Şimdi Ara

iOS 5 (Ana Konu) Yenilikler ve Sorunlar İçin İlk Mesajı Okuyunuz! Güncellenecek! (131. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.900
Cevap
3
Favori
109.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 129130131132133
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar bu imessage ve facetime ucretlimi wifi ile bagli olsak bile??? Su anda arkadasimda da bende de 4 var ve imessage icin maillerimiz var mobileme mail adresleri ve bana mesaj atmis direk imessage olarak gelmis mesaj ucretlendirme olurmu acaba? Facetimei kullansam onda da bi ucretlendirme varmidir tesekkurler simdiden cevaplar icin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XaNtRiC

quote:

Orijinalden alıntı: scopus

Telefon sinyal çekmeyen bir ortamdan çeken bir ortama geçince. Sanırım telefon bir yere mesaj gönderiyor ve 0.75 kuruş gidiyor bu başıma 3-4 kez geldi acaba neden kaynaklanıyor olabilir.

iMessage ve FaceTime açıldığında yurtdışına bir mesaj gönderiliyor. Kapatıp açarsanız da aynı şey oluyor. Tam emin değilim ama bence böyle :)

benm okulumda telefon hıc cekmez. yatarken de aırplane moduna alırım telefonu.benm telefon paso cekmeyen bi mekanda bulunuo. her ders sonrası 80 kurus oduyceksem ve her aksam da bı 80 oduyceksem eksık kalsık facetıme.
    ben bu yuzden facetime ve imessage kullanamıcakmıyım yane. iki tane program kullanıcaz die de ayda 200 300 tl fatura odeyemem.

• safaride gizli dolasma acik olunca safari siyah oluyor cok hosuma gitti
    ama foruma her giriste giris yapmam gerekiyor
    dvar midir bi yolu :)
  • Daha önce soruldu mu bilmiyorum ama benim bir sıkıntım var. Eski sürümlerde ayarlar/mesajlar da mesaj geldiğindeki önizlemeyi kapatabiliyorduk ancak iOS5 için bulamadım bu ayarı. Bu ayar kaldırıldı mı yoksa başka bir yere mi taşındı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Enchantedd

Daha önce soruldu mu bilmiyorum ama benim bir sıkıntım var. Eski sürümlerde ayarlar/mesajlar da mesaj geldiğindeki önizlemeyi kapatabiliyorduk ancak iOS5 için bulamadım bu ayarı. Bu ayar kaldırıldı mı yoksa başka bir yere mi taşındı acaba?

bildirimler-mesajlar kisiminda
    bnde ilk basta yok sanmistim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan.Turan

safaride gizli dolasma acik olunca safari siyah oluyor cok hosuma gitti

gizli dolasmadan kastın ne acaba? hocam
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Enchantedd

Daha önce soruldu mu bilmiyorum ama benim bir sıkıntım var. Eski sürümlerde ayarlar/mesajlar da mesaj geldiğindeki önizlemeyi kapatabiliyorduk ancak iOS5 için bulamadım bu ayarı. Bu ayar kaldırıldı mı yoksa başka bir yere mi taşındı acaba?

bildirimler-mesajlar kisiminda
    bnde ilk basta yok sanmistim

Çok teşekkürler. Çok gerekli bir şeydi bu benim için

• quote:

Orijinalden alıntı: littlesparrow

quote:

google da falan aradiklarimiz kayit altina alinmiyor
  • quote:

quote:

quote:

bunu duymustum ama işe yaramaz diye umursamamıştım baska ekstraları varmı bu meredin.. ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

bunu duymustum ama işe yaramaz diye umursamamıştım baska ekstraları varmı bu meredin.. ?

foruma tekrar giriste yine sifremi falan istiyor
    bu yuzden kapamak zorunda kaldim
    iste safaride ne yaparsak kayit altina almiyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

foruma tekrar giriste yine sifremi falan istiyor
    bu yuzden kapamak zorunda kaldim
    iste safaride ne yaparsak kayit altina almiyor

peki bu wifi da sync 0x80007f hatası verıyor sence neden olabilir ?

• jbli mi
  • hyr değil sync yapıyor sorun yok ama arada o sorun cıkıyor niyeyse? anlam vermıs degılım :S
    jb olayina gelince halen yapamadım biraz kafa karıstırıcı geldi ugrasmadım untethered beklıyorum.. ipsw yi kabul etmiyor red snow deneyım dıyorum salak makına kitliyor programı kapatıyor hemen... mac almamın zamanı gelmiş galiba :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: BuRCo

Arkadaşlar ,

FACEtIME ve imessage aktif etmek istediğimde operatörünüz kısa mesajlar vb için ücretlendirebilir diyor..

Varmı böyle birşey ?

Vodafone kullanıyorum.

facetime ve imessage etkinlestirmek icin 35kurus mesaj parasi aliyor yurtdisina mesaj attigi icin her etkinlestirmede bu parayi aliyor haberiniz olsun vodafonedan guncel kullanima girdigimde 4 kere bu para cekilmis olarak gordum ustelik mesaj hakkim olmasina ragmen yani 1kere etkinlestirin bi daa dokunmayin
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreadknight

Merhaba arkadaslar,
    ipad 1'e ios 5 yukledim ama notification bar yok mu acaba? Ben mi bulamadım, bilen var ise yardımcı olabilir mi?

hocam parmagini ipadin en ustunden asagiya dooru surukle cikiyor
  • Bilgisayarımı yaptırıp hayırlısıyla iOS5'e geçişimi yaptım bugün.

