Şimdi Ara

iOS: Dünyanın açık ara en çok kullanılan mobil işletim sistemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Eski adıyla iPhoneOS ya da geçtiğimiz ay içerisinde tanıtılan 4 sürümü ile iOS olarak yeniden isimlendirilen Apple'ın mobil işletim sistemi son verilere göre dünyanın 'açık ara' en çok pazar payına sahip olan OS'u.

AdMob'un imzasını taşıyan Mayıs 2010 tabanlı araştırmaya göre küresel bazda iOS'un %40 ile epey bir önde götürdüğü yarışta, onun hemen gerisinde %26 ile Google'ın Android'i gelirken, bu iki ismi emektar Symbian %24 ile takip ediyor.

Symbian'ın küresel bazdaki bu görece başarısı, K.Amerika sınırlarına girdiğimiz vakitse adeta kuş kadar kalıyor. iOS'un bu sefer %54 gibi inanılmaz bir pazar payıyla önde götürdüğü Yeni Kıta'da Symbian sadece %7'lik bir paya sahip. Android ise %33'te. Keza Blackberry OS de K.Amerika'nın önemli isimlerinden biri.

Velhasıl son verilere göre K. Amerika pazarında en çok yere sahip olan akıllı cep telefonları ile şöyle sıralanıyor:

iPhone: %39.9
    Motorola DROID: %6.8
    HTC Magic: %2.9
    Nokia N70: %2.3
    HTC Hero: %2.4

Araştırmanın detaylarını edinmek isteyenler için pdf dosyası

>>>http://metrics.admob.com/wp-content/uploads/2010/06/May-2010-AdMob-Mobile-Metrics-Highlights.pdf

Kaynak: PC Labs

• Bana biraz saçma geldi, nasıl olur da Symbian iOS'tan az kullanılır?
  • nokia symbian kullaniyor ve cogu arastirmada en cok kullanilan cep telefonu nokia oluyor.nasil symbian bu kadar az hatta android'ten bile az olur.
  • Tabloya baktığımızda iOS, Andorid ve Symbian'ın bu konuda büyük dilimlere ayrıldığını görebiliyoruz. Symbian'a emektar demeleri hoşuma gitti.

Bu arada Amerika'da N70'in en çok kullanılan Nokia olması beni hayrete düşürdü. Cidden bu Amerikalılar moron ya

Afrika ile Avustralya'ya bakar mısınız taban tabana zıt

Android'in hiçbir kıtada birinciliği yok. Birincilikler iOS ile Symbian arasında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 2 Temmuz 2010; 15:20:11 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.