Şimdi Ara

>>> iOS 7 Hatalar, Açıklar ve Sorunlar [Beta 1-2] <<<

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
245
Cevap
2
Favori
17.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

-Kamera uygulamasını açtığım zaman ana ekrana atıyor. Fakat kilit ekranından açtığım zaman kamera direkt açılıyor.(4s, OTA üzerinden beta2, bukars) - kapatıp açılınca sorun düzeldi

-Pili emiyor. ısınma var (4s,Baran.)

-Youtube uygulamasında mikrofonu tıkladıgınızda uygulamadan atıyor. (iPad Mini, beta 2, copyhaluk)

-Kasıyor, programlar kapanıyor (ipad mini, Zendagi Migzara)

-Müziklerde liste oluşturup listeye parça ekledigimizde, seçtigimiz her parça için telefonun ekranı anlık bi kararma yaşıyor.
    -Yine müziklerde daha önce satın almış oldugumuz ve icloudda bekleyen parçalar listeden bir türlü silinmiyor. (4s, Sabotaj1148)

-Açılış sırasında peşpeşe çökme
    -Hiç bir uygulamanın açılmaması
    -Telefonun kapanmaması
    -Slide to Unlock ekranında takılı kalması
    -Pili beta 1'den daha hızlı bitirmesi ve ısınma (iphonedo'nun yazdıkları,teşekkürler regaibyigit.)

- iOS 7 yükledikten sonra cihazı kapatıp açınca açılış ekranında kalıyor. Sonra çark geliyor. Tekrar Apple logosu gözüküyor ve cihaz açılmıyor (iPad 2, Panzeraction)

-Arkaplan arada çöküyor yani siyah oluyor
    -Gazete bayisine girince çıkılmıyor kilitleyip yeniden açınca düzeliyor.(iphone5, alimmm78)

-Vine uygulaması videoları yüklemiyor (M.Uzun)

-Dream League Soccer game centerdan oynanmıyor (Kortex)

-Durum çubuğu beyaz oldu, şebeke adı okunmuyor (alimmm78)

-Saate telefon müzüği haricinde seçim yapamıyoruz (qqq1assi)

-Rehberde son aranan saat kısmının üstünde kalıyor aşağı çekmeden görünmüyor (ahmet_glryz)

-Muzik uygulamasında Müzik videosu izlemek istediğiniz zaman Landscape çalışmıyor, video ufacık olarak ekranın bir köşesinde hareketsiz kalıyor, ses devam ediyor. (Beta 1-2, iPhone 4s,gahst)

-Telefon yanıyor .
    -Buton arayüzünde hala takılmalar var (sanalkabus,iphone 5 1429)

-Iphone 5 4 kere üst üste ara vermeden basılırsa anahtarla denetim otomatik açılıyor tekrar aynı şekilde basılırsa kapanıyor.(slapp)

iOS 7 Beta 1

iPhone 5 (1429)

-Find my iphone uygulamadan atiyor

-Notlarda sozluk (define) modu kapanmiyor. Sonuc bulunamadiginda bos ekran gozukuyor.

-Kilit ekranina ve ana ekrana farkli dinamik duvar kagidi ekleyinca ana menudeki duvarkagidi siyah oluyor. Tus kilitleyip acinca duzeliyor

-Kilit ekranından kamera açıldığında status bar ile kamera ikonları çakışıyor (cihaz yeniden başlatıldığında düzeldi)

-Klavye kısayolları çalışmıyor. (yazım denetimi (auto correction) açılınca sorun çözüldü)

-Skype uygulamadan atıyor (uygulama silinip tekrar yükleyince düzeldi (teşekkürler otmotvmhndsi))

-Telefon kısmındaki favoriler'de fotograf sıkıntısı var. fotoğraflar kırpılmış bir şekilde gözüküyor.

-Kilit ekranından bildirim açarken şebeke adıyla uygulama birbirine giriyor

-Podcast uygulamasında siyah ekran gibi sorunlar olabiliyor. silip tekrar yüklemek sorunu düzeltiyor

---

-Şarkı sözleri çıkmıyor (Maqq)

-Mesajları silerken takılmalar söz konusu (erdal86)

-Asistive Touch da dokunmatik ekranda sorun oluyor. Tuş kilitlense ve Asistive Touch çalışsa da diğer buton ve hareketler çalışmıyor ve de cihaz kapanmıyor. (Vapors)

-Fifa13'te sorunlar var pas atılmıyor, control center ile karışıyor (emre7107)

-Gangstar Vegas'ta fps düşüşleri olmaya başladı. (Baran.)