Her işlemi baştan sona iTunes ile yaptım, önce yedek aldım daha sonra iOS5 indirildi ve kendisi tekrar yedek aldıktan sonra kuruluma başladı. Yedek için 6GB boş alan istedi onu da yarattım bazı şeyleri silerek.

iOS5 kuruldu; fotoğraflarım, müziklerim, uygulamalarım, rehberim, mesajlarım, ayarlarım, notlarım, takvimim aklınıza gelebilecek her şey nasıl bıraktıysam o şekilde kurulumu tamamladı. Utanmasa arka planda açık kalmış uygulamaları bile geri açacaktı.

Kurulum sonrasında başta İşCep olmak üzere uygulamalarım sıkıntısız olarak çalışıyor. Burada müzikler v.s geri gelmiyor şeklinde okudum ama iTunes nasıl bıraktıysanız o şekilde teslim ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: _Maxy_

Bilgisayarımı yaptırıp hayırlısıyla iOS5'e geçişimi yaptım bugün.

Her işlemi baştan sona iTunes ile yaptım, önce yedek aldım daha sonra iOS5 indirildi ve kendisi tekrar yedek aldıktan sonra kuruluma başladı. Yedek için 6GB boş alan istedi onu da yarattım bazı şeyleri silerek.

iOS5 kuruldu; fotoğraflarım, müziklerim, uygulamalarım, rehberim, mesajlarım, ayarlarım, notlarım, takvimim aklınıza gelebilecek her şey nasıl bıraktıysam o şekilde kurulumu tamamladı. Utanmasa arka planda açık kalmış uygulamaları bile geri açacaktı.

Kurulum sonrasında başta İşCep olmak üzere uygulamalarım sıkıntısız olarak çalışıyor. Burada müzikler v.s geri gelmiyor şeklinde okudum ama iTunes nasıl bıraktıysanız o şekilde teslim ediyor.

1 haftalık IP4 kullanıcısı olarak bende ilk güncelleme işlemimi ios5 ile gerçekleştirdim ve hiç bir sorun yaşamadım çok şükür.

Telefonu nasıl bıraktıysam herşey o şekilde geri yüklendi ve hayran oldugum iphone telefonum böylece beni kendine dahada hayran bıraktı :)

• Arkadaşlar ios5 sürümlü 3gs kullanıyorum. Ancak mesaj geldiği zaman titreşimde ve seste bir gariplik var. Mesaj bildirim sesi sanki takılmış gibi üst üste gelen 3-4 mesaj bildirim sesi gibi geliyor. Aynı şey tireşimde de oluyor. Bu bahsettiğim sorun sorun sadece mesajlarda oluyor. Yani aramalarda böyle bir sıkıntı yok. Bu sorunu yaşayan ve/veya çözümü bilen bir arkadaş var mı ? Acaba yazılımsal ve birçok kişide görünen bir hata mı ?
  • Şarj konusunda şikayeti olan arkadaşlar.. Aşağıdaki yazı sizin için... iphoneturkey'den alıntıdır..

iOS 5 Güncelleme Sonrası Performans Sorunları

Bazı kullanıcılarımız, iOS 5 sonrası cihazlarının yavaşladığını, daha fazla pil tükettiğini veya temel sistem uygulamalarının düzgün çalışmadığını söylüyorlar. Aslında bu sıkıntılar, geçtiğimiz yıllardaki benzer büyük iOS sürüm geçişlerinde de olmuştu. Özellikle geçen seneki iOS 4 geçişi sonrası.

Bu tip sorunlar yaşayanlara önerim cihazlarını tekrar iTunes ile Restore (Geri Yükleme) etmeleri. Fakat Restore sonrası yedekten geri yükleme yapınca soruna neden olan konfigürasyonlar geri geldiği için, temiz bir Restore (Setup as a new iPhone) yapmak bazen çok daha iyi oluyor. Bu yüzden eğer iOS 5 ile ciddi sorunlar yaşıyorsanız, geçen sene paylaştığımız iOS 4 Güncellemesi ve Performans Sorunları başlıklı yazımızda paylaştığımız gibi cihazınıza temiz bir kurulum yapabilirsiniz. Biraz zahmetli ve bir miktar veri kaybına sebep olan bir işlem ve ama genelde kesin çözüm oluyor. Bu yüzden yedekten dönüş yapılan Restore işe yaramaz ise, temiz bir kurulumu deneyin derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mrking

Arkadaşlar ios5 sürümlü 3gs kullanıyorum. Ancak mesaj geldiği zaman titreşimde ve seste bir gariplik var. Mesaj bildirim sesi sanki takılmış gibi üst üste gelen 3-4 mesaj bildirim sesi gibi geliyor. Aynı şey tireşimde de oluyor. Bu bahsettiğim sorun sorun sadece mesajlarda oluyor. Yani aramalarda böyle bir sıkıntı yok. Bu sorunu yaşayan ve/veya çözümü bilen bir arkadaş var mı ? Acaba yazılımsal ve birçok kişide görünen bir hata mı ?

Ayni sorun basta bendede vardi telefonu acip kapattim duzeldi dun gine basladi msj geldiginde titresim yada sms sesi 3-4 kez takiliyor cok kotu bir durum sessizde ve titresimsiz kullaniyorum o yuzden telefonu

• 
Sayfa: önceki 129130131132133
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.