Şimdi Ara

iOS 9 [ANA KONU] (1587. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32.667
Cevap
120
Favori
882.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
68 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15851586158715881589
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aslında 9.3.3 daha stabil ama daha çok şarj yiyiyor. O nedenden 9.3.2 daha önerilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • darkgamer_gs kullanıcısına yanıt
    Hocam elimde hazır 9.3.3 var daha önce itunesten indirmiştim. Eğer şarj konusundada çok büyük derecede fark yoksa ben 9.3.3 yükleyeyim hazır elimde itunesten indirdiğim ipsw dosyası varken.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CnnRose

Hocam teknik servis adına kayıtlı Pupa İletişimi aradım 8-14 iş günü sürüyor dedi batarya değişimine, merkeze yolluyorlarmış. Bu nasıl iş?

Kendilerini sağlama almak için öyle diyorlar. Premium reseller parça elinde varsa kendisi tamir ediyor yoksa merkezden istiyor.
    Ben Antalya TVT Premium Resellere cihazımı vermiştim, bir günde kamera geldi ama ekrandaki sorundan dolayı değişim verildi ve yeni cihaz bir günde elimde oldu. Bana da hem 7-10 gün servis süresi dendi. Cuma günü sabah servise vermiştim. Cumartesi günü sabah kamera elllerinde oldu ve denediler fakat ekran sorunlu çıktı. Değişim cihazı istediler. Pazartesi günü sabah cihaz geldi bende öğlen gittim aldım.
    Başka servise gönderme diye birşey yok. Batarya değişiminin profesyonel bir olayı da yok zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Salvador_Limones

Güncelleme olarak tekrar yazayım eski sayfalardaki yazıları kaçıranlar için. Şuan en stabil sürüm 9.3.3. yapılması gereken imzalar kapanmadan 9.3.3 geçip beklemek. ios 10 özellikle ilk sürümlerinde ve de özellikle 6s için performans düşüşü yaşatacaktır. test ve karşılaştırma videoları süreci bittikten sonra iphone 7 ile stabil bir sürüm çıkar ios 10 için de. muhtemelen yine ios 9 dan yavaş olacaktır ama getirdiği özellikler bakımından değer mi görüp karar veririz.
    ios 9.3.4 sadece jailbreak savaşı ürünü bir sürüm ve performans problemleri var. 9.3.3 karşılaştırma ve test sonuçları videolarını tekrar atmaya gerek yok.

9.3.3'ün 9.3.4'ten hiçbir farkı yok. JB açığını kapatmak için bir kaç sistem dosyasının okuma yazma yetkisi değiştirildi o kadar. Sorun yaşayanların hepsi yükleme esnasında oluşan bir hatadan dolayı serzenişte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: infom@n

quote:

Güncelleme olarak tekrar yazayım eski sayfalardaki yazıları kaçıranlar için. Şuan en stabil sürüm 9.3.3. yapılması gereken imzalar kapanmadan 9.3.3 geçip beklemek. ios 10 özellikle ilk sürümlerinde ve de özellikle 6s için performans düşüşü yaşatacaktır. test ve karşılaştırma videoları süreci bittikten sonra iphone 7 ile stabil bir sürüm çıkar ios 10 için de. muhtemelen yine ios 9 dan yavaş olacaktır ama getirdiği özellikler bakımından değer mi görüp karar veririz.
    ios 9.3.4 sadece jailbreak savaşı ürünü bir sürüm ve performans problemleri var. 9.3.3 karşılaştırma ve test sonuçları videolarını tekrar atmaya gerek yok.

9.3.3'ün 9.3.4'ten hiçbir farkı yok. JB açığını kapatmak için bir kaç sistem dosyasının okuma yazma yetkisi değiştirildi o kadar. Sorun yaşayanların hepsi yükleme esnasında oluşan bir hatadan dolayı serzenişte.

diyorum ki 2 telefondan birine 9.3.3 diğerine 9.3.4 kurduk. açılış süresi geekbench vs yaptık. 2. denemede ise bu sefer 9.3.4 olan telefona 9.3.3 9.3.4 olana ise 9.3.3 kurduk. yine aynı testlerde 9.3.3 daha iyiydi.
    IOMobileFrameBuffer
    İlgili ürünler: iPhone 4s ve sonrası, iPad 2 ve sonrası, iPod touch (5. nesil) ve sonrası
    Etki: Bir uygulama çekirdek ayrıcalıklarıyla rastgele kod yürütebilir
    Açıklama: Bir bellek bozulması sorunu, belleğin işlenmesi iyileştirilerek giderildi.

