Şimdi Ara

IOS vs Android (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
2
Favori
960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Berat249

quote:

Orijinalden alıntı: quanch

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: FRAPS

quote:

quote:

Ios ezer geçer , ıos teklemeden yağ gibi akarken , android ise el freni çekilmiş araba gibi gidiyor.Android telefona donanımı basıyorlar ama telefon hala takılıyor.

Mağazada s4 ü denemiştim , 20-30 saniye kurcaladım , 4-5 kere çeşitli kısımlarda takılma ve yavaşlamalar gördüm. Ne diyeyim verilen paraya yazık!

Bazıları androidde multitasking var demiş , yüzyılın yalanı budur heralde : )) Yoktur arkadaşlar yoktur , anca açılan programların kayıtları tutulmaktadır.Programı göre yöneticisinden açmak istediğinizde program baştan başlar.Yani multitasking yoktur.İos da ise hiç değilde program donar , ve açmak istediğinizde kaldığınız yerden devam edersiniz

Yukarda verdiğim videoyu izlemeni tavsiye ederim :)

Kardeş video izlememe gerek yok , yıllarca android kullandım. 2.3 4.0 ve 4.1 sürümlerini kullandım hepsi aynıydı.Root da yaptım , rom da attım herşeyini biliyorum : )

Video 2 dakikacık rica ediyorum izleyin.Cünk. birçoğunun söylediklerinizin yanlış olduğunu göreceksiniz belki de bana hak vereceksiniz 2 dakika fazla uzun bir süre değil :)

Makinenizi nasıl böyle yaptınız? Bende SIII var ama biri bana kullanmayı öğretmesi lazım hala diye düşünüyorum. Rom root gibi şeyleri hiç bilmem anlamam. O şekilde mi yapıyorsunuz?

Evet root rom gibi seylerle ugrasarak yaptim.Basit aslinda ama biraz cesaret ve azicik ugrasmak gerekiyor :) ogrenmek isterseniz yardimci olurum.

Hocam şimdi ben sizi yorarım ya. Çünkü hiç bilmediğim bir konu olduğu için bir de elimde yatkın değil hem yapmaya korkarım hemde size çok soru sorduğum için utanırım.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ios ezer geçer , ıos teklemeden yağ gibi akarken , android ise el freni çekilmiş araba gibi gidiyor.Android telefona donanımı basıyorlar ama telefon hala takılıyor.

Mağazada s4 ü denemiştim , 20-30 saniye kurcaladım , 4-5 kere çeşitli kısımlarda takılma ve yavaşlamalar gördüm. Ne diyeyim verilen paraya yazık!

Bazıları androidde multitasking var demiş , yüzyılın yalanı budur heralde : )) Yoktur arkadaşlar yoktur , anca açılan programların kayıtları tutulmaktadır.Programı göre yöneticisinden açmak istediğinizde program baştan başlar.Yani multitasking yoktur.İos da ise hiç değilde program donar , ve açmak istediğinizde kaldığınız yerden devam edersiniz

Kardeş video izlememe gerek yok , yıllarca android kullandım. 2.3 4.0 ve 4.1 sürümlerini kullandım hepsi aynıydı.Root da yaptım , rom da attım herşeyini biliyorum : )

Video 2 dakikacık rica ediyorum izleyin.Cünk. birçoğunun söylediklerinizin yanlış olduğunu göreceksiniz belki de bana hak vereceksiniz 2 dakika fazla uzun bir süre değil :)

Makinenizi nasıl böyle yaptınız? Bende SIII var ama biri bana kullanmayı öğretmesi lazım hala diye düşünüyorum. Rom root gibi şeyleri hiç bilmem anlamam. O şekilde mi yapıyorsunuz?

Evet root rom gibi seylerle ugrasarak yaptim.Basit aslinda ama biraz cesaret ve azicik ugrasmak gerekiyor :) ogrenmek isterseniz yardimci olurum.

Hocam şimdi ben sizi yorarım ya. Çünkü hiç bilmediğim bir konu olduğu için bir de elimde yatkın değil hem yapmaya korkarım hemde size çok soru sorduğum için utanırım.

Benim icin sorun olmaz yuzlerce soruda sorsaniz ben yardimci olurum :) ama siz kendiniz bilirsiniz tabiki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Benim icin sorun olmaz yuzlerce soruda sorsaniz ben yardimci olurum :) ama siz kendiniz bilirsiniz tabiki.

Tamam hocam PM atıyorum haydi hayırlısı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: engurlu

quote:

Orijinalden alıntı: unknownartist

Biktim artik android in dogru kullanilmasiyla iyi performans elde edilecegi laflarindan. Ben siradan bir kullaniciyim, webte sik geziyorum, tv,dizi,film izliyorum, arada nadiren oyun oynuyorum, gayet siradan ve diger telefon kullanicilarin %90 nindan hicbir farkim yok.

