Şimdi Ara

İos tan Androide. Telefon önerisi. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
1
Favori
2.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • bu ios mu android mi ? sorunsalı yıllardır süre gelen birşeydir. zaten buna kimse cevap veremez. kimine göre ios kimine göre android. zaten burdaki sorunun temeli bu değil. intel mi amd mi? bmw mi mersedes mi?... gibi gibi böyle konularda hakaret eder gibi konuşmaktan kaçınalım. @MHEC @trakyAli-1986 böyle meseleler için değmez. birine cazip gelen birşeyde size iyi bir seçenek olarak gelmiyorsa buda enayilik olmaz @genç muallim .

işlemci gibi teknik konulara girmişsiniz. bunların gücü zaten çogu kullanıcıya yeterde artar zaten. burada ki soru güçten ziyade ömürüydü. bununda cevabı verildi zaten. cevap:nötr. appleden x firma androide yada tam tersi geçipte beddua edende var dua edende. artık şans işi oldu androide geçersem ilk 1 yıl iyikide almışım diyeceğimden eminim sonraki zaman ise ya ak yada kara.umarım dejavu yaşayıpta pişman olmam.

İos tan Androide. Telefon önerisi.

son olarak saldan sağa. s3 mini 5s 6630

nokia yı bilerek koydum trol falan değil. kendisi yanlış hatırlamıyorsam reşit sayılır. bugün aç sms gönder. resim çek mms gönder. galeride gez toz. soldaki tuşa başarak siri nin atalarından olan evrim geçirmeden önceki akranına merhaba de. tık yok. tamam çok basit telefon ama tık yok maşallah. en soldakide yaklaşık 8 yıllık telefon henüz 3 yaşına basmazken alzheimer oldu. format üstüne format yedi ama yinede adam olmadı. bu kendisine ait bir sorun değil hemen hemen bütün yaşıtlarına aynısı oldu. günümüzde sağ kalmış yaşıtları pekte bulunmamaktadır. gözüme çarpan sahipleri her 2-3 yılda bir modelini ilk defa duydugum enteresan telefonlar almaktadır. temennim öyle bir olayla karşı karşıya ne ben nede başkası kalmaz. androidin bu sorunu aştığını umut ediyorum. son olarak ortadakide hemen hemen aynı yaşta olan 5s. Sorunsuz bir şekilde halen aktif olarak kullanılmaktadır.
  • S3 mini adı üstünde mini idi. S3'e bakmak lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Android alacaksanız Xiaomi gibi Çin çöplerinden uzak durun. Forumdan bir Xiaomi kullanıcısı cihazın gerçek gerçek bir spyware oldugunu yazmış ve ispatlamıştı. Konu 2 saat bile durmadı.

Lite'lar varyanttır, ana model olmadığı için mutlaka bir yerlerden sıkıntı çıkarabilir. En azından öyle bir potansiyeli var. Samsung un A serisi filan da bir S ya da Note gibi olamaz. A71 in ekranı kanalizasyon gibi, iğrenç. Alt modellerini tahmin edin.

3 yıldır Moto Z kullanıyorum. Bu zamana kadar yaşamasının sebebi tüm Google servislerinin devre dışı bırakmam sayesinde. Üstte yazılan RAM ve veri tüketiminin kaynağı Google in doymak bilmeyen kişisel verileri toplama isteği. O zaman Moto Z'nin SD820 işlemcisi uçmaya ve çalışmaya başladı. Android alacaksanız bunları düşünün. Apple bence daha alınası. Düz 11 ideal bir seçim olur

• Siz, S3 suan zor aciliyor derken normal s3 zannetmistim. S3 mini'nin bunca yil sonra bu sorunlari vermesi gayet normal. Zaten ilk ciktiginda bile islemci ve ram olarak vasatti.

6s zaten performans anlaminda artik limitini doldurmak uzeredir 5 yillik telefon sonucta. Bu durumu apple eski modelleri yavaslatiyoruz diyerek itiraf etmisti zaten. Batarya ve isinma sorunu zaten degistirmek icin yeterde artar. Ben evde dahi powerbank'siz neredeyse telefonu kullanamiyordum. Degistirmek istiyorsaniz sizde, butceniz ne kadar ise ona gore telefon bakin. Benim 3500-4000 arasiydi a71 aldim. O paraya apple'da i7 vardi anca. 4 yillik eskimis donanimli cihazı almak istemedim.
    Konuda ki ilk mesajınizda yazdiginiz telefonlarin hangisini alirsaniz alin şahinden inip, bmw'ye binmis gibi olursunuz :)