9.3.4 changelog

Siz hangi testleri yaptınız e benchmark ile hangi değerleri elde ettiniz ve nasıl sağlamasını yaptınız ? pil süreniz 9.3.3 de nasıldı 9.3.4 nasıl ?
  • İpsw indireceğimde model 1457 gsm mi oluyor global mi?

Cihaz 5s 9.3.3 mü 9.3.2 mi kuruyum bide?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 131murat -- 24 Ağustos 2016; 19:42:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 131murat

İpsw indireceğimde model 1457 gsm mi oluyor global mi?

Cihaz 5s 9.3.3 mü 9.3.2 mi kuruyum bide?

Global olanı yüklüyorsunuz. Ben 9.3.2 ye dönüş yaptım hatırladığım kadarıyla şarj suresi 9.3.3 ten iyiydi, gayet de akıcı memnunum. 9.3.4 ten sonra baya rahatladı telefon

• Rdmsy kullanıcısına yanıt
    Hocam peki dfu mode alıpmı kurdunuz? Nette baktım ben hep otodan güncelleyip sıfırlıyordum cihazı telefon yeni olduğundan dfu mode ile kurun diyorlar nasıldır bu işlem herhangi bir riski varmıdır cihaz henüz 1 haftalıkta.

• Ben de 2. Defa yaptım pek anlamam bu islerden ama basit ipse siteden global 9.3.2 dosyayı indirip bilgisayara bağlayıp itunnes üzerinden dfu moda alıp yükledim icloud üzerinden en son aldığım yedeğimi kurdum

• quote:

quote:

quote:

diyorum ki 2 telefondan birine 9.3.3 diğerine 9.3.4 kurduk. açılış süresi geekbench vs yaptık. 2. denemede ise bu sefer 9.3.4 olan telefona 9.3.3 9.3.4 olana ise 9.3.3 kurduk. yine aynı testlerde 9.3.3 daha iyiydi.
    IOMobileFrameBuffer
    İlgili ürünler: iPhone 4s ve sonrası, iPad 2 ve sonrası, iPod touch (5. nesil) ve sonrası
    Açıklama: Bir bellek bozulması sorunu, belleğin işlenmesi iyileştirilerek giderildi.

9.3.4 changelog

Siz hangi testleri yaptınız e benchmark ile hangi değerleri elde ettiniz ve nasıl sağlamasını yaptınız ? pil süreniz 9.3.3 de nasıldı 9.3.4 nasıl ?

Öncelikle bütün sorularıma itinayla cevap vermenizi rica ediyorum. (Maddeler soru değildir sonunda soru işareti olanlar sorudur)

1- Sorunlu kurulumda cihazın bütün sistemi kararsız çalışır. Sistem yazılımlar kısır döngüye girer. Yani bir işlem yapamaz yapamayınca tekrar tekrar dener.
    Kısır döngüde CPU tüketimi artar, CPU diğer işlemleri erteler, ısınır, kasılır, çok çalıştığı için pili daha hızlı tüketir. Bu kısır döngü tanısı bazı sorunlarda tanılar kısmında görünür.
    2- Geçen hafta uzun süre görüşmediğim bir arkadaşla buluştum. Onda da iPhone 6 Plus 64 GB cihaz vardı ve 9.3.3 yüklüydü. Bende 9.3.4 yüklüydü. Beraber oturup testler yaptık ve testlerin sonucunda oturduğumuz cafede hesabı ödemeden o da 9.3.4'e geçti. Arada bir fark göremedi.
    3- Benchmark testleri her zaman insanları yanıltır. Benchmark testleri gerçek dünya testleri değildir. Testler esnasında RAM doluluğu, APU sıcaklığı, arka plan uygulamaları, sistem kararlılığı test sonucunu etkiler.