-Wifi ile bağlıyken clash of clans oynarken bağlantı kopuyor,ya uygulama uyumlu değil yada wifi de sorun var. (Hk@n)

-Ebay app donma yapıyor açılmıyor, Sahibinden.com app sağlıklı çalışmıyor listeleme yapmıyor (tweaker)

-Google translate uygulamasi acilmiyor, 4s'in sarji cok hizli bitiyor, ve cok isiniyor (Trafficci)

-Hava durumu uygulamasında "hissedilen sıcaklık" kısmında bug var, hava 20 derece iken -8 gösteriyor (otmotvmhndsi)

Facebook arama bölümü ve sohbet bölümünün üst kısımlarının üstüne isimler geliyor altta kalıyor. ip5 ani ısı değişimleri oluyor, whatsapp bildirimleri sıkıntılı(M_aTRa_X)

-Dolphin browser'da bağlantıyı yeni sekmede açmaya çalıştığımda uygulamadan attı.
    Bir bildirim 4-5 kez geliyor.
    Arama ile ilgili bazı hatalar mevcut. Karşı tarafa kısa süreli ses gitmemesi, karşı taraf arayınca kısa süre çalıp susması gibi gibi. (s60_doctor)

-iPhone 4'te turkcell online işlem açılmıyor(Atını Seven Kovboy)

-Telefon standby modunda cok isiniyor ve sarji cok hizli bitiyor.iphone4 (Bestanden)

-konum servisi simgesi gitmiyor, kapatmak için konum servisleri>sistem servisleri >Wi-Fi ağ yazılımını kapatmak gerek (teşekkürler WOLKY)

-4S'te kilit ekranında arama reddedilmiyor (ahmet_glryz)

-Viber mesaj yazarken klavye yukari kayiyor. Sacma sapan oluyor.
    Tus kilidi sifreli olmasina ragmen, sifre girmeden direk kilit aciliyor (1dk dan sonra sifre iste ayari var bende) (Bazen)
    Kycalc da additional password kisminda klavye gelmiyor. iphone 5 (eScapeeXc)

-Clear isimli uygulamada listeler ve icerikleri goruntulenemiyor. (Flara)
    -Imessage ve FaceTime bir türlü aktif olmuyor. Iphone 4s(freedom77)
    -işcep para transferi yapmıyor. gittigidiyorda menüler birbirine giriyor(jadgo)
    -müziklerde başlıklar karışıyor (darkdevilgs)
    -Whatsappta birden fazla kisi ile konusunca ustteki bildirim merkezinden baska bir konusmaya gecince klavye acik oluyor ama yazi yazilan alan altta kaliyor klavyeyi kapatip acinca duzeliyor birde birden fazla islem yapinca respring atiyor kendi kendine. (Burakcan25)

-Whatsapp klavye metin alani sorunlu
    Cince klavye bozuk
    Bazi uygulamalar notificationda gozukmuyor haliyle calismiyor
    Sarja taktigimda statusbar kayboluyor
    Arka hareketli plan gidip geliyor tam yerini tutturamiyor bazen sekiyor
    Uygulamalar ekrana tam sigmiyor bazen yanda homescreenden bolum kaliyor
    Mesajlari yana cek sil cikiyor ama o dugmeyi tutturabilmek yani mesaji silmek zor
    Uygulamalar ios7ye uyucam diye simgelerde bi hallenmeler farklilasmalar bazilari alakasiz resim olmus (erdem03 iphone 5)

-whatsapp mesaj yazma alaninin kaybolmasi
    bir bildirimin surekli tekrarlamasi
    dolphin uygulamasindan "yeni sekmede ac" deyince atmasi ki bu o yeni sekmede ac menusunun ios 7 olmasindan kaynaklaniyor.
    itunes store'da bir sarki dinlerken baska sarkilari gezdiginde calan sarkinin en ustte operator ismiyle cakismasi. (s60_doctor iphone 5)