Not: Bir ekleme yapmak istiyorum. Mi note 10 ve Note 10 lite ön arka kamera sensorleri ve kamera dizilimi haric birebir ayni donanim, yazilim ve kasayi kullaniyor. Lite'in kamerasi 64 mp, duz versiyonun 108 ama bu lite'in kamerasi kotu demek degil üzerinde Sony sensor var. Ayrica sd730G 108 mp fotograf islerken zorlanıyormus (kullanicilarindan duyduğum) o islemci 64 mp'lik kamera ile daha verimli calisiyor. Aralarında nerdeyse 2000 lt fark var. Sadece108 mp icin verilirmi bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercaner jr. -- 19 Temmuz 2020; 21:35:40 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İşte falan devamlı girip araştırıyorum. O kadar baktımki artık aliexpres ten xiaomi reklamları fırlıyor heryerden. Bir çok video izledim lite leri falan geçtim. Suan s10 s20 ve 11 e odaklandım. Applenin ekran canımı sıkıyor hala eski teknoloji. O kadar kötü değil deniliyor ama pro yada s10 la yan yana getirip bakacağım. Pro nunda 11 e kıyasla fiyatı tuhaf gerçekten. Ekran+3. Kamera=4 bin tl. genellikle böyle durumlarda kafam atar anlık alırım ama sonra pişman olurum. Bana bırakın çift haneleri bu paralar bile telefon için baya bir enteresan geliyor.

• BuStaNT kullanıcısına yanıt
    Samsung'a göre konuşayım. S4 kullandığım zamanlar Android hakikaten vasattı, çok hantal bir sistemdi. Ondan sonra (4 sene öncesi) A7'ye geçtim donanımı çok düşük bir cihaz olmasına rağmen sistemde iyileştirmelere gidilmişti, düşük donanımda bile akıcı bir arayüz vardı. Donanımı çok düşük olduğu için 4 sene içinde o da hantallaştı ama o donanıma rağmen hala iyi iş çıkarıyordu. 2016'dan sonraki süreçte Samsung yazılımsal olarak güzel adımlar attı. Son zamanlarda One UI arayüzü ile iOS gibi smooth oldu, eski kütüklüğü attı üzerinden android. Bunu da iyi donanımla birleştiren cihazlar sayesinde ( S10 Lite, Note 10 Lite, A71) Android çok iyi bir deneyim sunuyor. Şu anda alınacak amiral gemi donanımındaki android cihazların en az 5 sene ömüre sahip olacağını düşünüyorum.

• ercaner jr. kullanıcısına yanıt
    Isınma sorunu evet var. Bataryada geç alınmış 2. Bataryası. Suanki güncel modellere bakınca evet şuan alınacak telefon daha iyi gelecektir. Onda süphem yok. Xiaomi leri rafa kaldırdım. Adını yazarken bile zorlanıyorum. Öyle küçük bir araştırma yapıpta merceğe aldım. Eskiden forum vardı bütün bilgiler saklıydı dedimde kendimi burada buldum ama ansiklopedi gibi sayfalarca yazı var oku oku bitmez diye direk konuyu açtım. Zaten tecrübesi olan tecrübesini iyi yada kötü aktardı sağolsun. Mi note 10 u incelediğimde kameradan başka gerçekten fark yok heleki 108 mp lik aslında fotograf konusunda öncelik olmayan özelliğe hiç gerek yok. Zaten kalınlığı da 1 cm miş. (Eni değil kalınlığı)

• MHEC kullanıcısına yanıt
    Arayüzü yotubede bir incelemede gördüm. Eskisi gibi oyuncak durmuyor menü. Bunların ramı 8 gb gibi yüksekte tutmanın mantığı sadece arka plan uygulamaları olabilir. Buda artık özelleştirilebiliyormuş heralde. Yoksa s10 daki özelliklere bakıyorum da baya bir inceledim. apple bir tek face id ve iosla ön planda kameralar eşit desek. gerisinde s10 fark atıyor. Birde o fiyata s20..

• quote:

Orijinalden alıntı: BuStaNT

Isınma sorunu evet var. Bataryada geç alınmış 2. Bataryası. Suanki güncel modellere bakınca evet şuan alınacak telefon daha iyi gelecektir. Onda süphem yok. Xiaomi leri rafa kaldırdım. Adını yazarken bile zorlanıyorum. Öyle küçük bir araştırma yapıpta merceğe aldım. Eskiden forum vardı bütün bilgiler saklıydı dedimde kendimi burada buldum ama ansiklopedi gibi sayfalarca yazı var oku oku bitmez diye direk konuyu açtım. Zaten tecrübesi olan tecrübesini iyi yada kötü aktardı sağolsun. Mi note 10 u incelediğimde kameradan başka gerçekten fark yok heleki 108 mp lik aslında fotograf konusunda öncelik olmayan özelliğe hiç gerek yok. Zaten kalınlığı da 1 cm miş. (Eni değil kalınlığı)
    1 cm'e yakin kalinligi ama edge ekran oldugundan cercevesi cok ince ve kalin hissettirmiyor. Telefon oldukca şık, malzeme kalitesi ust duzey kesinlikle. Zaten kalinlik olarak iPhone 11 ile cok farki yok hatta edge ekran olmadigi icin o daha kalin duruyor. Neyse ilk sayfada sordugunuz modellerden a71 ve mi note 10 lite kullandığımdan dolayi bu modeller hakkinda tecrübelerimi aktarmak istedim. İos_android arasinda secim yapmak size kalmis.