4- JB işlemi bir uygulamanın root yetkisini kullanarak yapılır. root yetkisine sahip bir sistem uygulaması bulduğunuzda o uygulamanın yetkisiyle sistem dosyalarına erişebilir ve değiştirebilirsiniz. Yani JB yapmış olursunuz. 9.3.3'te bulunan açık, işletim sistemi çekirdeğinde bulunan bir açıkla RAM'de tutulan çekirdek dosyalarının değiştirilmesi sonucunda yapılıyordu. Bu nedenle cihaz kapatılıp açıldığında RAM boşaldığı için JB'te uçuyordu. Bu açık kapatılmış. Bundan siz nasıl bir sonuç çıkardınız anlayamadım zaten açıklama kısmında bariz 9.3.3'ün RAM konusunda kötü olduğu sonucu ortaya çıkmış.
    https://support.apple.com/tr-tr/HT207026

5- 9.3.3'ü defalarca DFU mod ile kurdum. Bir sorun göremedim. 9.3.4'ü OTA ile kurdum bir sorun göremedim ama iOS 10'u denedikten sonra 9.3.4'ü defalarca DFU modla kurdum. Pil konusunda aralarında bir fark göremedim. ikisindede 8-9 saat kullanım 24 saat bekleme süresini her gün gördüm.

6- Donanım yıpranma payı: 2 yıllık bir 6 Plus'ın donanımı ile 1 yıllık 6 Plus'ın donanımı aynı yıpranma seviyesinde değildir. Birisi çıkar derki 9.3.4'te pilim iyi gidiyordu diğeri derki pi süresi berbatlaştı.
    SSD'lerin bile bir yazma ömrü varken telefonların neden olmasın? Sonsuz ömre sahip veri depolama yöntemi bulunduysa benim bundan haberim neden yok?
    2 yıl boyunca her betayı kurmuş, her fırsatta defalarca recovery yapmış bir cihazla 2 yıl boyunca sadece çıkan güncellemeleri yüklemiş anne, eş, baba cihazı aynı değildir aynı olamaz. Bir cihazda bir kaç TB veri yazılmıştır dahili bellek hücreleri yeni gibidir. Diğerinde TB'larca veri yazılmıştır hücreler ölümün eşiğindedir. İşte bunlar cihazlar aynı olsa bile bile, aynı zamanda alınmış olsa bile performans farklarını ortaya çıkarır.

6- 9.3.4 BM testlerindeki puan farkı ne kadardı ?
    Bu puan farkı hangi uygulamalarda ne kadar cihaz performansını etkiliyordu?
    Test cihazların Pil yıpranma miktarı aynı mı?
    Donanım yıpranması aynı mı?
    Pil tüketimini iyileştirmek için ayarları oynamak dışında neler yaptınız?
    Sizin cihazınız nedir?
    Sizin test sonuçlarınızı paylaşmanız mümkün mü?
    Matematiksel hesap yapıp cihazın işlemcisini test eden Geekbench uygulaması en son 17 Şubat 2016 tarihinde güncellenmiş fakat iOS işletim sisteminin kerneli o tarihten bu yana en az 1 kere güncellendi. 9.3.4 ile kapanan bellek açığı uygulamanın RAM erişiminde sıkıntı yaratmış olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infom@n -- 24 Ağustos 2016; 21:35:22 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

IOMobileFrameBuffer

9.3.4 changelog

Öncelikle bütün sorularıma itinayla cevap vermenizi rica ediyorum. (Maddeler soru değildir sonunda soru işareti olanlar sorudur)

1- Sorunlu kurulumda cihazın bütün sistemi kararsız çalışır. Sistem yazılımlar kısır döngüye girer. Yani bir işlem yapamaz yapamayınca tekrar tekrar dener.
    Kısır döngüde CPU tüketimi artar, CPU diğer işlemleri erteler, ısınır, kasılır, çok çalıştığı için pili daha hızlı tüketir. Bu kısır döngü tanısı bazı sorunlarda tanılar kısmında görünür.
    2- Geçen hafta uzun süre görüşmediğim bir arkadaşla buluştum. Onda da iPhone 6 Plus 64 GB cihaz vardı ve 9.3.3 yüklüydü. Bende 9.3.4 yüklüydü. Beraber oturup testler yaptık ve testlerin sonucunda oturduğumuz cafede hesabı ödemeden o da 9.3.4'e geçti. Arada bir fark göremedi.
    3- Benchmark testleri her zaman insanları yanıltır. Benchmark testleri gerçek dünya testleri değildir. Testler esnasında RAM doluluğu, APU sıcaklığı, arka plan uygulamaları, sistem kararlılığı test sonucunu etkiler.

