Şimdi Ara

iOS - iPadOS 13 [ANA KONU] - FİNAL 13.7 (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.459
Cevap
65
Favori
582.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yani benim cihazım 6s plus 7 8 saat aktif kullanım alıyordum birden 3 4 saatlere düştü 4 saat çıkarmıyor bile

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Xs max de normal pilde değişiklik yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: antoffensive

iOS 13 Developer Beta 2 sürümünde, telefonun kendi kamera uygulamasına giriş yaparken, arka kameradan "çıt" diye bir ses geliyor. Keza uygulama içerisindeki video, ağır çekim, portre vs. çekim modları arasında geçiş yaparken de aynı sesi duyabilmek mümkün. Yine Instagram'da hikaye paylaşmak için kamera kısmını açtığımda, ön kamera ile arka kamera arasında art arda 4-5 kez geçiş yaparken de aynı sesi duyuyorum. Özellikle arka kameranın olduğu kısmı kulağıma yaklaştırdığımda çıkan "çıt" sesini daha net duyabiliyorum. iOS 13 Developer Beta 2 sürümünü yükleyenler arasında benzer bir sorunlar karşılaşan var mı?

Cihaz: iPhone 8 Plus

Kameradan çıkan sesi, ekran kaydı alarak videoya çektim ve kameradan çıkan ses açıkça duyuluyor. İşte o video: iOS 13 Developer Beta 2 Kamera Sorunu
    Kameradan çıkan sesi, ekran kaydı alarak videoya çektim ve kameradan çıkan ses açıkça duyuluyor. İşte o video: iOS 13 Developer Beta 2 Kamera Sorunu

• antoffensive kullanıcısına yanıt
    Acaba bir özellik mi ? Yani kameradan mı geliyor uygulamadan mı ?

• Sanmam hocam. Portre, video, fotoğraf ve kare modları arasında kaydırarak geçiş yapınca ses çıkıyor ancak panorama, hızlı çekim ve yavaş çekim modları arasında geçiş yapınca hiçbir ses çıkmıyor. Öyle olsa bütün modlar arasında geçiş yapınca ses çıkardı. Bu arada ses kameradan geliyor. Sanki diyafram değeri değişiyor gibi bir ses çıkıyor. Ayrıca bu ses yalnızca Apple'ın kendi kamera uygulamasına girince gelmiyor. Kameraya erişim sağladığınız diğer üçüncü parti yazılımlar aracılığıyla kamerayı açınca da aynı sesi duyabilmek mümkün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antoffensive -- 19 Haziran 2019; 14:8:15 >
  • antoffensive kullanıcısına yanıt
    Samsung galaxy s9 ve note serilerindede böyle sesler geliyormuş kamera diyaframı değişiyor olabilir ama çevremde 8 plus kullananlarda böyle bir sorun görmemiştim ilginç !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3ABCEFCF5 -- 19 Haziran 2019; 14:17:53 >
  • Bu arada kamerayla ilgili olsaydı bu eski sürümlerde de çıkmazmıydı bu ses ?

• Eski sürümde bende böyle bir ses çıkmıyordu. iOS 13 ile kameraya yeni özellikler eklenip, iyileştirildi ama ondan mı çıkıyor bu ses bilmiyorum. Yarın eski sürüme geri döneceğim. Bakalım sorun devam edecek mi?

• Mrtpcu kullanıcısına yanıt
    2 şey söyleyebilirim size.

1. Beta1 OTA yoluyla yüklenmiyordu biliyorsunuz. Cmd saçmalığıyla yüklemiştim ben windows bilgisayar ile ve çok hata almıştım. Kullanamamıştım iOs13 Beta1'i ve 24 saat geçmeden 12.3.1'e geri dönmüştüm. Ama Beta2 ile OTA yükleme yolu açıldı ve dün akşam bu şekilde geçtim tekrardan. Bilmiyorum bunun bir etkisi var mıdır ama eğer beta1'i cmd ile kurup bu şekilde geçtiyseniz beta2'ye, probleminiz bundan kaynaklanıyor olabilir.Okuyorsunuzdur kamerasından sesler gelenler var, bende de mesela beta1'de face id çalışmamıştı. Telefonu sıfırlayınca da apple'ın yüklü uygulamaları bile silinmişti (hesap makinası, mail, facetime, applemusic, vb) ve bu silinen uygulamaları marketten yükleyememiştim tekrar. Problem üstüne problem oluşmuştu yani.

2. Beta2'yi direk 12.3.1 üstüne OTA yoluyla kurduysanız ve piliniz bu şekilde gidiyorsa, belki de bu bir uyarıdır size. Demek ki 6S grubunun ios13'e geçmemesi gerekiyor. 6S'ler için Apple'in ölüm fermanıdır belki de ios13.

• Takipteyim 👀 sonucu bekliyorum hocam

Birde yukarıdaki @A.R.E.S. Adlı arkadaşın dediği gibi uygulamalar silinebilir herkeste böyle bir sorun varmış anımsatıcılar uygulaması vb. Gelmeyen varmış bilgilendireyim dedim. @antoffensive

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3ABCEFCF5 -- 19 Haziran 2019; 14:39:54 >
  • A.R.E.S. kullanıcısına yanıt
    Hayır beta 1 i demo cihazımıza kurduk 6s plusa hiç sıkıntı yoktu beta 2yi ota ile kurdum herşey çok iyi hızlı çalışıyor ama sadece pil sorunu var bence 6s de çok güzel çalışıcak

• quote:

Orijinalden alıntı: noblelion

Hocam batarya ne durumda? Beta sürümlerde şarj genellikle çabuk biter diye soruyorum
    Analiz gönderme kapalı durumda ve şuan 12.3.1'den kötü değil kesinlikle şarj durumu.
  • Ben böyle bir sorunla karşılaşmadım lakin sorunlar, cihazdan cihaza değişiklik gösterebilir.

• Şarj ve program sorunlarından dolayı geri döndüm. Diğer betalarda bakarız tekrar

• 6s plus şle kamera kalitesi artmış, bugün iş dönüşü muud ile müzik dinledim ve ses kalitesi her zamankinden daha iyiydi.

• A.R.E.S. kullanıcısına yanıt
    Durun daha Beta'dayken ölüm fermanı yazmayın. O kadar performans artışından bahsedildi bence bekleyip görelim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • SpesifikBrush S kullanıcısına yanıt
    Ben zaten bir sıkıntı yaşamıyorum ve bilakis sevdim ios13ü. Belli ki guzel olacak. 6s’ler icin yazdım o yazdıklarımı.

• Analiz gönderme olayını nasıl kapattın hocam bir türlü bulamadım

• Ulviarslann U kullanıcısına yanıt
    Ayarlar/gizlilik/ analiz

• Ios 13 ne zaman cikacak asil hali

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.