Şimdi Ara

iOS 15: Safari adres çubuğu yeri nasıl değiştirilir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
2
Favori
2.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iOS 15: Safari adres çubuğu yeri nasıl değiştirilir?

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan iOS 15 güncellemesiyle birlikte, iPhone kullanıcıları Safari'de birtakım değişikliklerle karşılaştı. Bu değişikliklerden biri de adres çubuğu tarafındaydı. Zira adres çubuğu artık varsayılan olarak ekranın aşağısında geliyor.

Ayrıca Bkz.iOS 15'in dikkat çeken 10 özelliği: Yeni özellikler nasıl kullanılır?

Bu değişikliği tek elle kullanımı kolaylaştırmak için yaptığını belirten Apple, kullanıcılara eski görünüme dönme seçeneği de sunuyor. Peki URL çubuğu tekrar eski haline nasıl getirilir? İşte adım adım iOS 15 adres çubuğunu eski hale getirme:

iOS 15 Safari'yi eski hale getirme

iOS 15: Safari adres çubuğu yeri nasıl değiştirilir?

1. Safari uygulamasını açın.

2. Alttaki adres/arama çubuğunun solunda bulunan “aA” simgesine dokunun.

3. Ardından üst adres çubuğunu göstere dokunun.

Adres çubuğunu tekrar aşağıya almak isterseniz de ekranın üstündeki adres/arama çubuğundaki “aA” simgesine dokunup, açılan ekrandan alt sekme çubuğunu göster seçeneğine tıklamalısınız.

• Ahahahah beta başından beri kullanıyorum üstte adres çubuğunu çoktan unutttum. Yerini değişmeyin alışınca inanılmaz kolaylıj

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Bence de yerini değiştirmeyin,alışınca daha çok hoşunuza gidecek ve iyi ki yaptım diyeceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maestro001 -- 22 Eylül 2021; 14:46:1 >
  • Çubuğun başında aA gözükmüyor bende :/

• steven_stiffler kullanıcısına yanıt
    Bir web sitesine girince görünmeye başlıyor

• Aman ne büyük yenilik :D

Hadi hep beraber tüm applecilar olarak 1 yıl bunu konuşalım

• sedatistan kullanıcısına yanıt
    Şu inavasyon takıntısı nedir? beta aşamasında ki 0 optimizasyona sahip cihazlar kullanmak istiyorsan git xiaomiye(sırf ucuz diye alınan bu marka Çin’in en büyük oyunudur).İnavasyon dediğin büyük olması mı gerekiyor?Hergün herkes safari,chrome kullanıyor bu küçük değişiklik bile daha kolaylık sağlıyor.Sanırım sen ömründe iPhone kullanmamış ve kullanamayacak olmana rağmen iPhone en çok çamur atanlardansın.
    İphone 13 Pro satın aldım.İnavasyon yok diye ağlayan androidçiler xiaomi,pocosuna baksın.

• steven_stiffler kullanıcısına yanıt
    Ayarlar uygulamasından Safari kısmına gelerek de ayarlayabilirsiniz yerini.

• Asagida daha kullanisli olmus gibi fakat biraz incelmesi gerekiyor gibi. Ayrica vazgec butonu yukarida kalmis, ona ulasmak zornoluyor biraz, onu da duzeltirler umarim.

• Yusuf12345ok kullanıcısına yanıt

Inovasyon androidcilerin 10 yıl önce yaptığı şeyleri, yapıp milletin şakşaklamasını beklemek değildir! Evet ne yazık ki hiç Iphone kullanmayacağım.

O parayı verdim mi bilgisayar gibi bir şeyvermesi gerek bana. Ama bu alt tarafı telefon! Ayrıca android telefonların( farkındaysan marka belirtmiyorum) çok çok gerisinde bir donanım ve yenilik sunuyor.

Bir diğer olaysa ulan ben yazılımcıyım benim ihtiyacım yok böyle bir telefona cebimde 1300TL lik telefon. whatsapp var mı var,foto çekiyor mu çekiyor, mail okuyabiliyom mu? evet. EEEEEE?

Gösteriş hacı benim 1300Tl lik telefonun yapamayıp. Iphonun yaptığı ne var?

Ay pardon search barın yeri değiştirilmiş.

Ahmet abiiiii havai fişekleri sal abi sal sal sal!

