Şimdi Ara

iOS 16 [ ANA KONU ] 16.7.6 (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.426
Cevap
217
Favori
770.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    13 Pro bende de çalışmıyor

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Exodus33 kullanıcısına yanıt
    Beta sürüme geçmeye karar vermeden önce daha kısa pil süresine ,ani stabilite sorunlarına hazırlıklı olmalısınız .Kullandığınız özel uygulamalar içinden hatalar sizi etkilese bile mazur görmeniz gerekli.Beta kullanan kişinin pil süresi ile stock sürümün pil kullanım süresi farklıdır.Pil daha iyi diyen dostlar , bir önceki beta sürümüne göre yorum yapıyorlar.İOS 15.6 performansını , iOS 16 beta sürümünde bekleyemezsiniz.Bazı bug ‘lar sizde çok aşırı olurken başka kullanıcıda görmeme riski bulunuyor.Tamamen sizin özel kullanımınızdaki performans ,GUI ve pil ( ısınma ) vs hesaplayarak geçmekte yarar var ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QRocKfire -- 10 Ağustos 2022; 15:31:49 >
  • Yeni betada ziraat mobil ve qnb mobil çalışmıyor. Sürekli uygulamadan atıyor.

• ExpeLLee kullanıcısına yanıt

Bendede aynı sorun mevcut hocam. Çözebilirseniz bi şekilde haberleşelim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • shindorei kullanıcısına yanıt
    Yani ios 16 geldiği zaman normal bir sekilde güncelleyip devam ediyoruz dimi ? Beta sil tekrardan 16 yı yükle gibisinden .

• Arkadaslar biraz fazla soru sordum kusura bakmayın son olarak az önce 16 betaya geçtim ama cihazı en son 1 ay önce yedeklemiştim şu an fotoğraf ve videoları yedekleyebilir miyim icloud ‘a yoksa beta sürüm oldugu için yedeklenmiyor mu ?

• serjuinho kullanıcısına yanıt
    Önceki beta daha iyiydi. Galeride sıkıntılar yaşıyorum bu betada. Anılar widgeti de hata veriyor. Artı biraz fazla ısınıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Yedekleniyor icloud a. Ama ios 15 e geri dönerseniz kullanamazsınız diye biliyorum. Yedeğiniz sadece ios 16 da çalışır.

Beta son sürüm çıktığında ise sadece ayarlardan beta profilini silip hayatımıza devam edecez başka bişey yapmaya gerek yok.

Ha ama dersenizki ben emin olmak istiyorum hatasız temiz olduğuna; ya ayarlardan cihazı sıfırlayıp yada itunes dan ios 16 tekrar yükleyip (temiz kurulum) icloud dan da ios 16 yedeğinizi alabilirsiniz.

Ama artık betadasınız 15 teyken itunes a kablo ile bağlanıp yedek almadıysanız. Yedeği tekrar 15 e döndürmenin bir yolu yok.

• DARKKNIGHT54 kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam 15 e dönmüycem zaten bir sıkıntı yok o zaman . Peki ios 16 nın son final sürümü yayınlandığında kullandığımız betayı tam olarak nasıl silicez yada ayarlardan otomatik olarak bana ios 16 indir mi diyecek ?

Silmeyeceksiniz sadece beta profilini silip beta güncellemelerini almayı durduracaksınız.

Genelde RC sürümü stock sürümle genelde aynı oluyor.Son anda acil bir değişim olursa stock sürüm farklı olur.Stock sürüm ile aynı olduğunu tahmin edersek ios 16 çıktığında güncelleme alınmaz …

iOS 16 RC beta profili 30 günlük bir kullanım süreci olacaktır.silmezseniz örneğin 15 gün sonra ios 16.0.1 çıkarsa güncelleme alamazsınız.Fakat 30 gün dolduğunda otomatik iPhone kapanıp açılır ve beta profil kaybolur.Çünkü iPhone internete bağlı olacaktır.iCloud yedeği alacaktır …

iOS 16 beta profili devre dışı olduğu için örneğin 16.1 de başlayacak betaya dahil olmaz.Artık normal sürüme geçmiş olur.Her sürümün betası özel seri nosu barındırır.Örneğin 16.1 beta profili ,16.2 kullanılamaz …

Yapılacak tek şey RC çıkınca beta profilini silmek gerekiyor.Zaten basit bir işlemle siliniyor …

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QRocKfire -- 11 Ağustos 2022; 13:18:25 >
  • Pil yüzdesinin gösterge içinde yer alması hoş olmuş. Bu özellik iPad ve Mac’lere de gelecek mi acaba?

• Ana sürüm iOS 16 yayınlanması için,8 bete ve RC sürümü geçmesi gerekiyor.Bağzı durumlarda RC iki olabiliyor.İOS 16 beta 8 itibari ile geçilebilir durumda olacaktır

• İOS 16 beta 5 sürümünündeki yenlikler
    iOS 16 beta 5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hissiz B 1 R adaM -- 11 Ağustos 2022; 14:3:2 >
  • Çok net söylüyorum böyle aptalca şeyi anca apple yapar zaten 5 yıl aradan sonra çentikli telefonlar için batarya yüzdesini direkt ekranda göstermeyi eklemişler public beta 3 e sağ üstten indirip bakmaya gerek olmasın diye.

