Şimdi Ara

ios'un başına gelenleri keyifle izliyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
188
Cevap
1
Favori
30.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
199 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • normalde böyle boykot ve yaptırım işlerine hiç olumlu bakmam ama işin içinde müşteri silkeleme odaklı bir firma olunca buna pek üzülemiyorum. :)

gül gibi linux tabanlı, açık kaynak android varken ne diye kapalı kutu teknolojilere açılıyorsunuz? apple yaptırım söz konusu olunca trump'a ilk yanlayan firmalardan biri oluyor... unutmayın ki bunlar aldıkları ilk talimatta iranlıların app store'a girişini yasakladı ve iranlı geliştiricilerin uygulamalarını tek tek mağazasından kaldırıp, insanların emeklerini çöpe attılar. adamların tek suçu iran'da doğmuş olmak mı?

böyle bir firmayı asla savunamam, yarın başka bir ülke olsa onlara da aynısını yaparlar. android bu tür konularda çok daha insancıl.

• Çok gereksiz garez. Bir kere boykot amacıyla konuşuyorsan diğer android seçenekleri de yerli malı değil, yani saçma. Fiyatı için diyorsan benzer kalitede android telefonların da fiyatları benzer, ve kendi ülkelerinde iphone dediğin şey hattıyla falan birlikte asgari maaşın yarısı zaten. En ufak çözemedikleri hata çıksa çat diye çıkartıp yeni telefon veriyorlar. Bildiğin sessize alma tuşu yalama yaptı diye 1.5 sene kullandıktan sonra yenisini verdiler mesela.

Ülkede pahalıysa bu adamların aç gözlülüğü değil, bizim paramızın değersizleşmesiyle ve vergilerle alakalı bir durum. Lüks bir şey bile değil normalde.

Ayrıca son olarak, linux tabanlı ve open source olmasının sana nasıl bir yararı var?
    Bu dediklerin umarım ironidir aksi taktirde beni bir gülme krizi tutacak. Ülkede iPhone kullanan dikkat çekiyor mu ? Evet çekiyor ama kimsede vay be adamda ios var kapalı kaynak kodlu güvenlikli vay canına dediklerini düşünüyor musun ? Tercih edilip gözde olmasının sebebi marka olmaktan geçiyor insanlarımıza "iPhone abiiii" diyorlar bak dikkat et kimse "ios abiiii" demiyor :)
    Ben üyelerin hepsi abd'de değil diyorum sen hala ne anlatıyorsun. Öyle tek başına bir şey olsaydı google'ın telefonları kafaya oynardı

Android'i üyelerin hepsi geliştirebiliyor, belki de samsung google'dan çok daha fazla katkı yapmıştır.

Bak bunu iyi araştır; Open Handset Alliance, mobil cihazlar için açık standartlara dayanan bir araya gelen 84 firmanın oluşturduğu bir uluslararası birliktir. Üye firmalar arasında Google'ın dışında HTC, Sony, Dell, Intel, Motorola, Qualcomm, Texas Instruments, Samsung Electronics, LG Electronics, T-Mobile, Sprint, Nvidia ve Wind River Systems gibi firmalar bulunmaktadır.

İşte android bu üyelerle büyüyüyor, google tek başına yapıyor diye bir şey yok tüm üreticilerle beraber gelişiyor... Burada bir birlikten bahsediyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-8F8C06FEC

Bu mesaj silindi.
    android çok farklı bir kulvarda. öyle tek taraflı bir şey değil, kurucu üyeleri var. ayrıca android linux tabanlı bir işletim sistemidir ve açık kaynaktır. linux kurucusu da benim için çok önemli olmasa da sizin için yazayım, kendisi finlidir.
  • Elimdeki samsungla olayları kıs kıs gülerek takip ediyorum.
  • La zaten elinizdeki nandroid zaten amerika doğumlu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-8F8C06FEC

Bu mesaj silindi.
    Ben üyelerin hepsi abd'de değil diyorum sen hala ne anlatıyorsun. Öyle tek başına bir şey olsaydı google'ın telefonları kafaya oynardı

Android'i üyelerin hepsi geliştirebiliyor, belki de samsung google'dan çok daha fazla katkı yapmıştır.

Bak bunu iyi araştır; Open Handset Alliance, mobil cihazlar için açık standartlara dayanan bir araya gelen 84 firmanın oluşturduğu bir uluslararası birliktir. Üye firmalar arasında Google'ın dışında HTC, Sony, Dell, Intel, Motorola, Qualcomm, Texas Instruments, Samsung Electronics, LG Electronics, T-Mobile, Sprint, Nvidia ve Wind River Systems gibi firmalar bulunmaktadır.

İşte android bu üyelerle büyüyüyor, google tek başına yapıyor diye bir şey yok tüm üreticilerle beraber gelişiyor... Burada bir birlikten bahsediyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baygezen -- 17 Ağustos 2018; 22:33:18 >

• Çok gereksiz garez. Bir kere boykot amacıyla konuşuyorsan diğer android seçenekleri de yerli malı değil, yani saçma. Fiyatı için diyorsan benzer kalitede android telefonların da fiyatları benzer, ve kendi ülkelerinde iphone dediğin şey hattıyla falan birlikte asgari maaşın yarısı zaten. En ufak çözemedikleri hata çıksa çat diye çıkartıp yeni telefon veriyorlar. Bildiğin sessize alma tuşu yalama yaptı diye 1.5 sene kullandıktan sonra yenisini verdiler mesela.

Ülkede pahalıysa bu adamların aç gözlülüğü değil, bizim paramızın değersizleşmesiyle ve vergilerle alakalı bir durum. Lüks bir şey bile değil normalde.

Ayrıca son olarak, linux tabanlı ve open source olmasının sana nasıl bir yararı var?
  • Sirf yazilimdan dolayi satiyor iphone baska tirti yok. Bende 6s plus kullaniyorum 1450 tl ye 2.el almistim memnunum satsam etsem alacagim android 2-3bin tl dokmek lazim takilma kasma olmuyor stresli bir isim var zaman onemli mecburen bunu kullaniyorum

Samsung Note 2 almistim zamanin amiral gemisi guncelleme gelmedi kasma donmalar virus girmeler 5-6 ayda bir formatlamak gerekiyordu hani verdigin tamorla paraya yazik bozulana kadar kullanmayi dusunuyorum ha bi daha iphone alirmiyim almam insani cok kisitliyor kazikci politika izleyen firmanin teki androidin zamani vat biraz daha gelistiginde ios u sollar gecer

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iosun veya appleın başına bir halt geldiği yok, vergisi ödenmiş ülkeye girmiş malın neyine boykot uyguluyosun sen? olan vatandaşa oluyor başka kimseye bir bok olduğu yok.
  • Tavşan dağa küsmüş, dağın haberi olmamış.

• Beter olsunlar. 357 dolarlık Iphone X'i 1000 dolara satıyorlar adamlar. Karşılığında bir yığın sinir bozucu teknik ve politik kısıtlama, ücretli servisler ve adeta dijital kalıpçılık içine sokma... Forza Android.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 18 Ağustos 2018; 13:10:31 >
  • Verilerini satmak isteyen Açık kaynaklı Androidi, verilerinin güvenliğini önemseyen kapalı kaynaklı iOSu seçer.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.