4- JB işlemi bir uygulamanın root yetkisini kullanarak yapılır. root yetkisine sahip bir sistem uygulaması bulduğunuzda o uygulamanın yetkisiyle sistem dosyalarına erişebilir ve değiştirebilirsiniz. Yani JB yapmış olursunuz. 9.3.3'te bulunan açık, işletim sistemi çekirdeğinde bulunan bir açıkla RAM'de tutulan çekirdek dosyalarının değiştirilmesi sonucunda yapılıyordu. Bu nedenle cihaz kapatılıp açıldığında RAM boşaldığı için JB'te uçuyordu. Bu açık kapatılmış. Bundan siz nasıl bir sonuç çıkardınız anlayamadım zaten açıklama kısmında bariz 9.3.3'ün RAM konusunda kötü olduğu sonucu ortaya çıkmış.
    https://support.apple.com/tr-tr/HT207026

5- 9.3.3'ü defalarca DFU mod ile kurdum. Bir sorun göremedim. 9.3.4'ü OTA ile kurdum bir sorun göremedim ama iOS 10'u denedikten sonra 9.3.4'ü defalarca DFU modla kurdum. Pil konusunda aralarında bir fark göremedim. ikisindede 8-9 saat kullanım 24 saat bekleme süresini her gün gördüm.

6- Donanım yıpranma payı: 2 yıllık bir 6 Plus'ın donanımı ile 1 yıllık 6 Plus'ın donanımı aynı yıpranma seviyesinde değildir. Birisi çıkar derki 9.3.4'te pilim iyi gidiyordu diğeri derki pi süresi berbatlaştı.
    SSD'lerin bile bir yazma ömrü varken telefonların neden olmasın? Sonsuz ömre sahip veri depolama yöntemi bulunduysa benim bundan haberim neden yok?
    2 yıl boyunca her betayı kurmuş, her fırsatta defalarca recovery yapmış bir cihazla 2 yıl boyunca sadece çıkan güncellemeleri yüklemiş anne, eş, baba cihazı aynı değildir aynı olamaz. Bir cihazda bir kaç TB veri yazılmıştır dahili bellek hücreleri yeni gibidir. Diğerinde TB'larca veri yazılmıştır hücreler ölümün eşiğindedir. İşte bunlar cihazlar aynı olsa bile bile, aynı zamanda alınmış olsa bile performans farklarını ortaya çıkarır.

6- 9.3.4 BM testlerindeki puan farkı ne kadardı ?
    Bu puan farkı hangi uygulamalarda ne kadar cihaz performansını etkiliyordu?
    Test cihazların Pil yıpranma miktarı aynı mı?
    Donanım yıpranması aynı mı?
    Pil tüketimini iyileştirmek için ayarları oynamak dışında neler yaptınız?
    Sizin cihazınız nedir?
    Sizin test sonuçlarınızı paylaşmanız mümkün mü?
    Matematiksel hesap yapıp cihazın işlemcisini test eden Geekbench uygulaması en son 17 Şubat 2016 tarihinde güncellenmiş fakat iOS işletim sisteminin kerneli o tarihten bu yana en az 1 kere güncellendi. 9.3.4 ile kapanan bellek açığı uygulamanın RAM erişiminde sıkıntı yaratmış olabilir mi?