Fakat 11, 13 ve 12 mini de yok bu özellik saka bunlar gerçekten

• iOS 16 Beta 5'teki yenilikler …

iOS 16 [ ANA KONU ] 16.7.6

8 Ağustos 2022 Pazartesi beşinci beta sürümünü test amacıyla geliştiriciler için yayınlandı. iOS 16 işletim sisteminde bazı küçük ama dikkate değer değişiklikler getirdi …

Durum Çubuğundaki Pil Yüzdesi ..

Durum çubuğundaki pil simgesi, artık Ayarlar uygulamasının Pil bölümünde açılabilen bir özellik olan tam pil yüzdesini gösteriyor …

Bul uygulamsına yeni ses bildirimi eklendi …

Cihazlarınızdan biri için Bul uygulamasındaki "Ses Çal" seçeneğini kullandığınızda , ‌iPhone‌ modellerinde çalan yeni bir ses eklenmiş durumda. Biraz daha yüksek ve önceki ‌iOS 16‌ sürümlerinde bulunan sesten farklılık göstermektedir .. .

Kilit Ekranı Şimdi Yürütülüyor Görüntüleyici …

‌iOS 16‌'nın üçüncü beta sürümüne tam ekran bir müzik çalar tam ekran bir müzik çalar eklendi ve beşinci beta, canlı bir mini görselleştirici sunuyor …

Ekran görüntüleri …

Bir ekran görüntüsü aldığınızda, düzenleyin ve ardından "Bitti"ye dokunun, ekran görüntüsünü silmek yerine "Kopyala ve Sil" için yeni bir seçenek vardır …

Müzik Uygulaması …

Apple, Dolby Atmos ve Lossless göstergelerinin görüntülendiği yeri biraz değiştirdi. Bilgiler artık Oynat ve Karıştır düğmelerinin altında değil, türün hemen yanında …

Acil çağrı …

Acil durum ekranına gitmek için yan düğmeyi basılı tuttuğunuzda veya hızlı bir şekilde bastığınızda, "Acil SOS", "Acil Çağrı" olarak yeniden adlandırıldı…

Apple Watch'tan iPhone'a bağlanırken yeni bir bildirim sesi …

Kontrol Merkezine gitmek için Apple Watch'ta yukarı kaydırdığınızda, yerini bulmak için ‌iPhone‌ cihazınıza ping atmak için ‌iPhone‌ simgesine dokunursanız, yeni bir ses duyarsınız. Yeni ‌Find My‌ sesiyle aynı ses …

Diğer Yeni Özellikler …

‌iOS 16‌ beta 5'te sürümünde sistem altyapı güncellemeleri hızla devam ediliyor …

İOS 16 beta 5 sürümünden kaldırılan
    özellikler ..

Tüm beta süreçlerinde deneysel olarak eklenen özellikler ,stock sürüm çıkmadan kaldırılma yolu seçilebiliyor …

Kisa yollarda eklenen bağzı yararlı yöntemler kaldırıldı.Sistem altyapısındaki değişimleri ( GUI vs .) son kullanıcılar tarafından farkedemesede eksilmeler söz konusu .Geliştirici mod özelliginde bulunan güvenlik özeliklerinden bir kısmı çıkarılmış durumda …

Perspektif yakınlaştırma fonksiyonu kaldırıldı …

Kilit Ekranı duvar kağıtları için Perspektif Yakınlaştırma özelliği kaldırıldı. Devre dışı bırakma düğmesi de kaldırıldı …

Genel bir değerlendirme …

iOS 16 beta 5 ,bir önceki betaya göre pil performansı artırılmış durumda.Tabiki stock sürüm 15.6 ile performans ve pil kullanım oranlarına yaklaşamıyor.Stock sürüm kullanımına devam etmek en mantıklı seçenek olmaya devam ediyor.Geçiş için iOS 16 RC sürümünü beklemenizi tavsiye ediyorum …

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QRocKfire -- 11 Ağustos 2022; 16:11:43 >

• Merhaba ios 16 ipadimde 50gb fotograf var hepsini iclouda yedekledim fakat icloud yedegindeki fotograflar 35gb yer kapliyor bunun nedenini bilen var mi?

• alik21 kullanıcısına yanıt
    Her donanım ayrı yedek alır.iPad alınan yedek iphone’de geçerli olmaz.iPad ve iPhone resimler ayrı ayrı bulunuyor olabilir.iPhone yedeğinde 15 GB resim yedeği alınmışsa ,iPad de yedek 35 olarak kalır.50 GB dan kayıp olmaz.Böyle bir yedek aldıysanız her cihazdaki yedek boyutu farklı olacaktır.iki cihazın yedeği toplamı 50 GB olacaktır.Albüm ver resim paylaş açıksa o hesaba bağlı tüm donanımlarda 50 GB görünür ama yedek boyutu farklı görünür …

Net olarak görmek için Ayarlar /iCloud /saklama alanı / saklama alanını yönet kısmında yedeğiniz görünecektir. Resim boyutunuzu kontrol edin.Hem iPad bakın hemde iPhone bu şekilde bakın.Toplam resim boyutlar farklıda olsa 50GB görecektir …

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QRocKfire -- 12 Ağustos 2022; 12:3:30 >
  • QRocKfire kullanıcısına yanıt
    Hocam aynı icloud hesabından mac/iphone/ipad e giriş yaptığınızda tek fotoğraf arşivi oluşturup onun yedeğini almıyor mu? Mac içerisinde ayrı bie arşiv oluşturuyor ancak iphone ve ipad için böyle bir işlem var mı bilmiyorum. Bu yüzden yedeklemelerde fotoğraf arşivini tek olarak gösteriyor ancak cihazların yedekleri ise ayrı ayrı.

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.