Şimdi Ara

iOS 12 ile Kestirmeler - Shortcuts Paylaşım (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
2.238
Cevap
248
Favori
291.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jack Rabbit Slims

Ben de bu konuyu açmayı düşünüyordum.

Kestirmeler uygulaması eskiden Workflow’du, iOS 12 ile birlikte Apple satın alıp adını kestirmeler yapmış.

Ben yeni haliyle üç kestirme yaptım, önceden kullandıklarım da var tabi çalma listeleri için falan.

1-Ev modu. WiFi açıyor hücresel ve bluetooth kapatıyor tamamen.

2-Dışarısı. WiFi ve bluetooth kapatıyor hücresel açıyor.

3-Araba. WiFi kapatıp bluetooth ve hücresel açıyor.

Bunların hepsini sesli komutla Siri’ye de ekledim, mis gibi oldu.
    Sizdeki kestirmeler iyimiş tam benimde istediğim gibi. Bunları paylaşma imkanınız var mıdır?
  • Kestirmelerimi paylşamak istediğimde: "ind order to do this, you must be signed in into iCloud" diye uyarı veriyor.
    Zaten icloud'a giriş yapmış vaziyetteyim. Hatayı alan veya çözümünü bilen var mı?
  • zencefiladam kullanıcısına yanıt
    Cik tekrar giris yap.

Benim aklima yeni bir fikir geldi ama nasil yapilacagini bulamadim. Ekran kapaliyken kaldirinca otamatik uyaniyor ya orda kilit ekraninda saat ve tarihi göstern yerde degilde uyaninca direk widgetlerin oldugu kisma gecmesini istiyorum.

Örnegin Telefon kilitliyken ekran uyaninca widget ekrani acilsin. Böylelikle kilitli ekrandan menüye girmeden bircok isi hallederdik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _turbo_ -- 19 Eylül 2018; 16:48:57 >
  • Birde şu ikona tıklayınca aktif pasif şeklinde olsa direk yani seçenek açılmasa çok güzel olacak tadın yenmez

• TedMosby kullanıcısına yanıt
    Bence de. Tıkladıktan sonra bana soracak ise ne anlamı kaldı. Mesela wifi kapatacağım bana soruyor açık mı kapalı mı,yukarıdan aşağıya indiririm oradan kapatırım ne alaka.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Var hocam. Direk end menu altına alırsanız, bir ve iki yi silerseniz seçenek çıkmadan tek tık oluyor. Hatta titreşimde koyarsanız süper oluyor.

Örnek paylaşayım: ilki wifiyi açıp hücreseli kapatıyor tek tıkla ve titriyor. 2.si tam tersi

https://www.icloud.com/shortcuts/21f804d1c7684633853beb9006be39f7

https://www.icloud.com/shortcuts/063c520a39cf4f908fd404f583f51d9e

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azad_van -- 19 Eylül 2018; 19:44:29 >
  • azad_van A kullanıcısına yanıt
    Bilenler olunca bizde öğrenmiş oluyor. Elinize sağlık hocam teşekkürler. Yalnız bir kelime hatası oldu galiba 😂 sanırım düzelttiniz

Yükledim ve güzel oldu yalnız sonda ki titreşimi bende yapmadı. Belki de titreşim kapalıdır bende o yüzden olabilir

Bilgilendirme için teşekkürler hocam.
    Şimdi çok güzel oldu.

• Buraya bir iki tane Kestirme bırakmak istiyorum;
    youtube videosunu ses veya videoya dönüştürüp dosyalar uygulamasına indirme -https://www.icloud.com/shortcuts/99fcc8f832d741cbace0e307a562d4e9
    Panoyu temizleme -https://www.icloud.com/shortcuts/3fac429683f0428ca2d94bc7158caec9
    Sabah rutini kestirmesi(bu kestirme bayağı detaylı incelemenizi öneririm.)
    https://www.icloud.com/shortcuts/ff1e0aa458444a8cb7aac0c57027efea
    Şöyle de bir site varhttps://sharecuts.app/ burada kestirme paylaşımı yapılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atif Zafrak

Bence de. Tıkladıktan sonra bana soracak ise ne anlamı kaldı. Mesela wifi kapatacağım bana soruyor açık mı kapalı mı,yukarıdan aşağıya indiririm oradan kapatırım ne alaka.
    Merhaba
    İlk mesajı lütfen dikkatli okuyun,
    Olay sadece bir ayarı açmak kapatmak değil.
    Birbirini tetikleyen peşi sıra pek çok işlem yapılabiliyor.
    Örn. Wifi Kapat, Bluetooth aç, Müzik listesini çal, çalan müziği tweet at vs. Çok farklı işlemler var, olayı ayar açma kapamaya indirgemek ayıp olur

Eline sağlık teşekkür ederiz ;)

• iphone 6 ya gelmemiş heralde.
  • BackConnect kullanıcısına yanıt
    Estağfurullah açıp kapatmaya indirgemedim olayı. Bundan önce bu sistem workflow olarak geçiyordu ve kullandım da sistemin nasıl olduğunu ve nasıl çalıştığını biliyorum. Buradan bir arkadaşın yaptığı kestirmeyi denedim wifi açıp kapama işleminde ne yapılması gerektiğini sorduğu için bende buna istinaden yorum yaptım.

Ve akabinde başka bir arkadaş bak hocam durum öyle değil böylesi de var dedi ve bende denedim görmüş oldum.

Böyle kızar gibi cümleye girmenize gerek yok.

• BackConnect kullanıcısına yanıt
    Hocam otomatik bişey ekleyebiliyozmu. Mesala pil 20 altına düşünce otomatil pil tasarrufu moduna girse

• quote:

Orijinalden alıntı: Atif Zafrak

Bilenler olunca bizde öğrenmiş oluyor. Elinize sağlık hocam teşekkürler. Yalnız bir kelime hatası oldu galiba 😂 sanırım düzelttiniz
    Hiç sorma hocam yaa, okuyunca değişene kadar sağul terler döktüm :)

• Atif Zafrak kullanıcısına yanıt
    Yok hiç kızmamı gerektirecek bir durum yok.
    Ben de önceki mesajı görmedim.
    Sorun yok ;)

• İbb trafik uygulaması için kestirme oluşturdum. Fakat uygulama açılırken vazgeç ve aç şeklinde soru soruyor ve benim elle müdahale etmem gerekiyor. Bunun otomatik açmasını sağlatmamız mümkün müdür?
    iOS 12 ile Kestirmeler - Shortcuts Paylaşım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenk_fb -- 19 Eylül 2018; 21:36:45 >
  • cenk_fb kullanıcısına yanıt
    Kestirmeyi paylaşırsanız bakalım dostum. Normalde direkt açması lazım.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.