Sen 1300 brime kalitesiz bir android almışsın ben 1200 birime iphone 13 pro 256 GB sipariş verdim bunu konuşabilirsiniz?
    Canlı Metin özelliğini androidde hiç görmedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yusuf12345ok -- 23 Eylül 2021; 12:23:59 >
    Gucci 10.000e canta satiyor, ben 30 liraya decathlon dan aldim. Demekki gucci kullananlar salak. Oneri seviyeniz bu…

• odysseus83 kullanıcısına yanıt
    Ben 1300 birime o hangi telefonu almış ben hangi telefonu aldığımdan bahsettim, 10.000 birime floridadan beş tane Gucci çanta alabiliyorum siz ise belki 1 tane.
    (Guccı Jackie 1961 GG yüce tuval baz alınmıştır)

Hem ne alaka?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yusuf12345ok -- 23 Eylül 2021; 15:46:59 >
  • Yusuf12345ok kullanıcısına yanıt
    Ben size yazmadim dikkatli bakarsaniz sedatistan nickli arkadaşa yazdim:)

• quote:

Orijinalden alıntı: odysseus83

Ben size yazmadim dikkatli bakarsaniz sedatistan nickli arkadaşa yazdim:)
    Dikkat etmemiştim
    Pardon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yusuf12345ok -- 23 Eylül 2021; 18:3:54 >
  • odysseus83 kullanıcısına yanıt

Hızlı kapıyorsun.

• Adres çubuğunun altta olması daha pratik. Ayrıca adres çubuğunu aşağıdan yukarıya doğru kaydırınca "açık sekmeler" ekranına gidilebiliyor; adres çubuğu yukarıdayken bu yapılamıyor.

• Zaten üstte olmasının tek nedeni masa üstü bilgisayarlardan kalma alışkanlık.

• Şu birim saçmalığından ne zaman vazgeçeceğiz? Birim olarak kıyaslama yapacaksak biz Norveç'ten iyiyiz. :) Bir ülkede alım gücü birim üzerinden değil alınan ücret ve giderler üzerinden hesaplanır, her ülkeye göre bazı kalemler farklılık gösterir. Ülkemizde maalesef yükselen kurlar ile günden güne alım gücü azalıyor ama birimle hesap yaparsanız Amerika ve Avrupa fazla iyi gözükür.

• quote:

Orijinalden alıntı: sedatistan

Inovasyon androidcilerin 10 yıl önce yaptığı şeyleri, yapıp milletin şakşaklamasını beklemek değildir! Evet ne yazık ki hiç Iphone kullanmayacağım.

O parayı verdim mi bilgisayar gibi bir şeyvermesi gerek bana. Ama bu alt tarafı telefon! Ayrıca android telefonların( farkındaysan marka belirtmiyorum) çok çok gerisinde bir donanım ve yenilik sunuyor.

Bir diğer olaysa ulan ben yazılımcıyım benim ihtiyacım yok böyle bir telefona cebimde 1300TL lik telefon. whatsapp var mı var,foto çekiyor mu çekiyor, mail okuyabiliyom mu? evet. EEEEEE?

Gösteriş hacı benim 1300Tl lik telefonun yapamayıp. Iphonun yaptığı ne var?

Ay pardon search barın yeri değiştirilmiş.

Ahmet abiiiii havai fişekleri sal abi sal sal sal!

Kafa yapısına ve düşünme şekline bak, adam öyle bir mesaj yazmış ki ne mantıklı ne de doğru iOS 15: Safari adres çubuğu yeri nasıl değiştirilir? 

Android telefonların neye göre donanım olarak gerisinde hocam? (“Hocam” dedim kusura bakmayın ama üfürükçü hoca!) Apple’ın son dönemdeki işlemcileri o kadar iyi ki Qualcomm 2 sene geriden takip ediyor. Android’te 16GB RAM olsa ne olacak? Tamamen verimsizliğin sonucu olarak sistem RAM’e aç olarak yaşıyor. Optimal kamera, en hızlı depolama birimleri, malzeme kalitesi vs. hepsi Apple’da mevcut.

1300₺’lik telefona da gerek yok ki dedikleriniz için, 400-500’e ikinci el bi cihaz işinizi görür.

Mantığa ve kafaya bak: “Benim 1300tllik telefonun yapamadığı neyi yapıyor ki?”

E birader Mercedes, Renault Symbol’ün yapamadığı neyi yapıyor ki 20 kat daha pahalı? Ya da Nike, 50 tllik ayakkabının yapamadığı neyi yapıyor ki? Boş beleş akla ve mantığa uymayan bi düşünce yapısı özetle.

Kullanım rahatlığı, güvenilirlik, yazılım, tasarım, performans, satış sonrası destek, malzeme kalitesi, kullanıcı deneyimi vs. gibi milyon tane değişken var.

Kimsenin kalbini kırmak istemem ama (gerçekten istemem, iyi niyetliyimdir genelde) “Evet ne yazık ki hiç iPhone kullanmayacağım” demişsiniz de sanki kedi-ciğer-mundar durumu söz konusu olmuş gibi… Uzanamadıysan demek ki…

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.