Şimdi Ara

İOS 12,0 SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
2.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle herkese merhabalar dilemek istiyorum. Benim sorunum şu ; Yurt dışından alınma ve pasaport kayıtlı 128 GB. İ phone 7 Plus cep telefonum var ve bir buçuk yıldır sorunsuz bir şekilde kullandım. Taki geçen gün gelen İOS 12.0 sürümü gelene kadar. Sorun şu : İphone cep telefonundan Ayarlar menüsüne girip, Genel kısmını açıp, Oradan Erişebilirlik kısmını açıp, Konuşma bölümüne giriyoruz. Seçimi seslendir ve Ekranı seslendir bölümleri aktif ettikten sonra hemen aşağıda Konuşma Hızı yazan yerdeki çizgiyi sağa yada sola çektiğimizde, hiçbir şekilde anlaşılmaz bir konuşma ile karşılaştım. Telefonun dil seçeneği Türkçe. Sesler seçeneği Türkçe ve Yelda ya ayarlı. Voice Over menüsünde denendi hiçbir şey değişmedi. Yani kısacası tüm ayarları yapılı olduğu halde ekranı seslendirme kullanılmaz hale gelmiş. İOS merkezi telefonla aradım, Konuyu Anlattım. Bana güncellemeyi Wİ Fİ üzerinde yaptıysanız bu sorun alabilir dedi. İOS merkezdeki görevlilerle birlikte Bilgisayarıma cihazı bağlayıp i Tunesi açıp oradan güncelleme yaptık. Yedekleri önceden almıştım. Kurulum yapılırken yeni İphone bölümünü seçtik. velhasıl kurumum bittikten sonra tekrar telefonu denediğimizde ayanı sorunun devam ettiğini gördük. Daha sonra İphone merkez bana bir video çekip merkeze atmamı istediler. ve bende olan yazılımsal arızayı çekip İstanbuldaki İOS merkezine gönderdim. Şimdi yazılımsal arızanın ne olduğu inceleniyor. Burada şunu da belirtmek isterim; Türkiye'den alınma İphone lerde bu sorun yok. Yurt dışından alınma telefonlarda bu sorun var. Sizleride buradan bilgilendirmek istedim. Hepinize buradan teşekkür ederim.

• Aynı sorun bendede var cihaz iphone 7 plus ve Türkiyeden alinma sizin msj okudum kendi tlfonunda deneyeyim dedim aynı problem bendede var yeni bir guncelleme ile düzeltirler herhalde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevap alırsanız banada bildirebilirseniz cok sevinirim teşekkürler

• imdat gönülçalan kullanıcısına yanıt
    Apple Merkezi beni aradı. Sorunu İphone merkezine ( USA ) ilettiklerini söylediler. Yeni güncellemede bu Sorun çözülebilir dediler. Ama bence sorun İOS 12.0 ile gelen yazılımda SİRİ yenilendi diyordu. Galiba bu yeni SİRİ versiyonunda yurdışı cihazlarda TÜRKİYE dil ve sözcük gramerlerini girmemişler. Yani sayfayı İngilizce gayet güzel okuyor. Ama Türkçe bir sayfada sorun başlıyor. Bakalı bekleyip yeni sürümde bu sorunun çözülmesini umacağız. Düzelmez ise cihazı kesinlikle değiştiririm. Saygılar...
  • türk telekomdan alınma ip 7+ var bende de durum aynı şekilde bozuk
  • Merhaba bende de iPhone 6s Plus var Türkiye’den aldım tamamen yasal. Ama aynı problem bende de var ö harfini seiyo diye okuyor örneğin. Ne yaptıysam düzelmedi. İnşallah çözerler.

• bende şimdi denedim aynı sorun bende de var. iphone 8 64gb ios 12.0
  • Töbe töbe çarpılmış gibi konuşuyor , ios 12.1 beta 3 iPhone 7 plus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f.e.a.r -- 15 Ekim 2018; 17:48:13 >
  • Merhaba aynı sorun bende de vardı müşteri hizmetleri yeni yazılım falan olmadı sonra baktım tüm ios larda bu sorun var geçen bi uygulama yükledim appstore da Aloud! Uygulamanın ismi sonra düzeldi yelda hanım güzel güzel okuyor belki geçicidir ama bende işe yaradı bilginize ayrıca sonrasında siriyi kapattım inş ilk güncellemede de bu sorun kalkar

• imdat gönülçalan kullanıcısına yanıt
    DÜN İTİBARI İLE YAZILIM GÜNCELLEMESİ İLE GELEN EKRANI OKUYAMAMA HATASI DÜZELTİLMİŞTİR. BİLGİNİZ OLSUN...
  • DoomBringer kullanıcısına yanıt
    DÜN İTİBARI İLE YAZILIM GÜNCELLEMESİ İLE GELEN EKRANI OKUYAMAMA HATASI DÜZELTİLMİŞTİR. BİLGİNİZ OLSUN...
  • 12.1'de de sorun devam ediyor. Uygulanalarda da aynı. ben engelliyim. kitap okutuyordum. mağdurum.
  • aydinrs kullanıcısına yanıt
    üzülmeyin. bende sorun düzeldi. ama nasıl düzeldiğini tam anlamadım. yazılım ios 12.1 yükledim. yine düzelmemişti. aradan 15 gün kadar geçtikten sonra bir sabah tekrardan okuma özelliğini denediğimde düzeldiğini gördüm. galiba yazılımla değil. okuma özelliği İnternetden geliyor. çünkü son sürüm yazılım 12.1 yüklüyken bile okumuyorken. ansızın kendi kendine düzgün okumaya başladı. kesin İnternet üzerinden okuma özelliği versiyonlarına göre düzeltiyorlar. iyi geceler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullahmercan

Apple Merkezi beni aradı. Sorunu İphone merkezine ( USA ) ilettiklerini söylediler. Yeni güncellemede bu Sorun çözülebilir dediler. Ama bence sorun İOS 12.0 ile gelen yazılımda SİRİ yenilendi diyordu. Galiba bu yeni SİRİ versiyonunda yurdışı cihazlarda TÜRKİYE dil ve sözcük gramerlerini girmemişler. Yani sayfayı İngilizce gayet güzel okuyor. Ama Türkçe bir sayfada sorun başlıyor. Bakalı bekleyip yeni sürümde bu sorunun çözülmesini umacağız. Düzelmez ise cihazı kesinlikle değiştiririm. Saygılar...
    Merhaba arkadaşlar, sorun genel galiba. Ben kitap okutturmak için kullanıyordum bu gün bir baktım bende de aynı durum oluşmuş. Araştırırken sorunun yalnız bende olmadığını anladım. Bu konuyu çözebilen arkadaş varsa lütfen paylaşsın. Sorun yaşanan telefon IOS 12.1 Iphone 8 Plus

• Bende de yine bozdu iphone 7

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben de İOS 12.0.1 varken bi bozuldu, sonra kendiliğinden düzeldi. Şimdi iOS 12.1 e geçince tekrardan bozuldu. İtunnes ten güncelledim sorun devam ediyor. ben de kitap okuyordum.

• Çözümünü bulan lütfen paylaşsın.

• Herkeste aynı anda düzelip aynı anda bozuluyor güncellemeyle alakalı değil sanırım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben çok sıkıldım bu durumdan artık. Böyle bir şey olamaz. Vizelerime e kitap üzerinden çalışacaktım. Şimdi kitap okuyamıyorum bu şekilde olunca. Üstelik kitabın sadece e kitap hali var.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.