Kullandigim cihaz Note 2, bundan once lte s3 ve i9300 s3 kullandim ve sunu soyleyebilirim ki bu aptal cihazlarin ciddi bir stabilite sorunu var.

Bu gun note2 de smslesirken telefona tam tamina 4 kez reset attim, chromeyi arka plana alip tekrar acinca donuyor sayfa, stock browser desen 10 dakikada bir donuyor, eski lte s3 umde smsleri silme problemi ve muzik dinlerken donma sorunu vardi, i9300 de ise rehber ve gereksiz donmalar gene beni biktirmisti.

Simdi ben rom atmak, telefonu root etmek, sureki yazilim denemek zorunda miyim? Bunlari bilmiyorsan android alma demek neyin kafasidir? Baska hangi elektronik urunlerde satin aldiktan sonra urun hata veriyorsa illegal yoldan yama, tamir yapilir?

Dusun araba aliyorsun yolda stop ediyor, vites atmiyor, normal gelir mi sana? Iste androidci kardeslere abes kacmiyor bu durum.

Icimde en ufak bir marka taraftarligi yok. Umarim wp cephesi daha iyi gelisir, iphone buyuk ekranli akilli telefon gelistirir.

Senin android de yasadigin sikintilari biz de ailece ios de(3gs ve ip4 ) bol bol yasadik..Kurdugumuz programlara girmeme mi desen ,programdan atma mi desen, gelen aramalarda kilitlenip aramayi acamama mi desen vs..vs...

JB siz iphone, 5 para etmeyen bir sisteme sahip JB yapinca da stabilite namina hicbirsey kalmiyor..

Android de yasanan sikintilar ios den daha fazla degil daha katlanilabir buna fazlasiyla emin olarak konusuyorum..Hatta cok daha pratik ve rahat cozumlenebilir durumda..

Ornegin benim app lerimin butun backuplari telefonumda mevcut durumda..Hatta olaki sistem cokmelerine karsi hic basima gelmedigi halde Rom larim da telefonda..Dusunebildigin en kotu sey sistem cokmesi bile cihazin basina gelse , çölde kalsam da o cihazi bir tiklamayla 20 dk da yeni alinmis gibi yapar appleri de hic el surmeden kurarim..Bilgisayar yok,itunes yok,icloud yok,internet yok ..

Bu arada esimde S3 var ben de 3 senedir Galaxy S kullanirken dün Note 2 siparisi verdim..S3 u alali 6 ay oldu birak donmayi daha cihaz hata mesaji bile vermedi saat gibi calisiyor maasallah..
    Ona keza kuzenimde de Note 2 var hic umursamaz telefon islerini.. ne ram temizligi ne restore yapar, aldigi gibi kullanir ,onune geleni yukler ,resmen copluk düsün,arada gelir ben yaparim bikac temizlik, ne cihazin dondugunu gordum, ne yavasladigini ne de kuzenin sikayet ettigini...

FANBOYlugun bu kadari pes pes pes neymiş 3gs de 4 de bol bol sorun yaşamiş onlar kaç sene önceki cihazlarki halada yazilim alabiliyorlar ve oyunlari kasmadan oynayabiliyor (öyle ahim şahim oyunlarda ufak tefek kasma olabilir ) ve en komiğime giden tarafida jbsiz 5 para etmezmiş ulan sizin sistem 2 kuruş etmez oyunlarda kasma yapan , donan , ios mu dandroid mi ? (kesin simdi ios der ) vede bir şey eklemek istiyorum benim eski cihazim 4 dü ve 3 yillikti ki senin yaşadiğin sorunlarindan sadece programa 2 defa girme sorunu ile karşilatştim oda niye 3 yillik bir cihaz olduğu için , programa girememe sorunu ile hiçbirzaman karşilaşmadim babamin 3g sinden beri iphone kullaniyorum bu yaşadiğin olaylari (ki bana kalirsa çok mühteşem bir şekilde salliyorsun ) ben yaşamadım . ve şu 3gs bile ahim sahim oyunlari oynatabiliyorsa sen neyin kafasini yaşiyorsun ?
  • sen bir ara istanbul şehir üniversitesine uğra da sana iphone çöplüğü göstereyim. okul apple'ın sponsorluğunda açılmış gibi. gel bak bakalım kaçı stabil çalışıyor. bir araştırma yapıp grafik çıkartsam %60'ı takılıyor donuyor cevabını vericek. çünkü hiçbiri senin gibi jb nedir bilmiyor normal kullanıcılar ve belli bir yerden sonra telefonları yoruluyor. kimisi güncelleştirmenin ne olduğunu bile bilmiyor. üni öğrencilerinden bahsediyorum burda! sen diyorsun ki en stabil sistem kolay sistem iphone. elimde ki nexusu gören ne güzel herşeyi kolayca yapıyorsun diyor bana. arayüzdeki animasyonlara hayran kalmamak elde değil. ve ben nexusumun bir kere donduğunu görmedim. rom felan kurmam çünkü google bana en iyisi sunuyor. senin yaptığın iboyluk çünkü kendinde söylemişsin iphone'la büyümüşsün tıpkı bizim okuldaki zenginler gibi etrafında başka neler var bilmiyorsun. ben iphone 4 ve 4s'te kullandım ama resmen elimi kolumu bağlı hissettim. istediğim gibi istediğim yerde paylaşım yapamıyorsam çok güzel resim çekmiş ne işime yarayacak o telefon? bilmeden konuşuyorsun. kabul ediyorum iphone güzel oyuncak ama sadece popüler olduğu için işe yaradığı için değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: unknownartist