-Assistive Touch etkinlestirdikten sonra slide to unlock yapamadim telefonu kapatip actim ve ekrana asistive touch gelmeden hemen ekran kilidini actim yoksa kitleniyor ve ekran kilidini acamiyorsunuz.(otmotvmhndsi)

-Uygulamalar güncellenmiyor(alametifarika, Elensar77)

-Rehberim surekli siliniyor bekliyorum sonra kendi kendine geri geliyor (MetinMumcu)

-Google.com da arama kutucuğu yukarıda kalıyor, görünmüyor(bukars)

-telefon çekmiyor açıldıgında belli bir süre servis yok diyor bu süre içerisinde wifi açıldıgında hiç modem bulamıyor hiç bir aygıta bağlanamıyor ne zaman köşede TURKCELL yazarsa o zaman diğerleri aktif oluyor(hellbutcher00096)

-Telefon gorusmesinde birden ses kesiliyor sonra kendi kendine gorusme sonlandiriyor. iphone 4 (gopgop)

-Siride hatalar var. Siriyi aktiflestirmeye çalıştırdığım zaman siriyi etkisizlestir diyor. Kapattığım zaman siriyi aktif et diyor. ABD ingilizcesi Almanca ve Fransızca'da erkek ve kadın sesleri arasında geçiş yapılamıyor. Parola ekranındaki yazılar İngilizce. Telefonu uykuya aldığımda gelen ses ekran kapandıktan çok sonra geliyor. (Joyeux)

-Cihaz aniden ısınıyor. Şarj çabuk bitmekte. Ve Messageme uygulaması tamamen uyumsuz. Her menüye döndüğünüzde uygulamadan çıkış yapıyor. Bir bildirim defalarca kez geliyor.(NomadCRY)

-Network ayarlarında statik ip vermek istediğimde yine ufak bir problem gördüm. Wireless ağa katıldığımda, statik'e geldiğimde sadece dhcp'nin atadığı ip'yi gösteriyor. Wireless'tan çıkıp tekrar girdiğimde, gateway, netmask, dns kısımları da dolmuş olarak geliyor ve editlemeye izin veriyor.
    Telefon kilitliyken whatsapp'dan mesaj geldiğinde sağa kaydırarak göremedim. Sağa biraz kayıyor sonra kilit açmak için şifre ekranı geliyor. Aynı şeyi viber'da da yaşadım, kilitliyken açamadım (jpetrucci)

-Telefon klidi açıldığında üstteki turkcell ve şarj göstergeleri karmaşıyo 5 sn sonra düzeliyo , Gelen arama cevaplansa bile telefon ikonunda 1 işareti çıkıyor.(iphone 4, delgado505)

-Takvime yeni kayit girildiginde o tarihin altinda nokta olarak gosteriyordu, su an gostermiyor. (jpetrucci)

-Safari de yer imleri sekmesindeki orta seçeneğin yazısı dışarı taşmış bu düzeltilmeli.
    Kilitli ekranda müzik kontrollerindeki ses açma kapatmayı üste çok yakın yapmışlar ve tam verimle kullanılamıyor sesi kısmak istediğinizde ekran sağa kayıyor
    Hava durumunda konum servisinizde hava durumu açık olmazsa bildirim çubuğunda hava durumu yer almıyor (Myret Alpin)

-Multitasking açıkken telefonu yana eğince ana menüdeki ikonlarda kırılmalar oluyor (KakaoluBiskuviCetesi)

-Birini aramak için menüden kişiyi açıp biraz aşağı çekince aranacak kilinin ismi üst barın üstünde oluyor katman ayarsızlığı var (civilbugra)

-imessage da mesajlasirken iphone sarjda bile olsa sarjda dususler oluyor. aktif konusuyorsanizda mesajda ya sabit sekilde sarj duruyor ya da dusuyor. bir de kilit ekranindayken hizlica kilidi acar gibi yapip tekrar ekrani sola cekerseniz kilit ekrani resmi bir anda arka plan resmi oluyor. (barantr90)

-iOS 7 Beta 1 sürümünün iTunes ile haberleşmesi cidden berbat. USB ile bağlıyken 150 mb toplamda olan applicationları 15-20 dakika arası aktardı.
    Bazen ikonlar yerine tam oturmuyor, bir kaç saniye sonra ekran göz kırpıyor ve normal yerlerine oturmuş oluyorlar. (gahst)

Siz de cihazinizla birlikte yasadiklarinizi yazarsaniz sevinirim. Konu günceldir, sorunlar ilk mesaja eklenecektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi technical death metal -- 28 Haziran 2013; 22:43:25 >

• Beta sürümünde bunlarin olmasi normal. Bunu bile bile yüklemiş olman lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozerpeker61

Beta sürümünde bunlarin olmasi normal. Bunu bile bile yüklemiş olman lazım.