• Oppo reno 3 veya reno3 pro

• ben hala oneplus 7t diyorum (pro olmayan)

• Fikir vermesi açısından bende 6s Plustan Note 10 Plusa a geçtim ki 2008 den 2019 a kadar ios kullanan biri olarak memnun kaldığımı söyleyebilirim.
    Seçeneklerinizde yok ama imkanınız varsa Note 10 Plus tavsiye edebilirim. Bilgisayarı daha az elime alıyorum artık.
  • Huawei de iyi telefonları var aslında mate 10 lite var 3 senelik hala kasma donma yok çok memnunum Samsung zamanında kullandım j5 s3 ve s7 hepsi çöp ama huaweı yide bitirdiler yeni telefonlarında sanırsam Google ürünleri yok p30 iyi aslında ama fiyatı o telefona fazla

• Her iki sistemi de aktif kullanan birisi olarak androidi öven nasıl övüyor anlamış değilim gerçekten. iPhone’u jb li kullanıyor olmama ramen şarj süresi olsun güncelleme olsun herşeyiyle mükemmel ama gel gelelim droid tarafında her sistem güncellemesinde birşeyler bozuluyor zaten sürüm güncellemesi hiç görmedim henüz :)

• BuStaNT kullanıcısına yanıt
    Devam eden bir sorun yok, üst düzey performans veren bütçe dostu telefonlar da var artık android telefon pazarında. %2-3 daha fazla performans almak için S10 Lite ile S10 arasındaki fiyat farkını vermeye gerek yok demek istemiş yorumu yapan arkadaş.
  • İki sistemi de aktif kullanıyorum. Tablette ios telde android...

Öncelikle böyle bir başlığa baba parasıyla telefpn alıp fanCIKlık yapan çok olacaktır. .b unu göz önüne bulundurun. Yok android şöylr ishal yok ios şöyle mal.

Öncelikle android kullanacaksanız üst segment dışında ASLA .... Markaların da farkı çok fazla. 3 sene mi 5 kullandım zerre miktar takılma donma yoktı. Ne format gördü ne yeniden başlama. Lg g6 da kullanıyorum aslında güzel cihaz ama lg nin yazılım özürlülüünden dolayı tarayıcılarda takılmalar oluyor.

Oneplus huawei gibi kendi arayüzünü saf arayüze yakın tutanlar kasmıyor. Arkadaşımda galaxy s7 var 4 yıllık cihaz. Hala canavar gibi.

Şimdi gidip s10 alsanız o da takılma yapmayacaktır. Oneplus 5 kullananlar bile cihazın canavar gibi olduğunu söyler.

Appleın verdiği güncellemeleri abartır fanlar. İpadimi güncelleYEmiyorum çünkü kasılacak. 3 ana güncellemeden sonra cihazları yavaşlıyor apple ın. Mesela meizu ana güncellemeyi bile çoook zor verir. Ama adamların kendi arayüzü ne apple da ne androidde olmayan özellikleri vermişti yıllar önce. Şimdi ioscularım ölmüş gibi kullandığı alt bar öfonksiyonunu meizu yılllaar öncesinden vermişti .... Böyle yenilikleri çok .

Samsungun yeni arayğzğ de çok iyi deniliyor. O sizin touchwizdeki hantallığın zerre miktarı kalmadı.

İhtiyaçlarınıza göre seçmelisiniz.

Androidin özgürlüğü o rahatlığı yetrr. İpadden birşey alması atması vs. Can çıkarıcı. Bilgisayara program yükle cart curt. İp 11 de bile raw yok kendi kamerasında. Marketten yükleyecrksiniz paralı çoğu.

Artık yeniliği android üreticileri yapıyor. Apple sadece yolmakla meşgul.

3 seneye ekran altı parmak izi koyar ve fanCIKlar ölmüş gibi sevinecek.

Dediğim gibi ihtiyacınıza göre seçin. Bugün ip11 i 8bin kusura alıyorsunuz ama birçok özelliği 3 sene önceki androidler gibi. Kamerası vs.

Buradannherkes söyler. Amansiznkendi artılsrınıza eksilerinize göre cihaz almalısınız.

• bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 19 Ocak 2021; 19:10:5 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.