Şimdi Ara

iOs 5.0.1 iPhone 4S ve iPad 2 JB Çıktı! Windows YENİ versiyon yayınlandı. (Tek tuşla JB) (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.602
Cevap
10
Favori
88.946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler Merak ettiğim bişi var ipad 2 yi yeni aldığım için forumlardan bilgi ediniyorum az cok bilgi edindim sayenizde... merak ettiğim bir kaç şeyde otomatik güncellenirmi bu ipad 2 şu an shsh 5.0.1 405 kaydı yaptım pc ye bağlamaya korkuyorum itunes otomatik güncelleme yapacak diye beta3'u şimdi pc ye bağlarsam otomatik güncelleme yaparmı ipad 2 merak ettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: qaris

Beyler Merak ettiğim bişi var ipad 2 yi yeni aldığım için forumlardan bilgi ediniyorum az cok bilgi edindim sayenizde... merak ettiğim bir kaç şeyde otomatik güncellenirmi bu ipad 2 şu an shsh 5.0.1 405 kaydı yaptım pc ye bağlamaya korkuyorum itunes otomatik güncelleme yapacak diye beta3'u şimdi pc ye bağlarsam otomatik güncelleme yaparmı ipad 2 merak ettim

Sen istemediğin sürece güncelleme yapmaz kardeşim rahat ol ve 5.01'de kal...
  • sağol kardeşim valla ilk defa JB yapıcam ipad 2 yi bakalım nasıl faydalanıcaz 4S için diolar ama ipad 2 içinde cıkar heralde
  • quote:

sağol kardeşim valla ilk defa JB yapıcam ipad 2 yi bakalım nasıl faydalanıcaz 4S için diolar ama ipad 2 içinde cıkar heralde

A5'ler için gelecek yani hem 4S hemde iPad2 ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mareşal_T®

Bu açıldı açılmadı olayları da biraz ilginç ve ilgi çekici şimdi jb eğer bir açık üstünden yapılıyorsa ve bu açık sürekli olarak güncellemelerle kapanıyorsa nasıl oluyor da yeniden jb sürekli olarak üretiliyor bunu anlamak zor.

Yada IOS sürekli olarak bir açık bırakmak zorunda mı? yada bu son açık mı? :) 5.1'den itibaren babalarda mıyız? Bu konuda fikir sahibi birisi terimleri kullanmayarak yada terimleri kullanırsa da açıklamasını yaparak şu olayı anlatabilir mi?

Benim gibi yeni iphone kullanıcıları için bu bir ihtiyaç olmaya başladı çünkü iphone'yi aldığım günden beri dünya soru kafamda dönüp duruyor eğer bundan sonraki sürümler için jb artık çok güç ise ben direk olarak 5.1'e yönelip jb yapmadan kullanmaya devam edip bu duruma alışmak istiyorum

Jb'ler her versiyonda farklı bir açık bulunarak yapılıyor... bir sonraki sürümdede bu açığı görüp kapatıyorlar... IOS sürekli bilerek açık bırakmıyor, insanlar haftalarca bu açıkları bulmak için uğraşıyorlar, 5.1 de JB olur olmaz bilinmez tabi ama 5.1'de olmaz 5.2 de olur 5.3 te olur... Bundan sonraki iPhone sürümlerinde JB olmasa bile paşa paşa 5.01 de kalırsın ve JB'li (ipad2 veya 4S) olarak kullanmaya devam edersin...

Ama yok bana göre değil bu işler diyorsan sürekli güncellemeleri yaparak, güncel sürümlü ama JB siz bir 4S veya iPad2 ya sahip olursun, ama sonrasında pişman olma olasılığın çok yüksek

• quote:

Orijinalden alıntı: PAŞA

quote:

sağol kardeşim valla ilk defa JB yapıcam ipad 2 yi bakalım nasıl faydalanıcaz 4S için diolar ama ipad 2 içinde cıkar heralde

A5'ler için gelecek yani hem 4S hemde iPad2 ...

Birde bu JB de itunes teki bütün uygulamalar oyunlar vs varmıdır ?
  • Tabiki hatta orada olmayanlar bile var :)
  • untethered jailbreak ne? Tethered Jb ne?
  • quote:

Orijinalden alıntı: afsdfas

untethered jailbreak ne? Tethered Jb ne?