Tabiki de biliyordum. Amacim yasanan butun sorunlari tek baslik halinde toplayip bilgilenditmek. iOS 6'nin betasi cok daha sorunluydu

• şarkı sözleri delirmiş durumda. Çıkmıyolar ya da saçmasapan gözüküyorlar
  • Safariden resim yüklenmiyormuş. Daha kullanmadım İOS 7'yi ama kullananların şikayetlerinden biride bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KDGL -- 11 Haziran 2013; 15:08:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KDGL

Safariden resim yüklenmiyormuş. Daha kullanmadın İOS 7'yi ama kullananların şikayetlerinden biride bu.

bununla ilgili herhangi bir sorun yaşamadım, özellikle şimdi siz dedikten sonra bir daha denedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: technical death metal

quote:

Safariden resim yüklenmiyormuş. Daha kullanmadın İOS 7'yi ama kullananların şikayetlerinden biride bu.

bununla ilgili herhangi bir sorun yaşamadım, özellikle şimdi siz dedikten sonra bir daha denedim

UDID kaydınız var mı? Çünkü bu sorunu yaşayanların UDID kaydı yok.
  • quote:

ben yükledim şimdi?
  • quote:

quote:

quote:

UDID kaydınız var mı? Çünkü bu sorunu yaşayanların UDID kaydı yok.

hayır benim de UDID kaydı bulunmamakta

• Beyler kisa yollarda 3g yok ?

• quote:

Orijinalden alıntı: erdal86

Beyler kisa yollarda 3g yok ?

Durum herkeste böyle, control centerdaki ikonları kullanıcı ayarlayamıyor. En azından şimdilik

• sorun degilde gordugum eksiklik alttan cikan yerde konum servisi ve 3g nin olmamasi

• quote:

quote:

Durum herkeste böyle, control centerdaki ikonları kullanıcı ayarlayamıyor. En azından şimdilik

Birde ekrani asagiya cekip tweet face durumu yapiyorduk inlarda bulamadim yok mu ?

• quote:

quote:

Tabiki de biliyordum. Amacim yasanan butun sorunlari tek baslik halinde toplayip bilgilenditmek. iOS 6'nin betasi cok daha sorunluydu

sonbaharı sabırsızlıkla bekliyorum ios7 çok hoşuma gitti. Genel anlamda nasıl peki biraz bahsedermisin. Menü geçişleri, arayüs vs ??
  • quote:

quote:

quote:

Birde ekrani asagiya cekip tweet face durumu yapiyorduk inlarda bulamadim yok mu ?

maalesef o paylaşma araçlarını ben de bulamadım

• Ben cok begendim ama bazi eksikler var birde kasiyor iphone 4 kasamayi beta diye tahmin ediyorum

• quote:

quote:

Bence ayarlanmaması daha güzel zaten. fazla özgür olmak hoşuma gitmez. O yüzden apple den yanayım hep.

• Mesajlari silerken eziyet var
    İletim raporu ve bluetooth 3g kisayol hicbiri gelmedi

• quote:

quote:

quote:

sonbaharı sabırsızlıkla bekliyorum ios7 çok hoşuma gitti. Genel anlamda nasıl peki biraz bahsedermisin. Menü geçişleri, arayüs vs ??

Şahsen ben iphone 5 te "günlük kullanımımı" etkileyecek kadar bir sorun yaşamadım. Hani dediim gibi benim için wallpaper hareket etmese de, notlarda sözlük çalışmasa da olur. Bazı arkadaşlar takılmalar donmalar oluyor dedi bende hiç donma olmadı hatta ios6'da yaşadığım wifi sıkıntısı düzeldi bile diyebilirim.
    Sonuçta tercihinize bağlı bir şey, isterseniz yükleyin bir sorun yaşadığınızda tekrar iOS 6'ya dönebilirsiniz. tabi yedeklemeyi unutmayın

• Bir fotorak cekin bakalim ne kadar surecek

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.