Biktim artik android in dogru kullanilmasiyla iyi performans elde edilecegi laflarindan. Ben siradan bir kullaniciyim, webte sik geziyorum, tv,dizi,film izliyorum, arada nadiren oyun oynuyorum, gayet siradan ve diger telefon kullanicilarin %90 nindan hicbir farkim yok.

Kullandigim cihaz Note 2, bundan once lte s3 ve i9300 s3 kullandim ve sunu soyleyebilirim ki bu aptal cihazlarin ciddi bir stabilite sorunu var.

Bu gun note2 de smslesirken telefona tam tamina 4 kez reset attim, chromeyi arka plana alip tekrar acinca donuyor sayfa, stock browser desen 10 dakikada bir donuyor, eski lte s3 umde smsleri silme problemi ve muzik dinlerken donma sorunu vardi, i9300 de ise rehber ve gereksiz donmalar gene beni biktirmisti.

Simdi ben rom atmak, telefonu root etmek, sureki yazilim denemek zorunda miyim? Bunlari bilmiyorsan android alma demek neyin kafasidir? Baska hangi elektronik urunlerde satin aldiktan sonra urun hata veriyorsa illegal yoldan yama, tamir yapilir?

Dusun araba aliyorsun yolda stop ediyor, vites atmiyor, normal gelir mi sana? Iste androidci kardeslere abes kacmiyor bu durum.

Icimde en ufak bir marka taraftarligi yok. Umarim wp cephesi daha iyi gelisir, iphone buyuk ekranli akilli telefon gelistirir.

Sen bilmiyorsun diye Android kotu diyemezsin ki android iyidir sen iyi yapmayi bilmiyorsundur.Ios herkese iyidir android bilene.Bu Androidin Ios'dan iyi olmadigini degil senin bilmedigini gosterir ilk sayfada bir video paylasim izle bakalim.

• Galaxy sIII kullanıcsı olarak söylüyorum ios'da android'de beş para etmez

Android içerik bakımından rezalet.Her yüklediğin uygulama senin verilerini çalmaya çalışıyor

IOS ise cool takılmak için hiçbir özellik eklemiyor bomboş telefonları sadece ios var diye satıyor

Google türkiyeyi resmen s. miyor.Maps i yükleyemiyorsun,yüklersen navigasyon çalışmıyor.Müzik,kitaplar hçibiri yok.Uygulamarın birçoğu türkiyede çalışmıyor.zaten ios uygulamaları ile android uygulamarlını karşılaştırın google'ın.Google resmen 2.kalite hizmet veriyor android cihazlara
  • size çok kolay bir karşılaştırma örneği sunayım hani ios için kullanımı kolay ve pratik deniyor ya ona bir örnek.

galeriye girin herhangi bir resimi paylaşmak için seçin. elinize kaç seçenek sunuyor ios?

ben androidin bana sunduklarını listeliyorum şimdi:
    whatsapp
    instagram
    google+
    facebook
    e-posta
    bluetooth
    picasa
    sms
    hangouts
    gmail
    google keep (not alma uygulaması)
    twitter
    facebook messenger
    dropbox
    foursquare
    google drive(yedekleme servisi)

gördüğünüz gibi resimle ilgili her hesabımı bana sunuyor android hem de aynı listede.uygulamadan uygulamaya girmek zorunda değilim galeriden tek bir tıkla bunlara ulaşabiliyorum. daha neyin pratikliğinden bahsediyorsunuz Allah aşkına.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi obahadir -- 26 Mayıs 2013; 13:39:43 >
  • Apple : duzgun bir sekilde calisan bir ogrenci , ne fazla caliskan nede tembel ( JB yaparsaniz en iyisi olabilir )

Android : ilk basta biraz tembel , sonradan room root yuklerseniz iyice kafa yorarsaniz en iyisi olabilir .

• Hocam bilmek zorunda degilim, android stock kullanicilar icin stabil degil dedim, yoksa sen sahinin motoruyla oyna ferrariyi gecsin.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.