaraları ve İnternete Erişim Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İki farklı IP'den (modem'in mode'u değiştirildiğinde ya da en basitiyle modem açılıp kapandığında IP numaraları değişiyor bildiğiniz gibi) aynı siteye erişimde problem yaşıyorum. Örneklersem:

46.197.*.* ile X sitesinde sayfalar tıkır tıkır açılırken;

46.196.*.* ve 178.233.*.* ile X sitesinde tıkladığım sayfayı görmek için 1 dk bekliyorum.

Bu sinir bozucu olay ilk defa başıma geliyor. Sonuçta bu IP numaraları otomatik atanıyor. Ben o siteyi rahatça gezmek için 46.197.*.* serisinden bir IP mi beklicem illa? Bu olayın nedeni nedir, nasıl çözülür arkadaşlar?

Not: Uydunet kullanıcısıyım ve DNS ayarları standart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gordon Milne -- 5 Ekim 2011; 17:31:28 >

• Yok mu bilgisi olan arkadaşlar?
  • Filtreli ıp adreslerine denk geliyorsunuz.
  • Sorunsuz bir IP numarasının denk gelmesini beklemek dışında bir çözümü var mı peki? Bildiğiniz gibi uydunet'te IP numaraları sık değişmiyor.
  • Söyle olabilir, sabit IP abonesi olabilirsiniz, performanslı çalışan bir IP aldığınızda modemi kapatmayıp bilgisayar bağlantısı kesmeden hemen müşteri hizmetlerini ararsanız o aldığınız IP sabit olarak size bağlanır onla devam edersiniz
  • talepte bulunmama rağmen ip adresim 3 aydır değişmiyor.

178.233.159.xxx ip adres bloğum ama sayfalarda yavaş açılma gibi birşey söz konusu değil.
  • webin geneliyle ilgili bir sorun yok. sadece tek bir sitede (üyesi olduğum legal/yasaksız bir site) bu siteye 46.196.*.* / 178.233.*.* ve 195.174.*.* ile başlayan IP'lerle girdiğimde sayfalar kaplumbağa hızıyla açılıyor. 46.197.*.* ile başlayan bir IP ile girildiğinde hiçbir problem yok. bir türlü anlayamadım sorunun ne olduğunu.
  • sorun hala devam ediyor yok mu çözüm için bir önerisi olan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: adivar

sorun hala devam ediyor yok mu çözüm için bir önerisi olan?

valla aynı sorun banada oldu kendi siteme yavaş hepsi hızlıydı, sonra ne oldu bilmiyorum. 1 hafta sonra geçti kendi kendine.. ama arayıp ip adresimi değiştirin demiştim ilk gün. Tabi sonrasında çok dikkat etmedim olaya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DjProgressive -- 7 Ekim 2011; 4:58:22 >
  • Ara ara bende de bu tarz sıkıntılar yaşanıyor. Yurt dışı sitelerden çok genellikle Yerli sitelerde sayfanın dakikalarca açılmadığı oluyor. Ancak dnsi değiştirdiğimde sorun çözülüyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.