Untethered JB kısaca telefonunuzu rahatlıkla kapatıp açabileceğiniz JB türü.
    Tethered JB de ise, telefonunuz kapandığında bilgisayara bağlayıp ilgili programı çalıştırmadıkça telefonunuzu açamazsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sam0

quote:

Orijinalden alıntı: afsdfas

untethered jailbreak ne? Tethered Jb ne?

Untethered JB kısaca telefonunuzu rahatlıkla kapatıp açabileceğiniz JB türü.
    Tethered JB de ise, telefonunuz kapandığında bilgisayara bağlayıp ilgili programı çalıştırmadıkça telefonunuzu açamazsınız.

Bizim beklediğimiz Untethered oluyor yani dimi:)

İlk defa Jb yapacağım için soruyorum kusura bakmayın.
  • merhaba. ipad 2 4.3.3 jb yuklu. shsh kaydi olarak cydia da 4.3.3 4.3.5 5.0.1 yaziyor. simdi bu ipad 2 icin jb cikacak heralde. bir iki haftaya umarim en gec kullanili olur.

ben simdi update yapmalimiyim direk 5.0.1 e itunes uzerinden. 5.1 cikinca benim icin gecmi olucak bunu hic anlamadim. su an nasil itunes 9 versiyonunu kullanabiliyorsam iosunda 5.0.1 versiyonunu 5.1. cikinca kuramiyacakmiyim?

lutfen bu durumu biri bana aciklayabilirmi? bi de itunes uzerinden yukleme yaparsam nolur yada jb cikacakta ben olusturulan yeni ios setuplari ilemi guncelleyecem? hem ipad hem iphone hic jb yapmadim o yuzden kusura bakmayin lutfen belki cok komik sorulardir ama iste bilmiyoruz..
  • 9A406 ya yapabiliyoruz değil mi sıkıntı yok ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jst1907

9A406 ya yapabiliyoruz değil mi sıkıntı yok ?

Sıkıntı yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ATAKAN2009

quote:

Sıkıntı yok...

Hocam TinyUmbrella ile shsh kaydını almıştım, 5.0.1 ipsw dosyası da var elimde, nasıl düşüreceğim şimdi ? düşürmeyi denerken recovery modda kaldı telefon
  • quote:

quote:

quote:

Sıkıntı yok...

Hocam TinyUmbrella ile shsh kaydını almıştım, 5.0.1 ipsw dosyası da var elimde, nasıl düşüreceğim şimdi ? düşürmeyi denerken recovery modda kaldı telefon

4.3.3 mi donus yapmak istiyorsunuz ?
  • quote:

quote:

quote:

Sıkıntı yok...

Siz hangi versiyondan düşeceksınız?Tıynumberalla ıle shsh kaydı aldıgınızdan tenıden restore yapacaksanız Hostdosyası ıcınde apple server adreslerını sılın ayrıca ETC ıcınde olan tıynumberallahost dosyasınıda sılın kaydedın cıkıp Pc yı yenıden başlatın rahatlıkla yukleme yapacaksınız...

• 5.1 den 5.0.1 e düşürmek istiyorum , shsh kaydım var. Dfu moda almam felan gerekiyor mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jst1907 -- 16 Ocak 2012; 19:54:30 >
  • quote:

5.1 den 5.0.1 e düşürmek istiyorum , shsh kaydım var. Dfu moda almam felan gerekiyor mu ?

Yukarda yazdıgım sekılde yapın bır öncekı mesajda yazdım...
  • Windows / system32 / driver/ Ect klasorundeki host dosyasini notepad ile acin icinde yazilanlari temizleyin ve bos bir sekilde kaydedin ( ama yedegini masaustune almayi unutmayin ) ardindan tinyumbrella host dosyasi varsa onu komple silin bilgisayari yeniden baslatin dfu moda alin cihazi ve islemi tekrar yapin kolay gelsi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: siakawa

Windows / system32 / driver/ Ect klasorundeki host dosyasini notepad ile acin icinde yazilanlari temizleyin ve bos bir sekilde kaydedin ( ama yedegini masaustune almayi unutmayin ) ardindan tinyumbrella host dosyasi varsa onu komple silin bilgisayari yeniden baslatin dfu moda alin cihazi ve islemi tekrar yapin kolay gelsi..

• 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.