Ben mi anlatamadım bilmiyorum ama 3. kez tekrar yazayım. Elimizde 2 adet 6s var. telefonlardan birini 9.3.4 e güncelliyoruz. sonuç 9.3.3 daha iyi çıkıyor. fark 8-10 gibi az bir değer, boot süresinde ise yarım 1sn den az bir süre fark var. Memnun kalınmadığı için 9.3.3 e dönüş yaptırılıp bu sefer 2. telefonda 9.3.4 deniyoruz. yine sonuç aynı. yani ortada 2 adet farklı telefon var. ikisi de iphone 6s ve tr geldiği gün alındı. cross test yaptığımız için bunların önemi yok zaten.
    2 telefonda şuan 9.3.3 iphone 7 nin çıkış tarihinden sonraki stabil sürümü bekliyoruz. ilk ios 10 herzamanki gibi 6s i testlerde katledecektir. youtube videoları çekildikten sonra ise uygun sürüm gelir.
  • infom@n kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin dediğiniz gibi telefonun garantisi olduğu için bütün sorunlarını anlatıp vereceğim telefonu servise. Fakat sizin öngörünüze göre hangisini uygun derseniz o servise vereceğim telefonu, başarı-genpa-pupa-egemek vs., İzmir'de bulunan hangi servis en iyisidir sizce? swap cihaz ile değişim oranı vs. hangisinde yüksektir acaba?

• Salvador_Limones kullanıcısına yanıt
    Hiçbir şey demiyorum hocam. Güle güle kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CnnRose

Hocam sizin dediğiniz gibi telefonun garantisi olduğu için bütün sorunlarını anlatıp vereceğim telefonu servise. Fakat sizin öngörünüze göre hangisini uygun derseniz o servise vereceğim telefonu, başarı-genpa-pupa-egemek vs., İzmir'de bulunan hangi servis en iyisidir sizce? swap cihaz ile değişim oranı vs. hangisinde yüksektir acaba?

Hocam başarı ve Genpa'ya vermeyin. Onlar cihazı merkeze yolluyor ama premium reseller daha yetkili. Ben pupa derim.
  • Arkadaşlar 9.3.4 temiz kurulum yaptım dfu ile olsun diye anlatıldığı gibi ekran karanlık şekilde itunes uyarı verince geriyükle dedim hiçbir indirme yapmadan beyaz ekran çıkıp yükleme yaptı acaba daha önce bilgisayara inmişti restore yaptığımda ondan mı böyle oldu bu dfu olayını tam çözemedim ben .

Ayrıca daha önceleri restore yaptıktan sonra icloud'dan geri yükle diyerek yüklerdim bu sefer yeni iPhone olarak kur dedim daha seri oldu fakat mecbur rehber ve uygulamalar için ayarlar-sıfırladan tüm içerikleri ve ayarları sil diyerek yedeği yükledim .

Siz nasıl yapıyorsunuz biri tam olarak aydınlatırsa beni sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D70944242 -- 24 Ağustos 2016; 23:34:53 >
  • 9.3.4 şarj güç modunda 5 saat gidiyodu 9.3.3 ile şuan güç modunda % 30 ve 4 saat 27 dk yaziyor şaj konusunda 9.3.2 mi 9.3.3 iyi sizce şarj önemli en son 8 saat almiştim sonra düştü sizce hangisini yüklemeliyim öneri verin lütfen 9.3.4 hariç iki secenek sununda şarj kafami cok kariştirdi apple ile görüştüm cihazin raporunu gönderdim %90 batarya var diyo % 10 gitmiş diyo da en son hangi güncelleme de 8 saat 20 dk almiştim 9.3.2 miydi 9.3.3 hatirlamiyom

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEHZADE63 -- 25 Ağustos 2016; 0:30:10 >
  • 9.3.2 imzaları kapatılıyor yavaş yavaş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Makale_Helvetia kullanıcısına yanıt
    Yarına kadar kapanmaz umarım. 9.3.2 geçiceğim.

• Bende yarın 3.2 dönüceğim bu işlerden hiç anlamam ama dfu mode alıp yeni bir iphone olarak ayarlarsak daha sağlam temiz bir kurulum yapıldığını duydum.

• 131murat 1 kullanıcısına yanıt
    Yeni iPhone olarak kurduktan sonra yedeklemeyi tekrar nasıl yüklüyorsunuz hocam bilgisayardanmı icloud hesabından dönemedim ben ilk kurulumda çıkıyor sadece

Yani sıfır kurulumdan sonra illa bunu mu yapmak gerekli ben hep ilk başta icloud hesabından yüklediğim için bilemedim

Ayarlar > Genel > Sıfırla'ya gidin ve ardından "Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil"e dokunun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D70944242 -- 25 Ağustos 2016; 1:39:45 >
  • 
Sayfa: önceki 15851586158715881589
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.